Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα βγάλεις άκρη έτσι! Εξαρτάται από το μέγεθος του χώρου που τα βάζεις, το ύφασμα από αυτά που έπλυνες (άλλο σεντόνι που είναι γρήγορο, και άλλο πχ denim με τσέπες), τη θερμοκρασία του χώρου, τις στροφές στις οποίες έγινε το στέγνωμα πάντα σε συνδυασμό με το πόσα ρούχα είχε μέσα το πλυντήριο. 

Τρελή εξίσωση που αν αρχίσεις τις διαφορετικές δοκιμές θα έχεις από μικρές ως τεράστιες αποκλίσεις σε αυτό που κοιτάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχεις δικιο σε οσα γραφεις. Ολα σωστα. Απλα πιστευω οτι το πιο crucial ειναι το rpm του πλυντηριου. Οχι τοσο η υφη ( τα σεντονια ειναι οντως πανευκολα).

Πιστευω οτι ακομα φανελακια φοραμε, ελαφρια μακρημανικα, ολοι εχουμε 1000-1200 rpm, και 7- 8 κιλα πλυσεις πανω κατω. Η θερμοκρασια του χωρου ε και εκει κοντα ειμαστε 23-24 περιπου. Οποτε θεωρω οτι οι παραμετροι ειναι πανω κατω fix. Μηχανολογος εισαι;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο το t-shirt, που είναι εύκολο, άλλο ένα πόλο μπλουζάκι όπου γιακάς μανίκι είναι ζόρικο, άλλο το τζιν (γενικά δύσκολο), άλλο ένα καλό πουκάμισο (επίσης εύκολο), άλλο ένα σπορ πουκάμισο που είναι πιο δύσκολο. άλλο μια φόρμα λεπτή μακό, άλλο μια τίγκα στο νάυλον... χαχαχα. Και θα σου το πάω ένα σκαλί πιο πέρα, άλλο 1000rpm, άλλο 1200rpm, και άλλο 1400rpm στύψιμο. Και αυτά και πάλι αλλάζουν ριζικά ανάλογα με τον πραγματικό όγκο ρούχων. Ενα "φθηνό" 8κιλο είναι στα 56 λίτρα χωρητικότητα, ένα "σωστό high end" 8κιλό είναι 65 περίπου λίτρα! 

και για να καταλήξω κάπου. Βλέπεις τα ίδια ρούχα σε πόση ώρα σου στέγνωναν φυσικά, και σε πόση ώρα με τον αφυγραντήρα (σε άντίστοιχες συνθήκες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αρκετο διαβασμα εδω μεσα  και αφου το κεφαλι μου εγινε καζανι συλλεγοντας πληροφοριες απο εδω και απο εκει κατεληξα  να προχωρησω την επομενη εβδομαδα στην αγορα του Inventor EVA II PRO EP3-WIFI 20 L .Η υγρασια στο σπιτι τον χειμωνα παιζει κοντα στο 70-75% και λογω του ερχομου του νεου μελους στην οικογενεια θελω να καλυτερεψω λιγο τις συνθηκες διαβιωσης.Το μονο που με προβληματιζει ειναι ο θορυβος και περισσοτερο το βραδυ...Τον εχει κανεις;Εντυπωσεις απο τον θορυβο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mercu είπε

Αν είναι εφικτό να γίνει πιο ζεστή η ατμόσφαιρα με επιλογή dry απ το κλιματιστικό, τότε με προσθήκη 1-2 αφυγραντήρων θα υπάρξει αισθητή αλλαγή, πιο ζεστά δωμάτια παρόλο που θα συντρέχουν οι παραπάνω πληροφορίες που έγραψα - με αποτέλεσμα να μην πάνε χαμένα τα λεφτά με την αγορά των αφυγραντήρων. Σωστά;

το dry κατεβαζει θερμοκρασια, διοτι μονο ετσι μπορει το κλιματιστικο να κανει αφυγρανση. μπορεις βεβαια να χαμηλωσεις την "αισθητη υγρασια" με το αιρκον στη ζεστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dalain είπε

Μετα απο αρκετο διαβασμα εδω μεσα  και αφου το κεφαλι μου εγινε καζανι συλλεγοντας πληροφοριες απο εδω και απο εκει κατεληξα  να προχωρησω την επομενη εβδομαδα στην αγορα του Inventor EVA II PRO EP3-WIFI 20 L .Η υγρασια στο σπιτι τον χειμωνα παιζει κοντα στο 70-75% και λογω του ερχομου του νεου μελους στην οικογενεια θελω να καλυτερεψω λιγο τις συνθηκες διαβιωσης.Το μονο που με προβληματιζει ειναι ο θορυβος και περισσοτερο το βραδυ...Τον εχει κανεις;Εντυπωσεις απο τον θορυβο;

 

Και εγώ αυτόν κοιτάω και ανάμεσα σε αυτον, τον Juro-Pro Diamond 20L και τον Toyotomi TDE-16DTI. Από μάρκες και άλλα τέτοια δεν έχω καθόλου μυρωδια, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δώσω κάτι παραπάνω για πιο ακριβά μηχανήματα αφού από ότι διάβασα μέχρι τώρα δεν έχουν διαφορετικό τρόπο λειτουργίας ή κάτι που να αξίζει για την χρήση που θέλω να κάνω (τον χειμώνα μόνο σε χώρο με θέρμανση και κυριώς για στέγνωμα ρούχων και να κρατά την υγρασία σε λογικά επίπεδα δεν περιμένω ιδανικές συνθήκες με, σε νησί μένω). Αν μπορεί κάποιος που ξέρει να βοηθήσει και μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, johngamer είπε

Και εγώ αυτόν κοιτάω και ανάμεσα σε αυτον, τον Juro-Pro Diamond 20L και τον Toyotomi TDE-16DTI. Από μάρκες και άλλα τέτοια δεν έχω καθόλου μυρωδια, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δώσω κάτι παραπάνω για πιο ακριβά μηχανήματα αφού από ότι διάβασα μέχρι τώρα δεν έχουν διαφορετικό τρόπο λειτουργίας ή κάτι που να αξίζει για την χρήση που θέλω να κάνω (τον χειμώνα μόνο σε χώρο με θέρμανση και κυριώς για στέγνωμα ρούχων και να κρατά την υγρασία σε λογικά επίπεδα δεν περιμένω ιδανικές συνθήκες με, σε νησί μένω). Αν μπορεί κάποιος που ξέρει να βοηθήσει και μένα...

Ti να βοηθήσει φίλε μου. Κι εγώ ρώτησα ποιο πριν, αλλά το μόνο που γίνεται εδώ είναι αναλύσεις επί αναλύσεων , από 2-3 που γνωρίζουν  μεταξύ τους,  χωρίς νόημα για εμάς που είμαστε άσχετοι και το μόνο που κάνουν είναι να μας μπερδεύουν περισσότερο.

Ζητώ συγνώμη για το κάπως έντονο ύφος , αλλά οφείλεται στη συγχησή μου 

ΑΝτε λοιπόν μπας και βοηθηθούμε μεταξύ μας οι άσχετοι. Kι εγώ έχω καταλήξει με σειρά προτεραιότητας στα παρακάτω, για χώρο 47 τμ σε νησί

https://www.skroutz.gr/s/13042513/Toyotomi-TDE-16DTI.html

https://www.skroutz.gr/s/12641370/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-ION16L.html

https://www.skroutz.gr/s/10257737/Singer-SDHM-16DI.html

 

Επεξ/σία από charlymp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, johngamer είπε

Και εγώ αυτόν κοιτάω και ανάμεσα σε αυτον, τον Juro-Pro Diamond 20L και τον Toyotomi TDE-16DTI. Από μάρκες και άλλα τέτοια δεν έχω καθόλου μυρωδια, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να δώσω κάτι παραπάνω για πιο ακριβά μηχανήματα αφού από ότι διάβασα μέχρι τώρα δεν έχουν διαφορετικό τρόπο λειτουργίας ή κάτι που να αξίζει για την χρήση που θέλω να κάνω (τον χειμώνα μόνο σε χώρο με θέρμανση και κυριώς για στέγνωμα ρούχων και να κρατά την υγρασία σε λογικά επίπεδα δεν περιμένω ιδανικές συνθήκες με, σε νησί μένω). Αν μπορεί κάποιος που ξέρει να βοηθήσει και μένα...

έβαλες 3 εντελώς διαφορετικά μοντέλα μεταξύ τους χωρίς να πεις καν τι ακριβώς ψάχνεις ως προς τα ακόλουθα πχ:

1. ποσό που θέλεις να δώσεις

2. χώρος που θέλεις να καλυφθεί (το ένα είναι 16λιτρο, τα άλλα δύο είναι 20λιτρα)

3. αν σε καίει το επίπεδο θορύβου... (αν και στέγνωμα ρούχων πχ που αναφέρεις είναι λειτουργία "δώσε και σώσε" όπου όλα δουλεύουν στο φουλ)

4. αν θα δουλεύει γενικά λίγες ώρες ή πολλές κάτι που καθορίζει και το πόσο ευαίσθητος θα είσαι σε θέματα κατανάλωσης.

14 λεπτά πριν, charlymp είπε

 Ti να βοηθήσει φίλε μου. Κι εγώ ρώτησα ποιο πριν, αλλά το μόνο που γίνεται eεδώ είναι αναλύσεις επί αναλύσεων , από 2-3 που γνωρίζουν  μεταξύ τους,  χωρίς νόημα για εμάς που είμαστε άσχετοι και το μόνο που κάνουν είναι να μας μπερδεύουν περισσότερο

Αντικειμενικά μιλώντας, από τις "αναλύσεις" μπορείς να τσιμπήσεις πέντε πράγματα για να σε βοηθήσουν στο ψάξιμο. Συνήθως τα "πάρε αυτό" ή "καλό αυτό, αλλά καλύτερο το άλλο" είναι είτε από ανθρώπους που εργάζονται/σχετίζονται με εταιρείες, είτε από ανθρώπους που επέλεξαν και αγόρασαν ένα μοντέλο και θα σου πουν μια άποψη που στηρίζεται πρακτικά από όσα ξέρουν για το μοντέλο αυτό, και τι υποθέτουν/νομίζουν/άκουσαν για τα υπόλοιπα ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις ερωτήσεις, παιδιά:
Σε παλιό σπίτι 85τμ, χωρίς εξωτερική μόνωση τοίχων-ταράτσας, με φουλ υγρασία-εμφάνιση μούχλας, θέρμανση με σόμπες πετρελαίου κ ηλεκτρικές σόμπες, περίεργη διαρύθμιση (το κάθε δωμάτιο ακολουθεί το προηγούμενο)

α. Θα μειώσει αισθητά την υγρασία ο αφυγραντήρας στην περίπτωσή μου;

β. Θα ήταν καλύτερα να πάρω έναν δυνατό για 100-120 τμ  ή  δύο για λιγότερα τμ;

γ. Πόσα lt/24hr είναι προτιμότερο;

(Πιο κάτω πρόσθεσα ένα σχεδιάκι του σπιτιού. Αυτό που θέλουμε είναι να μειωθεί η υγρασία στα δωμάτια 1,2,3,4. Όπου πράσινο χρώμα είναι οι πόρτες)

Παρακαλώ, βοηθήστε με να ενημερωθώ για την περίπτωση μου.

spiti.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά σ εσάς ο αφυγραντηρας πόσες ώρες κάνει να ρίξει την υγρασια; 

Εγώ με τον toyotomi 20dti δεν έχω δει 40% , επίπεδο στο οποίο έχει την κατώτερη ρύθμιση. 

Τον έχω δουλέψει 2 μέρες τη μια τον έβαλα στη συνεχή λειτουργία και έριξε την υγρασία από το 58 στο 49. Χτες στη λειτουργία αφυγρανσης κι έχοντας επιλέξει επιθυμητό το 40%, δούλευε πάνω από 3 ώρες και είδα να ρίχνει από το 58 στο 51.... 

Είναι νορμάλ αυτα; Ή έχει θέμα ο δικός μας;; Φυσικά μιλάω για κλειστά παράθυρα και μετράω την υγρασία στον ενιαίο χώρο που βρίσκεται το μηχάνημα.

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mercu είπε

Τρεις ερωτήσεις, παιδιά:
Σε παλιό σπίτι 85τμ, χωρίς εξωτερική μόνωση τοίχων-ταράτσας, με φουλ υγρασία-εμφάνιση μούχλας, θέρμανση με σόμπες πετρελαίου κ ηλεκτρικές σόμπες, περίεργη διαρύθμιση (το κάθε δωμάτιο ακολουθεί το προηγούμενο)

α. Θα μειώσει αισθητά την υγρασία ο αφυγραντήρας στην περίπτωσή μου;

β. Θα ήταν καλύτερα να πάρω έναν δυνατό για 100-120 τμ  ή  δύο για λιγότερα τμ;

γ. Πόσα lt/24hr είναι προτιμότερο;

(Πιο κάτω πρόσθεσα ένα σχεδιάκι του σπιτιού. Αυτό που θέλουμε είναι να μειωθεί η υγρασία στα δωμάτια 1,2,3,4. Όπου πράσινο χρώμα είναι οι πόρτες)

Παρακαλώ, βοηθήστε με να ενημερωθώ για την περίπτωση μου.

spiti.png

το τερματίζει ο χώρος σου φίλε ως προς τη διαρρύθμιση.

ΔΕΝ υπάρχει αφυγραντήρας για 120τμ σε πραγματικές συνθήκες οπότε το ξεκινάμε από εκεί. Αν έχεις και θέματα με τόση υγρασία και μούχλες, για εμένα δύο συσκευές τουλάχιστον 20lt. Εναλλακτικά ξεκινάς με μια και βλέπεις αν με περιφορές από χώρο σε χώρο αρχίζει να το παλεύει.  

20 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ρε παιδιά σ εσάς ο αφυγραντηρας πόσες ώρες κάνει να ρίξει την υγρασια; 

Εγώ με τον toyotomi 20dti δεν έχω δει 40% , επίπεδο στο οποίο έχει την κατώτερη ρύθμιση. 

Τον έχω δουλέψει 2 μέρες τη μια τον έβαλα στη συνεχή λειτουργία και έριξε την υγρασία από το 58 στο 49. Χτες στη λειτουργία αφυγρανσης κι έχοντας επιλέξει επιθυμητό το 40%, δούλευε πάνω από 3 ώρες και είδα να ρίχνει από το 58 στο 51.... 

Είναι νορμάλ αυτα; Ή έχει θέμα ο δικός μας;; Φυσικά μιλάω για κλειστά παράθυρα και μετράω την υγρασία στον ενιαίο χώρο που βρίσκεται το μηχάνημα.

θεωρώ πολύ χαμηλό το 40% σαν στόχο! Επίσης στην αρχή θέλουν ένα "μπουμπούνισμα" οι αφυγραντήρες ειδικά σε χώρους με υψηλή υγρασία για να κάνουν το πρώτο τράβηγμα. Βέβαια οι τιμές που λες δεν είναι και ιδιαίτερα υψηλές...

Νερό σου τραβάει κανονικά?? Δηλαδή πόσα λίτρα την ημέρα σου τραβάει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, mercu είπε

Τρεις ερωτήσεις, παιδιά:
Σε παλιό σπίτι 85τμ, χωρίς εξωτερική μόνωση τοίχων-ταράτσας, με φουλ υγρασία-εμφάνιση μούχλας, θέρμανση με σόμπες πετρελαίου κ ηλεκτρικές σόμπες, περίεργη διαρύθμιση (το κάθε δωμάτιο ακολουθεί το προηγούμενο)

α. Θα μειώσει αισθητά την υγρασία ο αφυγραντήρας στην περίπτωσή μου;

β. Θα ήταν καλύτερα να πάρω έναν δυνατό για 100-120 τμ  ή  δύο για λιγότερα τμ;

γ. Πόσα lt/24hr είναι προτιμότερο;

(Πιο κάτω πρόσθεσα ένα σχεδιάκι του σπιτιού. Αυτό που θέλουμε είναι να μειωθεί η υγρασία στα δωμάτια 1,2,3,4. Όπου πράσινο χρώμα είναι οι πόρτες)

Παρακαλώ, βοηθήστε με να ενημερωθώ για την περίπτωση μου.

spiti.png

Οπως ειπε και ο φιλος yositosi που μιλαει πολυ σωστα, δεν ειναι ωραιο να προτεινουμε μοντελα ετσι στη τυχη εκτος και αν τα εχουμε λειτουργησει. Το καλυτερο θα ηταν ο καθενας να γραφει για τα μοντελα που εχει αγορασει, καλυτερα αυτο παρα να σου προτεινουν μοντελα που δε τα εχουν λειτουργησει απο κοντα, που και αυτο συμβαινει καμια φορα. Ο καθενας θα πρεπει να κανει ενα review  οταν αγοραζει ενα μοντελο και να λεει τα καλα του και τα κακα του. Υπαρχουν ατομα που ρωτανε ρωτανε και αγοραζουν τελικα κατι και δεν γραφουν αν τους ικανοποιει η επιλογη τους ή οχι. Προσωπικα εχω τον meako 20l platinum, τον inventor eva pro 16l, και για λιγες μερες λειρουργησα τον meako dd8l. Οτι θες ρωτα με γι αυτο. Αυτα για τον φιλο charlymp. Για τα αλλα μοντελα αν θελει θεωρητικα και με βαση το manual αλλα δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα κανουν αυτο που γραφουν,

Φιλε mercu πας χαλαρα για δυο αφυγραντηρες. Θα κοιταξεις να εχουν ρυθμιση στις περσιδες γιατι οι πολλα μοντελα πανε τον αερα ψηλα και για τοσο μεγαλο χωρο δε θα δουλεψει για εσενα ή θα πας για μοντελα που εχουν τον ανεμιστηρα μπροστα (πχ olympia). 

Επεξ/σία από Curtis76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mercu είπε

Τρεις ερωτήσεις, παιδιά:
Σε παλιό σπίτι 85τμ, χωρίς εξωτερική μόνωση τοίχων-ταράτσας, με φουλ υγρασία-εμφάνιση μούχλας, θέρμανση με σόμπες πετρελαίου κ ηλεκτρικές σόμπες, περίεργη διαρύθμιση (το κάθε δωμάτιο ακολουθεί το προηγούμενο)

α. Θα μειώσει αισθητά την υγρασία ο αφυγραντήρας στην περίπτωσή μου;

β. Θα ήταν καλύτερα να πάρω έναν δυνατό για 100-120 τμ  ή  δύο για λιγότερα τμ;

γ. Πόσα lt/24hr είναι προτιμότερο;

(Πιο κάτω πρόσθεσα ένα σχεδιάκι του σπιτιού. Αυτό που θέλουμε είναι να μειωθεί η υγρασία στα δωμάτια 1,2,3,4. Όπου πράσινο χρώμα είναι οι πόρτες)

Παρακαλώ, βοηθήστε με να ενημερωθώ για την περίπτωση μου.

spiti.png

Η θερμοκρασία στους χώρους αυτούς θα πέφτει κάτω απο 15 βαθμούς κελσίου όταν θα δουλεύουν οι αφυγραντήρες ; 

Πες μας λίγο τα τετραγωνικά 1 και 2 (συνολικά)  και 3, 4 (συνολικά)

 

33 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Ρε παιδιά σ εσάς ο αφυγραντηρας πόσες ώρες κάνει να ρίξει την υγρασια; 

Εγώ με τον toyotomi 20dti δεν έχω δει 40% , επίπεδο στο οποίο έχει την κατώτερη ρύθμιση. 

Τον έχω δουλέψει 2 μέρες τη μια τον έβαλα στη συνεχή λειτουργία και έριξε την υγρασία από το 58 στο 49. Χτες στη λειτουργία αφυγρανσης κι έχοντας επιλέξει επιθυμητό το 40%, δούλευε πάνω από 3 ώρες και είδα να ρίχνει από το 58 στο 51.... 

Είναι νορμάλ αυτα; Ή έχει θέμα ο δικός μας;; Φυσικά μιλάω για κλειστά παράθυρα και μετράω την υγρασία στον ενιαίο χώρο που βρίσκεται το μηχάνημα.

Στην πρώτη σου ερώτηση δεν υπάρχει απάντηση . Εξαρτάται απο τις κλιματολογικές συνθήκες της περιοχής  , την θερμοκρασία στο χώρο σου, το επίπεδο αεροστεγανότητας των κουφωμάτων , τις δραστηριότητες μέσα στους χώρους  (οποιαδήποτε που παράγει ατμούς) καθώς και απο την αφυγραντική ικανότητα του αφυγραντήρα σου . 

40 % υγρασία είναι μικρό ποσοστό και δεν σε ενδιαφέρει . 45% -60 % είναι ένα ιδανικό εύρος για τον ανθρώπινο οργανισμό . 

Σε πόσα τετραγωνικά χώρου κάνεις αφύγρανση ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Οπως ειπε και ο φιλος yositosi που μιλαει πολυ σωστα, δεν ειναι ωραιο να προτεινουμε μοντελα ετσι στη τυχη εκτος και αν τα εχουμε λειτουργησει. Το καλυτερο θα ηταν ο καθενας να γραφει για τα μοντελα που εχει αγορασει, καλυτερα αυτο παρα να σου προτεινουν μοντελα που δε τα εχουν λειτουργησει απο κοντα, που και αυτο συμβαινει καμια φορα. Ο καθενας θα πρεπει να κανει ενα review  οταν αγοραζει ενα μοντελο και να λεει τα καλα του και τα κακα του. Υπαρχουν ατομα που ρωτανε ρωτανε και αγοραζουν τελικα κατι και δεν γραφουν αν τους ικανοποιει η επιλογη τους ή οχι. Προσωπικα εχω τον meako 20l platinum, τον inventor eva pro 16l, και για λιγες μερες λειρουργησα τον meako dd8l. Οτι θες ρωτα με γι αυτο. Αυτα για τον φιλο charlymp. Για τα αλλα μοντελα αν θελει θεωρητικα και με βαση το manual αλλα δεν ειμαστε σιγουροι οτι θα κανουν αυτο που γραφουν,

Φιλε mercu πας χαλαρα για δυο αφυγραντηρες. Θα κοιταξεις να εχουν ρυθμιση στις περσιδες γιατι οι πολλα μοντελα πανε τον αερα ψηλα και για τοσο μεγαλο χωρο δε θα δουλεψει για εσενα ή θα πας για μοντελα που εχουν τον ανεμιστηρα μπροστα (πχ olympia). 

Μια από τις επιλογε΄ς μου είναι λοιπόν και αυτός inventor eva pro 16l. ( https://www.skroutz.gr/s/12641370/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-ION16L.html αυτός δεν είναι;) Μπορεις σε παρακαλώ να μου πεις τι γνώμη σου. Ευχαριστώ

Επεξ/σία από charlymp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω-κάτω 40τμ  και το σύνολο δωματίων 1-2 και το σύνολο δωματίων 3-4. 

Χρειάζομαι αφυγραντήρα/ες  τουλάχιστον 20lt/24hr;

Εσείς τους λειτουργείτε όλο το 24ωρο;

Τι γίνεται με το ρεύμα; Ερχεται αυξημένος ο λογ/σμός ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...