Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Τωρα το παρατηρησα !!!! Ωχ παμε για μαχη με κωτσο απο αυριο !!

Μάλλον ο ίδιος είναι.Μην ανησυχείς τζαμπα.

Προσεξε μονο τη συσκευασία (να μην εχει ανοιχτεί).

Ο κωτσοβολος τις επιστροφες του τις δινει χαλαρα στον επομενο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, τι γνώμη έχετε για τον παρακάτω αφυγραντήρα:

https://www.apothema.gr/morris-mde-1215-109372p

Με δελέασε η τιμή , ο ιονιστής και η πενταετής εγγύηση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιτσιρισμα να το ρωτησετε στην αντιπροσωπεια...καμια μοντελα ισως εχουν προβλημα

Ειναι φυσιολογικο ειναι η κυκλοφορια του φρεον και ο θορυβος ειναι εντελωσ ανεπαισθητος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Inventor απο μενα

 

Γιατι ομως; Ο juro pro λεει εχει κομπρεσορα panasonic (δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο απλα ειναι επωνυμος) και δινει 10 χρονια εγγυηση (σημαντικο αυτο).

Να ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις ή αν ξερει καποιος που τον εχει: ο inventor οταν πιασει την υγρασια που του εχεις ρυθμισει σταματαει και ο ανεμιστηρας ή μονο ο κομπρεσορας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ομως; Ο juro pro λεει εχει κομπρεσορα panasonic (δεν ξερω αν ειναι καλο αυτο απλα ειναι επωνυμος) και δινει 10 χρονια εγγυηση (σημαντικο αυτο).

.

 

Μαρκετινγκ ..... δεν χαλαει ο συμπιεστης ........ εαν χαλασει θα ειναι προβληματικος και θα τα παιξει στους πρωτους μηνες λειτουργειας .

 

.

Να ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις ή αν ξερει καποιος που τον εχει: ο inventor οταν πιασει την υγρασια που του εχεις ρυθμισει σταματαει και ο ανεμιστηρας ή μονο ο κομπρεσορας; 

 

 

Για τα υπολοιπα διαβασε το manual : https://www.inventoraircondition.gr/uploads/dehumidifiers/EVA_II_PRO_WIFI/EVA_II_PRO_WIFI_Manual.pdf

 

 

Εγω παντως ειμαι της φιλοσοφιας στον αφυγραντηρα να μην υπαρχουν πολλα ηλεκτρονικα μπιχλιμπιδια .

Απλα πραγματα Συμπιεστης - ανεμηστηρας - φιλτρο - μετρητης υγρασιας με κοφτη λειτουργειας και ενα φιλτρο αερα καθαριζομενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά η χαμηλότερη τιμή της BlackFriday

ηταν 195 ευρω.

Και με δωρεαν μεταφορικά μια χαρά ειναι.

 

Εγω παντως απο Κωτσοβολο αποφευγω.Δεν εχω καθόλου καλή εμπειρία...

Its up to you

 

 

Υ.σ.

Μια παρατήρηση για τον Invertor Εva pro II ion 20l που γραφω παραπανω.

Παρολο που δουλεύει κανονικά,χωρις θεματα,

οταν τον εχω στο silent(που ο θόρυβος ειναι λιγος),παρατηρω ενα "τσιτσίρισμα,τσσ....τσ..τσσ κατι τετοιο.

Υποθετω οτι πρέπει να ειναι απο το ψυκτικο υγρο.

Αλλος το ακούει στον δικο του η μονο εγω?

Είναι φυσιολογικό στους αφυγραντήρες γενικότερα. Είναι η κυκλοφορία του φρέον . Ίσα που το ακούς.

απο αυτα τα τρια ποιο προτενεται

https://www.skroutz.gr/comparelists/449?compare=5203699%2C4376618%2C12641395

Inventor . Έχει και Wifi

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαρκετινγκ ..... δεν χαλαει ο συμπιεστης ........ εαν χαλασει θα ειναι προβληματικος και θα τα παιξει στους πρωτους μηνες λειτουργειας .

 

 

 

Για τα υπολοιπα διαβασε το manual : https://www.inventoraircondition.gr/uploads/dehumidifiers/EVA_II_PRO_WIFI/EVA_II_PRO_WIFI_Manual.pdf

 

 

Εγω παντως ειμαι της φιλοσοφιας στον αφυγραντηρα να μην υπαρχουν πολλα ηλεκτρονικα μπιχλιμπιδια .

Απλα πραγματα Συμπιεστης - ανεμηστηρας - φιλτρο - μετρητης υγρασιας με κοφτη λειτουργειας και ενα φιλτρο αερα καθαριζομενο .

 

Σ΄ευχαριστω πολυ για την απαντηση και το manual κατατοπιστικο και για οποιον ενδιαφερεται οπως εγω λεει μεσα οτι σταματαει κι ο ανεμιστηρας.

Παντως εχω την απορια αν ειναι ετσι για τον κομπρεσορα γιατι δεν δινουν και οι αλλοι 10 χρονια εγγυηση (αφου αν ειναι να χαλασει θα χαλασει τους πρωτου μηνες) ή γιατι δε λενε τι μαρκα χρησιμποποιουν;

Ασε που αν δεν ηταν το θεμα της εγγυησης μαλλον θα προτιμουσα το meaco.

Επεξ/σία από Makis_ath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοτσοβολος και media markt εχουν τον ιδιο inventor eva ii ep3 pro σε προσφορα στα ιδια χρηματα. Διαλεγεται οτι καταστημα θελετε οσοι αποφασισατε οτι τον θελετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάκη και οι άλλοι,είστε ο λόγος που δεν μπαίνω πλέον με το κανονικό μου account και χρησιμοποιώ αυτό μόνο για χαβαλέ. Αφού σου αρέσει ο juro pro πάρτον τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα άλλα μοντέλα ? και εγώ θα τον έπαιρνα ειδικά με τα 10 χρόνια εγγύηση.

Ας μην σχολιάσω και το άλλο....γράψαΜε 2 άτομα για τον Inventor pro eva 2 καλά λόγια και ξαφνικά έγινε ο αφυγραντήρας της χρονιάς.

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ και να μην βασίζεστε σε ότι μαλακία λέει ο καθένας στο internet.

Λες και είμαστε 15 χρονών............

 

Φιλε μου δε μου αρεσει ο juro pro περισσοτερο (αν μου αρεσε θα τον ειχα ηδη παρει), απλα εχω μερικες αποριες κι οπως εγραψα αν δεν ηταν η εγγυηση θα επαιρνα τον meaco. Ασε που δεν νομιζω να ειναι κακο να μαθεις πεντε πραγματα παραπανω απο καποιον που γνωριζει περισσοτερα ή εχει καποιον απο αυτους για να μας λυσει καποιες αποριες (ηδη μου λυθηκε μια σχετικα με τον ανεμιστηρα του inventor)  κατι που δεν γινεται στα μαγαζια γιατι ο καθενας θελει να πουλησει αυτον που του αφηνει μεγαλυτερ κερδος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, τι γνώμη έχετε για τον παρακάτω αφυγραντήρα:

https://www.apothema.gr/morris-mde-1215-109372p

Με δελέασε η τιμή , ο ιονιστής και η πενταετής εγγύηση...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...