Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως με Meaco 24h/7d λειτουργία και Inventor Evo  να λειτουργεί έξω από τα μπάνια 3-4 ώρες την ημέρα, έχω επιτέλους ομοιόμορφη υγρασία 50% στο σπίτι.

 

Ακόμα δεν άρχισαν οι βροχές στην Κύπρο βέβαια, αλλά από ότι βλέπω θα είμαστε πολύ καλύτερα σε σχέση με πέρσι, που ο Meaco πάλευε να τα βγάλει πέρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολλα λες νομιζω. Αν και δεν ξερω ΔΕΗ κυπρου.

Θα δουλευουν 2 στο ρελαντι...κανεις οικονομια ετσι. Απο το να εχεις εναν τερματισμενο. Πιο πολλα θα πληρωσεις φυσικα με 2,απλα κερδιζεις σε ποιοτητα/τιμη.

Ποσα τετραγωνικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έβαλα πολλά.

 

15 cent/KWh μας κάνει κάπου 25-30 ευρώ τον μήνα με συνεχόμενη λετουργία κομπρέσσορα. Οπότε πές ο Meaco ας πούμε δουλεύει nonstop (που δεν ισχύει) είναι 30 ευρώ και ο Inventor 5 ώρες άλλα 6 ευρώ. Απλά η κιλοβατώρα Κύπρο έχει φτάσει και τα 24 cent, μιάς και εξαρτάται αποκλειστικά από την τιμή του πετρελαίου.

 

Πές 40 ευρώ βαριά βαριά να είμαστε μέσα.

 

Το σπίτι είναι μικρό, 75 τετραγωνικά, σχετικά καινούργιας κατασκευής (2006). To πρόβλημα είναι η υγρασία της Κύπρου. Όσοι έχετε έρθει καλοκαίρι θα το έχετε αντιληφθεί, που βγαίνεις από το αεροδρόμιο και η πρώτη αίσθηση που έχεις είναι ότι αναπνέεις σιρόπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την ομαδα!

Λοιπον οπως πολλοι σε αυτο το θεμα , εχω προβλημα στο σπιτι με την υγρασια κ σκεφτομαι να αγορασω ενα αφυγραντηρα.

Το σπιτι ειναι 50 τετραγωνικα ισογειο, μπορειτε να μου προτεινετε κατι οικονομικο;

 

http://www.e-shop.gr/afygrantiras-12l-clatronic-le-3612-p-HAP.001541

αυτος αξιζει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την ομαδα!

Λοιπον οπως πολλοι σε αυτο το θεμα , εχω προβλημα στο σπιτι με την υγρασια κ σκεφτομαι να αγορασω ενα αφυγραντηρα.

Το σπιτι ειναι 50 τετραγωνικα ισογειο, μπορειτε να μου προτεινετε κατι οικονομικο;

 

http://www.e-shop.gr/afygrantiras-12l-clatronic-le-3612-p-HAP.001541

αυτος αξιζει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ποσο % εχεις???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μιας και έχω μπερδευτεί απο το ψάξιμο..

 

μεταξύ των Link.png Site: MorrisMDE-2026i και Link.png Site: Inventor EVA II PRO EP3-ION20L

 

σε αυτό το όριο τιμών και για 20lt.. με βλέπω προς morris. Λίγο το πιο οικονομικός σε κατανάλωση, λίγο το πιο αθόρυβος..

τον χτυπάω να τελειώνει το μαρτύριο? τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την ομαδα!

Λοιπον οπως πολλοι σε αυτο το θεμα , εχω προβλημα στο σπιτι με την υγρασια κ σκεφτομαι να αγορασω ενα αφυγραντηρα.

Το σπιτι ειναι 50 τετραγωνικα ισογειο, μπορειτε να μου προτεινετε κατι οικονομικο;

 

http://www.e-shop.gr/afygrantiras-12l-clatronic-le-3612-p-HAP.001541

αυτος αξιζει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Δες καμια αλλη μαρκα, και πηγαινε σε 16ή 20λιτρο. Κανει οικονομια στο ρευμα. Αυτα που διχνει ο φιλος cmour παραπανω ^^^ δεν ειναι ασχημες λυσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει με τα τεχνικά χαρακτηριστικά των αφυγραντήρων, αλλά τελικά έχετε δει διαφορά με τον αφυγραντηρα που να δικαιολογεί την αγορά του ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω ενα αφυγραντηρα  δεν ξερω ποιος ειναι ο καταληλος. το σπιτι ειναι 76 τετραγωνικα. ειναι στενομακρο σπιτι και μεση θερμοκρασια χειμωνα εχει 10 βαθμους οταν βαζω μια πετρελαιου παει στους 15 με δυσκολια. ποιος ειναι ο καταλληλος. επισης ειναι πλακα το σπιτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση...

 

Πρόσφατα αγόρασα τον EVA II pro.

 

Μετά από 2 μέρες έπιασε τη γυναίκα μου αλλεργικό φτέρνισμα και μύτη. Δε βγαίνει έξω αυτό το καιρό γιατί είναι στο μήνα της κι έτσι αποκλείω να έφερε κάτι απ'έξω.

 

Βάζω και τη λειτουργία ιονιστη.

 

Είναι φυσιολογικό;; Το αντίθετο δεν έπρεπε να συμβαίνει, να "καθαρίζει" δηλαδή τις αλλεργίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να εφερες κατι εσυ απ εξω...και να το κουβαλησες χωρις να κολλησεις.

Κλεισε τον ιονιστη να δεις αν θα αλλαξει κατι.

 

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο, και δεν ειμαι σιγουρος οτι φταιει ο αφυγραντηρας. Ο συγκεκριμενος που ανεφερες ειναι πιο πολυ αφυγραντηρας και οχι καθαριστης. Και ο δικος σου κανει ενα μικρο καθαρισμο. Ειναι αναλογα με τα φιλτρα που εχουν. Ο μορρις παραπανω ειναι και καθαριστης, οπως και οι juro pro, rohnson, meaco. Οι αφυγραντηρες καθαριστες, εχουν συνηθως φιλτα ενεργου ανθρακα, και κοστιζει η αλλαγη τους, που η διαφορα με τους αλλους, το φιλτρο ειναι.

Τωρα δεν ξερω αν εχουν καμια ειδικη σχεδιαση εσωτερικα για καθαρισμο ή ειναι μονο marketing.

 

Εχει ενα ειδικο μοντελο η juro pro εναν 20L που τον λεει comfort και αναβει κια φωτακια αναλογα με το ποσο καθαρος ειναι ο αερας. Δεν γνωριζω αν ειναι καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και καλές γιορτές.

Αγόρασα μετα απο σκέψεις κ ψάξιμο τον puredry 20lt. Πρωτη μερα υγρασία στο 70% το έριξε σχετικα γρήγορα στο 55 που ειχα βαλει αλλα συνέχιζε να λειτουργεί δεν ξερω αν επρεπε η οχι.

Η ερώτηση μ είνα αλλη τις επομενες μερες μεχρι κ σμρ που έχει κανει κ τοση βροχη τον ανοίγω κ δειχνει οτι εχει 45% υγρασία!! Πως γινεται αυτό?

Εχει προβλημα η επειδη ανοιξαν τα καλολιφερ αρκετά εχει πεσει εκει?

Καλησπερα και καλές γιορτές.

Αγόρασα μετα απο σκέψεις κ ψάξιμο τον puredry 20lt. Πρωτη μερα υγρασία στο 70% το έριξε σχετικα γρήγορα στο 55 που ειχα βαλει αλλα συνέχιζε να λειτουργεί δεν ξερω αν επρεπε η οχι.

Η ερώτηση μ είνα αλλη τις επομενες μερες μεχρι κ σμρ που έχει κανει κ τοση βροχη τον ανοίγω κ δειχνει οτι εχει 45% υγρασία!! Πως γινεται αυτό?

Εχει προβλημα η επειδη ανοιξαν τα καλολιφερ αρκετά εχει πεσει εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...