Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκανα το λαθος να προτεινω σε συγγενη https://www.skroutz.gr/s/13707912/Puredry-Famοus-PDD-10L.html τις τελευταιες μερες τον εχω απο κοντα και τον βλεπω. Στον ζεολιοθο το πετυχα, εχει πολυ χαμυλες θερμοκρασιες δεν θα την παλευε ο συμπιεστης.

Θεωρω οτι εκανα την χειροτερη δυνατη επιλογη. Μετραει οτι να ναι απο υγρασια, διχνει αλλα ντιαλον. 

Πηρα στο service, ενα γραφειο ολο και ολο στην Δραμα!!! Μπλα μπλα μπλα, ασυναρτησιες και σε αφηνουν με το προβλημα. Μου ειπαν να παρω υγρομετρο, την δευτερη φορα που πηρα τηλεφωνο λεγαν αλλα ντιαλον. Του λεω απλωνω ρουχα και διχνει 47—60% σε μικρο δωματιο με κλειστη την πορτα, τιποτα.

να φανταστειτε, το σεταρα στο 40% υγρασια και παλι επεσε(εκλεισε)σε Energy saving προσπαθοντας να στεγνωσει τα ρουχα, τους το ειπα, τιποτα. Βαλτε το προγραμμα στεγνωματος ρουχων και οχι το 40 μου ειπαν.

αυριο θα ερθει και το υγρομετρο αλλα ειμαι σιγουρος σχεδον. 

Μεινετε μακρια απο Puredry hellas. Ειναι πεσμενη και η ιστοσελιδα τους ουτε τον server δεν πληρωσαν. Στην σελιδα τους στο fb ειναι γεματα βρησιες...Δραμα :)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Εκανα το λαθος να προτεινω σε συγγενη https://www.skroutz.gr/s/13707912/Puredry-Famοus-PDD-10L.html τις τελευταιες μερες τον εχω απο κοντα και τον βλεπω. Στον ζεολιοθο το πετυχα, εχει πολυ χαμυλες θερμοκρασιες δεν θα την παλευε ο συμπιεστης.

Θεωρω οτι εκανα την χειροτερη δυνατη επιλογη. Μετραει οτι να ναι απο υγρασια, διχνει αλλα ντιαλον. 

Πηρα στο service, ενα γραφειο ολο και ολο στην Δραμα!!! Μπλα μπλα μπλα, ασυναρτησιες και σε αφηνουν με το προβλημα. Μου ειπαν να παρω υγρομετρο, την δευτερη φορα που πηρα τηλεφωνο λεγαν αλλα ντιαλον. Του λεω απλωνω ρουχα και διχνει 47—60% σε μικρο δωματιο με κλειστη την πορτα, τιποτα.

 να φανταστειτε, το σεταρα στο 40% υγρασια και παλι επεσε(εκλεισε)σε Energy saving προσπαθοντας να στεγνωσει τα ρουχα, τους το ειπα, τιποτα. Βαλτε το προγραμμα στεγνωματος ρουχων και οχι το 40 μου ειπαν.

 αυριο θα ερθει και το υγρομετρο αλλα ειμαι σιγουρος σχεδον. 

Μεινετε μακρια απο Puredry hellas. Ειναι πεσμενη και η ιστοσελιδα τους ουτε τον server δεν πληρωσαν. Στην σελιδα τους στο fb ειναι γεματα βρησιες...Δραμα :)

Θόρυβο τι λέει? (τη σελίδα τους την άλλαζαν πριν μερικές μέρες... προφανώς εργασίες γίνονται και έπεσε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, yositosi είπε

Θόρυβο τι λέει? (τη σελίδα τους την άλλαζαν πριν μερικές μέρες... προφανώς εργασίες γίνονται και έπεσε)

Και εμεινε πεσμενη χωρις καποιος να την σηκωνει...

Δεν θα ηθελα να κανω review μια που μιλαμε για απαραδεκτο, μη λειτουργικο μηχανημα μαζι με απαραδεκτο service. Παρολα αυτα γιατι ρωτας.

στο Low κοιμασαι και αγκαλια τιποτα δεν ακουγεται. Στο High ειναι σαν το Quiet ενος με συμπιεστη, και πιο αθορυβο ακομα.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Και εμεινε πεσμενη χωρις καποιος να την σηκωνει...

Δεν θα ηθελα να κανω review μια που μιλαμε για απαραδεκτο, μη λειτουργικο μηχανημα μαζι με απαραδεκτο service. Παρολα αυτα γιατι ρωτας.

στο Low κοιμασαι και αγκαλια τιποτα δεν ακουγεται. Στο High ειναι σαν το Quiet ενος με συμπιεστη, και πιο αθορυβο ακομα.

Τα βρίσκεις με το κατάστημα αγοράς προφανώς και ας είναι η εταιρεία στην Χονολουλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Εκανα το λαθος να προτεινω σε συγγενη https://www.skroutz.gr/s/13707912/Puredry-Famοus-PDD-10L.html τις τελευταιες μερες τον εχω απο κοντα και τον βλεπω. Στον ζεολιοθο το πετυχα, εχει πολυ χαμυλες θερμοκρασιες δεν θα την παλευε ο συμπιεστης.

Θεωρω οτι εκανα την χειροτερη δυνατη επιλογη. Μετραει οτι να ναι απο υγρασια, διχνει αλλα ντιαλον. 

Πηρα στο service, ενα γραφειο ολο και ολο στην Δραμα!!! Μπλα μπλα μπλα, ασυναρτησιες και σε αφηνουν με το προβλημα. Μου ειπαν να παρω υγρομετρο, την δευτερη φορα που πηρα τηλεφωνο λεγαν αλλα ντιαλον. Του λεω απλωνω ρουχα και διχνει 47—60% σε μικρο δωματιο με κλειστη την πορτα, τιποτα.

να φανταστειτε, το σεταρα στο 40% υγρασια και παλι επεσε(εκλεισε)σε Energy saving προσπαθοντας να στεγνωσει τα ρουχα, τους το ειπα, τιποτα. Βαλτε το προγραμμα στεγνωματος ρουχων και οχι το 40 μου ειπαν.

αυριο θα ερθει και το υγρομετρο αλλα ειμαι σιγουρος σχεδον. 

Μεινετε μακρια απο Puredry hellas. Ειναι πεσμενη και η ιστοσελιδα τους ουτε τον server δεν πληρωσαν. Στην σελιδα τους στο fb ειναι γεματα βρησιες...Δραμα :)

Γιατί απλά δεν λες στο συγγενή σου να τον επιστρέψει και να πάρει κάποιον μάρκας όπως Morris, Inventor κλπ.;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, GeorgeAl92 said:

Γιατί απλά δεν λες στο συγγενή σου να τον επιστρέψει και να πάρει κάποιον μάρκας όπως Morris, Inventor κλπ.;

LOL

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Γιατί απλά δεν λες στο συγγενή σου να τον επιστρέψει και να πάρει κάποιον μάρκας όπως Morris, Inventor κλπ.;

Θα ξεκινησουμε διαδικασιες επιστροφης εννοειται αλλα μεσω του καταστηματος απο εδω και περα. Στο καταστημα αγορας μου ειπαν να τραβηξω βιντεο και να το στειλω με email. Θα σας ενημερωσω οταν εχω νεα, ολα ειναι παγωμενα λογο γιορτων.

25 λεπτά πριν, teo_3 είπε

LOL

Τι λολ; 1000 φορες να ειχα moris ή inventor. Σημερα μου διχνει 25%, λιγοτερο απο οσο εχει και η ερημος Σαχαρα.

Επεξ/σία από Zerg13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Σημερα μου διχνει 25%, λιγοτερο απο οσο εχει και η ερημος Σαχαρα.

Ο συγκεκριμένος έχει καλές κριτικές, οπότε απλά ελαττωματικό κομμάτι.  Εγγύηση έχει οπότε μια χαρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ο συγκεκριμένος έχει καλές κριτικές, οπότε απλά ελαττωματικό κομμάτι.  Εγγύηση έχει οπότε μια χαρά.

Μια χαρα καθολου. Αγορασαμε υγρομετρο μονο για αυτο τον λογο.

2) συμφωνα με την αντιπροσωπεια ειναι μια χαρα το κομματι. Αρα τι μια χαρα; Σιγα μην κατσω να ρισκαρω να παρω ιδιο. 

οι κρητικες στο skroutz αστο. Πονεμενη ιστορια. Αν δεν υπαρχουν 50, οτι θελουν μπορουν να λενε

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλά για μια ακόμη φορά τα λεγόμενά σου δεν βγάζουν κάποιο νόημα.

Η σελίδα είναι up.

Οι κριτικές δεν είναι όλες αθώες αλλά στατιστικά τελικά είναι.

Η αντιπροσωπία αποκλείεται να λέει ότι το 25% είναι μια χαρά.

ΥΓ Οι κριτικές στο skroutz δεν είναι από την Κρήτη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, liakjim είπε

Συγγνώμη αλλά για μια ακόμη φορά τα λεγόμενά σου δεν βγάζουν κάποιο νόημα.

Η σελίδα είναι up.

Οι κριτικές δεν είναι όλες αθώες αλλά στατιστικά τελικά είναι.

Η αντιπροσωπία αποκλείεται να λέει ότι το 25% είναι μια χαρά.

ΥΓ Οι κριτικές στο skroutz δεν είναι από την Κρήτη. 😛

Στου κουφου την πορτα οσο θελεις βρωντα. Η σελιδα ανεβηκε σημερα, παραξενο που εμφανιστηκες και εσυ σημερα. Παρολα αυτα μονο η προσοψη της σελιδας λειτουργει τα menu ειναι ολα νεκρα. 

Ξαναελα μετα απο 2-3 μερες οταν θα φτιαξει να μου πεις οτι δεν βγαζω νοημα. 

Στα παλια μου τα παπουτσια η σελιδα. Το οτι κολλησες εσυ εκει κατι δειχνει.

ποια Κρητη ρε φιλε....

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Συγγνώμη αλλά για μια ακόμη φορά τα λεγόμενά σου δεν βγάζουν κάποιο νόημα.

Η σελίδα είναι up.

Οι κριτικές δεν είναι όλες αθώες αλλά στατιστικά τελικά είναι.

Η αντιπροσωπία αποκλείεται να λέει ότι το 25% είναι μια χαρά.

ΥΓ Οι κριτικές στο skroutz δεν είναι από την Κρήτη. 😛

Συγχώρεσε με που θα επέμβω αλλά...

1. πράγματι χθες η σελίδα ήταν πεσμένη οπότε δεν έλεγε "μπούρδες"

2. Εδώ σηκώνει μεγάλη κουβέντα φίλε μου. Προιόν που ΔΕΝ πωλείται από ΚΑΜΙΑ αλυσίδα και άρα είναι εκτός από το 60% της αγοράς με το καλημέρα, και το οποίο και από τα "μικρομάγαζα" δεν διατίθεται σαν "άμεσα διαθέσιμο" από τόσα πολλά (σύνηθες μικρά μαγαζιά να ανεβάζουν ως κατόπιν παραγγελίας προιόντα που δεν δουλεύουν μόνο για να δείχνουν όγκο προιόντων), και να έχει διαρκώς κριτικές που είναι ποσοτικά κοντά σε εταιρείες όπως Inventor, Juropro, Morris, Rohnson, κλπ (αλφαβητικά τους έβαλα) που πουλάνε ΔΕΚΑΔΕΣ χιλιάδες τμχ ετησίως, πολύ απλά δεν βγαίνει! Εκτός και αν οι πελάτες τους είναι tech freaks και με το που αγοράζουν σπεύδουν να κάνουν review! 

3. Και εμένα μου ακούγεται σαν σφάλμα αισθητήρα γιατί μιλάει εδώ ο @Zerg13 για τρελές αποκλίσεις. Βέβαια το λογικό θα ήταν να ζητήσουν να πάρουν τη συσκευή πίσω για έλεγχο γιατί "τηλεδιάγνωση" σε καμία συσκευή δεν γίνεται. Σε όλες των περιπτώσεων δεν μπορώ να γνωρίζω τι έχουν πει μεταξύ τους και πως οπότε δεν μπορώ να πάρω θέση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@yositosi , δεν τον σώνεις.

Διαβάζω :

15 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Μεινετε μακρια απο Puredry hellas. Ειναι πεσμενη και η ιστοσελιδα τους ουτε τον server δεν πληρωσαν. Στην σελιδα τους στο fb ειναι γεματα βρησιες...Δραμα :)

 

Ο άνθρωπος δεν στέκει καλά. Εργασίες αναβάθμισης έκαναν οι άνθρωποι (το λέει σε μήνυμα) και ο άλλος έβγαλε συμπέρασμα ότι "ουτε τον server δεν πληρωσαν" .....

Οπότε ναι , μείνετε μακριά. Για ένα ελαττωματικό προϊόν που γίνεται παντού αυτό.

Πιο γελοίο πεθαίνεις.

Όσο για τις κριτικές , η πλατφόρμα του skroutz είναι ανοιχτή. Οπότε δεν μπορεί να ελεγχθεί. Να ήταν 1-2 διθυραμβικές οκ, πάω πάσο. Αλλά 18? Δεν είναι εύκολο.

Δεν ξέρω τί είναι η puredry και ούτε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, αλλά όταν διαβάζω τις ασυναρτησίες κάποιου ξερόλα νεοέλληνα παθαίνω αμόκ.

Προτιμώ να εμπιστευτώ την ανώνυμη κριτική.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, liakjim είπε

@yositosi , δεν τον σώνεις.

Διαβάζω :

Ο άνθρωπος δεν στέκει καλά. Εργασίες αναβάθμισης έκαναν οι άνθρωποι (το λέει σε μήνυμα) και ο άλλος έβγαλε συμπέρασμα ότι "ουτε τον server δεν πληρωσαν" .....

Οπότε ναι , μείνετε μακριά. Για ένα ελαττωματικό προϊόν που γίνεται παντού αυτό.

Πιο γελοίο πεθαίνεις.

Όσο για τις κριτικές , η πλατφόρμα του skroutz είναι ανοιχτή. Οπότε δεν μπορεί να ελεγχθεί. Να ήταν 1-2 διθυραμβικές οκ, πάω πάσο. Αλλά 18? Δεν είναι εύκολο.

Δεν ξέρω τί είναι η puredry και ούτε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, αλλά όταν διαβάζω τις ασυναρτησίες κάποιου ξερόλα νεοέλληνα παθαίνω αμόκ.

Προτιμώ να εμπιστευτώ την ανώνυμη κριτική.

Ξεραδια αν δεν ξερεις. Να μην μιλας. 

Παραδειγμα Ελληνα στραβοξυλο εισαι, του το λενε, παρολα αυτα συνεχιζει στο στραβο δρομο, δεν κοιταει την στραβομαρα του παει να φτιαξει τους αλλους. Μπερδεψε ολοκληρη Κρητη με Δραμα και θελει και να κρινει, χωρις «να ξερει». 

Εβγαλε και ετοιμηγορια...να ετσι θα ναι, το σκρουτζ δεν κανει λαθος για 18 κρητικες....18!

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, liakjim είπε

@yositosi , δεν τον σώνεις.

Διαβάζω :

Ο άνθρωπος δεν στέκει καλά. Εργασίες αναβάθμισης έκαναν οι άνθρωποι (το λέει σε μήνυμα) και ο άλλος έβγαλε συμπέρασμα ότι "ουτε τον server δεν πληρωσαν" .....

Οπότε ναι , μείνετε μακριά. Για ένα ελαττωματικό προϊόν που γίνεται παντού αυτό.

Πιο γελοίο πεθαίνεις.

Όσο για τις κριτικές , η πλατφόρμα του skroutz είναι ανοιχτή. Οπότε δεν μπορεί να ελεγχθεί. Να ήταν 1-2 διθυραμβικές οκ, πάω πάσο. Αλλά 18? Δεν είναι εύκολο.

 Δεν ξέρω τί είναι η puredry και ούτε με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, αλλά όταν διαβάζω τις ασυναρτησίες κάποιου ξερόλα νεοέλληνα παθαίνω αμόκ.

 Προτιμώ να εμπιστευτώ την ανώνυμη κριτική.

1. Δεν έχω σκοπό να σώσω κανέναν  :)

2. Απλά ανέφερα ότι χθες ήταν εντελώς κάτω. Και χθες σχολίασα ότι κάνουν αλλαγές εδώ και κάποιες μέρες γιατί το πρόσεξα στις αρχές της εβδομάδας...

3. Για τις κριτικές θα επιμείνω αλλά οκ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, και θα σεβαστώ την άποψη σου. Αλλά μην παραβλέπουμε, ότι πχ μάρκα που προέκυψε από το πουθενά (own brand) πριν κυκλοφορήσουν καν τα προιόντα της άρχισε να έχει σε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ βάση θετικές κριτικές για τα προιόντα της (αποκλειστικά θετικές όμως). Επειδή έχω τα μερίδια αγοράς, αν από όλες αυτές τις "μικρές εισαγωγικές" (το μικρές με βάση τις πραγματικές τους πωλήσεις πάντα!) οι κριτικές είναι τόσο πολλές τότε οι εταιρείες που προανέφερα θα έπρεπε αναλογικά να έχουν χιλιάδες σχόλια. Και για να σου το πάω και ένα βήμα πιο πέρα, προιόν "ελεύθερο ελαττωμάτων" στην αγορά δεν παίζει! Νόμος της αγοράς το να είναι κάποια προιόντα προβληματικά out of the box, ή να βγάζουν κάποιο θεματάκι εντός ολίγου χρόνου χρήσης, με ποσοστό στο 2% περίπου να είναι πολύ καλό και αποδεκτό... Οταν βλέπεις τόσο "οίστρο" για θετικά σχόλια σε κάποια προιόντα, τότε πως γίνεται ξαφνικά και αυτοί που έχουν τα θέματα να την κάνουν μούγκα???

4. ΔΕΝ έχω άποψη πως δουλεύει το service της η εν λόγω εταιρείας. Και παλαιότερα είχε αναφερθεί από άλλο μέλος κάτι για υποστήριξη μόνο από τα κεντρικά τους στη Δράμα, αλλά παραπάνω λεπτομέρειες δεν έχω ούτε προσωπική άποψη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...