Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, yositosi είπε

3. Για τις κριτικές θα επιμείνω αλλά οκ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, και θα σεβαστώ την άποψη σου. Αλλά μην παραβλέπουμε, ότι πχ μάρκα που προέκυψε από το πουθενά (own brand) πριν κυκλοφορήσουν καν τα προιόντα της άρχισε να έχει σε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ βάση θετικές κριτικές για τα προιόντα της (αποκλειστικά θετικές όμως). Επειδή έχω τα μερίδια αγοράς, αν από όλες αυτές τις "μικρές εισαγωγικές" (το μικρές με βάση τις πραγματικές τους πωλήσεις πάντα!) οι κριτικές είναι τόσο πολλές τότε οι εταιρείες που προανέφερα θα έπρεπε αναλογικά να έχουν χιλιάδες σχόλια. Και για να σου το πάω και ένα βήμα πιο πέρα, προιόν "ελεύθερο ελαττωμάτων" στην αγορά δεν παίζει! Νόμος της αγοράς το να είναι κάποια προιόντα προβληματικά out of the box, ή να βγάζουν κάποιο θεματάκι εντός ολίγου χρόνου χρήσης, με ποσοστό στο 2% περίπου να είναι πολύ καλό και αποδεκτό... Οταν βλέπεις τόσο "οίστρο" για θετικά σχόλια σε κάποια προιόντα, τότε πως γίνεται ξαφνικά και αυτοί που έχουν τα θέματα να την κάνουν μούγκα???

Δεν την ξέρω την εταιρεία απλά από την μία βλέπω μια εταιρεία που ασχολείται με επαγγελματικά μηχανήματα και σε γενικές γραμμές έχει όλα τα οικιακά μοντέλα της με θετικές κριτικές, που κάτι λέει αυτό και από την άλλη έναν τύπο σε ένα φόρουμ, που λέει να μείνεις μακριά γιατί δεν έχουν λέει να πληρώσουν τον σέρβερ....

Στα τέλη του 2018 καταλαβαίνει κανείς πόσο χαζό είναι.

Τέσπα, επαναφορά στα δικά μας.

Ο invertor eva που έχω, είναι πολύ καλός. Κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας του αλλά έχοντάς τον στην σκάλα του πάνω ορόφου και βγάζει βόλτα 2όροφο σπίτι 120τμ (λογικό μου φαίνεται μιας και ο κάτω όροφος δεν έχει πηγές υγρασίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, liakjim είπε

Δεν την ξέρω την εταιρεία απλά από την μία βλέπω μια εταιρεία που ασχολείται με επαγγελματικά μηχανήματα και σε γενικές γραμμές έχει όλα τα οικιακά μοντέλα της με θετικές κριτικές, που κάτι λέει αυτό και από την άλλη έναν τύπο σε ένα φόρουμ, που λέει να μείνεις μακριά γιατί δεν έχουν λέει να πληρώσουν τον σέρβερ....

Στα τέλη του 2018 καταλαβαίνει κανείς πόσο χαζό είναι.

Τέσπα, επαναφορά στα δικά μας.

Ο invertor eva που έχω, είναι πολύ καλός. Κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας του αλλά έχοντάς τον στην σκάλα του πάνω ορόφου και βγάζει βόλτα 2όροφο σπίτι 120τμ (λογικό μου φαίνεται μιας και ο κάτω όροφος δεν έχει πηγές υγρασίας)

Αν απο ολη την σελιδα που εγραψα αυτο καταλαβες εσυ οτι εγραψα. Εκει σταθηκες, στη σελιδα.

Boom. Game over.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Μπερδεψε ολοκληρη Κρητη με Δραμα και θελει και να κρινει, χωρις «να ξερει». 

Εβγαλε και ετοιμηγορια...να ετσι θα ναι, το σκρουτζ δεν κανει λαθος για 18 κρητικες....18!

Μία ακόμα ένδειξη...ούτε τα βασικά ε?

Spoiler

Screenshot-1.png.cdfaa764118a7690f475b9d80c75c067.png

Εδώ δωρεάν λεξικό : http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=κριτική&dq=

8 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Αν απο ολη την σελιδα αυτο καταλαβες εσυ οτι εγραψα. Εκει σταθηκες. 

Boom. Game over.

Ναι έγραψες και για ένα ελαττωματικό προϊόν που το διάνθισες με κατηγορίες ανυποστήρικτες.

Συγγνώμη αλλά μόνος σου έβλαψες τα όποια ψήγματα αξιοπιστίας είχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Μία ακόμα ένδειξη...ούτε τα βασικά ε?

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot-1.png.cdfaa764118a7690f475b9d80c75c067.png

Εδώ δωρεάν λεξικό : http://www.greek-language.gr/greekLang/modern_greek/tools/lexica/triantafyllides/search.html?lq=κριτική&dq=

Εχεις χασει το τοπι γενικοτερα. Στα εξηγησε και αλλος, αλλα ειπαμε. Στου κουφου...ή μαλλον στου τρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε guys ηρεμηστε λιγο, μην τσακωνεστε.

οπως είχα γράψει πριν μερες παρέλαβα τον Carrier CDT-165E3 απο τον Κωτσόβολο ο οποιος καταλαβα οτι ειχε θεμα το υγρόμετρο του καθώς με απλωμένα ρουχα μεσα σε μιση ωρα ειχε παει στο 40% που δε παιζει. τον έστειλα πισω πριν 6-7 μερες και σημερα χωρις καμια τηλεφωνική ενημερωση μου ρθε μηνυμα απο την μεταφορική για να παραλάβω. μολις μιλησα με τον Κωτσόβολο και μου παν οτι θα γινει αντικατάσταση με καινούριο, για να δούμε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, liakjim είπε

Καλά δεν περίμενα ότι θα καταλάβαινες.

Τι να καταλαβω; Ουτε καταλαβαινεις τι γραφεις. Μιλας για εταιρειες που δεν ξερεις, στηριζομενος σε καποιες αναξιοπιστες κριτικες και καταληγεις σε συμπερασματα, εναντιον ενος που εχει εμπειριες μαζι τους;  Ξερεις καλυτερα εσυ; Που μεχρι χτες δεν ηξερες καν που ειναι; Ξαφνικα πετας και το για το ανεμιστηρακι του inventor λες και σε ρωτησε και κανεις αφου εχεις γραψει 5 ποστ υπερασπιζομενος μια εταιρεια της πλακας(με μεγαλη επιεικεια) που δεν εχεις και ΔΕΝ αγοραζεις...τρικυμια με 2 λογια. 

Σου εξηγει και αλλος το παραληρημα σου, συνεχισεις ακαθεκτος δεν τον σωνεις εγραψες...και,ολα αυτα γιατι ανεβηκε η πεσμενη σελιδα (που ηταν κατω μερες), μιση κιολας....οσκαρ τρολαρισματος

3 ώρες πριν, liakjim είπε

@yositosi , δεν τον σώνεις.

Διαβάζω :

Ο άνθρωπος δεν στέκει καλά. Εργασίες αναβάθμισης έκαναν οι άνθρωποι (το λέει σε μήνυμα) και ο άλλος έβγαλε συμπέρασμα ότι "ουτε τον server δεν πληρωσαν" .....

Οπότε ναι , μείνετε μακριά. Για ένα ελαττωματικό προϊόν που γίνεται παντού αυτό.

Πιο γελοίο πεθαίνεις.

Όσο για τις κριτικές , η πλατφόρμα του skroutz είναι ανοιχτή. Οπότε δεν μπορεί να ελεγχθεί. Να ήταν 1-2 διθυραμβικές οκ, πάω πάσο. Αλλά 18? Δεν είναι εύκολο.

Δεν ξέρω τί είναι η puredry και ούτε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, αλλά όταν διαβάζω τις ασυναρτησίες κάποιου ξερόλα νεοέλληνα παθαίνω αμόκ.

Προτιμώ να εμπιστευτώ την ανώνυμη κριτική.

Ναι το μονο σωστο που εγραψες ειναι ο αριθμος των κριτικων. Οντως 18 το θυμαμαι και εγω. Ξαναδες, ουυυυπς. 17. Διαγραφτηκε μια τελειως ψευτικη που ειχε ανεβει χτες 27/12. Μιλαγε για ακριβεια ενδειξεων υγρασιας και κατι εγραφε για μετεορολογικους σταθμους(αν την προσεξες)....μαααααλιστα. Τι συμπτωση....διαγραφτηκε κιολας ε; Αντε γεια.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν περίμενα να καταλάβεις το αστειάκι με το ανορθόγραφο "κρητικές" (αντί για κριτικές).

Εβγαλες συμπέρασμα από ένα ξεκάθαρα ελαττωματικό προϊόν που στατιστικά θα συμβεί σε κάποιον και από μια ιστοσελίδα που ήταν down για λόγους αναβάθμισης  (στο έλεγε όταν έμπαινες).

Όπως είπα, μόνος σου πέφτεις στα κενά λογικής που σκάβεις όπως και τις κριτικές (με γιώτα έτσι κοπέλι?), που τις θεωρείς χωρίς καμία άλλη ένδειξη ότι είναι στημένες (Δεν λέω ότι δεν μπορεί να είναι αλλά δεν έχω άποψη , οπότε μέχρι κάποιος να το αποδείξει, θεωρώ ότι δεν είναι ).

Αλλά τσάμπα χαλάω σάλιο μιας και πιθανότατα πάλι δεν θα πιάσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τώρα σοβαρά σκεφτήκατε ότι ελληνική εταιρεία θα ήταν καλύτερη από τις μεγάλες και δώσατε χρήματα; Αυτά που γράφεται είναι κόκκινα πανιά από χιλιόμετρα μακριά.

Υ.Γ. Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που παίρνει στα σοβαρά κριτικές στο skroutz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, GeorgeAl92 said:

Ρε παιδιά τώρα σοβαρά σκεφτήκατε ότι ελληνική εταιρεία θα ήταν καλύτερη από τις μεγάλες και δώσατε χρήματα; Αυτά που γράφεται είναι κόκκινα πανιά από χιλιόμετρα μακριά.

Υ.Γ. Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που παίρνει στα σοβαρά κριτικές στο skroutz;

Η "Ελληνική" είναι η Puredry oι "μεγάλες" είναι η Morris και η Inventor? Αν ναι,  τότε LOL x2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teo_3 είπε

Η "Ελληνική" είναι η Puredry oι "μεγάλες" είναι η Morris και η Inventor? Αν ναι,  τότε LOL x2.

γιατι δε θεωρείται καλη η inventor; άσχετος ειμαι αλλα την ειχα για τοπ εταιρία και μου εχουν πει καλα λογια 2-3 γνωστοί που εχουν αφυγραντήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος μου φαίνεται κάποιοι. Ο Zerg13 από πάνω προφανώς και υπερέβαλε στο σχόλιο του για το site κτλ. αλλά συγνώμη όταν αγοράζεις κάτι - θεωρείς ότι έχει πρόβλημα και  σου λένε όχι απλά άσχετα αλλά προσπαθούν και να σου βαφτίσουν το κρέας ψάρι - ε εκεί λογικά βγαίνεις εκτός εαυτού. Και μένα ο αφυγραντήρας που αγόρασα ήταν DoA - τον πήγα πίσω -- μου τον αλλάξανε επιτόπου και τελείωσε το παραμύθι. Ούτε στεγνώματα ρούχων ούτε παραμύθια με Δράκους. Απλά, γρήγορα και κυρίως πάνω από όλα επαγγελματικά.

Για μένα η αντιμετώπιση που είχε και όπως την περιγράφει δεν υποδηλώνει σωστή επαγγελματική αντιμετώπιση. Πόσο μάλλον όταν θες και να κάνεις όνομα σε μια αγορά ως μια μικρή ή όχι (δεν έχει σημασία) εταιρεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teo_3 είπε

Η "Ελληνική" είναι η Puredry oι "μεγάλες" είναι η Morris και η Inventor? Αν ναι,  τότε LOL x2.

Χαζός ή troll;

Υ.Γ. Χρόνια πολλά και καλύτερα να μην υποστηρίζεις την εταιρεία που δουλεύεις μέσω forums δείχνει το επίπεδό της.

Υ.Γ. Lol^2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μην σφάζεστε χρονιάρες μέρες  !  

Το να πέσει μια ιστοσελίδα έχει συμβεί και σε μεγαθήρια εταιρειών . Αν και ο yositosi ανέφερε ότι ήταν κάτω λόγω "αναβάθμισης"  .  Μην κρίνετε μια εταιρεία απο αυτό (οκ αν πέφτει κάθε λίγο και λιγάκι δεν δείχνει επαγγελματισμό) . 
Κρίνετε την απο το προϊόν ή απο το service level . 

Υ.Γ Αυτό το all time classic (το ελληναράδικο) να την λέμε στον άλλον βρίσκοντας πάτημα επειδή έκανε ορθογραφικά λάθη είναι εξαιρετικού επιπέδου και πάντοτε on topic ! 


Chill out χρονιάρες μέρες !

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, GeorgeAl92 said:

Χαζός ή troll;

Υ.Γ. Χρόνια πολλά και καλύτερα να μην υποστηρίζεις την εταιρεία που δουλεύεις μέσω forums δείχνει το επίπεδό της.

Υ.Γ. Lol^2

Το ποιος είναι χαζός, φαίνεται απο αυτά που γράφει.

Χρόνια Πολλά επίσης αλλά LOL x3 αν πιστεύεις ότι δουλεύω για κάποια εταιρία.

Μήπως όμως το κάνεις εσύ? Σε βλέπω να επιμένεις ιδιαιτέρως για κάποιες "μεγάλες" εταιρίες.

Επιμένεις ότι η Morris και η Inventor είσαι 2)Μεγάλες και β)Μη Ελληνικές? Έχω μπόλικα LOL να μοιράσω.

1 hour ago, someone- said:

γιατι δε θεωρείται καλη η inventor; άσχετος ειμαι αλλα την ειχα για τοπ εταιρία και μου εχουν πει καλα λογια 2-3 γνωστοί που εχουν αφυγραντήρα.

Για τη Θεοποίηση που της έχει γίνει, όχι δεν είναι Η κορυφαία που λένε στις διαφημίσεις. Απο τον δικό μου π.χ, δεν είμαι τρελά ευχαριστημένος που είναι Inventor.
Κινέζικα φασόν έχει και αυτή και μπορείς να βρεις ίδιο μηχάνημα αρκετά φθηνότερο. Πληρώνεις και διαφήμιση.
Φίλος σε παλιότερο ποστ έχει γράψει ποιες εταιρίες βγάζουν δικά τους μηχανήματα και ποιες είναι τα ίδια με άλλο ταμπελάκι. Όσο και να χαλάει μερικούς και εδώ μέσα, αυτή είναι η αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...