Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fanisdad είπε

Έχει κανείς άποψη για τον meaco 25l platinum. Υπάρχει στο site τις Meaco και sanihellas αλλά όχι ακόμα σε πολλά μαγαζιά.

Λίγο πιο πάνω σου απαντήσαν

3 ώρες πριν, Fanisdad είπε

Στο νησί θα έχω μόνο ένα aircondition όποτε δύσκολα πιστεύω να έχω πάνω από 17-18 βαθμούς. Έτσι πιστεύω. Μήπως με βοηθήσει ελάχιστα και στη θέρμανση με τον ζεστό αέρα που βγάζει. 

Καλοί είναι οι 17 18. Από 15 και κάτω πάει ο ζεολιθος. Ναι θα βοηθήσει λίγο στην θέρμανση αλλά με το ανάλογο κόστος. Για μένα πάρε συμπιεστή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Λίγο πιο πάνω σου απαντήσαν

Καλοί είναι οι 17 18. Από 15 και κάτω πάει ο ζεολιθος. Ναι θα βοηθήσει λίγο στην θέρμανση αλλά με το ανάλογο κόστος. Για μένα πάρε συμπιεστή 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ για συμπιεστή προσανατολίζομαι. Μεταξύ των κάτωθι ποιον προτείνεις;;

1.Meaco 25l Platinum  

2.Juro Pro diamond 25lt, 

3. Puredry PD 20L Design Low Energy

4. Meaco 20L Platinum

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγω ενδιαφερομαι να αγορασω αφυγραντηρα θα ήθελα οποιος εχει αγορασει μοντελο το οποιο οταν πιασει την ρυθμισμένη υγρασια, σταματαει μονο ο συμπιεστης και ο ανεμιστήρας συνεχίζει να λειτουργεί να αναφέρει το μοντελο. Ψαχνω να βρω αφυγραντηρα με αυτο το χαρακτηριστικο. Εχω εντοπίσει delonghi, toyotomi, philco, Αν μπορει καποιος να προσθεσει μαρκα για να βρω τον πιο ποιοτικο με αυτο το χαρακτηριστικο θα το εκτιμουσα. Η puredry εχει βγαλει νεα σειρα που αλλαζει τον τροπο λειτουργιας τους και καταργει αυτο το χαρακτρηριστικό της συνεχους λειτουργιας ανεμιστηρα οποτε μονο αν βρω περσινο μοντελο θα το βρω αυτο που ζηταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fanisdad είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και εγώ για συμπιεστή προσανατολίζομαι. Μεταξύ των κάτωθι ποιον προτείνεις;;

1.Meaco 25l Platinum  

2.Juro Pro diamond 25lt, 

3. Puredry PD 20L Design Low Energy

4. Meaco 20L Platinum

Τον 2ο. Και να ψάξεις online αν δίνουν επέκταση εγγύησης δωρεάν που δίναν κάποτε. Είναι μεγάλος για 40τμ αλλά δεν θα πήγαινα σε 16αρη δεν υπάρχει λόγος νομίζω. 

Οι εταιρείες θα φέρουν νέα μοντέλα αν μπορείς να το αναβαλεις καλό θα ήταν

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη βοήθεια σας κι εγώ:

Αναζήτηση αφυγραντήρα για υπόγειο χώρο (γύρω στα 150μ2, σε δωμάτια) που δεν αερίζεται καλά κι έχει υγρασία αυτόν τον καιρό γύρω στα 85%... Η θερμοκρασία του τώρα γύρω στους 23 βαθμούς (το χειμώνα δεν πρόσεξα...).

Κάποια συμβουλή αγοράς; Ευχαριστώ.

 

Επεξ/σία από Joe22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια, ψαχνω για αφυγραντηρα για σπιτι 90τ.μ. 3μ περιπου υψος.
Υγρασια δεν γνωριζω ποση εχω. Λιγη μουχλα στο μπανιο, και τον χειμωνα τα αλουμινια βγαζουν υγρασια, οχι τρελα πραγματα να μυριζει μουχλα ολο το σπιτι, αλλα αρκετη για να ξυπναω σαπιως (Σαλονικα σε λεω). θελω εναν αφυγραντηρα με Ιονιστη, και λειτουργεια στεγνωματος ρουχων.
Με συμπιεστη, υπαρχει φυσικο αεριο και κλιματιστικο. Δεν πεφτουμε κατω απο 15c. 
Τιμη εως 250 ευρω, υπαρχει δυνατοτητα αγορας και απο το εξωτερικο.

 

Τωρα με την ΔΕΘ υπαρχει μονο η FRAL στους Εκθετες; Απ'οτι ειδα στο budget μου μονο ενας παιζει, και δεν με ενθουσιασε, δεν ξερω κ τι διαφορα θα εχει η τιμη του στην ΔΕΘ.

 

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Καλησπερα παιδια, ψαχνω για αφυγραντηρα..............................................................

Olimpia Splendid Aquaria Super Pure 3i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/9/2018 στις 12:18 ΜΜ, tz3s είπε

Γραφει 13 new απο 105 ευρω, εσυ ποσο το πηρες φιλε; 176?
Εχει λειτουργεια στεγνωματος ρουχων; εγγυση απο Γερμανια τι παιζει;

Επεξ/σία από ExTaCy1337
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ExTaCy1337 είπε

Γραφει 13 new απο 105 ευρω, εσυ ποσο το πηρες φιλε; 176?
Εχει λειτουργεια στεγνωματος ρουχων; εγγυση απο Γερμανια τι παιζει;

Εγω πηρα το μικρο στα 150 απο αμαζον για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.. Αυτο στα 105 βρωμαει πολυ μονο και μονο αμα δεις οτι ειναι 2 sellers και να names τους..
Εγγυηση απο αμαζον νομιζω δεν παιζει να εχεις θεμα. Αμα το ψαξεις θα βρεις τι παιζει.
Λειτουργια στεγν. ρουχων οχι.. μια λειτουργια για "σπιτι" εχει αλλα ... τι διαφορετικο να κανει απο το να μαζευει υγρασια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tz3s είπε

Εγω πηρα το μικρο στα 150 απο αμαζον για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.. Αυτο στα 105 βρωμαει πολυ μονο και μονο αμα δεις οτι ειναι 2 sellers και να names τους..
Εγγυηση απο αμαζον νομιζω δεν παιζει να εχεις θεμα. Αμα το ψαξεις θα βρεις τι παιζει.
Λειτουργια στεγν. ρουχων οχι.. μια λειτουργια για "σπιτι" εχει αλλα ... τι διαφορετικο να κανει απο το να μαζευει υγρασια...

Ναι οντως και new sellers και εχουν και μεταφορικα +50 ευρω και απο Κινα, οποτε τελωνειο δεν αξιζει, λογικα εκει φτιαχνεται και αυτο.
και ειναι φασον, αν χτυπησεις τον κωδικο του το εχουμε και εμεις σαν MIDEA με ιδιο ακριβως κωδικο, αν και ειδα κατι διαφορες στα specs.

Δεν βρισκω πολλες πληροφοριες αλλα καπου ειδα οτι αλλαζει τα κλαπε σε κατακορυφα, ιδεα δεν εχω για την λειτουργεια στεγνωματος, και κατι με 30% υγρασια ουτε ξερω.

 

Ο Juro-pro diamond 25L απ'οτι ειδα λενε καλα λογια, στα μεγαλα καταστηματα εχει 380 ευρω;;;; και στο σκρουτζ 250, στο πρωτο link λεει 2 χρονια εγγυηση αντιπρωσοπειας και αλλα τετοια ομορφα ενω η juropro δινει 10 χρονια σε συμπιεστη και αλλα 5 στο μηχανημα;;; τι φαση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν υπάρχει κάποια ειδική λειτουργία, για το στέγνωμα ρούχων.

όλοι οι αφυγραντήρες στεγνώνουν και ρούχα.

ο τρόπος είναι ο ιδιος, αποροφούν υγρασία από το χώρο, και αφού τα ρούχα είναι μέσα στο χώρο στεγνώνουν. 

η διαδικασία επιτάχυνσης στεγνώματος των ρούχων, μπορεί να επιτευχθεί ευκολότερα, όταν το δωμάτιο ειναι μικρό, θερμένεται και δεν έχει ανοιχτά παράθυρα, πόρτες. 

εννοείτε πως θα έχετε κατεβάσει το ρυθμιστή υγρασίας στο χαμηλότερο επίπεδο και θα έχετε τον αφυγραντήρα κοντά στα ρούχα.

 

 

Επεξ/σία από ΓΙΩΡΓΟΣ-2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη θα χρειαστει να αγορασω κι εγω αφυγραντηρα υπαρχουν καποιες εταιρειες που θεωρουνται καλες;

Ας πουμε δε θα επαιρνα f&u τηλεοραση... Ή για κλιματιστικα ξερω οτι τοπ ηταν τα daikin, πολυ καλα ειναι τα μιτσουμπισι και στο εξοχικο εχουμε toyotomi.

Ενδιαφερομαι για εξοχικο σε νησι , σπιτι περι τα 90 τμ οπου υπαρχουν δυο κλιματιστικα και πηγαινω κυριως καλοκαιρι. Απ ο,τι εχω διαβασει χρειαζομαι μηχανημα με συμπιεστη. Με φοβιζει ομως το θεμα της μυρωδιας ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Επειδη θα χρειαστει να αγορασω κι εγω αφυγραντηρα υπαρχουν καποιες εταιρειες που θεωρουνται καλες;

Ας πουμε δε θα επαιρνα f&u τηλεοραση... Ή για κλιματιστικα ξερω οτι τοπ ηταν τα daikin, πολυ καλα ειναι τα μιτσουμπισι και στο εξοχικο εχουμε toyotomi.

Ενδιαφερομαι για εξοχικο σε νησι , σπιτι περι τα 90 τμ οπου υπαρχουν δυο κλιματιστικα και πηγαινω κυριως καλοκαιρι. Απ ο,τι εχω διαβασει χρειαζομαι μηχανημα με συμπιεστη. Με φοβιζει ομως το θεμα της μυρωδιας ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ

Juro pro, Meaco. Με οποια σειρα θες, 25Λ ή 20 σε meaco. Τα olimbia δεν τα ξερω. Για ποιους μηνες τα θες;

Αν καπνιζεις πρεπει να παρεις κατι που να εχει καλα φιλτρα. Juro pro εχει καλα, και meaco με hepa

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...