Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Κάτοχος αφυγραντήρα MEACO DD8L τα τελευταία δύο και κάτι χρόνια, με την τελευταία πλημμύρα τον έβαλα σε λειτουργία και σταμάτησε... ανάβει το τριγωνάκι κινδύνου, σε επικοινωνία με τη αντιπροσωπεία δεν έβγαλα άκρη !!! βρήκα βιντεάκια με συντήρηση και τον άνοιξα.... ο ζεόλιθος έχει σπάσει και μαύρισε αρκετά, γι' αυτό παθαίνει υπερθέρμανση...  

Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που να πουλά σαν ανταλλακτικό το ζεόλιθο για τον αφυγραντήρα ??

Ευχαριστώ

 

Για πόσο καιρό είχε εγγύηση; Αλλά και να είχε λήξει γιατί κάνουν τον Κινέζο στην αντιπροσωπεία;

Είμαστε υποχρεωμένοι να ψάχνουμε εμείς για βιντεάκια στο youtube ή όπου αλλού;

Sani Hellas οι αποκλειστικοί αντιπρόσωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα

 

Κάτοχος αφυγραντήρα MEACO DD8L τα τελευταία δύο και κάτι χρόνια, με την τελευταία πλημμύρα τον έβαλα σε λειτουργία και σταμάτησε... ανάβει το τριγωνάκι κινδύνου, σε επικοινωνία με τη αντιπροσωπεία δεν έβγαλα άκρη !!! βρήκα βιντεάκια με συντήρηση και τον άνοιξα.... ο ζεόλιθος έχει σπάσει και μαύρισε αρκετά, γι' αυτό παθαίνει υπερθέρμανση...  

Ξέρει κανείς κάποιο κατάστημα που να πουλά σαν ανταλλακτικό το ζεόλιθο για τον αφυγραντήρα ??

Ευχαριστώ

Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν από πέσιμο έσπασε ο ζεόλιθος, επικοινώνησα τότε με το κατάστημα που τον πείρα www.day4energy.gr και μου τον άλλαξαν με 35 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα το ίδιο πρόβλημα όταν από πέσιμο έσπασε ο ζεόλιθος, επικοινώνησα τότε με το κατάστημα που τον πείρα www.day4energy.gr και μου τον άλλαξαν με 35 ευρώ.

Τακτοποιήθηκε το θέμα, ευχαριστώ !!

Για πόσο καιρό είχε εγγύηση; Αλλά και να είχε λήξει γιατί κάνουν τον Κινέζο στην αντιπροσωπεία;

Είμαστε υποχρεωμένοι να ψάχνουμε εμείς για βιντεάκια στο youtube ή όπου αλλού;

Sani Hellas οι αποκλειστικοί αντιπρόσωποι.

Αδερφέ αυτούς μόνο τα φράγκα τους ενδιαφέρουν, να πουλήσουν, άλλη φορά δεν εξαγοράζω τίποτα meaco τέλος, οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι..... και τώρα ήμουν έτοιμος να το πετάξω αλλά ευτυχώς βρήκα ανταλλακτικό και θα το κάνω....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο αμφυγραντηρας θα βοηθησει καθόλου να ανέβει η θερμοκρασία μέσα στο σπίτι;

Και αν ναι για πόσους βαθμού μιλάμε

Σπίτι με αρκετή υγρασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο μια εβδομαδα και οταν ριξεις την υγρασια στους 55% , θα εχεις 1-2 βαθμους διαφορα 

το σημαντικο ομως ειναι η διαφορα αισθησης της θερμοκαρασιας στο ανθρωπινο σωμα, η  θερμοκρασια 22C με 80% κρυωνεις και η ιδια 22 με 50% ζεστενεσαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα πεσει το ρευμα και επανελθει,   ο αφυγραντηρασ να ξεκινησει ξανα στις συνθηκες που ηταν ρυθμισμενος πριν

Ειναι ενα χαρακτηριστικο που το εχουνε σχεδον ολοι οι αφυγραντηρες , οπωσ και οι περισσοτερες ηλεκτρικες συσκευες (βλέπε κλιματιστικα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μεταξύ αυτών

Με επιφύλαξη για το αν οι inventor συνδέονται με αποχέτευση ...

 

Όλοι συνδέονται ! 

 

Meaco 2 χρόνια εγγύηση και Inventor πλέον με 5 χρόνια !

 

και οι 2 μάρκες είναι "ονόματα" στους αφυγραντήρες .

Παιδια εγώ με τον αφυγραντήρα βλέπω(να το πω έτσι)άλλη ποιότητα στη θέρμανση..

Η υγρασία παίζει σημαντικό ρόλο στις συνθήκες άνεσης (πόσο ανετα ή όχι αισθανόμαστε) σε ενα χώρο πόσο μάλλον στον κλιματισμό το καλοκαίρι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...