Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη παραμετρος αυτη, δεν το ειχα σκευτει. Και εναν puredry που ειχα ο ανεμιστηρας δεν εκοβε ποτε.

Ισως να ειναι μονο ο maeco που το κανει.

 

Δεν ξερω αν το κανει μονο ο meaco αλλα, για μενα, αυτη ειναι η πιο σωστη λειτουργια.

Ήρθε και σε μένα ο Inventor Eva II Pro 20L WiFi από Γερμανία.

 

Για αρχή τα πλαστικά του φαίνονται κατώτερα από του Meaco 20L που έχω, φαίνονται πιό εύθραυστα, ειδικά ο θάλαμος συλλογής νερού.

 

Ο Meaco χωράει 6 λίτρα νερό, ο Inventor 3, οπότε η διαδικασία εκκένωσης του δοχείου είναι πιό συχνή. Στον Meaco φορούσα και HEPA φίλτρο (έχω παραγγείλει νέα), ο Inventor δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.

 

Κατα τα άλλα, θα φανεί στην πορεία πόση δουλειά κάνει, για την ώρα χαίρομαι που τα πλαστικά του δεν κάνουν συντονισμό, κάτι που το είχα στις αρχές με τον Meaco (η πράσινη λωρίδα έπαιζε).

 

IMG_20171204_185128610_zpsnwfkzkz6.jpg?t

 

Οταν μπορεις και εχεις χρονο γραψε μας ενα συγκριτικο για του 2 γιατι ενδιαφερομαι για αγορα ενος απο τους 2 (και τοω juro pro).

Παντως σε ογκο ειναι η μερα με τη νυχτα. Πολυ πιο μαζεμενος ο inventor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://www.skroutz.gr/s/9649807/Inventor-Rise-R2-ION8L.html

 

Να πω οτι τον εχω και ειναι εργαλειο τουλ για μενα(πρωτη φορα χρηση αφυγραντηρα)! Δευτερος χειμωνας φετος και ειναι σκυλι μαυρο! Ειναι με ζεολιθο και απο θορυβο ακουγεται μονο το φουρφουρι(ανεμιστηρας)..Καλη ποιοτητα πλαστικων, αλλα το δοχειο νερου ειναι λιγο για κλαμματα..Λυγιζει λιγο οταν γεμισει πχ

Επισης σπαει ευκολα! Επεσε σε τσιμεντο και πλαστικο που ειναι εκανε κατι ρωγμες αλλα κομπλε δε σταζει καπου! 

 

Σταθμη θορυβου ειναι Low 39 Med 43 Hi 48 ..

Μιας και φοραω ακουστικα για μενα στο med δυστυχως με ενοχλει αλλα το ανεχομαι(ειναι ακριβως διπλα μου!)

Επισης μιας και δεν εχω ευκαιρο το manual πειτε μου αν ξερει καποιος γιατι οταν το κλεινω λειτουργει ο ανεμιστηρας ακομα και κλεινει μετα;;

 

Ο ανεμιστήρας λειτουργεί για να στεγνώσει ο ζεολιθος και να μην μυριζει μετα που θα τον ξαναβαλεις μπρος.

Τωρα πλακα πλακα, σου επεσε το δοχειο στο τσιμεντο και δεν εσπασε? Μηπως τον πεταξες απο τις κερκιδες του σεφ και παλι την εβγαλε καθαρή?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη παραμετρος αυτη, δεν το ειχα σκευτει. Και εναν puredry που ειχα ο ανεμιστηρας δεν εκοβε ποτε.

Ισως να ειναι μονο ο maeco που το κανει.

 

δεν εχει σκαλες ταχυτητας και ιονιστη.. κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει σκαλες ταχυτητας και ιονιστη.. κριμα

 

Αν λες για τον meaco σκαλες εχει 2. Ιονιστη οντως δεν εχει αλλα εχει φιλτρο hepa (δεν ξερω αν ειναι καλυτερο απο ιονιστη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λες για τον meaco σκαλες εχει 2. Ιονιστη οντως δεν εχει αλλα εχει φιλτρο hepa (δεν ξερω αν ειναι καλυτερο απο ιονιστη).

Είναι καλύτερο από ιονιστή γιατί δε δημιουργεί όζον κι εγκλωβίζει τα αιωρούμενα σωματίδια, δεν τα κολλάει σε τοίχους κι έπιπλα, όπως κάνει ο ιονιστής.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανεμιστήρας λειτουργεί για να στεγνώσει ο ζεολιθος και να μην μυριζει μετα που θα τον ξαναβαλεις μπρος.

Τωρα πλακα πλακα, σου επεσε το δοχειο στο τσιμεντο και δεν εσπασε? Μηπως τον πεταξες απο τις κερκιδες του σεφ και παλι την εβγαλε καθαρή?

Ευτυχως που δεν εσπασε να λες!! Θα ποσταρω φωτο πιο μετα!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ήθελα επισης οποιος εχει τον Mitsubishi MJ-E14CG-S1 να μας πει εντυπωσεις.

Έκανα μετάβαση απο τον Meaco DD8L πριν μερικές μέρες.

Απο άποψη ποιότητας πλαστικών/συναρμογής δεν υπάρχει σύγκριση,ο Mitsubishi είναι 2 κατηγορίες πάνω.

Επειδή όμως ο αφυγραντήρας νοείται ως εργαλείο, δεν θα σταθούμε στο φαίνεσθαι:

Το δοχείο 4lt είναι εξυπηρετηκότατο. Το έξτρα φίλτρο αέρα και οι κινούμενες περσίδες είναι επίσης ενα +.Η κατανάλωση είναι επίσης πιο χαμηλή. Θόρυβος και διαχείριση της υγρασίας σε 50μ²,μέσες άκρες σαν τον Meaco.

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Mitsubishi είναι ο αισθητήρας υγρασίας, ο οποίος έχει απόκλιση 7-10% (ανάλογα με τα κέφια του).

Θα μου πείτε, κλαιν, μικρή η διαφορά. Επι της ουσίας όμως ακυρώνεται κάθε έννοια αυτοματισμού οταν θέλουμε να διατηρήσουμε ενα συγκεκριμένο ποσοστό υγρασίας.

Με τον Meaco ειχα ορίσει 50% και όντως κατέβαζε εκεί την υγρασία.Με τον Mitsubishi ορίζω 50%, το υγρόμετρό του μετράει 48% (οπότε δεν ξεκινάει) και στο δωμάτιο έχω 58,το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει 60 μέχρι να αποφασίσει να ξεκινήσει!Αυτό το 10% όμως θα κάνει την διαφορά, στην ανάπτυξη μούχλας ή όχι.Δυστυχώς ο Mitsubishi δεν διαθέτει διαβάθμιση υγρασίας κατω απο 50%, για να "μαζέψω" την απόκλιση με αυτόν τον τρόπο.

Προς το παρόν τον λειτουργώ με χρονόμετρο, στην επιλογή συνεχόμενης αφύγρανσης. Ειδικά σε αυτό το εύρος τιμής, πραγματικά δεν μπορώ να τον προτείνω σαν λυση.

Επίσης, σύμφωνα με το manual, μια "διαφορά" μεταξύ υγρόμετρων είναι δικαιολογημένη είτε λόγω απόστασης, είτε λόγω ροής αέρα, είτε λόγω προδιαγραφών του εκάστοτε αισθητήρα. Για την ιστορία, έβαλα το επιτοίχιο δίπλα στον Mitsubishi και η απόκλιση δεν μειώθηκε.

Η πλάκα είναι ότι στο illustration, δείχνει το και καλά αυστηρότερο υγρόμετρο του Mitsubishi στο 52% όταν το αντίστοιχο επιτοίχιο μετράει 60.

Δικαιολογίες τύπου Volkswagen, για το 1lt λάδι / 1000km.

Πραγματικά κρίμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν προσφορά ο Juro Pro 28L και τον χτύπησα. Θα ποστάρω εντυπώσεις μόλις τον τεστάρω, στο μεταξύ όμως μήπως κάποιος άλλος χρήστης μπορεί να μας μεταφέρει τις δικές του εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μετάβαση απο τον Meaco DD8L πριν μερικές μέρες.

Απο άποψη ποιότητας πλαστικών/συναρμογής δεν υπάρχει σύγκριση,ο Mitsubishi είναι 2 κατηγορίες πάνω.

Επειδή όμως ο αφυγραντήρας νοείται ως εργαλείο, δεν θα σταθούμε στο φαίνεσθαι:

Το δοχείο 4lt είναι εξυπηρετηκότατο. Το έξτρα φίλτρο αέρα και οι κινούμενες περσίδες είναι επίσης ενα +.Η κατανάλωση είναι επίσης πιο χαμηλή. Θόρυβος και διαχείριση της υγρασίας σε 50μ²,μέσες άκρες σαν τον Meaco.

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Mitsubishi είναι ο αισθητήρας υγρασίας, ο οποίος έχει απόκλιση 7-10% (ανάλογα με τα κέφια του).

Θα μου πείτε, κλαιν, μικρή η διαφορά. Επι της ουσίας όμως ακυρώνεται κάθε έννοια αυτοματισμού οταν θέλουμε να διατηρήσουμε ενα συγκεκριμένο ποσοστό υγρασίας.

Με τον Meaco ειχα ορίσει 50% και όντως κατέβαζε εκεί την υγρασία.Με τον Mitsubishi ορίζω 50%, το υγρόμετρό του μετράει 48% (οπότε δεν ξεκινάει) και στο δωμάτιο έχω 58,το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει 60 μέχρι να αποφασίσει να ξεκινήσει!Αυτό το 10% όμως θα κάνει την διαφορά, στην ανάπτυξη μούχλας ή όχι.Δυστυχώς ο Mitsubishi δεν διαθέτει διαβάθμιση υγρασίας κατω απο 50%, για να "μαζέψω" την απόκλιση με αυτόν τον τρόπο.

Προς το παρόν τον λειτουργώ με χρονόμετρο, στην επιλογή συνεχόμενης αφύγρανσης. Ειδικά σε αυτό το εύρος τιμής, πραγματικά δεν μπορώ να τον προτείνω σαν λυση.

Επίσης, σύμφωνα με το manual, μια "διαφορά" μεταξύ υγρόμετρων είναι δικαιολογημένη είτε λόγω απόστασης, είτε λόγω ροής αέρα, είτε λόγω προδιαγραφών του εκάστοτε αισθητήρα. Για την ιστορία, έβαλα το επιτοίχιο δίπλα στον Mitsubishi και η απόκλιση δεν μειώθηκε.

Η πλάκα είναι ότι στο illustration, δείχνει το και καλά αυστηρότερο υγρόμετρο του Mitsubishi στο 52% όταν το αντίστοιχο επιτοίχιο μετράει 60.

Δικαιολογίες τύπου Volkswagen, για το 1lt λάδι / 1000km.

Πραγματικά κρίμα...

 

Με αλλο υγρομετρο εκανες δοκιμη..? Εγω εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος περιπου 1,5 μηνα που τον εχω. Ποιοτητα συναρμολογησης κορυφαια. Για την μουχλα εχει ειδικη λειτουργια η οποια λεγεται mildew guard η οποια ριχνει ακομα περισσοτερο την υγρασια. Επισης ειναι ο μοναδικος αφυγραντηρας με συμπιεστη που λειτουργει ακομα και χαμηλες θερμοκρασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , αν κ εχει περασει αρκετος καιρος απο το θεμα αυτο εγω τωρα ηρθα στην παρεα κ θελω βοηθεια !!

Θελω να αγορασω ενα αφυγραντηρα οσο γινεται καλος κ οικονομικος στην καταναλωση ρευματος (ολα δηλαδη ! ) . Θελω για 100 τετραγωνικα σπιτιου. Εχω μεγαλο θεμα με το ασθμα μου οπου αρχιζει κ ενεργοποιειται πλεον στο σπιτι που μενουμε λόγο υγρασιας κ δυστυχως εχει προβλημα κ το μωρακι μου 8 μηνων οπου γεννηθηκε με ενα προβλημα στους πνευμονες τους .μεχρι τωρα ο καιρος ηταν οκ κ με την θερμανση ειμασταν ενταξει.πλεον που το κρυο εχει αρχισει κ γινεται πιο εντονο κ η υγρασια ανεβαινει το πετρελαιο απο μονο του ειναι ασυμφορο ( κ επειτα απο τον περσινο χειμωνα που ματωσαμε δεν θα ηθελα να το ξαναζησω..) . Εχω ψαξει κ εχω δει τους εξης κ θα ηθελα την αποψη σας  : Απο οτι διαβασα ο τελευταιος εχει εντονο θορυβο .Λογο μωρου θα ήθελα να μου πειτε αν γνωριζεται κ τους πρωτους 2 ή οχι οπου λενε οτι ειναι πολυ χαμηλου θορύβου . Κ ποιος απο την αποψη σας ειναι καλυτερο για τον αερα (λογο μωρου παλι κ προβληματος ) .

1)OLIMPIA SPLENDID AQUARIA THERMO 86 22L

2) Olimpia Splendid Aquaria Super Thermo 22 Pure 3

3) Meaco 20 L platinum 

περιμενω την βοηθεια σας με την αποψη σας ..ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μετάβαση απο τον Meaco DD8L πριν μερικές μέρες.

Απο άποψη ποιότητας πλαστικών/συναρμογής δεν υπάρχει σύγκριση,ο Mitsubishi είναι 2 κατηγορίες πάνω.

Επειδή όμως ο αφυγραντήρας νοείται ως εργαλείο, δεν θα σταθούμε στο φαίνεσθαι:

Το δοχείο 4lt είναι εξυπηρετηκότατο. Το έξτρα φίλτρο αέρα και οι κινούμενες περσίδες είναι επίσης ενα +.Η κατανάλωση είναι επίσης πιο χαμηλή. Θόρυβος και διαχείριση της υγρασίας σε 50μ²,μέσες άκρες σαν τον Meaco.

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Mitsubishi είναι ο αισθητήρας υγρασίας, ο οποίος έχει απόκλιση 7-10% (ανάλογα με τα κέφια του).

Θα μου πείτε, κλαιν, μικρή η διαφορά. Επι της ουσίας όμως ακυρώνεται κάθε έννοια αυτοματισμού οταν θέλουμε να διατηρήσουμε ενα συγκεκριμένο ποσοστό υγρασίας.

Με τον Meaco ειχα ορίσει 50% και όντως κατέβαζε εκεί την υγρασία.Με τον Mitsubishi ορίζω 50%, το υγρόμετρό του μετράει 48% (οπότε δεν ξεκινάει) και στο δωμάτιο έχω 58,το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει 60 μέχρι να αποφασίσει να ξεκινήσει!Αυτό το 10% όμως θα κάνει την διαφορά, στην ανάπτυξη μούχλας ή όχι.Δυστυχώς ο Mitsubishi δεν διαθέτει διαβάθμιση υγρασίας κατω απο 50%, για να "μαζέψω" την απόκλιση με αυτόν τον τρόπο.

Προς το παρόν τον λειτουργώ με χρονόμετρο, στην επιλογή συνεχόμενης αφύγρανσης. Ειδικά σε αυτό το εύρος τιμής, πραγματικά δεν μπορώ να τον προτείνω σαν λυση.

Επίσης, σύμφωνα με το manual, μια "διαφορά" μεταξύ υγρόμετρων είναι δικαιολογημένη είτε λόγω απόστασης, είτε λόγω ροής αέρα, είτε λόγω προδιαγραφών του εκάστοτε αισθητήρα. Για την ιστορία, έβαλα το επιτοίχιο δίπλα στον Mitsubishi και η απόκλιση δεν μειώθηκε.

Η πλάκα είναι ότι στο illustration, δείχνει το και καλά αυστηρότερο υγρόμετρο του Mitsubishi στο 52% όταν το αντίστοιχο επιτοίχιο μετράει 60.

Δικαιολογίες τύπου Volkswagen, για το 1lt λάδι / 1000km.

Πραγματικά κρίμα...

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε. Να σου κανω μια ερωτηση ακομα. Οσο δουλευει ο συμπιεστης του mitshubishi και κατεβαζει την υγρασια, η διαφορά μετρησης του αισθητήρα του σε σχέση με τον εξωτερικό που διαθέτεις παρεμένει η ιδια (7-10%) ή όχι. Επισης για να ξαναπαρει εμπρος ο αφυγραντήρας απλά περιμένει πότε η μέτρηση θα φτασει σε καποια προκαθορισμένη αποκληση ή κανε ανα διαστήματα ελεγχο υγρασιας με εναυση απλά του ανεμιστήρα??

καλησπερα , αν κ εχει περασει αρκετος καιρος απο το θεμα αυτο εγω τωρα ηρθα στην παρεα κ θελω βοηθεια !!

Θελω να αγορασω ενα αφυγραντηρα οσο γινεται καλος κ οικονομικος στην καταναλωση ρευματος (ολα δηλαδη ! ) . Θελω για 100 τετραγωνικα σπιτιου. Εχω μεγαλο θεμα με το ασθμα μου οπου αρχιζει κ ενεργοποιειται πλεον στο σπιτι που μενουμε λόγο υγρασιας κ δυστυχως εχει προβλημα κ το μωρακι μου 8 μηνων οπου γεννηθηκε με ενα προβλημα στους πνευμονες τους .μεχρι τωρα ο καιρος ηταν οκ κ με την θερμανση ειμασταν ενταξει.πλεον που το κρυο εχει αρχισει κ γινεται πιο εντονο κ η υγρασια ανεβαινει το πετρελαιο απο μονο του ειναι ασυμφορο ( κ επειτα απο τον περσινο χειμωνα που ματωσαμε δεν θα ηθελα να το ξαναζησω..) . Εχω ψαξει κ εχω δει τους εξης κ θα ηθελα την αποψη σας  : Απο οτι διαβασα ο τελευταιος εχει εντονο θορυβο .Λογο μωρου θα ήθελα να μου πειτε αν γνωριζεται κ τους πρωτους 2 ή οχι οπου λενε οτι ειναι πολυ χαμηλου θορύβου . Κ ποιος απο την αποψη σας ειναι καλυτερο για τον αερα (λογο μωρου παλι κ προβληματος ) .

1)OLIMPIA SPLENDID AQUARIA THERMO 86 22L

2) Olimpia Splendid Aquaria Super Thermo 22 Pure 3

3) Meaco 20 L platinum 

περιμενω την βοηθεια σας με την αποψη σας ..ευχαριστω εκ των προτερων 

 

Θα σου πώ μόνο ότι δε θα επαιρνα τον thermo γιατι 1200-1300 watt που θα καταναλωνεις καλύτερα είναι να τα ξοδεψεις με aircondition. Αν δε διαθετεις κλιματιστικό καλυτερα να αγοραζες ενα αεροθερμο extra. Αυτα τα 2 σε 1 ποτε δε τα καλοεβλεπα.

Επίσης για το μωρο επειδή και γω περιμενω σε 2 μήνες σκεφτηκα να ρυθμίζει και η ταχύτητα του ανεμιστήρα χαμηλα να μη σηκωνει πολύ σκονη. Επίσης σκεφτηκα ( θα το γραψω αλλα μη κοροιδεψετε) ότι αν εχει κινητες περσιδες δε θα εχει μελλον σε ενα χρονο απο τωρα. Δεν υπαρχει περιπτωση να μη τα βαλει τα χερια πανω (ξερω ξερω χαζομπαμπας...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αλλο υγρομετρο εκανες δοκιμη..? Εγω εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος περιπου 1,5 μηνα που τον εχω. Ποιοτητα συναρμολογησης κορυφαια. Για την μουχλα εχει ειδικη λειτουργια η οποια λεγεται mildew guard η οποια ριχνει ακομα περισσοτερο την υγρασια. Επισης ειναι ο μοναδικος αφυγραντηρας με συμπιεστη που λειτουργει ακομα και χαμηλες θερμοκρασιες.

Δεν δοκίμασα με δεύτερο υγρόμετρο η αλήθεια είναι, αλλα εκτιμώ οτι δεν χρειάζεται. Χρησιμοποιώ ενα generic της Hama το οποίο ναι μεν δεν είναι απόλυτης ακριβείας,αλλα στα 3 σχεδόν χρονια που το δουλεύω,οταν ο Meaco σταματάει το Hama δείχνει 51 ή 52%, οπότε έχω εναν μπούσουλα.

Έβγαλα τον Mitsubishi απο το κουτί και δεν δούλεψε πριν το Hama δείξει 58%

Το έχω δει και το mildew guard. Δουλεύει ανάλογα την υγρασια στον χώρο. Αν έχεις 40% θα δουλέψει για 2 ώρες ενώ εάν έχεις 50% θα δουλέψει για 4.

Δυστυχώς για την δική μου περίπτωση, ισόγειο με πέτρινους τοίχους και περιορισμένη έκθεση στον ήλιο, δεν αποτελεί λύση. Σε σπιτι με υποτυπώδη μόνωση και τούβλο,εκτιμώ πως θα δούλευε σωστά. Σαν εναλλακτική υπάρχει το πρόγραμμα για laundry που δουλεύει ο αφυγραντηρας για 12 ώρες σερί και μετά σβήνει.

Κατα τ'αλλά θα συμφωνήσω για το τι είναι ο συγκεκριμένος αφυγραντήρας, αλλά μιλάμε για μια ιδιαιτερότητα που δεν δικαιολογειται σε premium μηχάνημα, πόσο δε απο την στιγμή που δεν συναντάς κατι αντίστοιχο σε μια φτηνοσυσκευή των 10 ευρώ (Hama). Είναι σαν να έχεις αγοράσει το καλύτερο ζευγάρι αθλητικά και τα κορδόνια να λύνονται κάθε τρεις και λίγο.

Μπορεί να έχω κακομάθει με τον Meaco,τι να πω.Απλά ξέρω ότι τον απερχόμενο αφυγραντήρα τον έβαλα κάποτε στην πρίζα, ρύθμισα επιθυμητή υγρασια και πέραν του αδειάσματος, δεν ασχολήθηκα ποτέ ξανα.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε. Να σου κανω μια ερωτηση ακομα. Οσο δουλευει ο συμπιεστης του mitshubishi και κατεβαζει την υγρασια, η διαφορά μετρησης του αισθητήρα του σε σχέση με τον εξωτερικό που διαθέτεις παρεμένει η ιδια (7-10%) ή όχι. Επισης για να ξαναπαρει εμπρος ο αφυγραντήρας απλά περιμένει πότε η μέτρηση θα φτασει σε καποια προκαθορισμένη αποκληση ή κανε ανα διαστήματα ελεγχο υγρασιας με εναυση απλά του ανεμιστήρα??

 

Η διαφορά ήταν πάντα στο εύρος που ανέφερα.Ο Mitsubishi στο 50%,το υγρομετρο τοίχου έγραφε 57~58%.Έβαζα τον Mitsubishi σε συνεχή λειτουργία, στην οθόνη του έγραφε 43% και το υγρομετρο 52%.

Δεν αντιλήφθηκα κάποια λειτουργία ελέγχου στον Mitsubishi. Με το που γράψει 50% στην οθόνη του, ξεκινάει μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα, δουλεύει για μερικά λεπτά και μετά σβήνει.Ο Meaco σίγουρα κάνει έλεγχο ανά 30' και οταν ξεκινήσει, λειτουργεί για αρκετή ώρα μέχρι να ξαναμπεί σε κατάσταση αναμονής και φυσικά βλέπεις το υγρόμετρο τοίχου να έχει διαφορετικές τιμές πριν/μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...