Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όποιον ενδιαφέρεται για τον PUREDRY PD 20LT ενημερώνω ότι μετά από επικοινωνία που είχα με την εταιρεία μου είπαν ότι αύριο 24/11 θα ρίξουν μάλλον την τιμή λόγω black friday. Οπότε ας κάνει λίγο υπομονή.

εγω χρειαζομαι 12L(maeco)-ή 16L σε καμια αλλη φτηνοτερη εταιρεια. Αν βαλω 20άρι θα μου τρωει παραπανω ρευμα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια βοήθεια παιδια, για έως 80 τ.μ περίπου, με απασχολεί μονο η μυρωδια απ'την καπνίλα που δυστυχώς θα έχουμε όλο το χειμώνα στην Αθήνα, η σκόνη στον αέρα κτλ, η υγρασία δεν με ενδιαφέρει καθώς μιλάμε για νεόδμητο με καλή μονωση, και όσο το δυνατόν χαμηλή κατανάλωση - χαμηλό θόρυβο. Αν έχει και λειτουργία μονο για καθαρισμό αέρα ακόμα καλύτερα. Είμαι άσχετος με αφυγραντήρες-ιονιστές, αλλά ίσως λόγω black friday να υπάρχει καποια καλή προσφορά σε αυτο που έχω κατα νου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω χρειαζομαι 12L(maeco)-ή 16L σε καμια αλλη φτηνοτερη εταιρεια. Αν βαλω 20άρι θα μου τρωει παραπανω ρευμα;

 

Aπο οτι εχω δει ,θα σταματα πιο γρηγορα το μηχανημα.Δουλευει οσο χρειαζεται .Στην αναμονη ποσο καινε, αγνωστο .Αυτα που τα φτιαχνουν τριτοι,το πιθανο δεν ισχυουν πολλα σε οτι γραφουν.Η μεακο παντως γραφει πιο αναλυση τι καινε στα δικα της .Μαλλον γιατι ειναι φιρμα στους αφυγραντηρες.Ζητα φυλαδια τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Είμαι σε νησί σε 2όροφο σπίτι όπου πάνω είναι σαλόνι-κουζίνα και κάτω 3 υπνοδωμάτια. Υγρασία έχω μόνο στα 2 από τα 3 υπνοδωμάτια που το κάθε ένα είναι 10 mm2 ίσως και λιγότερο. Η υγρασία φτάνει μέχρι και το 94%!!!. Ο διάδρομος και το άλλο δωμάτιο φτάνουν μέγιστο 64%. Άρα για μένα η καλύτερη λύση είναι να βάλω 2 αφυγραντήρες, 1 σε κάθε δωμάτιο. Τι αφυγραντήρα να πάρω για δωμάτιο κάτω από 10 mm2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα τη συμβουλή σας. Είμαι σε νησί σε 2όροφο σπίτι όπου πάνω είναι σαλόνι-κουζίνα και κάτω 3 υπνοδωμάτια. Υγρασία έχω μόνο στα 2 από τα 3 υπνοδωμάτια που το κάθε ένα είναι 10 mm2 ίσως και λιγότερο. Η υγρασία φτάνει μέχρι και το 94%!!!. Ο διάδρομος και το άλλο δωμάτιο φτάνουν μέγιστο 64%. Άρα για μένα η καλύτερη λύση είναι να βάλω 2 αφυγραντήρες, 1 σε κάθε δωμάτιο. Τι αφυγραντήρα να πάρω για δωμάτιο κάτω από 10 mm2;

 

Δες καλύτερα αν έχεις διαρροή σε εκείνο το δωμάτιο με το 94%...

Στα άλλα που έχεις max 64% δε χρειάζεσαι αφυγραντήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν έχω διαρροή! Μόνο το χειμώνα και μόνο τα βράδια και μόνο όταν έχει νοτιά μπορεί να φτάσει τόσο ψηλά. Το μεσημέρι σήμερα πχ είχα 64% με ανοιχτά παράθυρα όλο το πρωί. Δεν είμαι μόνο εγώ έτσι, όλοι στο χωριό που είμαστε σε αυτά τα ποσοστά παίζουμε. 600 μ. από τη θάλασσα είμαι, 10 μ. υψόμετρο και καλαμιώνες παντού.

 

Εμένα με ενδιαφέρει να βάλω αφυγραντήρες μόνο στα 2 δωμάτια που έχω θέμα. Απλά θέλω μικρούς για 10 mm2 και λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται το τρίτο δωμάτιο. Είναι ο προσανατολισμός του τέτοιος που δεν μαζεύει υγρασία.

 

Τελικά για χώρο 10 mm2 τι αφυγραντήρα να βάλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 
Έκανα παραγγελεία τον συγκεκριμένο https://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/178262-morris-mde2428i 
Αξίζει τα λεφτά του στην πρόσφορα η να κοιτάξω κατι αλλο; το σπίτι ειναι 60 τ.μ. που μένω τώρα αλλα στο μέλλον θα πάει στο άλλο που ειναι περίπου 115 τ.μ , τον εχει δουλέψει γενικά κάποιος να μου πει τι παιζει; Λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και στέγνωμα ρούχων η πως λέγετε θα έχει προφανώς έτσι ;
Ευχαριστώ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, έχω βρει την παρακάτω προσφορά και θα ήθελα την γνώμη σας σχετικα με το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Αφορά δωμάτιο ~25τ.μ. Αξίζει το συγκεκριμένο κομμάτι ή να κοιτάξω για κάτι άλλο ?

 

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_rohnson-r-9312-ionic-air-cleaner-1203508.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικά τετραγωνικα σπιτιου 75, η κουζίνα και το ένα υπνοδωμάτιο έχουν ταβάνι και δεν εχουν πρόβλημα, το σαλόνι όμως 25 τμ και το δευτερο υπνοδωματιο 15τμ έχουν μαυρίσει στο πάνω μέρος γιατί δεν εχουν ταβάνι. 
Η διαταξη των χωρων που θέλω να καθαρίσουν είναι σαλόνι με υγρασία > καθαρό υπνοδωμάτιο > υπνοδωματιο με υγρασία, αν τον βάλω στο διαδρομο θα με καλύψει ή ειναι καλυτερα να τον μετακινώ; δυστηχώς δεν έχω υγρόμετρο να μετρήσω υγρασία και τα δωμάτια αυτά δεν έχουν κάποια κύρια θέρμανση.
ποιον από τους παρακάτω προτείνετε;
 
 
Κριτικες στο σκρουτζ
 

User manuals
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας είναι 25 λιτρος, ο EVA II βγαίνει μεχρι 20 λιτρος . Aνάλογα τις ανάγκες του χώρου σου . Αν έχεις ανάγκη για 25 λιτρο πάρτον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ανάμεσα στον Gree

 

https://www.skroutz.gr/s/8403524/Gree-Daisy-GDN20AV-K4EBA1A.html

 

Και στον juro Pro

 

https://www.skroutz.gr/s/5203699/Juro-Pro-Diamond-25L.html

 

Θα προτιμούσα από κατασκευαστή 20αρι ή 25αρι... Τι προτείνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...