Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Αν το ζητούμενο είναι η θερμοκρασία χώρου,οι περισσότερες απόψεις συγκλίνουν οτι αυξάνεται κατα 1 με 2 βαθμούς.

 

Σωστό. Τόσο το έχω μετρήσει κι εγώ. Εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/142222-καθοδήγηση-για-αγορα-αφυγραντήρα/?p=53670179

Επεξ/σία από stratri1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι, δεν έχω βρει κάτι.

Σε έφτιαξα.Βρήκα τον αντιπρόσωπο http://www.airpurifiers.gr/contact/  . Πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι υποστηρίζει και αγορά από Βρετανία αρκεί να γίνει το προιόν registration στην εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με τον αντιπροσωπο την Δραμα. Μου ειπε οτι για το σπιτι μου ,90 μετρα,ρετιρε με πολυ υγρασια μου προτεινει τον 8DDL . Τιποτα αλλο. Τον παραγγειλα και παω να τον παρω σημερα. Εντυπωσεις μεσα στο Σου-κου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έφτιαξα.Βρήκα τον αντιπρόσωπο http://www.airpurifiers.gr/contact/  . Πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι υποστηρίζει και αγορά από Βρετανία αρκεί να γίνει το προιόν registration στην εταιρεία.

Ωραία, ευχαριστώ.

Την Τετάρτη θα μου έρθε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον τον πηρα μεχρι στιγμης το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει LED για να βλεπεις την υγρασια...

Αρα θελω μηχανημα  για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει ζέστη;

Σε ποιά σκάλα τον έχεις να δουλείει;

Έχει βγάλει καθόλου νερό;

Λοιπον πριν 10 λεπτα τον ανοιξα,ζεστη βγαζει ναι !! Τον λειτουργω Τερμα τα γκαζια ολα!! Δεν εβγαλε τιποτα απο νερο..

Βασικα δεν εχει Ελληνικα στις οδηγιες,αστα να πανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν εχει Ελληνικα στις οδηγιες,αστα να πανε!

 

 

Εδω σε εχω : Ελληνικες οδηγίες χρήσης αφυγραντήρας Meaco DD8L desiccant

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

Βρήκα ετοιμοπαράδοτο Meaco DD8L και τον χτύπησα!

Ήμουν μεταξύ αυτού και του κομπρεσσοράτου Meaco 12L.

Ο πωλητής μου πρότεινε τον DD8L,γιατί το καλοκαίρι ούτως η άλλως τα A/C τραβάνε την υγρασία απο τον χώρο.Κατα την διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών,θα επιλέγω την χαμηλότερη σκάλα για λειτουργία 24/7 και θα τραβάω μια γραμμή μέχρι το κοντινότερο σιφώνι όσο απουσιάζω απο το σπίτι.Θα κρατήσω την κατανάλωση στο ελάχιστο δυνατό και εκτιμώ οτι τα ντουλάπια μου δέν θα εμφανίσουν πάλι σημάδια μούχλας.

 

Στα του αφυγραντήρα:

 

Τον έβαλα σε λειτουργία στις 20:00 με θερμοκρασία χώρου 16,5C.Μιάμιση ώρα μετά,η θερμοκρασία έχει φτάσει τους 18,0C μέσα στο σπίτι και υπολογίζω οτι έχουν συγκεντρωθεί περι τα 300ml νερού στο δοχείο.Ανα 45"~1' ακούγεται το νερό που πέφτει στο δοχείο συλλογής.

Ο χώρος παραμένει δροσερός,άλλα δέν υπάρχει η παγωνιά που ένιωθα τις προηγούμενες μέρες (με θερμοκρασία 23C παρακαλώ!).

Ο αέρας στην εξαγωγή είναι όντως θερμότερος κατα 10C απο τον ατμοσφαιρικό.

Απο άποψη θορύβου,στη χαμηλότερη σκάλα του ανεμιστήρα μπορείτε να κοιμηθείτε άνετα στον ίδιο χώρο με τον αφυγραντήρα.Στην μεσαία σκάλα ακούγεται σάν ένα συμβατικό a/c και στην υψηλότερη ακούγεται σάν τον απορροφητήρα τους κουζίνας μου (χαμηλή σκάλα)

 

Τώρα μένει να δούμε τι άποψη έχει η ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

Βρήκα ετοιμοπαράδοτο Meaco DD8L και τον χτύπησα!

Ήμουν μεταξύ αυτού και του κομπρεσσοράτου Meaco 12L.

Ο πωλητής μου πρότεινε τον DD8L,γιατί το καλοκαίρι ούτως η άλλως τα A/C τραβάνε την υγρασία απο τον χώρο.Κατα την διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών,θα επιλέγω την χαμηλότερη σκάλα για λειτουργία 24/7 και θα τραβάω μια γραμμή μέχρι το κοντινότερο σιφώνι όσο απουσιάζω απο το σπίτι.Θα κρατήσω την κατανάλωση στο ελάχιστο δυνατό και εκτιμώ οτι τα ντουλάπια μου δέν θα εμφανίσουν πάλι σημάδια μούχλας.

 

Στα του αφυγραντήρα:

 

Τον έβαλα σε λειτουργία στις 20:00 με θερμοκρασία χώρου 16,5C.Μιάμιση ώρα μετά,η θερμοκρασία έχει φτάσει τους 18,0C μέσα στο σπίτι και υπολογίζω οτι έχουν συγκεντρωθεί περι τα 300ml νερού στο δοχείο.Ανα 45"~1' ακούγεται το νερό που πέφτει στο δοχείο συλλογής.

Ο χώρος παραμένει δροσερός,άλλα δέν υπάρχει η παγωνιά που ένιωθα τις προηγούμενες μέρες (με θερμοκρασία 23C παρακαλώ!).

Ο αέρας στην εξαγωγή είναι όντως θερμότερος κατα 10C απο τον ατμοσφαιρικό.

Απο άποψη θορύβου,στη χαμηλότερη σκάλα του ανεμιστήρα μπορείτε να κοιμηθείτε άνετα στον ίδιο χώρο με τον αφυγραντήρα.Στην μεσαία σκάλα ακούγεται σάν ένα συμβατικό a/c και στην υψηλότερη ακούγεται σάν τον απορροφητήρα τους κουζίνας μου (χαμηλή σκάλα)

 

Τώρα μένει να δούμε τι άποψη έχει η ΔΕΗ.

 

Που τον βρήκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...