Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση, για ένα μικρο δωμάτιο κάτω από 12 τετραγωνικά θα κάνουν δουλειά τα Link.png Site: πλαστικά μπολάκια με τα μπιλάκια?

Δεν εχει τρομερή υγρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

Ψάχνω για αφυγραντήρα για να καλύψω το μισό σπίτι 70τμ απο 140τμ συνολικά και να ικανοποιεί τα παρακάτω κριτήρια:

- να έχει ιονιστή καθώς θα υπάρχει νεογέννητο στο σπίτι

- να είναι αθόρυβος όσο γίνεται

- να έχει καλό συμπιεστή/κατασκευή

 

Τεχνικός που μιλήσαμε μου πρότεινε με βάση τα παραπάνω τους:

- Juro Pro Oxygen Comfort 20L ή Juro Pro Diamond 20L 

- Puredry PD 20L Design Low Energy

 

Ο χώρος που είναι να καλυφτεί αφορά υπνοδωμάτια τα οποία είναι βορινά και ειδικά το βράδυ έχουν αρκετή υγρασία. Επιπλέον με ενδιαφέρει να στεγνώνω γρήγορα τα ρούχα σε δωμάτιο αλλά δε το βάζω ως κριτήριο γιατί στην ουσία όλοι το κάνουν και η ξεχωριστή λειτουργία στεγνωματος ρούχων που αναφέρεται ουσιαστικά είναι μια λειτουργία που γυρνάει τις περσίδες κατακόρυφα όπως μου είπαν.

Ο τεχνικός προτείνει τον Juro Pro Oxygen Comfort 20L ως πρώτη επιλογή λόγω εγγύησης (10 χρόνια για τον συμπιεστή και 5 για τα υπόλοιπα μέρη), καλού service και εμπειρία λόγω ετών της εταιρίας σε σχέση με άλλες εταιρίες που είναι πιο καινούριες στο χώρο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση, για ένα μικρο δωμάτιο κάτω από 12 τετραγωνικά θα κάνουν δουλειά τα [link='πλαστικά]https://www.e-jumbo.gr/apothikefsi-organosi/aporrofitika-ygrasias/aporrofitiko-ygrasias-kouti-400-gr._74195/']πλαστικά μπολάκια

με τα μπιλάκια?

Δεν εχει τρομερή υγρασια.Αν η υγρασια του χωρου δεν ξεπερναει το 55% παρε τα σκατακια.. αλλιως πας σε 10L!

Καλησπέρα,

Ψάχνω για αφυγραντήρα για να καλύψω το μισό σπίτι 70τμ απο 140τμ συνολικά και να ικανοποιεί τα παρακάτω κριτήρια:

- να έχει ιονιστή καθώς θα υπάρχει νεογέννητο στο σπίτι

- να είναι αθόρυβος όσο γίνεται

- να έχει καλό συμπιεστή/κατασκευή

 

Τεχνικός που μιλήσαμε μου πρότεινε με βάση τα παραπάνω τους:

- Juro Pro Oxygen Comfort 20L ή Juro Pro Diamond 20L 

- Puredry PD 20L Design Low Energy

 

Ο χώρος που είναι να καλυφτεί αφορά υπνοδωμάτια τα οποία είναι βορινά και ειδικά το βράδυ έχουν αρκετή υγρασία. Επιπλέον με ενδιαφέρει να στεγνώνω γρήγορα τα ρούχα σε δωμάτιο αλλά δε το βάζω ως κριτήριο γιατί στην ουσία όλοι το κάνουν και η ξεχωριστή λειτουργία στεγνωματος ρούχων που αναφέρεται ουσιαστικά είναι μια λειτουργία που γυρνάει τις περσίδες κατακόρυφα όπως μου είπαν.

Ο τεχνικός προτείνει τον Juro Pro Oxygen Comfort 20L ως πρώτη επιλογή λόγω εγγύησης (10 χρόνια για τον συμπιεστή και 5 για τα υπόλοιπα μέρη), καλού service και εμπειρία λόγω ετών της εταιρίας σε σχέση με άλλες εταιρίες που είναι πιο καινούριες στο χώρο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Ευχαριστώ!

Puredry PD 20L Design Low Energy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο juro pro τριζει... Δεν εχει καλη κατασκευη

 

Οκ, εκτός απο το θέμα με τα πλαστικά, υπάρχει άλλο πλεονέκτημα/μειονέκτημα για τον juro ?

Ευχαριστώ!

Puredry PD 20L Design Low Energy

 

Ευχαριστώ, θα μπορούσες να μου πεις γιατί το προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιει περιπου 100watt παραπανω απο morrisκαι puredry.

 

Eχει 39dbειναι απο τους ποιο αθορυβους μαζι με τον morris και απο τις χαμηλες καταλανωσεις. Ο puredry εχει ποιότητα κατασκευης καλη υποστήριξη (πολυ καλη) και φιλτρο ανθρακα για τον ιονιστη. Για τους υπολοιπους δεν ξερω ουτε υποστήριξη ουτε ποιότητα κατασκευής.

 

Επισης καποιοι δεν έχουν φίλτρο ανθρακα ομως μπορεις να βαλεις μετα πχ στους invetor. Για τους υπολοιπους δεν ξερω οποιος θελει μπορει να μαθει αν πάρει τηλ στην εταιρεία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγεινε στο νεο μοντελο της Inventor Eva Pro II 20 liter ειναι VFM (Value for Money), χαμηλη σταθμη θορυβου 37db , xamhlh katanalvsh ιονιστης , τα πλαστικα πολυ καλα και υπαρχει εκδοση με wifi.

Tα σχολια στο σκρουτζ πολυ καλα , το after sales service πολυ καλο και η εγγυηση ειναι 5 χρονια 

Eγω εχω την παλαιοτερη εκδοση τον eva II, αλλα το μοντελο που περιγραφω τον πηρε γειτονα μου και τον ζηλευω οταν τον ειδα σε λειτουργεια !!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ψάχνω για αφυγραντήρα για να καλύψω το μισό σπίτι 70τμ απο 140τμ συνολικά και να ικανοποιεί τα παρακάτω κριτήρια:

- να έχει ιονιστή καθώς θα υπάρχει νεογέννητο στο σπίτι

- να είναι αθόρυβος όσο γίνεται

- να έχει καλό συμπιεστή/κατασκευή

 

Τεχνικός που μιλήσαμε μου πρότεινε με βάση τα παραπάνω τους:

- Juro Pro Oxygen Comfort 20L ή Juro Pro Diamond 20L 

- Puredry PD 20L Design Low Energy

 

Ο χώρος που είναι να καλυφτεί αφορά υπνοδωμάτια τα οποία είναι βορινά και ειδικά το βράδυ έχουν αρκετή υγρασία. Επιπλέον με ενδιαφέρει να στεγνώνω γρήγορα τα ρούχα σε δωμάτιο αλλά δε το βάζω ως κριτήριο γιατί στην ουσία όλοι το κάνουν και η ξεχωριστή λειτουργία στεγνωματος ρούχων που αναφέρεται ουσιαστικά είναι μια λειτουργία που γυρνάει τις περσίδες κατακόρυφα όπως μου είπαν.

Ο τεχνικός προτείνει τον Juro Pro Oxygen Comfort 20L ως πρώτη επιλογή λόγω εγγύησης (10 χρόνια για τον συμπιεστή και 5 για τα υπόλοιπα μέρη), καλού service και εμπειρία λόγω ετών της εταιρίας σε σχέση με άλλες εταιρίες που είναι πιο καινούριες στο χώρο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Ευχαριστώ!

Aπο άποψη θορύβου έχουμε και λέμε:

 

Juro Pro Oxygen Comfort 20L  40 db

 

Juro Pro Diamond 20L   42 db

 

Puredry PD 20L Design Low Energy    39 db

 

Προτείνω:  EVA II PRO 20 Lt  στα 37 db  5 χρόνια εγγύηση, ιονιστή και βγαίνει και σε έκδοση με WiFi αν σου είναι χρήσιμο για τις ανάγκες σου.

 

https://www.inventoraircondition.gr/afygrantires/eva-ii-pro#tech-specs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω έναν αφυγραντήρα από 120 μέχρι 150-160 για σπίτι 50 τετραγωνικά και θέλω απαραίτητα να έχει ιονιστη αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιους και γενικά ποιες εταιρίες να κοιτάω (επειδή είδα που έβγαλαν προσφορές "black friday" kotsos κλπ)κάτι εταιρίες που δεν τις ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται για τον PUREDRY PD 20LT ενημερώνω ότι μετά από επικοινωνία που είχα με την εταιρεία μου είπαν ότι αύριο 24/11 θα ρίξουν μάλλον την τιμή λόγω black friday. Οπότε ας κάνει λίγο υπομονή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το 37db στο eva  II που το βρηκατε;

 

https://www.skroutz.gr/s/12641368/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-ION20L.html

 

Δεν ισχυει.45db ειναι το σωστο.

Το σωστό είναι 37/40/45db σύμφωνα με το official site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται για τον PUREDRY PD 20LT ενημερώνω ότι μετά από επικοινωνία που είχα με την εταιρεία μου είπαν ότι αύριο 24/11 θα ρίξουν μάλλον την τιμή λόγω black friday. Οπότε ας κάνει λίγο υπομονή.

 

Eμαθες θα τον εχει πουθενα ανοικτο να δει κανεις ;

το 37db στο eva  II που το βρηκατε;

 

https://www.skroutz.gr/s/12641368/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-ION20L.html

 

Δεν ισχυει.45db ειναι το σωστο.

 

 

Και παραπανω θαναι .Μηχανημα απο τριτους ειναι.Οπως βγει .

Οσοι διαφημιζουν μονο Ινβεντορ παντου ,κερδιζουν απο την μαρκα. Δεν υπαρχουν καλυτερα γιαυτους .

Τα ιδια οπως οι πωλητες στα ηλεκτρομαγαζα .Για καθε μαρκα.

Καιει περιπου 100watt παραπανω απο morrisκαι puredry.

 

Eχει 39dbειναι απο τους ποιο αθορυβους μαζι με τον morris και απο τις χαμηλες καταλανωσεις. Ο puredry εχει ποιότητα κατασκευης καλη υποστήριξη (πολυ καλη) και φιλτρο ανθρακα για τον ιονιστη. Για τους υπολοιπους δεν ξερω ουτε υποστήριξη ουτε ποιότητα κατασκευής.

 

Επισης καποιοι δεν έχουν φίλτρο ανθρακα ομως μπορεις να βαλεις μετα πχ στους invetor. Για τους υπολοιπους δεν ξερω οποιος θελει μπορει να μαθει αν πάρει τηλ στην εταιρεία

 

Ολοι καλα τα λενε να πουλησουν .Δεν ισχυει αυτο για το φιλτρο .Σε πολλα δεν μπαινει .Δεν εχουν υποδοχη .Στα ινβεντορ χανεις και την εγγυηση.Και ποσο κανει ενα φιλτρο ,και ποτε πρεπει αλλαγη .Στα μορις λενε οι πωλητες εχει 30 ευρω.Θελει καθε χρονο αλλαγη.Δεν συμφερει

 

 

Καλησπέρα,

Ψάχνω για αφυγραντήρα για να καλύψω το μισό σπίτι 70τμ απο 140τμ συνολικά και να ικανοποιεί τα παρακάτω κριτήρια:

- να έχει ιονιστή καθώς θα υπάρχει νεογέννητο στο σπίτι

- να είναι αθόρυβος όσο γίνεται

- να έχει καλό συμπιεστή/κατασκευή

 

Τεχνικός που μιλήσαμε μου πρότεινε με βάση τα παραπάνω τους:

- Juro Pro Oxygen Comfort 20L ή Juro Pro Diamond 20L 

- Puredry PD 20L Design Low Energy

 

Ο χώρος που είναι να καλυφτεί αφορά υπνοδωμάτια τα οποία είναι βορινά και ειδικά το βράδυ έχουν αρκετή υγρασία. Επιπλέον με ενδιαφέρει να στεγνώνω γρήγορα τα ρούχα σε δωμάτιο αλλά δε το βάζω ως κριτήριο γιατί στην ουσία όλοι το κάνουν και η ξεχωριστή λειτουργία στεγνωματος ρούχων που αναφέρεται ουσιαστικά είναι μια λειτουργία που γυρνάει τις περσίδες κατακόρυφα όπως μου είπαν.

Ο τεχνικός προτείνει τον Juro Pro Oxygen Comfort 20L ως πρώτη επιλογή λόγω εγγύησης (10 χρόνια για τον συμπιεστή και 5 για τα υπόλοιπα μέρη), καλού service και εμπειρία λόγω ετών της εταιρίας σε σχέση με άλλες εταιρίες που είναι πιο καινούριες στο χώρο.

 

Ποιά είναι η γνώμη σας;

 

Ευχαριστώ!

 

Σε καθε μαγαζι καθενας τα δικα του.Ολοι για να πουλησουν οτι τους συμφερει .Σερβις ολοι το ιδιο ειναι με ορους ναι μεν αλλα .Το σιγουρο στην Juro Pro ειναι οτι λεει τι μοτερ εχει .Κανενας δεν λεει γραμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...