Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Ψαξε στο google αν εχει ακριβεια ο humidity sensor σου. Ή ανοιξε καυτο νερο καντο sauna και κλεισε την πορτα να δεις αν μετραει υγρασια 70-80% ενα προχειρο τεστ. Αν και νομιζω οτι το τηλεφωνο σου μετραει εσωτερικη υγρασια οχι περιβαλλοντος.

Παιδιά εγώ εχω κανονικό υγρόμετρο, οχι απο κινητό. Στο δωμάτιο αυτη την στιγμη έφτασε 75% μ5 βαθμούς και στο μπανιο 90% με υδρατμούς. Σήμερα το αγόρασα και ήθελα να τσεκάρω. Οπότε προτείνετε κανέαν αφυγραντήρα σας παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, tziminhio είπε

Παιδιά εγώ εχω κανονικό υγρόμετρο, οχι απο κινητό. Στο δωμάτιο αυτη την στιγμη έφτασε 75% μ5 βαθμούς και στο μπανιο 90% με υδρατμούς. Σήμερα το αγόρασα και ήθελα να τσεκάρω. Οπότε προτείνετε κανέαν αφυγραντήρα σας παρακαλώ.

Ποιο υγρομετρο πηρες; 20L χρειαζεσαι ολοι καλοι ειναι. Και 25L μπορεις.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakjim είπε

Αισθητήρας υγρασίας σε κινητό λέει ο άλλος. Καλό. 👍👍👍

Του έκανα σάουνα με τον βραστήρα. Ένταξη δεν είναι ακριβώς αλλά οκ στο περίπου. 

Μέχρι και μπάνιο του κάνω του s8. Μακάρι να χαλάσει να μου δώσουν άλλο. Ακόμα ένα χρόνο εγγύηση έχω. 👍 Σιγά μην το λυπηθώ.

IMG_20190109_222543.jpg

IMG_20190109_222803.jpg

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 minutes ago, tziminhio said:

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_toyotomi-tde-20tnd18-1219085.html Αυτος μια χαρα μ φαινεται. 185 σε σκρπυτζομαγαζο. Τι λετε; 

Καλός δείχνει. Το Mediamarkt το είχε στα 169€ για κάνα δυο μέρες, ίσως τον ξαναβγάλει στις εκπτώσεις. Έχει και φίλτρο άνθρακα αν δεν κάνω λάθος που αυτά κάνουν για μυρωδιές.

Επεξ/σία από teo_3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, teo_3 είπε

Καλός δείχνει. Το Mediamarkt το είχε στα 169€ για κάνα δυο μέρες, ίσως τον ξαναβγάλει στις εκπτώσεις. Έχει και φίλτρο άνθρακα αν δεν κάνω λάθος που αυτά κάνουν για μυρωδιές.

 

6 ώρες πριν, teo_3 είπε

 

Οκ θα παρακολουθησω.. Ευχαριστω 

Επεξ/σία από tziminhio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδια.Ακολουθει σεντονι. Αρκετές μέρες διαβάζω τις γνώμες σας. Το σπίτι ειναι 75 τ, ζέστη γενικα εχουμε απο 15c και ανω, είμαι ενδιαμεσα σε ζεολιθο και συμπιεστή. Σκέφτομαι αν παρω ζεολιθο θα βοήθισει λίγο στην θερμοκρασια με αποτελεσμα να αναβω καλοριφέρ λιγοτερα η χαμηλότερα. Ισχύει? Επειδή διαβαζα οτι και το συμπιεστή ανεβάζει την θερμοκρασία του χώρου 1-2 βαθμός. Σαν θεμα κατανάλωσης, ειναι καλύτερα μονιμα ανοιχτό ενα με συμπιεστή/ζεολιθο σε χαμηλή σκαλα η ενα με συμπιεστή ζεολιθο σε ψηλη σκαλα για κάποιες ώρες? Ενα με ζεολιθο στην χαμηλη σκαλα που καει καπου στα 330 β θα εχει την ιδια απόδοση με to συμπιεστή (που εχει 250-300 β στο full)στην πιο ψιλή σκαλα? Η θα χρειάζεται το ζεολιθο να ειναι στα 600β φουλ για να κανει την ίδια δουλειά που κανει το συμπίεστη στο φουλ του 250-300?Επίσης απο θεμα φιλτρο αερα, το καλύτερο για αλλεργίες κλπ διαβαζα ειναι το hepa.Καθε ποσο το αλλάζετε αν εχετε? Το ιονιστης δεν νομίζω να ειναι και το καλυτερο απο διάφορες γνώμες που πήρα. Επίσης το meaco zambezi χρησιμοποιεί ενα φίλτρο καπως καλύτερο απο το βασικο ιονιστης που έχουν τα περισοτερα. Εχετε περισοτερες πληροφορίες για αυτό? 

Επεξ/σία από Αλέξυ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαζςψε υγρασια φοβαμαι, στεγνωσε το καπως οχι με πιστολακι για μαλλια

15 ώρες πριν, mp123 είπε

Του έκανα σάουνα με τον βραστήρα. Ένταξη δεν είναι ακριβώς αλλά οκ στο περίπου. 

Μέχρι και μπάνιο του κάνω του s8. Μακάρι να χαλάσει να μου δώσουν άλλο. Ακόμα ένα χρόνο εγγύηση έχω. 👍 Σιγά μην το λυπηθώ.

IMG_20190109_222543.jpg

IMG_20190109_222803.jpg

Παιζει και να το κατεστρεψες :(

2 ώρες πριν, Αλέξυ είπε

Γεια σας παιδια.Ακολουθει σεντονι. Αρκετές μέρες διαβάζω τις γνώμες σας. Το σπίτι ειναι 75 τ, ζέστη γενικα εχουμε απο 15c και ανω, είμαι ενδιαμεσα σε ζεολιθο και συμπιεστή. Σκέφτομαι αν παρω ζεολιθο θα βοήθισει λίγο στην θερμοκρασια με αποτελεσμα να αναβω καλοριφέρ λιγοτερα η χαμηλότερα. Ισχύει? Επειδή διαβαζα οτι και το συμπιεστή ανεβάζει την θερμοκρασία του χώρου 1-2 βαθμός. Σαν θεμα κατανάλωσης, ειναι καλύτερα μονιμα ανοιχτό ενα με συμπιεστή/ζεολιθο σε χαμηλή σκαλα η ενα με συμπιεστή ζεολιθο σε ψηλη σκαλα για κάποιες ώρες? Ενα με ζεολιθο στην χαμηλη σκαλα που καει καπου στα 330 β θα εχει την ιδια απόδοση με to συμπιεστή (που εχει 250-300 β στο full)στην πιο ψιλή σκαλα? Η θα χρειάζεται το ζεολιθο να ειναι στα 600β φουλ για να κανει την ίδια δουλειά που κανει το συμπίεστη στο φουλ του 250-300?Επίσης απο θεμα φιλτρο αερα, το καλύτερο για αλλεργίες κλπ διαβαζα ειναι το hepa.Καθε ποσο το αλλάζετε αν εχετε? Το ιονιστης δεν νομίζω να ειναι και το καλυτερο απο διάφορες γνώμες που πήρα. Επίσης το meaco zambezi χρησιμοποιεί ενα φίλτρο καπως καλύτερο απο το βασικο ιονιστης που έχουν τα περισοτερα. Εχετε περισοτερες πληροφορίες για αυτό? 

15 και πανω εισαι πιο πολυ για συμπιεστη. Πανω κατω οπως τα λες ειναι, ο ζεολιθος ειναι αποδοτικος αλλα τραβαει διπλασιο ρευμα. Στην πραξη η χαμηλη σκαλα ειναι μονο για συντηρηση ή οταν κοιμασαι. Η μεγαλη κανει την δουλεια και στις 2 τεχνολογιες

Επεξ/σία από Zerg13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2019 στις 7:43 ΜΜ, Tasosp22 είπε

Πρόλαβα και έκανα παραγγελία . Τώρα αν μου ρίξουν άκυρο δεν ξέρω.. Αξίζει γενικά στα 164 σωστά?

Παρέλαβα σήμερα τον αφυγραντήρα  ( Inventor Eva II E2-ION20L) στην τιμή που είχα κάνει την παραγγελία. Φαίνεται να κάνει αρκετή δουλειά στα υπνοδωμάτια που είχα περισσότερη υγρασία αφού το δοκίμασα 2-3 ώρες στο καθένα. Σαν χρήση προτείνετε να τον έχω μόνιμα στο σαλόνι και να μένουν τα δωμάτια με ανοιχτές πόρτες ή να τον δουλεύω στα δωμάτια που έχουν παραπάνω υγρασία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Παρέλαβα σήμερα τον αφυγραντήρα  ( Inventor Eva II E2-ION20L) στην τιμή που είχα κάνει την παραγγελία. Φαίνεται να κάνει αρκετή δουλειά στα υπνοδωμάτια που είχα περισσότερη υγρασία αφού το δοκίμασα 2-3 ώρες στο καθένα. Σαν χρήση προτείνετε να τον έχω μόνιμα στο σαλόνι και να μένουν τα δωμάτια με ανοιχτές πόρτες ή να τον δουλεύω στα δωμάτια που έχουν παραπάνω υγρασία? 

Θα πρότεινα να τον έχεις στο αυτόματο σε σημείο  όπου θα πιάνει τα πιο επιβαρυμενα δωμάτια. Στο δικό μου σπίτι, συντηρεί άνετα 60τμ δουλεύοντας 5-10' την ώρα περίπου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Παρέλαβα σήμερα τον αφυγραντήρα  ( Inventor Eva II E2-ION20L) στην τιμή που είχα κάνει την παραγγελία. Φαίνεται να κάνει αρκετή δουλειά στα υπνοδωμάτια που είχα περισσότερη υγρασία αφού το δοκίμασα 2-3 ώρες στο καθένα. Σαν χρήση προτείνετε να τον έχω μόνιμα στο σαλόνι και να μένουν τα δωμάτια με ανοιχτές πόρτες ή να τον δουλεύω στα δωμάτια που έχουν παραπάνω υγρασία? 

Αν θες να καλύπτεις σαλόνι και υπνοδωμάτια να τον έχεις κάπου κεντρικά . Σε αυτόματη λειτουργία ή ρύθμισε χειροκίνητα το ποσοστό υγρασίας που επιθυμείς να έχει ο χώρος σου . 
Δεν γνωρίζω την διαρρύθμιση του χώρου σου αλλά αν δεις ότι  λόγω απόστασης και περίεργης διαρρύθμισης δεν καλύπτονται τα δωμάτια στο βαθμό που θες εσύ, τότε πήγαινε τον πιο κοντά στα δωμάτια . 
 

16 ώρες πριν, Αλέξυ είπε

Γεια σας παιδια.Ακολουθει σεντονι. Αρκετές μέρες διαβάζω τις γνώμες σας. Το σπίτι ειναι 75 τ, ζέστη γενικα εχουμε απο 15c και ανω, είμαι ενδιαμεσα σε ζεολιθο και συμπιεστή. Σκέφτομαι αν παρω ζεολιθο θα βοήθισει λίγο στην θερμοκρασια με αποτελεσμα να αναβω καλοριφέρ λιγοτερα η χαμηλότερα. Ισχύει? Επειδή διαβαζα οτι και το συμπιεστή ανεβάζει την θερμοκρασία του χώρου 1-2 βαθμός. Σαν θεμα κατανάλωσης, ειναι καλύτερα μονιμα ανοιχτό ενα με συμπιεστή/ζεολιθο σε χαμηλή σκαλα η ενα με συμπιεστή ζεολιθο σε ψηλη σκαλα για κάποιες ώρες? Ενα με ζεολιθο στην χαμηλη σκαλα που καει καπου στα 330 β θα εχει την ιδια απόδοση με to συμπιεστή (που εχει 250-300 β στο full)στην πιο ψιλή σκαλα? Η θα χρειάζεται το ζεολιθο να ειναι στα 600β φουλ για να κανει την ίδια δουλειά που κανει το συμπίεστη στο φουλ του 250-300?Επίσης απο θεμα φιλτρο αερα, το καλύτερο για αλλεργίες κλπ διαβαζα ειναι το hepa.Καθε ποσο το αλλάζετε αν εχετε? Το ιονιστης δεν νομίζω να ειναι και το καλυτερο απο διάφορες γνώμες που πήρα. Επίσης το meaco zambezi χρησιμοποιεί ενα φίλτρο καπως καλύτερο απο το βασικο ιονιστης που έχουν τα περισοτερα. Εχετε περισοτερες πληροφορίες για αυτό? 

Απο 15 και πάνω οικονομικότεροι σε λειτουργία είναι αυτοί με συμπιεστή . Οπότε δες με συμπιεστή.  Δεν επιλέγουμε αφυγραντήρα με το σκεπτικό να μας βοηθήσει στην θέρμανση . Σε έναν μικρό χώρο 10 τ.μ ίσως δώσει ένα συν αλλά και πάλι ανούσιο (άποψη μου). Σε μεγαλύτερο χώρο ούτε καν . Αν ο χώρος σου ενδείκνυται για αφυγραντήρα με συμπιεστή και πάρεις με ζεόλιθο , ναι μεν θα έχεις αυτό  (το οποιοδήποτε) συν στην θέρμανση του χώρου αλλά στην τελική θα σου κοστίζει ακριβότερα . Διότι αν επέλεγες με συμπιεστή θα είχες μικρότερες καταναλώσεις. 

Οι αφυγραντήρες με ζεόλιθο συμφέρουν σε θερμοκρασίες κάτω των 15 κελσίου στο χώρο μας . Απο κει και κάτω οι αφυγραντήρες με συμπιεστή αρχίζουν να μην αποδίδουν καλά . ενώ ο ζεόλιθος αποδίδει σταθερά . 

Κάποιοι αφυγραντήρες παρέχουν ένα καλύτερο  φιλτράρισμα του αέρα  .  Το καλύτερο για αλλεργίες είναι ένας σοβαρός καθαριστής αέρα με διατάξεις φίλτρων  .  Οι αφυγραντήρες δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται (μέχρι τώρα τουλάχιστον με βάση τί υπάρχει στο εμπόριο) ως συσκευές 2 σε 1  (καθαριστής αέρα και αφυγραντήρας) .Είναι αφυγραντήρες  κυρίως !
Για την συχνότητα αλλαγής των φίλτρων καθώς και για το κόστος καλό είναι να ρωτήσεις την αντιπροσωπεία για να δεις αν σε συμφέρει οικονομικά . 

 

Επεξ/σία από Dare-Devil
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο να ρωτήσω για όσους χρησιμοποιούν γιατί εγώ δεν έχω και δεν είδα κάτι στις απαντήσεις όσο και αν προσπάθησα..

Λίγο πολύ ακριβό φτηνό έχουμε όλοι μας σπίτι υγρασιόμετρο ή μπορεί να έχει και ο αφυγραντήρας πάνω.Από τη στιγμή που θα μπει σε λειτουργία σε ένα χώρο μετά από 2-3-4 ώρες πόσους βαθμούς θα ρίξει την υγρασία στην ατμόσφαιρά;;;;;;Επίσης αν τον κλείσετε μετά από 1-2-3 ώρες ποια είναι η υγρασία στο χώρο;;;;;

Το τεστ στην πράξη νομίζω  είναι το καλύτερο.Αν είναι να λειτουργεί ώρες και να μου ρίξει την υγρασία 2-3  βαθμούς η οποία ούτως ή άλλως μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και φυσιολογικά λόγω αλλαγής καιρικών συνθηκών τι να τον κάνω;;;;

Χτες που είχε καλό καιρό άνοιξα τα παράθυρα για αρκετή ώρα και έπεσε η υγρασία 5 με 6 βαθμούς.Θα το έκανε αυτό ο αφυγραντήρας;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, papoys1 said:

Κάτι άλλο να ρωτήσω για όσους χρησιμοποιούν γιατί εγώ δεν έχω και δεν είδα κάτι στις απαντήσεις όσο και αν προσπάθησα..

Λίγο πολύ ακριβό φτηνό έχουμε όλοι μας σπίτι υγρασιόμετρο ή μπορεί να έχει και ο αφυγραντήρας πάνω.Από τη στιγμή που θα μπει σε λειτουργία σε ένα χώρο μετά από 2-3-4 ώρες πόσους βαθμούς θα ρίξει την υγρασία στην ατμόσφαιρά;;;;;;Επίσης αν τον κλείσετε μετά από 1-2-3 ώρες ποια είναι η υγρασία στο χώρο;;;;;

Το τεστ στην πράξη νομίζω  είναι το καλύτερο.Αν είναι να λειτουργεί ώρες και να μου ρίξει την υγρασία 2-3  βαθμούς η οποία ούτως ή άλλως μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και φυσιολογικά λόγω αλλαγής καιρικών συνθηκών τι να τον κάνω;;;;

Χτες που είχε καλό καιρό άνοιξα τα παράθυρα για αρκετή ώρα και έπεσε η υγρασία 5 με 6 βαθμούς.Θα το έκανε αυτό ο αφυγραντήρας;;;;;

Όταν ανοίγεις παράθυρα λόγω του αέρα που εισέρχεται στο σπίτι πάντα πέφτει η υγρασία , ακόμη και κάτω του 50% άμεσα μέσα σε πόλη. Γι'αυτό είναι καλό 4-5 λεπτά για 2-3 φορές την ημέρα να αερίζεις το σπίτι , ιδιαίτερα όταν έχει πολύ κρύο έξω και ζεστη μέσα.

Όσον αφορά τις ερωτήσεις για το πότε πέφτει η υγρασία παίζει ρόλο σε τι κατάσταση είναι το σπίτι σου. Συνήθως τις πρώτες μέρες χρήσης του υφαγραντήρα σε σπίτι με υγρασία θα χρειαστεί να δουλέψει αρκετά για να δεις διαφορά στις μετρήσεις. Σε λίγες μέρες λειτουργίας θα σταθεροποιηθεί η κατάσταση.

Επεξ/σία από cambo99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κάτι άλλο να ρωτήσω για όσους χρησιμοποιούν γιατί εγώ δεν έχω και δεν είδα κάτι στις απαντήσεις όσο και αν προσπάθησα..

Λίγο πολύ ακριβό φτηνό έχουμε όλοι μας σπίτι υγρασιόμετρο ή μπορεί να έχει και ο αφυγραντήρας πάνω.Από τη στιγμή που θα μπει σε λειτουργία σε ένα χώρο μετά από 2-3-4 ώρες πόσους βαθμούς θα ρίξει την υγρασία στην ατμόσφαιρά;;;;;;Επίσης αν τον κλείσετε μετά από 1-2-3 ώρες ποια είναι η υγρασία στο χώρο;;;;;

Το τεστ στην πράξη νομίζω  είναι το καλύτερο.Αν είναι να λειτουργεί ώρες και να μου ρίξει την υγρασία 2-3  βαθμούς η οποία ούτως ή άλλως μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και φυσιολογικά λόγω αλλαγής καιρικών συνθηκών τι να τον κάνω;;;;

Χτες που είχε καλό καιρό άνοιξα τα παράθυρα για αρκετή ώρα και έπεσε η υγρασία 5 με 6 βαθμούς.Θα το έκανε αυτό ο αφυγραντήρας;;;;;

Νομίζω είναι λάθος αυτή η προσέγγιση.

Σκοπός δεν είναι η μείωση σε αριθμούς αλλά το τελικό αποτέλεσμα στην πράξη.

Στην περίπτωση μου, πλέον δεν πιάνει μούχλα το μπάνιο, δεν χρειάζεται να καθαρίζω μουχλες από τα αλουμίνια, ο αέρας δεν είναι βαρύς, σίγουρα θερμαίνεται ευκολότερα.

Συνεπώς ο αφυγραντηρας έχει λόγο ύπαρξης στην περίπτωσή μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κάτι άλλο να ρωτήσω για όσους χρησιμοποιούν γιατί εγώ δεν έχω και δεν είδα κάτι στις απαντήσεις όσο και αν προσπάθησα..

Λίγο πολύ ακριβό φτηνό έχουμε όλοι μας σπίτι υγρασιόμετρο ή μπορεί να έχει και ο αφυγραντήρας πάνω.Από τη στιγμή που θα μπει σε λειτουργία σε ένα χώρο μετά από 2-3-4 ώρες πόσους βαθμούς θα ρίξει την υγρασία στην ατμόσφαιρά;;;;;;Επίσης αν τον κλείσετε μετά από 1-2-3 ώρες ποια είναι η υγρασία στο χώρο;;;;;

Το τεστ στην πράξη νομίζω  είναι το καλύτερο.Αν είναι να λειτουργεί ώρες και να μου ρίξει την υγρασία 2-3  βαθμούς η οποία ούτως ή άλλως μπορεί να ανεβοκατεβαίνει και φυσιολογικά λόγω αλλαγής καιρικών συνθηκών τι να τον κάνω;;;;

Χτες που είχε καλό καιρό άνοιξα τα παράθυρα για αρκετή ώρα και έπεσε η υγρασία 5 με 6 βαθμούς.Θα το έκανε αυτό ο αφυγραντήρας;;;;;

Ο αερισμος του χωρου και 2-3 φορες την μερα για 10-15 λεπτα ειναι το καλυτερο απ,ολα. Αν παρολα αυτα εχεις πανω απο 60% βαζεις αφυγραντηρα να φτασεις στο 50-55% εκει μεσα οχι παραπανω ή παρακατω. Κατω απο 30% και πανω απο 65% εχεις κακη υγρασια για την υγεια.

θα ελεγα θες υγρασιομετρο οχι οτι γραφει ο αφυγραντηρας. 

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...