Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και παλι. Τελικα πηρα τον Philco cube 3. Μαλλον μου βγηκε προβληματικος με το καλησπερα. Λεει οτι αν αναβει η λυχνια γεματου δοχειου οταν τον πρωτοβαλω μπροστα βγαλτε το δοχειο και ξαναβαλτε το και θα σβησει η ενδειξη. Η ενδειξη δεν εσβησε ποτε και εβγαλα το δοχειο 4-5 φορες. Ο αφυγραντηρας δεν πηρε ποτε μπροστα (μονο ο ανεμιστηρας του). Αν εχετ καμια ιδεα τι συμβαινει πειτε μου. Αλλιως μακρια απο cube 3 οπως φαινεται. Το να σου λενε μεσα στις οδηγιες κατι τετοιο για πρωτη φορα με κολλημενες ενδειξεις το βρισκω απαραδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον ιονιστη να τον βαζουμε παντα να δουλευει παιδια? Και αν οχι ποτε πρεπει να τον βαζουμε?  Αφυγρανση κανει και με τον ιονιστη  ετσι?  Επεισης οσοι εχετε και εξωτερικο υγρομετρο εχετε δει διαφορα μεταξυ ενδειξης του αφυγραντηρα με του υγρομετρου?

Επεξ/σία από toyotats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babality είπε

Καλησπερα και παλι. Τελικα πηρα τον Philco cube 3. Μαλλον μου βγηκε προβληματικος με το καλησπερα. Λεει οτι αν αναβει η λυχνια γεματου δοχειου οταν τον πρωτοβαλω μπροστα βγαλτε το δοχειο και ξαναβαλτε το και θα σβησει η ενδειξη. Η ενδειξη δεν εσβησε ποτε και εβγαλα το δοχειο 4-5 φορες. Ο αφυγραντηρας δεν πηρε ποτε μπροστα (μονο ο ανεμιστηρας του). Αν εχετ καμια ιδεα τι συμβαινει πειτε μου. Αλλιως μακρια απο cube 3 οπως φαινεται. Το να σου λενε μεσα στις οδηγιες κατι τετοιο για πρωτη φορα με κολλημενες ενδειξεις το βρισκω απαραδεκτο.

Φίλε δε τον εχω δει τον αφυγραντηρα αλλα θα προσπαθησω να βοηθήσω... Εχω δει δυο τροπους ελεγχου της σταθμης νερου, οποτε αν ο δικός σου εχει εναν απο αυτους ισως βγαλουμε ακρη...

ο ενας ειναι με φλοτερ, που βρισκεται πανω στον καδο, ειναι ενας πλαστικος βραχιονας που παει πανω κατω, οσο ανεβαινει η σταθμη νερου τοσο αυτο ανεβαινει και μετα απο ενα σημειο στελνει εντολη να σταματησει ο αφυγραντηρας...  Αν εχεις τετοιο, κουνησέ το πανω κατω με το χερι, πρεπει να κινειται πολυ ευκολα.

Ο αλλος ειναι με μαγνητη Στον καδο παλι, καπου ψηλα, υπαρχει μια θηκη, ενα κλειστο κουτακι ή καπως ετσι... μεσα εχει μαλλον φελιζολ και πανω του ενα μαγνητη... Για αρχη προτεινω να γεμισεις τον καδο με νερο μεχρι πανω πανω, μετα αδεισέ τον σιγα σιγα και ξαναπροσπαθησε να βαλεις μπρος τον αφυγραντηρα ...

Πες μας νεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι φιλε μου ειναι με φλοτερ. Το εχω κουνησει ηδη αλλα δεν φαινεται να χαμπαριαζει. Το πρωι θα δοκιμασω να γεμισω και τον καδο που λες και ξαναστελνω νεα. Ευχαριστω για τις προτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, babality είπε

Nαι φιλε μου ειναι με φλοτερ. Το εχω κουνησει ηδη αλλα δεν φαινεται να χαμπαριαζει. Το πρωι θα δοκιμασω να γεμισω και τον καδο που λες και ξαναστελνω νεα. Ευχαριστω για τις προτασεις.

Οκ ηλπιζα να ειναι με μαγνητη, που ειναι πιο πιθανο να εχει κολλησει καπου, θα δω σε αυτον που εχω με φλοτερ μηπως και μου ερθει καμια ιδεα... Δεν εχει νοημα να γεμισει με νερο το καδο αφου ειναι με φλοτερ. Καπου ακουμπαει το φλοτερ και δινει εντολη, θα το κοιταξω και αν εχω καποια ιδεα θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, GNikolaou11 είπε

Οπότε Dare Devil από αυτά τα 2 (για 20lt και τα 2) ποιο θα πρότεινες; Σαν ποιότητα κατασκευής κτλ έχουν διαφορά;

Εγώ θα έπαιρνα τον EVA . Σου προτείνω όμως να τους δεις απο κοντά  αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα σε κάποιο μαγαζί . 

14 λεπτά πριν, babality είπε

Nαι φιλε μου ειναι με φλοτερ. Το εχω κουνησει ηδη αλλα δεν φαινεται να χαμπαριαζει. Το πρωι θα δοκιμασω να γεμισω και τον καδο που λες και ξαναστελνω νεα. Ευχαριστω για τις προτασεις.

Καμιά φορά αντί να φταίει το προιόν φταίμε εμείς 😛 Είσαι σίγουρος ότι κούμπωσες σωστά και καλά το δοχείο νερού ;  Παίξε με το διακοπτάκι του φλοτέρ να δεις αν δουλεύει . Λογικά το φλοτέρ σπρώχνει κάποιο έλασμα ή διακόπτη και αυτό με την σειρά του δίνει ηλεκτρική εντολή στον αφυγραντήρα να κόψει . Αν δεν βγάζεις άκρη λογικά έχεις DOA απο το κατάστημα αν είναι μερικών ημέρων . Πήγαινε στο κατάστημα να δεις  τι θα σου πούνε ή για αρχή παρε τηλ την αντιπροσωπεία . 

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βαλει καποιος εναν δυνατο αφυγραντηρα με ζεολιθο και το βαλει στο continius και Ηigh ενα βραδυ υπαρχει περιπτωση να εχει 15% υγρασια το πρωί ή ειναι χαλασμενο το υγρομετρο; 

Ουτε στη Σαχαρα δεν εχει 15%...

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση: οταν εχω αναμενο και τον ιονιστη κανει ταυτοχρονα και αφυγρανση σωστα; Να την εχω σταθερα ανοιχτη την λειτουργια του ιονιστη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, toyotats είπε

Παιδια μια ερωτηση: οταν εχω αναμενο και τον ιονιστη κανει ταυτοχρονα και αφυγρανση σωστα; Να την εχω σταθερα ανοιχτη την λειτουργια του ιονιστη;

Δεν έχω συναντήσει μοντέλο να μην μπορεί ταυτόχρονα . Ποιό μοντέλο έχεις ;   Ναι για μένα ανοιχτή άστη . Καλό κάνει και δεν καταναλώνει ούτε 1 watt . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

Δεν έχω συναντήσει μοντέλο να μην μπορεί ταυτόχρονα . Ποιό μοντέλο έχεις ;   Ναι για μένα ανοιχτή άστη . Καλό κάνει και δεν καταναλώνει ούτε 1 watt . 

Εχω τον singer SDHM-16L-55DIA. Τωρα το βραδυ αρχισε και δουλευει πιο πολλη γιατι ανεβηκε η υγρασια. Να σα ρωτησο κατι ακομα φιλε μου. Την υγρασια την ρυθμισα στο 50% καλα δεν ειναι; Επεισης εχει δυο επιλογες ενα sleep και ενα turbo που δουλευει πιο δυνατα. Εγω προς το παρον το εβαλα στο sleep και απο 55% σε 10 με 15 λεπτα την ριχνη την υγρασια στο 50% και μετα απο κανα 30 λεπτο ξανααναβει. Το turbo αποτι καταλαβα ειναι για πιο γρηγορη αφυγρανση και οταν εχει ποκυ υγρασια σωστα ετσι; Παντως πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες , και παρα πολυ αθορυβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Αν βαλει καποιος εναν δυνατο αφυγραντηρα με ζεολιθο και το βαλει στο continius και Ηigh ενα βραδυ υπαρχει περιπτωση να εχει 15% υγρασια το πρωί ή ειναι χαλασμενο το υγρομετρο; 

Ουτε στη Σαχαρα δεν εχει 15%...

Το υγρομετρο φταίει. Ή άδειασαν οι μπαταρίες ή χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Αφυγραντηρας είναι.  Αυτό δείχνει. 

Δεν έχεις και εξωτερικό για σύγκριση? Θα έπρεπε.

Πάντως 15% είναι εξωπραγματικό, όπως και να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...