Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο platinum20 με τον eva ii 20L τι διαφορα εχουν;

Ο meaco υπερτερει σε κατανάλωση και θορυβο. Εχει δοχειο νερου με διπλασια χωρητικότητα. Ποιοτικα δεν μπορω να κρινω τον inventor γιατι δεν τον εχω δει απο κοντα.

 

Το μειον του meaco ειναι η τιμη. Περιπου 70 ευρω παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια καλησπέρα!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα αφυγραντιρα για σπιτι 80τμ! Μπορείτε να μου προτεινεται κάποιους γιατι δεν εχω ιδέα!! Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα αφυγραντιρα για σπιτι 80τμ! Μπορείτε να μου προτεινεται κάποιους γιατι δεν εχω ιδέα!! Ευχαριστω πολυ

Να κοιταξεις εταιρια με καλη υποστηριξη.. Μπορει ν σου κατσει κομματι που να ακουγεται περισσοτερο ο συμπιεστης ή να ακους προσθετους θορυβους ή να ακουγονται τα πλαστικα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα αφυγραντιρα για σπιτι 80τμ! Μπορείτε να μου προτεινεται κάποιους γιατι δεν εχω ιδέα!! Ευχαριστω πολυ

Διάβασε σελίδα 164 μήνυμα 2455 B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ενα αφυγραντιρα για σπιτι 80τμ! Μπορείτε να μου προτεινεται κάποιους γιατι δεν εχω ιδέα!! Ευχαριστω πολυ

Σημαντική ερώτηση : ο χώρος είναι θερμαινόμενος ή μη θερμαινόμενος ; Τι θερμοκρασίες έχεις τον χειμώνα ;

80 τ.μ υπο την προυπόθεση ότι είναι ενιαίος χώρος τότε προσεγγιστικά    πας σε 20 lt και πάνω και αν έχεις σοβαρά προβλήματα υγρασίας  απο 70 % και πάνω σχετική υγρασία στον χώρο τότε κοιτάζεις για 25 lt ή καλύτερα 30 lt .  Αν ο χώρος δεν είναι ενιαίος ίσως χρειαστεί να πάρεις 2 αφυγραντήρες . μπορεί και όχι . 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σημαντική ερώτηση : ο χώρος είναι θερμαινόμενος ή μη θερμαινόμενος ; Τι θερμοκρασίες έχεις τον χειμώνα ;

80 τ.μ υπο την προυπόθεση ότι είναι ενιαίος χώρος τότε προσεγγιστικά    πας σε 20 lt και πάνω και αν έχεις σοβαρά προβλήματα υγρασίας  απο 70 % και πάνω σχετική υγρασία στον χώρο τότε κοιτάζεις για 25 lt ή καλύτερα 30 lt .  Αν ο χώρος δεν είναι ενιαίος ίσως χρειαστεί να πάρεις 2 αφυγραντήρες . μπορεί και όχι . 

 

 

 

Με τον Philco dry16 με φοβερή υγρασία , σε 50 τμ κάνει παπάδες , στην χαμηλή ταχύτητα από 85% υγρασία την κατεβάζει στο 55% B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Χαιρετε!

Στο χωριο μου που πηγαινω 3,4 εβδομαδες τον χρονο, θα αγορασω  μια ηλ.κουζινα, το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα εγκαταστασης απορροφοτηρα. Η ηλ. κουζινα ειναι διπλα σε παραθυρο και δεν ξερω αν αρκει για να φευγει ο ατμος.

Αν αγοραζα εναν αφυγραντηρα και το εβαζα στην κουζινα πιστευετε οτι οι ατμοι θα φυγουν??

Το θεμα ειναι να μην υπαρχει υγρασια σε ντουλαπια τοιχους κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα προτεινετε μου εναν καλο αμφυγραντηρα,μεχρι 200ευρω

το σπιτι μου ειναι 120τ.

τον θελω κυριος για το υπνποδωματιο μου που ειναι περιπου 15-20τ και η υγρασια ειναι αισθητη,ανυποφορη θα ελεγα

Επεξ/σία από kostas.mouts4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα προτεινετε μου εναν καλο αμφυγραντηρα,μεχρι 200ευρω

το σπιτι μου ειναι 120τ.

τον θελω κυριος για το υπνποδωματιο μου που ειναι περιπου 15-20τ και η υγρασια ειναι αισθητη,ανυποφορη θα ελεγα

Και 120τμ και 200 ευρω... Δεν πανε μαζι... Πρέπει να ανέβεις στο μπατζετ σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε!

Στο χωριο μου που πηγαινω 3,4 εβδομαδες τον χρονο, θα αγορασω  μια ηλ.κουζινα, το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα εγκαταστασης απορροφοτηρα. Η ηλ. κουζινα ειναι διπλα σε παραθυρο και δεν ξερω αν αρκει για να φευγει ο ατμος.

Αν αγοραζα εναν αφυγραντηρα και το εβαζα στην κουζινα πιστευετε οτι οι ατμοι θα φυγουν??

Το θεμα ειναι να μην υπαρχει υγρασια σε ντουλαπια τοιχους κλπ

Λογικά θα φεύγει ο ατμός ανοίγοντας και άλλο παράθυρο για να κάνει ρεύμα , εντάξει να αγοράσεις ολόκληρο αφυγραντήρα για να τον χρησιμοποιείς για απορροφητήρα δεν λέει , το σπίτι έχει γενικά υγρασία ; Πόσα τμ είναι ; Μέχρι πόσα θες να δώσεις ; B)

καλησπερα προτεινετε μου εναν καλο αμφυγραντηρα,μεχρι 200ευρω

το σπιτι μου ειναι 120τ.

τον θελω κυριος για το υπνποδωματιο μου που ειναι περιπου 15-20τ και η υγρασια ειναι αισθητη,ανυποφορη θα ελεγα

Όλο ο χώρος θέλει προστασία από την υγρασία , είσαι τυχερός

 

http://www.apothema.gr/meaco-platinum-20l-95888p

 

τον έχει συγγενικό μου πρόσωπο , κάνει τέλεια δουλειά , είναι από τις κορυφαίες εταιρίες στον χώρο ( στη Αγγλία οι περισσότεροι έχουν Meaco , που χτυπάει κόκκινα η υγρασία )  , τσιμπησέ το άμεσα , κάνε εγγραφή στο site , μετά θα σου δώσει καλύτερη τιμή B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα φεύγει ο ατμός ανοίγοντας και άλλο παράθυρο για να κάνει ρεύμα , εντάξει να αγοράσεις ολόκληρο αφυγραντήρα για να τον χρησιμοποιείς για απορροφητήρα δεν λέει , το σπίτι έχει γενικά υγρασία ; Πόσα τμ είναι ; Μέχρι πόσα θες να δώσεις ; B)

Όλο ο χώρος θέλει προστασία από την υγρασία , είσαι τυχερός

 

http://www.apothema.gr/meaco-platinum-20l-95888p

 

τον έχει συγγενικό μου πρόσωπο , κάνει τέλεια δουλειά , είναι από τις κορυφαίες εταιρίες στον χώρο ( στη Αγγλία οι περισσότεροι έχουν Meaco , που χτυπάει κόκκινα η υγρασία )  , τσιμπησέ το άμεσα , κάνε εγγραφή στο site , μετά θα σου δώσει καλύτερη τιμή B)

Εγινε ευχαριστω πολυ

λετε να τον παρω απο τωρα η να περιμενω  να περασει το καλοκαιρι?

ειδαι και αυτον https://www.skroutz.gr/s/386265/Meaco-DD8L.html

αυτος που μου προτεινεις ειναι καλυτερος?αξιζουν τα λιγα παραπανω χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλο ο χώρος θέλει προστασία από την υγρασία , είσαι τυχερός

 

http://www.apothema.gr/meaco-platinum-20l-95888p

 

τον έχει συγγενικό μου πρόσωπο , κάνει τέλεια δουλειά , είναι από τις κορυφαίες εταιρίες στον χώρο ( στη Αγγλία οι περισσότεροι έχουν Meaco , που χτυπάει κόκκινα η υγρασία )  , τσιμπησέ το άμεσα , κάνε εγγραφή στο site , μετά θα σου δώσει καλύτερη τιμή B)

Γιατί ο Meaco 20L λέει ότι καλύπτει 150τμ ενώ άλλοι 20 λίτρων λένε ότι καλύπτουν αρκετά λιγότερα τμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε ευχαριστω πολυ

λετε να τον παρω απο τωρα η να περιμενω  να περασει το καλοκαιρι?

ειδαι και αυτον https://www.skroutz.gr/s/386265/Meaco-DD8L.html

αυτος που μου προτεινεις ειναι καλυτερος?αξιζουν τα λιγα παραπανω χρηματα?

Σε σπίτι Βορείων Προαστείων 120 τ.μ κάνει τρελλή δουλειά , η προσφορά είνναι τώρα , πήγαινε πάρε τον , έτσι τη πάτησα πέρσι εγώ , έχασα τη προσφορά και μου πιάσαν το κ!@ο μετά που τον αγόρασα μες το χειμώνα , αυτός που έβαλες είναι πιο παλιό μοντέλο νομίζω , δες εδώ τις διαφορές

 

http://www.insomnia.gr/topic/142222-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CF%86%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1/page-13

 

αυτός που σου προτεινά καλύπτει εως 180 τ.μ , είναι μεγαλύτερος , εγώ με συμπιεστή που έχω αυτόν

 

http://www.skroutz.gr/s/7830231/Philco-AirDRY-16.html

 

κάνει τρελλή δουλειά , έχει ησυχάσει το κεφάλι μου B)

Γιατί ο Meaco 20L λέει ότι καλύπτει 150τμ ενώ άλλοι 20 λίτρων λένε ότι καλύπτουν αρκετά λιγότερα τμ?

Με πιάνεις ανημέρωτο , εγώ είμαι του computing , δεν ξέρω αλλά οι καλές μάρκες είναι 2 - 3 που φτιάχνουν κυρίως αφυγραντήρες ποιοτικούς ( Meaco , Philco και οι Olimpia Splendid ) , οι άλλοι απλά φτιάχνουν και αφυγραντήρες μαζί με σκουπάκια και κλιματιστικά B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σπίτι Βορείων Προαστείων 120 τ.μ κάνει τρελλή δουλειά , η προσφορά είνναι τώρα , πήγαινε πάρε τον , έτσι τη πάτησα πέρσι εγώ , έχασα τη προσφορά και μου πιάσαν το κ!@ο μετά που τον αγόρασα μες το χειμώνα , αυτός που έβαλες είναι πιο παλιό μοντέλο νομίζω , δες εδώ τις διαφορές

 

http://www.insomnia.gr/topic/142222-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%BF%CE%B4%CE%AE%CE%B3%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B1-%CE%B1%CF%86%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1/page-13

 

αυτός που σου προτεινά καλύπτει εως 180 τ.μ , είναι μεγαλύτερος , εγώ με συμπιεστή που έχω αυτόν

 

http://www.skroutz.gr/s/7830231/Philco-AirDRY-16.html

 

κάνει τρελλή δουλειά , έχει ησυχάσει το κεφάλι μου B)

Με πιάνεις ανημέρωτο , εγώ είμαι του computing , δεν ξέρω αλλά οι καλές μάρκες είναι 2 - 3 που φτιάχνουν κυρίως αφυγραντήρες ποιοτικούς ( Meaco , Philco και οι Olimpia Splendid ) , οι άλλοι απλά φτιάχνουν και αφυγραντήρες μαζί με σκουπάκια και κλιματιστικά B)

δηλαδη περνω τον δικο σου στα 230 η παιρνω τον μαεκο στα 260?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη περνω τον δικο σου στα 230 η παιρνω τον μαεκο στα 260?

Ο Meaco καλύπτει τα τετραφωνικά που θες ( καλύπτει 150 τ.μ ) , αυτός που έχω εγώ είναι εως 90 τ.μ , παίρνεις χαλαρά Μeaco B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...