Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Στις 2 σταγονες αστο...θυμαμαι ειναι 50% δεν κλεινει μονο του, σταματαει να λειτουργει ο συμπιεστης στο συγκεκριμενο και λριτουργει το φανακι μονο με ελαχιστο ρευμα καπου 30,40w. Αν θυμαμαι καλα ειναι αθορυβο ακομα και στην μεγαλη σκαλα. Δεν καιει ιδιαιτερο ρευμα, δεν χρειαζεται να το ανοιγοκλεινεις μονο αν θες ησυχια. Κανει καθαρισμο αερα οποτε κοβει ο συμπιεστης αλλα οχι ο ανεμιστηρας. Χωρις να το εχω εχεις κανει καλη επιλογη, νομιζω

εχει ενα καλο δυνατο φιλτρο σκονης/τσιγαρου, που θελει αλλαγη ή καθαρισμο σε τακτα χρονικα διαστηματα. Διαβασε manual. 

Ηθελες διερευνηση για υγρασια πριν παρεις αυτο με ενα υδραυλικο. Τεσπα...

μια ερωτηση, ποσο θορυβο κανει στην μεγαλη σκαλα; Στο dry και ποσο στο silent/low

Σε οποία σκάλα και να τον βάλω τον ίδιο θόρυβο κάνει δηλαδή όσο θόρυβο κάνει ένας ανεμιστήρας 

Τελικά είχαμε υγρασία..πήρα ένα υγρασιομετρο και δεν τον χρησιμοποίησα ένα εικοσιτετράωρο και είχα 60%

Τον έβαλα για ένα δίωρο στην τρίτη σκάλα και έπεσε στο 43%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Γιατι τετοια...εμονη με αυτη την εταιρεια αγαπητε; Μιλησα με το service τους και ειναι απαραδεκτοι. Εχασα ενα πρωϊ να ακουω τις μπουρδες τους.

οσο για τα λιτρα, ειναι συναρτηση του ρευματος που καιει. Δεν καιει τα 660 αλλα παραπανω 740watt.

Ποιοι εχουνε τοσο απαραδεκτο σερβισ ενοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2018 στις 2:55 ΜΜ, Zerg13 είπε

Γιατι τετοια...εμονη με αυτη την εταιρεια αγαπητε; Μιλησα με το service τους και ειναι απαραδεκτοι. Εχασα ενα πρωϊ να ακουω τις μπουρδες τους.

οσο για τα λιτρα, ειναι συναρτηση του ρευματος που καιει. Δεν καιει τα 660 αλλα παραπανω 740watt.

Καμία εμμονή.... το μοντέλο που ανέφερα είναι ολόιδιο με τον rice, φτιάχνετε στο ίδιο εργοστάσιο όπως και ο meaco και έχει τα ίδια χαρακτηριστικά, η inventor έμαθα από φίλο έμπορο ότι το αποσύρει από την αγορά και γιαυτό και έχει έλλειψη. Τώρα σχετικά με την εταιρία εγώ έχω σχηματίσει την καλύτερη γνώμη σχετικά με την εξυπηρέτηση και προτιμώ να αγοράζω από Ελληνικές εταιρίες τα προϊόντα που έχω στο σπίτι μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον Fagor DD-TEC10NE Duracraft ποια η γνώμη σας ;;

Τον θέλω για την κρεβατοκάμαρά ~17τμ.

Επεξ/σία από dhmak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/16/2018 στις 9:45 ΠΜ, Andy_K είπε

Καμία εμμονή.... το μοντέλο που ανέφερα είναι ολόιδιο με τον rice, φτιάχνετε στο ίδιο εργοστάσιο όπως και ο meaco και έχει τα ίδια χαρακτηριστικά, η inventor έμαθα από φίλο έμπορο ότι το αποσύρει από την αγορά και γιαυτό και έχει έλλειψη. Τώρα σχετικά με την εταιρία εγώ έχω σχηματίσει την καλύτερη γνώμη σχετικά με την εξυπηρέτηση και προτιμώ να αγοράζω από Ελληνικές εταιρίες τα προϊόντα που έχω στο σπίτι μου. 

Καθε περιπτωση οτι τους συμφερει .Οι περισοτερες  ελληνικες εταιριες ειναι.Με  ελαχιστους εργαζομενους .Eισαγωγες που δινουν δουλεια σε ξενους .Φερνουν οτι τους συμφερει.Και αυτοι με  παγκοσμιες φιρμες παλι οτι τους συμφερει.Αλλα εδω παιζει και η μαμα εταιρια . Και με εγγυηση φταις εσυ ,φταιει η ΔΕΗ,και παλι οτι τους συμφερει.Και οτι διαφημισουν και σου αρεσει παιρνεις

Επεξ/σία από Diskimpex
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια εχετε να προτεινετε καποιον αφυγραντηρα μεχρι 150 ευρω? Να κανει καλη δουλεια  κ να ειναι φιλικος με την δεη  ?γτ η υγρασια δεν παλευεται σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/1/2018 στις 12:52 ΜΜ, Diskimpex είπε

Καθε περιπτωση οτι τους συμφερει .Οι περισοτερες  ελληνικες εταιριες ειναι.Με  ελαχιστους εργαζομενους .Eισαγωγες που δινουν δουλεια σε ξενους .Φερνουν οτι τους συμφερει.Και αυτοι με  παγκοσμιες φιρμες παλι οτι τους συμφερει.Αλλα εδω παιζει και η μαμα εταιρια . Και με εγγυηση φταις εσυ ,φταιει η ΔΕΗ,και παλι οτι τους συμφερει.Και οτι διαφημισουν και σου αρεσει παιρνεις

1.000 ιδια μηνυματα!!!!! Ποτε δεν εχεις προτεινει κατι!!! Ολο τα ιδια και τα ιδια!! Μεχρι  και  ονομα αλλαξες αλλα το προβλημα που εχεις σε προδωσε αμεσως. Εξ αιτιας σου εχει σταματησει  κοσμος να διαβαζει  αυτο το forum!!! Ελεος πια!!!

Επεξ/σία από aenaos15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aenaos15 είπε

1.000 ιδια μηνυματα!!!!! Ποτε δεν εχεις προτεινει κατι!!! Ολο τα ιδια και τα ιδια!! Μεχρι  και  ονομα αλλαξες αλλα το προβλημα που εχεις σε προδωσε αμεσως. Εξ αιτιας σου εχει σταματησει  κοσμος να διαβαζει  αυτο το forum!!! Ελεος πια!!!

Λαθος διαβαζεις .Εχω γραψει τι ειδα απο μηχανηματα .Τα ειχαν ανοικτα ηλεκτρομαγαζα .Δεν σε ενδιαφερουν, μην παρεις .

Τι αρεσει σε καθενα εδω δεν με νοιαζει .Ας πιστευουν τους εμπορους τι πουλανε

Επεξ/σία από Diskimpex
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψοφάω με το marketing  :P

Τώρα ο "Αφυγραντήρας Morris MDE-2026i 20L Με Τηλεχειριστήριο (UV)+Θήκη Στεγνώματος Ρούχων Morris MCR-2420" στα 300 €

Δείτε την θήκη, δίπλα στον αφυγραντήρα στην φωτογραφία.

Ε ρε meaco  και ecoair που τους χρειάζεται

Μόνο και μόνο από την διαφήμιση που κάνουνε δεν θα τον αγόραζα ποτέ

https://www.you.gr/klimatismos-thermansh-leykes-syskeves/afygrantires-ygrantires/afygrantires/afygrantiras-morris-mde-2026i-20l-me-tilecheiristi

 

Τουλάχιστον με κάνανε και γέλασα και το φχαριστήθηκα

 

ΥΓ Σαν κάποιο φίλο που πήγε και αγόρασε την σούπερ-ντούπερ kerosun και μετά όταν τα βάλαμε κάτω τον συνέφερε να χρησιμοποιεί την κεντρική θέρμανση παρά την kerosun  :P

 

Επεξ/σία από dimitrins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

40 λεπτά πριν, dimitrins είπε

Ψοφάω με το marketing  :P

Ναι αλλα σου βαζει ιδεες , σκεφτομαι να παρω μια πλαστικια ντουλαπα για να στεγνωνω τα ρουχα

Επεξ/σία από villasg
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, villasg είπε

Ναι αλλα σου βαζει ιδεες , σκεφτομαι να παρω μια πλαστικια ντουλαπα για να στεγνωνω τα ρουχα

Γιατί δεν σου περισσεύει κάποια κανονική ντουλάπα να βάζεις τον αφυγραντήρα μέσα ? :P

Η να μην πάρεις καμμία ντουλάπα, να βάλεις στρώμα θαλάσσης δίπλα στα ρούχα, να ξαπλώσεις με καφέ και με μαγιό και να μονολογείς "πω-πω υγρασία που έχει σήμερα" ?

Επεξ/σία από dimitrins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitrins είπε

Γιατί δεν σου περισσεύει κάποια κανονική ντουλάπα να βάζεις τον αφυγραντήρα μέσα ? :P

Ελα μου ντε , εγω μεχρι τωρα εκανα βλακειες , τα εκλεινα με την απλωστρα μαζι με τον αφυγραντηρα στο δωματιο .....
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/17/2018 στις 9:40 ΜΜ, Elysian είπε

Καλησπερα παιδια εχετε να προτεινετε καποιον αφυγραντηρα μεχρι 150 ευρω? Να κανει καλη δουλεια  κ να ειναι φιλικος με την δεη  ?γτ η υγρασια δεν παλευεται σας ευχαριστω

τι λιτρα ψαχνεισ για να ειναι συγκεκριμενη η απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...