Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Dee_Lee είπε

Σωστα.

Απολυτως κατανοητο αυτο με την Κινα.

Ποιος αφυγραντηρας αραγε να ειναι τελικα πιο αποδοτικος για 90τμ;

Ποιον μπορω να εμπιστευτω περισσοτερο,οτι ισχυουν τα τεχνικα χαρακτηριστικα που παραθετει;😉

Εγώ σου προτείνω να κοιτάξεις σε 20 λιτρο για αυτά τα τετραγωνικά και έχε στα υπόψιν σου ότι είναι δύσκολο να καλυφθεί ομοιόμορφα ένα σπίτι ολόκληρο  απο έναν και μόνο αφυγραντήρα . Θα βοηθήσει όμως και τους γειτονικούς χώρους . Αν χρειαστεί τον μετακινείς μέσα στην ημέρα .  Όταν αναφερόμαστε σε τετραγωνικά μιλάμε πάντα για ενιαίους χώρους .   

Για 20 λιτρο δες αυτές τις μάρκες και ανάλογα ποιους κοιτάζεις σε βοηθάμε μετά στην σύγκριση αν χρειαστεί :  https://www.skroutz.gr/c/449/afygranthres/m/77_137_296_1204_2448_3784/Delonghi_or_Singer_or_Toyotomi_or_Juro-Pro_or_Gree_or_Inventor/f/582471/20-23-lt.html?order_by=popularity&order_dir=desc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
5 minutes ago, mwv said:

90 τμ αλλα καμια 75αρια θα ελεγα ειναι τα ενεργα.Πελλα.Δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα ολοι χρειαζονται απο τα μισα κ κατω. κ δε μιλαμε για σαουνα, φειδωλη χρηση.

3000 τη σεζόν για μόνο 75-90τμ? Holy fuck, ούτε σε Κοζάνη/Φλώρινα δεν σκέφτομαι τέτοια νούμερα... :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dare-Devil είπε

Εγώ σου προτείνω να κοιτάξεις σε 20 λιτρο για αυτά τα τετραγωνικά και έχε στα υπόψιν σου ότι είναι δύσκολο να καλυφθεί ομοιόμορφα ένα σπίτι ολόκληρο  απο έναν και μόνο αφυγραντήρα . Θα βοηθήσει όμως και τους γειτονικούς χώρους . Αν χρειαστεί τον μετακινείς μέσα στην ημέρα .  Όταν αναφερόμαστε σε τετραγωνικά μιλάμε πάντα για ενιαίους χώρους .   

Για 20 λιτρο δες αυτές τις μάρκες και ανάλογα ποιους κοιτάζεις σε βοηθάμε μετά στην σύγκριση αν χρειαστεί :  https://www.skroutz.gr/c/449/afygranthres/m/77_137_296_1204_2448_3784/Delonghi_or_Singer_or_Toyotomi_or_Juro-Pro_or_Gree_or_Inventor/f/582471/20-23-lt.html?order_by=popularity&order_dir=desc

Ευχαριστω πολυ!

Αυτο θα κανω,τσεκαρω και επανερχομαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ThReSh είπε

3000 τη σεζόν για μόνο 75-90τμ? Holy fuck, ούτε σε Κοζάνη/Φλώρινα δεν σκέφτομαι τέτοια νούμερα... :(

Ερώτηση νούμερο 1 : Ο θερμοστάτης σε τί θερμοκρασία ρυθμίζεται ; Έχει κάνει ποτέ συντήρηση στο λέβητα (καθαρισμό των αυλών απο μουτζούρα, αλλαγή μπεκ κτλ )  

Ερώτηση νούμερο 2 και η σημαντικότερη :  Γιατί πετρέλαιο στις μέρες μάς όταν με τα λεφτά που δίνει ετησίως ντύνει όλο το σπίτι με ποιοτικά Inverters με τοπ αποδόσεις κιόλας και τα κάνει απόσβεση γρήγορα ; Ασε που θα τις μείνουν και ρέστα αφού εχει ήδη ένα 24άρι για τον μεγαλύτερο χώρο .   Άσε που τα κλιματιστικά καίνε για πλάκα 50 % λιγότερο απο έναν πετρελαιολέβητα . 

12 λεπτά πριν, mwv είπε

το aircon ειναι συντομευση του aircondition 😄γιατι ειμαι κ λιγο τεμπελακι 😁

το εψαξα ομως χαρη στο σχολιο σου, αναγκαστηκα να σκαρφαλωσω αλλα το βρηκα το ατιμο: ειναι το fujitsu inverter ASYA24LCC οταν πρωτοβγηκε το βαλαμε,24αρι επομενως γιαυτο καλυπτει μια χαρα την σαλοκουζινα.

Τα κουφωματα ειναι αλουμινιου κ δεν ειναι καν δεκαετιας αλλα μας δουλεψαν για τα καλα. παλιωσαν οι μεντεσεδες με το ζορι κλεινουν αν κλεισουν με το ζορι ανοιγουν κτλ θα ψαχτω στο θεμα που αναφερεις ευχαριστω. μπορει να μην ειναι τοσο τραγικα τα κοστη οσο τα φανταζομαι..τωρα που το σκεφτομαι ομως μπορω να αλλαξω τις μπαλκονοπορτες στο σαλονι κ τη μια στο δωματιο, τα παντζουρια τουλαχιστον ειναι μια χαρα..

σε πολυκατοικια φιλοι μου τη βγαζουν με ενα χιλιαρικακι κ εμεις με ιδιοκτητο μαρτυραμε!

νομιζω ο καυστηρας ειναι για τα μπαζα τετοιο θεμα υπαρχει;

90 τμ αλλα καμια 75αρια θα ελεγα ειναι τα ενεργα.Πελλα.Δεν ειμαι αντιπροσωπευτικο δειγμα ολοι χρειαζονται απο τα μισα κ κατω. κ δε μιλαμε για σαουνα, φειδωλη χρηση.

 

Επεξ/σία από Dare-Devil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dee_Lee είπε

Για 20 λιτρο δες αυτές τις μάρκες

Τον Morris γιατί δεν τον προτείνεις? Φαίνεται να έχει καλά χαρακτηριστικά , έχουν κάποιο κουσούρι που μου διαφεύγει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katbo είπε

Τον Morris γιατί δεν τον προτείνεις? Φαίνεται να έχει καλά χαρακτηριστικά , έχουν κάποιο κουσούρι που μου διαφεύγει?

Τους έχω προτείνει κατα καιρούς . Σαν προϊόν όσον αφορά χαρακτηριστικά, λειτουργίες και τιμή είναι αρκετά έως πολύ καλό ανάλογα το μοντέλο . 
Το service τους όμως αντιπαθώ  (ποιότητα after sales) γιατί έχω διαβάσει πολλά . Eιδικά στον κλιματισμό  ούτε για αστείο δεν την προτείνω . 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dare-Devil είπε

Τους έχω προτείνει κατα καιρούς . Σαν προϊόν όσον αφορά χαρακτηριστικά, λειτουργίες και τιμή είναι αρκετά έως πολύ καλό ανάλογα το μοντέλο . 
Το service τους όμως αντιπαθώ  (ποιότητα after sales) γιατί έχω διαβάσει πολλά . Eιδικά στον κλιματισμό  ούτε για αστείο δεν την προτείνω . 

τι σχέση έχει ο κλιματισμός, που είναι εξωτερικοί συνεργάτες με τους αφυγραντήρες; Σε ρωτάω γιατί κατά καιρούς έχεις πει ότι δεν ξέρεις τα μοντέλα ενώ ειδικά για το service συσκευών που γίνεται από την ίδια την εταιρεία 100%, δεν έχει ακουστεί κάτι, εκτός και αν χάνω κάποιο επεισόδιο!

Οι μικρότερες συσκεύες (όπως αφυγραντήρες) με κούριερ δικό τους πηγαίνει στα κεντρικά και επιστρέφει στον πελάτη εντός εβδομάδος. Είχε αναφερθεί αρνητικό σχόλιο και παλαιότερα εδώ μέσα (όχι από εσένα), όπου ρώτησα διευκρινήσεις αλλά δεν τις έλαβα ποτέ οπότε είπα και τώρα να ρωτήσω και εσένα για να μάθουμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dare-Devil είπε

Τους έχω προτείνει κατα καιρούς . Σαν προϊόν όσον αφορά χαρακτηριστικά, λειτουργίες και τιμή είναι αρκετά έως πολύ καλό ανάλογα το μοντέλο . 
Το service τους όμως αντιπαθώ  (ποιότητα after sales) γιατί έχω διαβάσει πολλά . Eιδικά στον κλιματισμό  ούτε για αστείο δεν την προτείνω . 

Τι γνωμη εχεις για τον Toyotomi tde-20dti;

Να τον προτιμησω σε σχεση με τον Morris mde-2016;

Οι αλλοι που διαβασα εχουν αρκετα υψηλη καταναλωση και θα εχω θεμα με την ΔΕΗ (κοινωνικο τιμολογιο).😏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Dee_Lee είπε

Τι γνωμη εχεις για τον Toyotomi tde-20dti;

Να τον προτιμησω σε σχεση με τον Morris mde-2016;

Οι αλλοι που διαβασα εχουν αρκετα υψηλη καταναλωση και θα εχω θεμα με την ΔΕΗ (κοινωνικο τιμολογιο).😏

Ή θες 2X 20 εικοσαρηδες ή εναν 25αρη ή 28αρη μην σου πω. Με ενα σκετο εικοσαρη αν θα γινει η δουλεια σου, θα ειναι οριακα τελειως. Δες 25 ή 28.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ή θες 2X 20 εικοσαρηδες ή εναν 25αρη ή 28αρη μην σου πω. Με ενα σκετο εικοσαρη αν θα γινει η δουλεια σου, θα ειναι οριακα τελειως. Δες 25 ή 28.

έχει καλές θερμοκρασίες και όχι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες. Ενας καλός 20άρης με περιφορές δεν θα τα βρει και πολύ σκούρα (έτσι πιστεύω τουλάχιστον με βάση τα λεγόμενα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yositosi είπε

έχει καλές θερμοκρασίες και όχι ιδιαίτερα υψηλές θερμοκρασίες. Ενας καλός 20άρης με περιφορές δεν θα τα βρει και πολύ σκούρα (έτσι πιστεύω τουλάχιστον με βάση τα λεγόμενα του)

Μαλλον θα ρισκαρω 20αρη και θα τον περιφερω οπως τον επιταφιο την Μ.Παρασκευη,απο δωματιο σε δωματιο.😄

Τοyotomi,Morris, η καποιον αλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dee_Lee είπε

Μαλλον θα ρισκαρω 20αρη και θα τον περιφερω οπως τον επιταφιο την Μ.Παρασκευη,απο δωματιο σε δωματιο.😄

Τοyotomi,Morris, η καποιον αλλον;

Θα σου δώσω μια εντελώς φιλική συμβουλή ως προς το ερώτημα σου για το "τι να προτιμήσω". Αντικειμενικά μιλώντας για να σου πει κάτι κάποιος θα πρέπει να έχει μια από τις εκάστοτε συσκεύες για τις οποίες ρωτάει ο καθένας.

Ας πούμε λοιπόν ότι την έχει τη συσκευή αυτή, αυτό που θα μπορέσει να σου πει είναι ότι είτε είναι καλή, είτε να σου τονίσει αν έχει κάποιο ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ πρόβλημα όπως πχ βλάβες, λανθασμένες ενδείξεις ΑΝ το έχει ψάξει τόσο φυσικά (σπανίζουν αυτοί οι καταναλωτές), ΑΝ έχει εντοπίσει κάποια γενικότερη δυσλειτουργία, ή αν κάνει ιδιαίτερα πολύ θόρυβο (και αυτό υποκειμενικό βέβαια κάποιες φορές). Από την άλλη αν σου μιλήσει για καταναλώσεις αυτό παίζει από πολύ ως λίγο και γιατί αλλάζουν οι συνθήκες χώρου όπου λειτουργεί μια συσκευή από σπίτι σε σπίτι, αλλά και γιατί οι περισσότεροι βάζουν ένα μετρητή και βλέπουν τα watt (και όχι kwh έναντι λίτρων αφύγρανσης), μέτρηση που είναι φυσικά 100% άκυρη. Σε όλες τις άλλες των περιπτώσεων, επειδή δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό ανάλογης εμπειρίας, και εκ των πραγμάτων σύγκρισης, τότε πολύ απλα το πιθανότερο θα είναι να σου πει ότι είναι "καλό" χωρίς όμως να έχει άποψη από τα λοιπά μοντέλα τα οποία μπορεί να είναι καλύτερα ή και χειρότερα. Σε λοιπές περιπτώσεις είτε θα ακούσεις εκ του ασφαλούς απόψεις "του καναπέ" με βάση το τι πιστεύει ο καθένας, είτε θα φας πολύ πλάγια καθοδήγηση από ανθρώπους του κλάδου προς τα προιόντα τους!

Επειδή όμως, θεωρώ ότι τα λεφτά δεν τα έχεις για πέταμα, πήγαινε και ρίξε μια ματιά τις όποιες συσκευές με τα μάτια σου. Κάνε και μια λίστα με τα χαρακτηριστικά τους και σύγκρινε για να είσαι πιο κοντά. Πάντα φυσικά να έχεις κατά νου ότι σε αλυσίδες όπου τα έχουν όλα για να δεις, οι πωλητές είναι merchandisers (υπάλληλοι εταιρειών) και η πολιτική του καταστήματος πάντα λέει ότι αυτός που "πιάνει έναν πελάτη" τον έχει μέχρι τέλους απαγορεύοντας πρακτικά τον merchandiser της άλλη εταιρείας να ανοίξει το στόμα του όταν λέγονται "μαγικά αίσχη" (καμία μέρα θα πάω να ηχογραφήσω μερικά τέτοια μαγικά να γελάμε και να κλαίμε όλοι μαζί με αυτά που λέγονται για να βγει η πώληση!!)

Ξέρω ότι δεν σε βοηθάω, αλλά σου λέω πως έχει η όλη κατάσταση για να είσαι προετοιμασμένος αλλά και να φιλτράρεις το όποιο feedback λαμβάνεις ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yositosi είπε

Θα σου δώσω μια εντελώς φιλική συμβουλή ως προς το ερώτημα σου για το "τι να προτιμήσω". Αντικειμενικά μιλώντας για να σου πει κάτι κάποιος θα πρέπει να έχει μια από τις εκάστοτε συσκεύες για τις οποίες ρωτάει ο καθένας.

Ας πούμε λοιπόν ότι την έχει τη συσκευή αυτή, αυτό που θα μπορέσει να σου πει είναι ότι είτε είναι καλή, είτε να σου τονίσει αν έχει κάποιο ΤΡΑΝΤΑΧΤΟ πρόβλημα όπως πχ βλάβες, λανθασμένες ενδείξεις ΑΝ το έχει ψάξει τόσο φυσικά (σπανίζουν αυτοί οι καταναλωτές), ΑΝ έχει εντοπίσει κάποια γενικότερη δυσλειτουργία, ή αν κάνει ιδιαίτερα πολύ θόρυβο (και αυτό υποκειμενικό βέβαια κάποιες φορές). Από την άλλη αν σου μιλήσει για καταναλώσεις αυτό παίζει από πολύ ως λίγο και γιατί αλλάζουν οι συνθήκες χώρου όπου λειτουργεί μια συσκευή από σπίτι σε σπίτι, αλλά και γιατί οι περισσότεροι βάζουν ένα μετρητή και βλέπουν τα watt (και όχι kwh έναντι λίτρων αφύγρανσης), μέτρηση που είναι φυσικά 100% άκυρη. Σε όλες τις άλλες των περιπτώσεων, επειδή δεν υπάρχει κάποιο ιστορικό ανάλογης εμπειρίας, και εκ των πραγμάτων σύγκρισης, τότε πολύ απλα το πιθανότερο θα είναι να σου πει ότι είναι "καλό" χωρίς όμως να έχει άποψη από τα λοιπά μοντέλα τα οποία μπορεί να είναι καλύτερα ή και χειρότερα. Σε λοιπές περιπτώσεις είτε θα ακούσεις εκ του ασφαλούς απόψεις "του καναπέ" με βάση το τι πιστεύει ο καθένας, είτε θα φας πολύ πλάγια καθοδήγηση από ανθρώπους του κλάδου προς τα προιόντα τους!

Επειδή όμως, θεωρώ ότι τα λεφτά δεν τα έχεις για πέταμα, πήγαινε και ρίξε μια ματιά τις όποιες συσκευές με τα μάτια σου. Κάνε και μια λίστα με τα χαρακτηριστικά τους και σύγκρινε για να είσαι πιο κοντά. Πάντα φυσικά να έχεις κατά νου ότι σε αλυσίδες όπου τα έχουν όλα για να δεις, οι πωλητές είναι merchandisers (υπάλληλοι εταιρειών) και η πολιτική του καταστήματος πάντα λέει ότι αυτός που "πιάνει έναν πελάτη" τον έχει μέχρι τέλους απαγορεύοντας πρακτικά τον merchandiser της άλλη εταιρείας να ανοίξει το στόμα του όταν λέγονται "μαγικά αίσχη" (καμία μέρα θα πάω να ηχογραφήσω μερικά τέτοια μαγικά να γελάμε και να κλαίμε όλοι μαζί με αυτά που λέγονται για να βγει η πώληση!!)

Ξέρω ότι δεν σε βοηθάω, αλλά σου λέω πως έχει η όλη κατάσταση για να είσαι προετοιμασμένος αλλά και να φιλτράρεις το όποιο feedback λαμβάνεις ;) 

Πιστευω πως τελικα ειναι λαχνος η αγορα μιας συσκευης.Θα παρω μια γευση απο κοντα,θα ακουσω τα σχολια του πωλητη,αλλα εννοειται πως δεν θα βασιστω απολυτα στα λογια του.

Εχω αραγε το δικαιωμα επιστροφης αν δεν μεινω ευχαριστημενος το αργοτερο μετα απο μια βδομαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dee_Lee είπε

Εχω αραγε το δικαιωμα επιστροφης αν δεν μεινω ευχαριστημενος το αργοτερο μετα απο μια βδομαδα;

Ξεκαθάρισε το κατά την αγορά γιατί ενίοτε οι νόμοι σε αυτό τον τόπο ερμηνεύονται με διάφορους μαγικούς τρόπους από τον καθένα και αν μπλέξεις στο τέλος μόνο χρόνο καταλήγεις να χάνεις χωρίς να βγει άκρη ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dee_Lee είπε

Μαλλον θα ρισκαρω 20αρη και θα τον περιφερω οπως τον επιταφιο την Μ.Παρασκευη,απο δωματιο σε δωματιο.😄

Τοyotomi,Morris, η καποιον αλλον;

Έχω τον Morris 2026i εδώ και λίγες μέρες αλλά είχα και τον inventor eva ii pro 20l. (για τον Toyo δεν έχω άποψη.) Ο χώρος που τους χρησιμοποίησα ήταν 60τ.μ. και κυρίως τους τοποθετώ στο διάδρομο που τρέχει ανάμεσα από 3 υπνοδωμάτια (3 υπνοδωμάτια+διάδρομος=60τ.μ.) Και επειδή είχα υποσχεθεί ένα review αλλά και μία σύγκριση ανάμεσα στους δύο παραπάνω αφυγραντήρες και με αφορμή την ερώτησή σου θα προσπαθήσω να σου δώσω μία "ιδέα".

Αυτό που βλέπω από τις πρώτες κιόλας μέρες χρήσης είναι η διαφορά θορύβου. Ο Morris ακούγεται λιγότερο, αντικειμενικά. Και εγώ αλλά και η γυναίκα μου, καθώς και άλλα δύο άτομα που έχουν ακούσει και τους δύο, την ίδια άποψη έχουμε. Η χαμηλή σκάλα του Morris ακούγεται σαν τη μέτρια σκάλα ενός κλιματιστικού, κάτι το οποίο δεν μπορώ να πώ για την χαμηλή σκάλα της Εύας όπου ούτε έξω από το υπνοδωμάτιο δεν άντεχα το θόρυβό της. Τώρα από θέμα απόδοσης, δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω μεγάλη διαφορά. Από την Εύα, έτσι και αλλιώς, δεν είχα παράπονο σε αυτό το κομμάτι. Μου φαίνεται, όμως, ότι ο Morris "πιάνει" το στόχο ευκολότερα. Και επειδή σε μεγάλο χώρο παίζουν πολλοί παράμετροι σημασία στην απόδοση, τους σύγκρινα και στο μικρό μπάνιο, που βάζω τα ρούχα μαζί με τον αφυγραντήρα για να στεγνώσουν. Και τις δύο φορές που χρειάστηκε ο Morris το έκανε γρηγορότερα. ίσως και πάλι να ήταν σύμπτωση, ο χρόνος θα δείξει. Τέλος από θέμα κατανάλωσης δεν μπορώ να πώ πολλά. Με την Εύα δεν κατάλαβα αισθητή αύξηση, με τον Morris θα δούμε. Στα χαρτιά (ναι αυτά που δεν αναφέρουν, είτε τα αναφέρουν σε ιδανικές συνθήκες, ή δεν τα αναφέρουν όλα), φαίνονται παραπλήσιοι. Για να μή φανεί ότι αδικώ την Εύα (και μόνο που την αναφέρω έτσι, φαίνεται ότι την "αγαπώ" :D για αυτά που μου έχει προσφέρει) θα μου λείψει η μετακίνηση της, όπου με τα ροδάκια που γυρνάνε 360 μοίρες κάνουν την μετακίνηση πανεύκολη. Αυτά τα σταθερά ροδάκια του morris που κάνουν τον αφυγραντήρα να κινείται μόνο στα πλάγια, σαν κάβουρας, εδώ μου έχουν κάτσει.

Υ.Γ.Εύα θα σε σκέφτομαι κάθε φορά που θα χρειαστεί να σηκώσω τον 15κιλο Morris, από το όχι και τόσο στοιβαρό (θα δείξει), πλαστικό χερούλι για να τον μεταφέρω. :D 

Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Επεξ/σία από Nnoutas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...