Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα.Πρώτες εντυπώσεις από τον philco pdh-716ea ύστερα από 18 ώρες συνεχούς λειτουργίας:

Πολύ στιβαρή κατασκευή με πλαστικά που δεν τρίζουν και κάδο που εφαρμόζει τέλεια στη θέση του.Επιλογές ρύθμισης υγρασίας από 30-80% ανά 5%.Ένδειξη υγρασίας χώρου και χρονοδιακόπτης για έναρξη και παύση λειτουργίας.Τράβηξε 3 λίτρα νερό και έριξε την υγρασία από 55% σε 45% σε θερμοκρασία 18-20 βαθμούς σε χώρο 60 τετραγωνικών.Τώρα από θόρυβο δεν είναι παραπάνω από ένα κλιματιστικό ή ένα ψυγείο όταν δουλεύει ο συμπιεστής του.Το βράδυ δούλευε δίπλα στο σαλόνι στη χαμηλή σκάλα του ανεμιστήρα και εμένα με ενόχλησε λίγο μέχρι που μισόκλεισα την πόρτα του δωματίου (η σύζυγος δεν άκουσε τίποτα).Σαν μειονέκτημα βρίσκω ότι δεν σταματάει ο ανεμιστήρας ούτε όταν πιάσει την επιθυμητή υγρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλημέρα.Πρώτες εντυπώσεις από τον philco pdh-716ea ύστερα από 18 ώρες συνεχούς λειτουργίας:</p>

<p>Πολύ στιβαρή κατασκευή με πλαστικά που δεν τρίζουν και κάδο που εφαρμόζει τέλεια στη θέση του.Επιλογές ρύθμισης υγρασίας από 30-80% ανά 5%.Ένδειξη υγρασίας χώρου και χρονοδιακόπτης για έναρξη και παύση λειτουργίας.Τράβηξε 3 λίτρα νερό και έριξε την υγρασία από 55% σε 45% σε θερμοκρασία 18-20 βαθμούς σε χώρο 60 τετραγωνικών.Τώρα από θόρυβο δεν είναι παραπάνω από ένα κλιματιστικό ή ένα ψυγείο όταν δουλεύει ο συμπιεστής του.Το βράδυ δούλευε δίπλα στο σαλόνι στη χαμηλή σκάλα του ανεμιστήρα και εμένα με ενόχλησε λίγο μέχρι που μισόκλεισα την πόρτα του δωματίου (η σύζυγος δεν άκουσε τίποτα).Σαν μειονέκτημα βρίσκω ότι δεν σταματάει ο ανεμιστήρας ούτε όταν πιάσει την επιθυμητή υγρασία.</p>

 

Καλημέρα. Σε ευχαριστούμε φίλε.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να σταματάει όταν πιάνει την επιθυμητή υγρασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι θέμα κατασκευαστή. Ξέχασα να πω ότι στεγνώσανε και τα ρούχα της απλωστρας. Πάντως εκτιμώ ότι δυσκολευεται για μεγαλυτερους χώρους από 80 μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι θέμα κατασκευαστή. Ξέχασα να πω ότι στεγνώσανε και τα ρούχα της απλωστρας. Πάντως εκτιμώ ότι δυσκολευεται για μεγαλυτερους χώρους από 80 μέτρα.

Μια χαρά δουλειά έκανε.

Εμένα με καίει μόνο το θέμα του θορύβου γιατί θέλω να το λειτουργώ το βράδυ στο παιδικό δωμάτιο κοντά η και μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μειονέκτημα βρίσκω ότι δεν σταματάει ο ανεμιστήρας ούτε όταν πιάσει την επιθυμητή υγρασία.

Απλα δε σταματαει ο ανεμιστηρας ή λειτουργει και καταναλωνει το ιδιο;

Εμενα δε με απασχολει τοσο ο θορυβος, οσο να μη καταναλωνει οταν πιασει την επιθυμητη υγρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής πόσο νερό έχει μαζέψει υπολογισες φίλε μου;

Το πρωι τον εκλεισα γιατι ανοιξανε τα παραθυρα και δεν εχει ξαναμπει ακομη γιατι η υγρασια στο σπιτι ειναι γυρω στο 50%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλησπερα. Πειτε λιγο την αποψη σας ,τι να κανω να περιμενω τους Meaco η να παρω τον 716 ;

Οι meaco θα ειναι θεσσαλονικη 20-25  ιανουαριου το λιγοτερο.

Για 90τ.μ. τον θελω οποτε ο 716 με καλυπτει ισως οριακα.

ΚΑποια αλλη προταση για αμεση αγορα ; Εως 250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως θα πάρω αυτόν τελικά.http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008BZVCVM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

 

Αφού δεν έχει άλλους desiccant η ελληνική αγορά.

Για πόσα τετραγωνικά είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...