Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, *nenya* είπε

Παρατηρησα οτι τριξιματα ακουγονται μονο στα πρωτα δευτερολεπτα της λειτουργίας, οταν ανοιγει δλδ το flap. Μετα δεν τριζει αλλο. 

Eμενα.εχει βουιτο τρυξιμο καθε 1 λεπτο σττη χαμηλη σκαλα ανεμιστηρα. (κατιι σαν αποβαση αερροοσκαφους στο χαμηλο) κι μετα οο ηχος γινετε οξυς οππως στο οδοντιατρο ο τροχος στο ποιο λαιτ  δεν παλευετε καινουργιο μηχανημα (ωρες ωρες νομιζω οτι ειιναι εκτυπωτης injeect) .Μονο το δικο μου το κανει?

Ξερετε αν μπορω να το δωσω πισω ως doa (4 μερα αγορας) να παρω τα χρηματα πισω γιατι δεν θαθελα να ριισκαρω ενα δευτερο προβληματικο μηχανημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθενας οτι νομιζει .Ενας πωλητης ελεγε να βγαζουν το αφυγραντηρα στο μπαλκονι να δουν αν λειτουργει σωστα το υγρομετρο.Σε αλυσιδα ηλεκτρικων ολα  αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα μετρητή στον αφυγραντήρα μου http://www.aircoline.gr/afigrantires_inventor_eva_mddf20.el.aspx

Αυτόματη λειτουργία, 19C, 51% RH, turbo ταχύτητα ανεμιστήρα , ιονιστή εντός

Maximum κατανάλωση ως παρακάτω 

 0-02-05-46dee028a28f27ad1af3b145eeb882464f1e1f23546e433a81d93509aa4ee42f_467ec3b7.jpg.17da2675da7ab7d022d74db366936519.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, powerup είπε

Eμενα.εχει βουιτο τρυξιμο καθε 1 λεπτο σττη χαμηλη σκαλα ανεμιστηρα. (κατιι σαν αποβαση αερροοσκαφους στο χαμηλο) κι μετα οο ηχος γινετε οξυς οππως στο οδοντιατρο ο τροχος στο ποιο λαιτ  δεν παλευετε καινουργιο μηχανημα (ωρες ωρες νομιζω οτι ειιναι εκτυπωτης injeect) .Μονο το δικο μου το κανει?

Ξερετε αν μπορω να το δωσω πισω ως doa (4 μερα αγορας) να παρω τα χρηματα πισω γιατι δεν θαθελα να ριισκαρω ενα δευτερο προβληματικο μηχανημα ?

Μιλησες με το after sales; Μπορεί να ειναι θεμα ανεμιστήρα που βρίσκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μιλησα μια κι σκεφτομαι να μην ζητησω αντικατασταση αλλα τα χρηματα μου πισω η πιστωτικο αν δεν γινεται επιστροφη για τους εξης λογους :

1) στους  60% υγρασια  νομιζω οτι δε  δουλευει σωστα..οπως ειδα με το. υγρομετρο (2 των 15€) ενεργοποιητε στα 67-69% ξανα (στην eco πρωτη σκαλα ανεμιστηρα) εγω θελω υγρασια μεχρι 60% οχι 66-67% οταν  το σπιτι εχει νορμαλ 69% ουτε θελω να γινω αιμοδοτης της ΔΕΗ και να το δουλευω στους 50% γιατι θα πληρωνω πολλα αφου κατω απο 55% υγρασια  ειναι πολυ κοστοβορο να το πετυχω (τουλαχιστον στο δικο μου χορο) κι δεν εχει καποιο νοημα υγρασια 50% .Για μενα ιδανικα θα ταν 55-60% σταθερα κατι που δεν βλεπω να το πετυχενω με το συγκεκρημενο μηχανημα.Στους 63-65% κατεβαινει η υγρασια οταν θερμαινω το δωματιο μου μονο με το  κλιματιστικο

2) Το μαρτυριο της σταγονας ειναι ενα θεμα ιδιος την νυχτα (που μειωνετε οσο γεμιζει) οπως και η ενεργοποιηση καθε 30' για ελενχο της υγρασιας. ιδιος το βραδυ

3) Τωρα οσο για το θορυβο πιστευω οτι βρισκει ο δισκος (τζογος ) κι συντονιζει τα πλαστικα κι γινετε ολο κι ποιο εντονος  ο θορυβος οσο περισοτερο λειτουργει 

Αν εχετε διαφορετικη γνωμη θα θελα να την ακουσω (ιδιος για την επιτευξη 60% υγρασιας κι ενεργοποιηση του μηχανηματος ξανα στα 65-66% περιπου)

Επεξ/σία από powerup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα ο Delonghi DNS-80 στο min ίδιο κάνει - κάτι σαν κροτάλισμα/συντονισμός ο οποίος μειώνεται όσο γεμίζει το δοχείο - και αυτό πάλι ανάλογα την ημέρα - κάποιες φορές δεν ακούγεται τίποτα στο min. Τα ίδια συμβαίνουν και σε 2ο που έχει η μητέρα μου. Σταμάτησα να ασχολούμαι - πραγματικά.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, powerup είπε

Δεν μιλησα μια κι σκεφτομαι να μην ζητησω αντικατασταση αλλα τα χρηματα μου πισω η πιστωτικο αν δεν γινεται επιστροφη για τους εξης λογους :

1) στους  60% υγρασια  νομιζω οτι δε  δουλευει σωστα..οπως ειδα με το. υγρομετρο (2 των 15€) ενεργοποιητε στα 67-69% ξανα (στην eco πρωτη σκαλα ανεμιστηρα) εγω θελω υγρασια μεχρι 60% οχι 66-67% οταν  το σπιτι εχει νορμαλ 69% ουτε θελω να γινω αιμοδοτης της ΔΕΗ και να το δουλευω στους 50% γιατι θα πληρωνω πολλα αφου κατω απο 55% υγρασια  ειναι πολυ κοστοβορο να το πετυχω (τουλαχιστον στο δικο μου χορο) κι δεν εχει καποιο νοημα υγρασια 50% .Για μενα ιδανικα θα ταν 55-60% σταθερα κατι που δεν βλεπω να το πετυχενω με το συγκεκρημενο μηχανημα.Στους 63-65% κατεβαινει η υγρασια οταν θερμαινω το δωματιο μου μονο με το  κλιματιστικο

2) Το μαρτυριο της σταγονας ειναι ενα θεμα ιδιος την νυχτα (που μειωνετε οσο γεμιζει) οπως και η ενεργοποιηση καθε 30' για ελενχο της υγρασιας. ιδιος το βραδυ

3) Τωρα οσο για το θορυβο πιστευω οτι βρισκει ο δισκος (τζογος ) κι συντονιζει τα πλαστικα κι γινετε ολο κι ποιο εντονος  ο θορυβος οσο περισοτερο λειτουργει 

Αν εχετε διαφορετικη γνωμη θα θελα να την ακουσω (ιδιος για την επιτευξη 60% υγρασιας κι ενεργοποιηση του μηχανηματος ξανα στα 65-66% περιπου)

Ταπεινή μου άποψη, μείνε στα μηχανικά θέματα όταν πας να ζητήσεις αντικατάσταση γιατί για τα λειτουργικά, τυπικά τουλάχιστον μπορεί να σου πει ο οποιοσδήποτε ότι "έτσι είναι"... (ίσως, δεν ξέρω απλά το λέω)

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Και εμένα ο Delonghi DNS-80 στο min ίδιο κάνει - κάτι σαν κροτάλισμα/συντονισμός ο οποίος μειώνεται όσο γεμίζει το δοχείο - και αυτό πάλι ανάλογα την ημέρα - κάποιες φορές δεν ακούγεται τίποτα στο min. Τα ίδια συμβαίνουν και σε 2ο που έχει η μητέρα μου. Σταμάτησα να ασχολούμαι - πραγματικά.

πάντως το κροτάλισμα δεν είναι λογικό σε έναν ζεολίθου. Τα κινούμενα μέρη είναι ο ανεμιστήρας, ο δίσκος που έχει γραναζωτή κίνηση και περνάει ξυστά με το θερμαντικό στοιχείο, και στο κάτω άκρο ένας μικρός σαν "ανεμιστήρας" (περισσότερο σαν αντλία νερού η λειτουργία του) που τραβάει το νερό προς τη δεξαμενή. Υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα έπρεπε να έχεις κροταλίσματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yositosi είπε

Ταπεινή μου άποψη, μείνε στα μηχανικά θέματα όταν πας να ζητήσεις αντικατάσταση γιατί για τα λειτουργικά, τυπικά τουλάχιστον μπορεί να σου πει ο οποιοσδήποτε ότι "έτσι είναι"... (ίσως, δεν ξέρω απλά το λέω)

πάντως το κροτάλισμα δεν είναι λογικό σε έναν ζεολίθου. Τα κινούμενα μέρη είναι ο ανεμιστήρας, ο δίσκος που έχει γραναζωτή κίνηση και περνάει ξυστά με το θερμαντικό στοιχείο, και στο κάτω άκρο ένας μικρός σαν "ανεμιστήρας" (περισσότερο σαν αντλία νερού η λειτουργία του) που τραβάει το νερό προς τη δεξαμενή. Υπό νορμάλ συνθήκες δεν θα έπρεπε να έχεις κροταλίσματα...

Δεν είναι κροτάλισμα Yosi - είναι ότι συντονίζεται η "φτερωτή" με το case του αφυγραντήρα. Ο ίδιος ήχος σε 2 αφυγραντήρες σε δύο διαφορετικά σπίτια. Κάτι σαν τζόγος. Στο high δεν ακούγεται και έχω στήσει καραούλι άπειρες ώρες να καταλάβω τον ήχο. Είναι τζόγος που δημιουργείτε μετά από μέρες και από ότι κατάλαβα αναπόφευκτος.

Εφόσον μου έχει κάνει το σπίτι "Σαχάρα" (κανονικά όμως - έχει αρχίσει να με ενοχλεί) και έχω 5 χρόνια εγγύηση πραγματικά x@@@. Αν γίνει ΠΟΛΥ ενοχλητικό θα τον πάω πίσω. Τώρα είναι στα επίπεδα απλού επιδαπέδιου ανεμιστήρα. Δεν είναι κάτι ενοχλητικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, liakjim είπε

Έβαλα μετρητή στον αφυγραντήρα μου http://www.aircoline.gr/afigrantires_inventor_eva_mddf20.el.aspx

Αυτόματη λειτουργία, 19C, 51% RH, turbo ταχύτητα ανεμιστήρα , ιονιστή εντός

Maximum κατανάλωση ως παρακάτω 

 0-02-05-46dee028a28f27ad1af3b145eeb882464f1e1f23546e433a81d93509aa4ee42f_467ec3b7.jpg.17da2675da7ab7d022d74db366936519.jpg

Μπορει τα watt να μεινουν ολοιδια, αλλα το ποιο σωστο ειναι να βαζεις dry mode και οχι auto για να δουλεψει τερμα ο συμπιεστης μαζι με τον ανεμιστηρα. Καλα κανεις και αναφερεις θερμοκρασια και υγρασια μια που η καταναλωση μεταβαλεται δεν ειναι on/off οπως ελεγες.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, powerup είπε

Δεν μιλησα μια κι σκεφτομαι να μην ζητησω αντικατασταση αλλα τα χρηματα μου πισω η πιστωτικο αν δεν γινεται επιστροφη για τους εξης λογους :

1) στους  60% υγρασια  νομιζω οτι δε  δουλευει σωστα..οπως ειδα με το. υγρομετρο (2 των 15€) ενεργοποιητε στα 67-69% ξανα (στην eco πρωτη σκαλα ανεμιστηρα) εγω θελω υγρασια μεχρι 60% οχι 66-67% οταν  το σπιτι εχει νορμαλ 69% ουτε θελω να γινω αιμοδοτης της ΔΕΗ και να το δουλευω στους 50% γιατι θα πληρωνω πολλα αφου κατω απο 55% υγρασια  ειναι πολυ κοστοβορο να το πετυχω (τουλαχιστον στο δικο μου χορο) κι δεν εχει καποιο νοημα υγρασια 50% .Για μενα ιδανικα θα ταν 55-60% σταθερα κατι που δεν βλεπω να το πετυχενω με το συγκεκρημενο μηχανημα.Στους 63-65% κατεβαινει η υγρασια οταν θερμαινω το δωματιο μου μονο με το  κλιματιστικο

2) Το μαρτυριο της σταγονας ειναι ενα θεμα ιδιος την νυχτα (που μειωνετε οσο γεμιζει) οπως και η ενεργοποιηση καθε 30' για ελενχο της υγρασιας. ιδιος το βραδυ

3) Τωρα οσο για το θορυβο πιστευω οτι βρισκει ο δισκος (τζογος ) κι συντονιζει τα πλαστικα κι γινετε ολο κι ποιο εντονος  ο θορυβος οσο περισοτερο λειτουργει 

Αν εχετε διαφορετικη γνωμη θα θελα να την ακουσω (ιδιος για την επιτευξη 60% υγρασιας κι ενεργοποιηση του μηχανηματος ξανα στα 65-66% περιπου)

Για την υγρασία θα σου απαντήσω . Μετρήσεις θα πάρεις με το υγρόμετρο στην είσοδο του μηχανήματος .  
Έχει στα υπόψιν σου ότι έχει ένα υγρόμετρο σχεδόν της πλάκας και αυτή η απόκλιση που περιγράφεις δεν μου φαίνεται παράξενη . 
Αν έχεις αμφιβολίες για το αν διαβάζει σωστά την υγρασία και λαμβάνοντας υπόψιν ότι δεν έχει κανα σοβαρό όργανο μέτρησης μπορείς να το στείλεις στην εταιρεία να το μετρήσουν αυτοί με σοβαρό επαγγελματικό όργανο . 

Για την σταγόνα που λες και τον θόρυβο μπορείς επίσης να μιλήσεις με την εταιρεία . Εγγύηση έχει οπότε .. 

Υ.Γ Δες μήπως δεν πατάει σωστά κατω ο αφυγραντήρας στο δάπεδο και σου κάνει κάποιο θόρυβο για αυτό το λόγο . 

Επεξ/σία από Dare-Devil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εισοδος ειναι απο εκει που τραβαει αερα, καπου εκει ειναι και το υγρομετρο. 

https://www.skroutz.gr/s/3008880/Beurer-ΗΜ-16.html λειτουργει αψογα ευχαριστω @Dare-Devil

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dare-Devil είπε

Για την υγρασία θα σου απαντήσω . Μετρήσεις θα πάρεις με το υγρόμετρο στην είσοδο του μηχανήματος .  
Έχει στα υπόψιν σου ότι έχει ένα υγρόμετρο σχεδόν της πλάκας και αυτή η απόκλιση που περιγράφεις δεν μου φαίνεται παράξενη . 
Αν έχεις αμφιβολίες για το αν διαβάζει σωστά την υγρασία και λαμβάνοντας υπόψιν ότι δεν έχει κανα σοβαρό όργανο μέτρησης μπορείς να το στείλεις στην εταιρεία να το μετρήσουν αυτοί με σοβαρό επαγγελματικό όργανο . 

Για την σταγόνα που λες και τον θόρυβο μπορείς επίσης να μιλήσεις με την εταιρεία . Εγγύηση έχει οπότε .. 

Υ.Γ Δες μήπως δεν πατάει σωστά κατω ο αφυγραντήρας στο δάπεδο και σου κάνει κάποιο θόρυβο για αυτό το λόγο . 

Πάντως γενικότερα ως προς το θέμα της μέτρησης υγρασίας, όταν υπάρχει μια σταθερή απόκλιση δεν το θεωρώ και μεγάλο θέμα γιατί μαθαίνεις και προσαρμόζεις αντίστοιχα. Το προβληματάκια ξεκινάνε αν το υγρόμετρο μιας συσκευής γενικά διαβάζει αλλού για αλλού και οι αποκλίσεις είναι είτε μεγάλες, είτε χωρίς σταθερό μοτίβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) εγω θελω βασικα επιστροφη χρηματων η εστω πιστωτικο γιατι ειναι μεσα στις 14 μερες υπαναχωρησης της αγορας (αγορα πριν 4 μερες) δεν χριαζεται νομιζω να πω κατι ((Αν δεν ισχυει αυτο πειτε μου ?)

 

Επιστροφές προϊόντων, τα οποία θεωρούνται ελαττωματικά κατά την παράδοση (DOA) με χρέωση της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ:

  1. Σε περίπτωση που κάποιο/α προϊόν/ντα διαπιστωθεί/ούν ότι είναι ελαττωματικό/ά κατά την παράδοση του στον πελάτη (καλούμενο εφεξής για συντομία DOA), η επιστροφή αυτού/αυτών θα γίνεται επίσης με χρέωση της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.
  2. Στην περίπτωση αυτή, η επιστροφή του/των ελαττωματικού/ών προϊόντος/ων μπορεί να γίνει είτε από τον ίδιο τον πελάτη σε οποιοδήποτε κατάστημα διατηρεί η ΕΤΑΙΡΕΙΑ  με το εμπορικό σήμα «ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ» ή «MEGA ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ» πανελλαδικά, είτε με αποστολή αυτού/αυτών, επιβαρυνόμενη η ΕΤΑΙΡΕΙΑ με τα έξοδα παραλαβής του, με μέσα της απολύτου επιλογής της και κατόπιν συνεννόησης του ίδιου του πελάτη με το προσωπικό του Ηλεκτρονικού Καταστήματος της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ.
  3. Η επιστροφή των προϊόντων, τα οποία θεωρούνται ελαττωματικά κατά την παράδοση (DOA) θα γίνεται αποδεκτή εντός επτά (7) ημερολογιακών ημερών από την παράδοση αυτών στον πελάτη για τα κινητά τηλέφωνα, και εντός δέκα (10) ημερολογιακών ημερών από την παράδοση αυτών στον πελάτη για τις υπόλοιπες κατηγορίες προϊόντων. Ταυτόχρονα, θα πρέπει το προϊόν να μην είναι κατεστραμμένο και να έχει όλα τα πρωτότυπα έγγραφα τα οποία συνόδευαν το προϊόν (π.χ. Δ.Α.Τ., Απ. Λιανικής κ.ο.κ) και πλήρη τη συσκευασία του.
  4. Στην περίπτωση των λευκών συσκευών (ήτοι, ψυγεία, ηλεκτρικές κουζίνες, πλυντήρια, κλπ) και των κλιματιστικών μηχανημάτων,απαιτείται να έχει προηγηθεί επίσκεψη του τεχνικού του εξουσιοδοτημένου συνεργείου της προμηθεύτριας εταιρείας και έγγραφη βεβαίωση περί της διάγνωσης της βλάβης της συσκευής, έτσι ώστε να θεωρηθεί ότι το προϊόν ήταν ελαττωματικό κατά την παράδοση (DOA).
  5. Σε περίπτωση επιστροφής των προϊόντων (DOA), και υπό την προϋπόθεση ότι θα έχουν προηγουμένως παραληφθεί και ελεγχθεί αυτά από την ΕΤΑΙΡΕΙΑ, θα γίνεται αντικατάσταση του είδους με όμοια συσκευή (κατάστασης και χαρακτηριστικών, κλπ), άλλως σε περίπτωση που ο πελάτης δεν επιθυμεί αντικατάσταση, θα πραγματοποιείται επιστροφή των χρημάτων στον πελάτη, με τον τρόπο που αυτός κατέβαλε την αξία. Ειδικότερα, σε περίπτωση χρέωσης μέσω πιστωτικής κάρτας η ΕΤΑΙΡΕΙΑ θα υποχρεούται να ενημερώσει την εκδότρια Τράπεζα για την ακύρωση της συναλλαγής και η τράπεζα θα προβεί εν συνεχεία σε κάθε πράξη που προβλέπεται με βάση τη σύμβαση που έχει καταρτίσει με τον πελάτη.
  6. Η εταιρεία κατόπιν της ενημέρωσης αυτής δεν φέρει καμία ευθύνη για το χρόνο και τον τρόπο εκτέλεσης του αντιλογισμού, που ρυθμίζεται από την προμνησθείσα σύμβαση. Στην περίπτωση πληρωμής με μετρητά, εάν ο πελάτης είχε επιλέξει την δυνατότητα «παραλαβή από το κατάστημα» (collect @ store), θα γίνεται με επιστροφή των χρημάτων του σε αυτόν από το κατάστημα στο οποίο πραγματοποίησε την παραλαβή του προϊόντος.
  7. Η επιστροφή θα γίνεται το αργότερο εντός δεκατεσσάρων (14) εργασίμων ημερών τόσο του προϊόντος όσο και του τιμήματος.
  8. Εάν ο πελάτης έχει αγοράσει ένα προϊόν που έχει θεωρηθεί ελαττωματικό κατά την παράδοση (DOA), και έχει δικαίωμα επιστροφής αυτού με χρέωση της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ, κατά τα ανωτέρω ειδικότερα οριζόμενα, τότε δύναται να επιστρέψει στην ΕΤΑΙΡΕΙΑ, και τα συμπληρωματικά προϊόντα του είδους αυτού (για παράδειγμα, αν μία ψηφιακή φωτογραφική μηχανή θεωρηθεί ελαττωματική κατά την παράδοση, ο πελάτης έχει την δυνατότητα να επιστρέψει και την κάρτα αποθήκευσης που είχε αγοράσει μαζί την εν λόγω μηχανή).

Ο όρος αυτός ισχύει αναλογικά και για πωλήσεις ειδών από φυσικά καταστήματα και διέπει τις επιστροφές εμπορευμάτων  λόγω ελαττώματος, όπου στην ενημέρωση που οι πελάτες λαμβάνουν στο κατάστημα γίνεται λόγος για επιστροφή ειδών στις ανωτέρω προθεσμίες των επτά (7) και δέκα (10) ημερών αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Doa σημαινει Dead on arival. Πρεπει να εχει ενα εμφανες ελαττωμα. Καποιο κουμπι χαλασμενο, καποιο ενοχλητικο και δυνατο θορυβο, κατι σπασμενο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...