Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για καθαρισμο αερα τσιγαρου,πας σε αφυγραντηρα με χωριστο καθαρισμο.

Ο σινκερ που ανεφερα και juro pro την εχουν.Λειτουργει ανεξαρτητα .Κανει καθαρισμο σκετα.Στα juro pro λεγαν οι πλασιε καιει 30 βαττ μονο η λειτουργια καθαρισμου.

Το hepa λενε ειναι μεσα ιδιο με του ανθρακα ,διπλο σε παχος Καθενας λεει τα δικα του οπως θελει. Αγνωστη ποιοτητα.Βαζεις ομως και συμβατο.Εχουν υποδοχη ολα αυτα τα μηχανηματα.

Για τσιγαρο μπορεις και μηχανημα χωρις χωριστη λειτουργια,.Αν εχει φιλτρο ανθρακα ,οταν θα κανει αφυγρανση θα καθαριζει.

 

Μηχανηματα με ιονιστη με μονο φιλτρο σκονης ,ειναι της πλακας στο θεμα. Απλα και καλα εχει ιονιστη ,να πουλησουν .Και δεν μπορεις να βαλεις τιποτε .Δεν εχουν υποδοχη .

Και αν μπαινει καπως,λενε χαλανε, μπουκωνουν ,κανουν θορυβο.Σε πιο απλο μηχανημα ,δεν μπορεις να βαλεις τιποτε εχτρα .Οτι φιλτρο σκονης εχουν. Δεν εχουν υποδοχη .

Μην το ψαχνεις πολυ .Μηχανηματα απο τριτους .Φθηνιαρικα τα πουλανε για χρυσα .Εκμεταλευονται κριση .

Δεν σε σου γεμιζει το ματι ενα,κοιτα αλλο.Ολοι καλα τα λενε να πουλησουν.Και με εγγυηση ολα.

Ο maeco απ οτι ειδα εχει φιλτρο σκονης και ανθρακα και hepa. Εχεις προταση για αφυγραντηρα με καθαρισμο ξεχωριστο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω έναν αφυγραντηρα αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω κάποιον από το πάνω ράφι ή θα κάνω την δουλειά μου και με κάποιον πιο φθηνό.

Το σπίτι είναι 80τ.μ. και εως τώρα έχω σοβαρό πρόβλημα με υγρασία στις ντουλάπες(ΜΟΥΧΛΑ).

Χθές εκανα μια μέτρηση και είχα μέσα στην ντουλάπα 85% υγρασία και στο δωμάτιο 73%.

Το σπίτι ειναι Νεα Ιωνία.

 

Ως τώρα έχω δει τις μάρκες Meaco και Puredry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,ενδιαφέρομαι και εγω να αγοράσω έναν αφυγραντηρα αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω κάποιον από το πάνω ράφι ή θα κάνω την δουλειά μου και με κάποιον πιο φθηνό.

Το σπίτι είναι 80τ.μ. και εως τώρα έχω σοβαρό πρόβλημα με υγρασία στις ντουλάπες(ΜΟΥΧΛΑ).

Χθές εκανα μια μέτρηση και είχα μέσα στην ντουλάπα 85% υγρασία και στο δωμάτιο 73%.

Το σπίτι ειναι Νεα Ιωνία.

 

Ως τώρα έχω δει τις μάρκες Meaco και Puredry.

Για την περιοχη που μενεις δεν επιτρεπεται αυτη η κατασταση.. κοιτα για μονωση..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την περιοχη που μενεις δεν επιτρεπεται αυτη η κατασταση.. κοιτα για μονωση..

 

Δυστυχώς είμαι σε ενοίκιο και η σπιτονοικοκυρα δεν συνεργάζεται και πολυ.

Τώρα όσον αφορά την ντουλάπα το μονο που βλεπω είναι ότι ειναι μεσοτοιχια με το μπανιο και ίσως εκει δημιουργείται το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι σε ενοίκιο και η σπιτονοικοκυρα δεν συνεργάζεται και πολυ.

Τώρα όσον αφορά την ντουλάπα το μονο που βλεπω είναι ότι ειναι μεσοτοιχια με το μπανιο και ίσως εκει δημιουργείται το πρόβλημα.

 

ειχα το ιδιο σε νοικιασμενο σπιτι παλια,δες αν εχει προβλημα η σωληνωση των υδραυλικων του μπανιου η νιπτηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, κ σχεδον σιγουρα θα σου βγει κ πιο ακριβο το ενα τεμαχιο κιολας.

Υπολογισε εξοδα πληρωμης (αν υποθεσουμε οτι βρηκες εμπιστο πωλητη), αποστολης (15kg αεροπορικα ειναι σιγουρα 80$+), εκτελωνισμου, κοκ.

 

Κ εστω οτι τα εκανες τα παραπανω, αν τυχον σου βγαλει οποιαδηποτε αστοχια/βλαβη, τον "ηπιες"...

Το ανέφερα γτ εδώ μέσα παρατίθενται λινκ από το εν λόγο site αγνοώντας βασικές λεπτομέρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέφερα γτ εδώ μέσα παρατίθενται λινκ από το εν λόγο site αγνοώντας βασικές λεπτομέρειες

 

 

Μα δεν το παρεθεσα για συγκριση τιμων φιλε, το αναφερω κιολας, αλλα για να δειξω οτι πολλα μηχανηματα ειναι κοινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετω τους φιλους .ειμαι σε διαμερισμα 120 τμ ,με σταθερη θερμοκρασια στους 21-22 βαθμους μερα νυχτα, λογω μικρου παιδιου,και η υγρασια στο χωρο ειναι μεταξυ 80-90 % !διαβαζοντας καποιες σελιδες εδω,αλλα και απο λιγο ψαξιμο στο νετ εχω καταληξει σε αυτους τους 2

https://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/177377-rohnson-r-9420-genius-wi-fi

https://www.skroutz.gr/s/12641395/Inventor-EVA-II-PRO-EP3-WiFi-20L.html#reviews

ειμαι ασχετος και θελω τα φωτα σας!καθε αλλη  προταση ,δεκτη να συμπληρωσω οτι με ενδιαφερει ο ιονιστης .

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι σε ενοίκιο και η σπιτονοικοκυρα δεν συνεργάζεται και πολυ.

Τώρα όσον αφορά την ντουλάπα το μονο που βλεπω είναι ότι ειναι μεσοτοιχια με το μπανιο και ίσως εκει δημιουργείται το πρόβλημα.

Μην πάρεις τίποτα Μην κάνεις τίποτα.. Αναμένεται μεγάλος σεισμός στην Αττική!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον αφυγραντηρα που εφεραν τα τζαμπο,στα 50 και 70 ευρω νομιζω,τον εχει καποιος;στο κουτι δεν γραφει ουτε ποσα βατ ειναι,και δεν μπορω να βρω με ποιον τροπο κανει αφυγρανση.γραφει για 380 γρ μερα ή ωρα δεν θυμαμαι........αξιζει μια δοκιμη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο maeco απ οτι ειδα εχει φιλτρο σκονης και ανθρακα και hepa. Εχεις προταση για αφυγραντηρα με καθαρισμο ξεχωριστο;

Ο meaco νομιζω δεν εχει ξεχωριστο.Καθαριζει με αφυγρανση.Σε τοπ φιρμα κοιτας και Μιτσουμπισι ετσι.

Δες σε Ντελονκι και Ολιμπια .Ειναι εξαρχης κατασκευστες .Kαποια μοντελα γραφουν εχουν ξεχωριστο . Το θεμα ειναι να βρεις τα τα δεις.Οχι στο κουτι .Κοιτα και τον σινκερ που εγραψες.Ειναι φθηνος,δειχνει καλος.Ξεφευγει απο κλωνους ,ολα  μοιαζουν.

Για στεγνωμα ρουχων κανουν ολοι οι αφυγραντηρες ή πρεπει να εχουν προγραμμα?

To προγραμμα βαζει να δουλευει μαχ .Σταματα οπως νομιζει .

Αν δεν εχει,το βαζεις οπως θες.Και το σταματας το ιδιο

Diskimpex εγω σκεφτομαι γι αυτον..https://www.skroutz.gr/s/9661636/Juro-Pro-Oxygen-16L.html

λες να ναι καλος;

εχει 39db 215watt απο φιλτρα και τετοια δεν ξερω που λες εσυ.ξερεις κατι;

 

Μιλαγαμε για καθαρισμο αερα .Αυτο το μηχανημα εχει .Τωρα τα μεσα ττου αγνωστα.Απλα γραφει εχει μοτερ πανασονικ,τοπ φιρμα.Εδω αλλοι δεν λενε τιποτε για το μοτερ..Μονο καποια γκρεε εχουν Χιτατσι .Απο οτι λενε μαγαζια που πουλανε κλιματιστικα.Μπορει να το λενε να πουλησουν ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...