Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον του εβαλα μετρητη ρευματος ..στο φουλ καιει 698w !!!

 

Στο χαλαρο 360

 

 Νερο σε 2 ωρες μαζεψε λιγο γιατι τον εχω στο χωλ.

 

Απο θορυβο κανει αρκετο δυστηχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Update για τον dd8l.

 

Έριξε την υγρασία στο 50%,οπότε τώρα παίζει on/off ο ανεμιστήρας ανα 30' λεπτά.Κάνει έλεγχο της υγρασίας στον χώρο τρέχοντας τον ανεμιστήρα για ένα 5λεπτό και αναλόγως, είτε ξαναμπαίνει σε sleep είτε συνεχίζει την λειτουργία μέχρι να ξαναπέσει η υγρασία στο επιθυμητό (60%-50%-40%).

Το βράδυ τον άφησα στο σαλόνι στην χαμηλότερη σκάλα λειτουργίας και δέν με ενόχλησε.Όσοι όμως έχουν συνηθίσει να κοιμούνται με ανεμιστήρα στο δωμάτιο,δέν νομίζω να έχουν οποιοδήποτε πρόβλημα.

Απο νερό...κοντά στο 1lt μέσα σε 12 ώρες.Μάλλον καλά είναι για 55μ2

 

Θα ήθελα να υπάρχει και ένα ψηφιακό υγρόμετρο πάνω στον αφυγραντήρα,για να έχω ένδειξη σε πραγματικό χρόνο.Μάλλον θα πάρω έναν φτηνιάρικο μετεωρολογικό σταθμό του 10ευρου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω αν το "σε απόθεμα" ισχύει για όλα τα καταστήματα

Αθήνα έχει σίγουρα εδώ καμιά 20αριά κομμάτια.

 

 

Αυτός ξέρει ότι δεν υπάρχουν και το ανέβασε 15 ευρώ!!!

Στον συγκεκριμένο (πριν κανα μήνα που δεν υπήρχε πουθενά stock) είχα πάρει τηλέφωνο να τον πάρω στα 245€.

Μετά από μια ώρα που πήγα στο μαγαζί

"δεν θυμόταν τίποτα...δεν ήξερε τίποτα...και 260€ ακατέβατα γιατί του τηλεφώνησαν πολλοί για τον DD8L"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις ταχύτητες;

Μυρίζει καθόλου;

Σε ολες ακουγεται ναι,μυρισε λιγο στην αρχη...

Λοιπον πλεον στις 18 ωρες εχει βγαλει 4 λιτρα..Αρα στο 24ωρο δεν βγαζει με τιποτα 8 Λιτρα!

Επισης την υγρασια την κατεβασε σιγουρα αλλα δεν ξερω στο ποσο ( δεν παιζει υγρομετρο).

Σιγουρα ειναι πολυ χαμηλη διοτι μπορω και αναπνεω ανετα! Επισης αν αναψω και τα καλοριφερ σιγουρα θα πεσει και αλλο η υγρασια..

 

Γενικως μου φαινεται καλος με αρνητικα τα εξης

 

- Καιει πολυ ρευμα αν θες να βγαλει νερο.

- Κανει θορυβο αρκετο για δωματιο-ειναι μονο για χωλ.

- Δεν εχει υγρομετρο ( για καλο θες αλλα 20 ευρω)

- Δεν βγαζει με τιποτα 8 λιτρα την ημερα.

 

Αυτα παιδια αν ειναι κατι αλλο θα ενημερωσω,καλες αγορες ευχομαι..

Θα πονέσει η ΔΕΗ όταν έρθει ο λογαριασμός...

Δηλαδη + ποσα χρηματα το κοβεις φιλος ; Δεν  εχω ιδεα απο αυτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον συγκεκριμένο (πριν κανα μήνα που δεν υπήρχε πουθενά stock) είχα πάρει τηλέφωνο να τον πάρω στα 245€.

Μετά από μια ώρα που πήγα στο μαγαζί

"δεν θυμόταν τίποτα...δεν ήξερε τίποτα...και 260€ ακατέβατα γιατί του τηλεφώνησαν πολλοί για τον DD8L"

Είχα παρει απο αυτον περσυ εναν θερμοπομπο και οι ανθρωποί του (αλλοδαποί) δεν μου τον φέρνανε πάνω αλλά θελανε να παω κατω στο πεζοδρόμιο να τον παρω.Όταν τους είπα να τον φερουν πάνω ή να τον παρουν και να φύγουν τότε μόνο τον ανέβασαν.Ευτυχώς δεν τον είχα πληρώσει.

 

- Δεν βγαζει με τιποτα 8 λιτρα την ημερα.

.

Μην βιάζεσαι να κρινεις γιατί πρέπει να εχει υψηλότερη υγρασία στο περιβαλλον για να στην τραβήξει.Όταν βρεχει θα δεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστα.. Εγώ στο ρετιρέ θα γεμίσω πάλι νερό στους τοίχους... Άστα... Κοίτα μόνο που μου έφτιαξε την ατμόσφαιρα φτάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη + ποσα χρηματα το κοβεις φιλος ; Δεν  εχω ιδεα απο αυτα..

http://www.money-money.gr/news/ipologiste-moni-sas-posa-tha-plironete-sti-dei/276

 

700wattΧ24ώρες=16800 = 16,κιλοβατώρες την μέρα!!!!

16,8Χ30= 504 κιλοβατώρες τον μήνα!!!!

 

504Χ4= 2016KW το τετράμηνο!!!! Περίπου 400ευρώ το τετράμηνο αν καίει 24ώρο και συνέχεια.

 

Και επειδή η κιλοβατώρα ανεβαίνει κλιμακωτά στην ΔΕΗ μπορεί να ανέβει και άλλο ο λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον τρομοκρατεις το φίλο μας. Αυτό ισχύει μόνο στα χαρτιά. Στην πράξη αυτό θα συμβεί τις πρώτες δύο μέρες το πολύ. Κι αυτό επειδή υποτίθεται ότι θα δουλεύει στο φουλ για να σου ρίξει την υγρασία. Στη συνέχεια θα συντηρεί και θα δουλεύει πολύ λιγότερο. Μπορείς εξαρχής να το έχεις στη χαμηλή ταχύτητα που καίει 330 w. Τα 680 τα καιει στη λειτουργία στεγνωματος. Δεν έχει τυχαία τόσες καλές κριτικές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να πάρει και εβδομάδα αλλά μετά θα είναι εντάξει και θα συντηρεί (εκτός και αν μένεις στην σπηλιά του μπατμαν). Και εγώ στην αρχή τρόμαξα, δεν πρέπει να εκλεισε καμια εβδομάδα καθόλου, αλλά τώρα δουλεύει ίσως και μέρα παρά μέρα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αν είναι να δώσω 400.... Καλύτερα να έχω υγρασία...

Θα τον βάλω να στραγγίξει καλά το σπίτι και μετά θα πάρω υγρόμετρο.

Μόλις βλέπω να ανεβάζει θα τον ανάβω. Σήμερα τον έχω στο παιδικό δωμάτιο στη χαμηλή σκάλα, ανάβω και τον atlantic στους 19 γιατί το πρωί θέλω να δω αν θα μυρίζει το δωμάτιο.

 

Ρε παιδιά μια ερώτηση, τον ιονιστη να τον ανάβω ή δεν έχει νόημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...