Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/01/2014 στις 6:04 ΜΜ, mikkk είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά

Δεν χρειάζεται να πάρει δυο αφυγραντήρες , πάρε ένα και καλό να καλύπτει τα τετραγωνικά του σπιτιού σου,διότι όταν κάνεις αφύγρανση έναν χώρο του σπιτιού τότε το υγρός αέρας που υπάρχει στο σπίτι τείνει να κινείτε προς τον ξερό, αυτό είναι νόμος της φύσης, πάντα ο υγρός αέρας κινείτε προς τον ξερό.Δυστυχώς τα καλά μηχανήματα στοιχίζουν,αλλά στο τέλος βγαίνουν φθηνά  ... εγώ έχω πάρει τον meaco dd8l και σώθηκα θα τον βρεις εδώ www.meaco.com

εγώ πείρα τον dd8l της Αγγλικής εταιρίας meaco και σώθηκα !

Το φυσιολογικό για τον ανθρώπινο οργανισμό είναι η σχετική υγρασία να κει μένετε από 50-60% Σ.Υ.

Πήρα και εγώ φίλε τον αφυγραντήρα meaco dd8l στην Ελλάδα. Πολύ καλός! Σε ευχαριστώ για το info.

Επεξ/σία από georgesf13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

Έχω από τον Νοέμβριο τον αφυγραντήρα που θα παραθέσω σε σύνδεσμο και πραγματικά έχω μείνει άφωνος. Σε 2 ώρες από 70% υγρασία, πάει στο 45%. Το μηχάνημα είναι της Midea και θα το χαρακτήριζα κτήνος.

Τον είχα αγοράσει στα 150€ και ήταν πιστεύω ο καλύτερος σε αυτά τα λεφτά. Είναι άκρως ποιοτικός.

Τώρα βέβαια η τιμή ανέβηκε λιγάκι, αλλά αξίζει και τον προτείνω σε όποιον έχει θέματα με υγρασία και ψάχνει κάτι καλό και σχετικά οικονομικό.

 

Αφυγραντήρας Midea: https://www.skroutz.gr/s/5242016/Midea-MDDG-20DEN3-QA3.html?from=account_favorites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είδα σε προσφορά το https://www.lagonika.gr/inventor-eva-ii-pro-ep3-ion-16l-αφυγραντήρας-με-ιονιστή-169e-από-electrostudio-g/ στα 169€. Πιστεύω ότι είναι καλή τιμή για το συγκεκριμένο αφυγραντήρα. Όποιος ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο μοντέλο νομίζω ότι αξίζει να το πάρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/12/2018 στις 10:13 ΜΜ, mr.Vox είπε

Αυτή είναι που παράγει τις ίδιες σόμπες τις οποίες εισάγει ο ίδιος αντιπρόσωπος που εμπορεύεται και τα κλιματιστικά εδώ στην Ελλάδα..

Δηλαδή στην Ελλάδα οι ίδιες σόμπες πωλούνται ως kerosun ενώ σε άλλες χώρες Toyotomi.

Έτσι για να μας μπερδεύουν.

Κάτι παίζει εδώ.

http://www.kerosun.gr/el/toyotomi-history

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2018 στις 10:13 ΜΜ, mr.Vox είπε

Αυτή είναι που παράγει τις ίδιες σόμπες τις οποίες εισάγει ο ίδιος αντιπρόσωπος που εμπορεύεται και τα κλιματιστικά εδώ στην Ελλάδα..
Δηλαδή στην Ελλάδα οι ίδιες σόμπες πωλούνται ως kerosun ενώ σε άλλες χώρες Toyotomi.
Έτσι για να μας μπερδεύουν.
Κάτι παίζει εδώ.
 

Σε πολλα προιοντα πλεον γινετε αυτο .
Παραδειγμα πριν λιγες μερες εκανα ερευνα αγορας για καυστηρα επιτοιχιο αεριου .
Λοιπον oι Ariston και οι Chaffoteaux ειναι ακριβως οι ιδιοι , απλα αλλαζουν τα αυτοκολλητα  ........
Σε πολλα γινετε πλεον αυτο για πιανουν πιο πολλες θεσεις στην αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2018 στις 7:59 ΜΜ, Beerloah είπε

Καλησπέρα,

Έχω από τον Νοέμβριο τον αφυγραντήρα που θα παραθέσω σε σύνδεσμο και πραγματικά έχω μείνει άφωνος. Σε 2 ώρες από 70% υγρασία, πάει στο 45%. Το μηχάνημα είναι της Midea και θα το χαρακτήριζα κτήνος.

Τον είχα αγοράσει στα 150€ και ήταν πιστεύω ο καλύτερος σε αυτά τα λεφτά. Είναι άκρως ποιοτικός.

Τώρα βέβαια η τιμή ανέβηκε λιγάκι, αλλά αξίζει και τον προτείνω σε όποιον έχει θέματα με υγρασία και ψάχνει κάτι καλό και σχετικά οικονομικό.

Αφυγραντήρας Midea: https://www.skroutz.gr/s/5242016/Midea-MDDG-20DEN3-QA3.html?from=account_favorites

το μετρας και με δικο σου υγρομετρο? λογικο ειναι να αποδιδει με 400watt!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καπου κανεις λαθος , με τον δικο μου η διαφορα ειναι  στα 160 watt κι οχι  στα 100. Σε ετησια βαση θα δεις οτι ειναι  αρκετα σεβαστο ποσο η διαφορα.

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι έχετε αφυγραντήρα, πόσο νερό βγάζει στο 24ωρο; Εμένα ο ecoair simple βγάζει πάνω κάτω 2L/24 ώρες περίπου, κατεβάζει την υγρασία του χώρου στο ~50% και σταματά, μετά από λίγες ώρες ξαναρχίζει, σταματά κτλ..

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aenaos15 είπε

Καπου κανεις λαθος , με τον δικο μου η διαφορα ειναι  στα 160 watt κι οχι  στα 100. Σε ετησια βαση θα δεις οτι ειναι  αρκετα σεβαστο ποσο η διαφορα.

Μα δεν λειτουργουν ιδιες ωρες. Ενας αποδοτικος αφυγραντηρας τελειωνει γρηγοροτερα και πεφτει σε stand by. Πχ εσενα ο δικος σου μπορει να δουλεψει 5 ωρες, του αλλου 3.

1 ώρα πριν, Havik είπε

Όσοι έχετε αφυγραντήρα, πόσο νερό βγάζει στο 24ωρο; Εμένα ο ecoair simple βγάζει πάνω κάτω 2L/24 ώρες περίπου, κατεβάζει την υγρασία του χώρου στο ~50% και σταματά, μετά από λίγες ώρες ξαναρχίζει, σταματά κτλ..

Θεωρητικα ο δικος σου μπορει να βγαλει 3πλασιο απο αυτο. Απλα δεν εχεις για να βγαλει. Τα ρουχα σε ποσες ωρες τα στεγνωνει;

Ο δικος μου βγαζει 4 λιτρα το 15ωρο οταν υπαρχει πολυ υγρασια, και οταν δεν υπαρχει αρκετη υγρασια, 2-3 λιτρα το 24ωρο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Zerg13

Είναι σε κουζίνα, πριν τον αγοράσω είχε μόνιμα πάνω από 80% και μερικές φορές και 90% όσο και να αερίζαμε έπεφτε παροδικά, μετά ξανανέβαινε. ναι τώρα δεν δουλεύει συνέχεια, εννοείτε είναι πάντα στο On, ίσως κάνα 8ωρο, 16ωρο ανάλογα την περίσταση, απλά ήμουν περίεργος γτ πολύ έχουμε πλέον αφυγραντήρα τι ποσότητες μαζεύουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τις πρώτες μέρες δούλευε συνέχεια τώρα τον έχω καιρό, δεν έχω κάποιο παράπονο, μια χαρά είναι, περίεργος είμαι :P

 

edit: Περίεργος πόσο/τι πρόβλημα είχε ο καθένας, εξού και η ερώτηση με το νερό.

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Εννοειται  πως αποδισει  με 400 watt!!! Αποδιδει ομως και  στη δεη!!!

Μια χαρά έρχεται η ΔΕΗ. Από όσο υπολόγισα, το κόστος είναι γύρω στα 20€ μαξ τον μήνα. Τον ανοίγω δύο ώρες τη μέρα και τέλος. Άψογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...