Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα τον παρω από media markt,υπαρχουν σκρουτζομάγαζα που τον εχουν από 175 ευρω όπως εγραψα.Και επειδή εχω διαβασει ολες τις σελιδες εδώ μεσα,ειδα ότι από χαρακτηριστικά προσεγγιζει τα ποιοτικά και ακριβοτερα μοντέλα στα οποία αναφέρεστε.Την αποψη σου θελω να μαθω αν είναι ευκολο.

Τελικα που κατεληξες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικα που κατεληξες ?

 

Σε αυτόν εχω καταληξει,αλλά με ενδιαφερει πολύ η γνωμη σου όπως σου εγραψα.Τα τετραγωνικα του σπιτιου είναι περιπου 65,η υγρασια παιζει από 35-80,θα με βολεψει νομιζω και για το στέγνωμα των ρουχων τωρα τον χειμωνα διοτι δεν εχω μπαλκονι.Τι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ izzy δε θα έπαιρνα. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Και 100 ευρώ να γλιτώσεις, αν αρχίσει να τρίζει και να μη δουλεύει σωστά τί να το κάνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μαλλον θα αγορασω τον Meaco 25L Low Energy Dehumidryer http://www.meaco.com/meaco-25l-low-energy-dehumidryer.php  και θα περιμενω λιγες ημερες ακομα ωστε να ειναι διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα, αφου δεν θελω μεσω Amazon.

 

Η τιμη του ναι μεν ειναι υψηλη (390 ευρω θα εχει στην Ελλαδα απ οτι μου ειπαν απ την αντ/πεια) αλλα θεωρω οτι με τοσο χαμηλη καταναλωση και τοση αποδοτικοτητα θα τα βγαλει τα λεφτα του. Σε συγκριση μαλιστα με τον ετσι κι αλλιως πολυ καλο Meaco 20L εχει επιπλεον ιονιστη και quiet mode πραγμα που θεωρω οτι θα με βοηθησει να τον εχω σε λειτουργια τη νυχτα πιο ευκολα.

 

Ιδου ο πινακας μετρησεων που βρηκα απ το Αγγλικο site.

 

pVvV0tV.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε δεσ απο κοντα ολουσ αυτους στο  MediaMarkt και θα βγαλεισ αποψη απο μονο σου

Οι επιλογρεσ σου προσ το παρον ειναι "μετριες", πρεπει να κινηθεις αναμεσα σε Juro Pro, Inventor & Delonghi εαν θελεις προιοντα απο ΜΜ

Ο λογοσ που σου ειπα να πασ να δεις στο ΜΜ ή καπου αλλου απο κοντα το μηχανημα αυτο και καποια αλλα ειναι οτι θα δεις απο κοντα και θα αντιληφθεις; μονοσ σου οτι η επιλογη σου δυστηχως δεν ειναι καλη .

Κινησου σε ενα budget απο 200 εως 250ε για 20 λιτρο και δεσ σε Juro Pro, Inventor & Delonghi

Τελικα μαλλον θα αγορασω τον Meaco 25L Low Energy Dehumidryer http://www.meaco.com/meaco-25l-low-energy-dehumidryer.php  και θα περιμενω λιγες ημερες ακομα ωστε να ειναι διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα, αφου δεν θελω μεσω Amazon.

 

Η τιμη του ναι μεν ειναι υψηλη (390 ευρω θα εχει στην Ελλαδα απ οτι μου ειπαν απ την αντ/πεια) αλλα θεωρω οτι με τοσο χαμηλη καταναλωση και τοση αποδοτικοτητα θα τα βγαλει τα λεφτα του. Σε συγκριση μαλιστα με τον ετσι κι αλλιως πολυ καλο Meaco 20L εχει επιπλεον ιονιστη και quiet mode πραγμα που θεωρω οτι θα με βοηθησει να τον εχω σε λειτουργια τη νυχτα πιο ευκολα.

 

Ιδου ο πινακας μετρησεων που βρηκα απ το Αγγλικο site.

 

pVvV0tV.jpg

Αντε να ειναι καλοριζικοσ περιμενουμε οταν το αγορασεις να μασ πεισ τισ εντυπωσεις σου 

Παντωσ αν το παρεις απο το amazon η ελληνικη αντιπροσωπεια ειναι υποχρεωμενη να σου προσφερει υποστηριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ izzy δε θα έπαιρνα. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Και 100 ευρώ να γλιτώσεις, αν αρχίσει να τρίζει και να μη δουλεύει σωστά τί να το κάνεις; 

 

Δυστυχως φιλος το budget μου δεν μου επιτρέπει να ξεφυγω.Γιατι το λες αυτό;Σε διάφορα izzy που εχω παρει κατά καιρους στο παρελθον εχω μείνει σε γενικες γραμμες ευχαριστημένος,και μεμονωμένα αλλά και μεταξυ κοστους-αποδοσης.Η αντιπροσωπεία  εξαλλου είναι χρόνια στην χωρα μας,οπότε και οι εγγυήσεις παιζουν ρόλο.Τωρα για το τριξιμο που λες και για το να δουλευει σωστα,νομιζω ότι αυτό μπορει να συμβει στην οποιαδήποτε μαρκα,ετσι δεν είναι;

Ο λογοσ που σου ειπα να πασ να δεις στο ΜΜ ή καπου αλλου απο κοντα το μηχανημα αυτο και καποια αλλα ειναι οτι θα δεις απο κοντα και θα αντιληφθεις; μονοσ σου οτι η επιλογη σου δυστηχως δεν ειναι καλη .

Κινησου σε ενα budget απο 200 εως 250ε για 20 λιτρο και δεσ σε Juro Pro, Inventor & Delonghi

 

Αυριο θα προσπαθήσω να παω,με προβληματίζεις χωρις όμως να μου διευκρινίζεις γιατι δεν τον θεωρεις καλη επιλογή.Τα 250 που λες μου είναι πολλά δυστυχως. :)

 

 

Τελικα μαλλον θα αγορασω τον Meaco 25L Low Energy Dehumidryer http://www.meaco.com/meaco-25l-low-energy-dehumidryer.php  και θα περιμενω λιγες ημερες ακομα ωστε να ειναι διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα, αφου δεν θελω μεσω Amazon.

 

Η τιμη του ναι μεν ειναι υψηλη (390 ευρω θα εχει στην Ελλαδα απ οτι μου ειπαν απ την αντ/πεια) αλλα θεωρω οτι με τοσο χαμηλη καταναλωση και τοση αποδοτικοτητα θα τα βγαλει τα λεφτα του. Σε συγκριση μαλιστα με τον ετσι κι αλλιως πολυ καλο Meaco 20L εχει επιπλεον ιονιστη και quiet mode πραγμα που θεωρω οτι θα με βοηθησει να τον εχω σε λειτουργια τη νυχτα πιο ευκολα.

 

Ιδου ο πινακας μετρησεων που βρηκα απ το Αγγλικο site.

 

pVvV0tV.jpg

 

Με τον καλο να τον παραλαβεις,περιμενουμε εντυπώσεις! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα προιόντα είναι τα izzy για τα χρήματα τους ,και η εταιρία χρόνια στην αγορα για αξιοπιστία.Οσο αφορα αγορές απο εξωτερικο θέλουν προσοχη οι εγγυήσεις και ερώτιση στην καθε εισαγωγική στην Ελλάδα αν καλύπτουν όταν αφορα μοντέλα για διαφορετικές αγορες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεσε στον παρακάτω ,χωρίς πληροφορίες για το προιον και παρόλα αυτα σχόλια .... Οποιος ενδιαφερεται ρωτα και για την εγγυηση ,φερνει και δικές του εισαγωγες http://www.e-shop.gr/afygrantiras-20lt-midea-mddg-20den3-p-HAP.540705?utm_campaign=newsletter161125&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=3-afigrantires&utm_content=3.3-afygrantiras+20lt+midea+mddg+20den3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως φιλος το budget μου δεν μου επιτρέπει να ξεφυγω.Γιατι το λες αυτό;Σε διάφορα izzy που εχω παρει κατά καιρους στο παρελθον εχω μείνει σε γενικες γραμμες ευχαριστημένος,και μεμονωμένα αλλά και μεταξυ κοστους-αποδοσης.Η αντιπροσωπεία  εξαλλου είναι χρόνια στην χωρα μας,οπότε και οι εγγυήσεις παιζουν ρόλο.Τωρα για το τριξιμο που λες και για το να δουλευει σωστα,νομιζω ότι αυτό μπορει να συμβει στην οποιαδήποτε μαρκα,ετσι δεν είναι;

 

 

Αν δεν κάνω λάθος ο Izzy που θέλεις να πάρεις έχει 250eur. Δεν είναι λίγα. Προσωπικά θα πήγαινα σε κάτι πιο "δοκιμασμένο". Η izzy βγαζει απο μιξεράκια φραπέ μέχρι κατσαρόλες και δε φημίζεται για την ποιότητά της. Με τα ίδια χρήματα μπορείς να πάρεις κάτι σε Meaco ή Inventor (πχ. Inventor Eva II E2-ION20L) που να μπορείς να διαβάσεις κανένα review. Με τον izzy πας στα τυφλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...εκανα εγγραφη μονο για να πω την εμπειρια μου οσο και αν βαριεμαι,γιατι και εγω χθες το βραδυ βοηθηθηκα πολυ απο εσας.ειχα παρει πριν 4 με 5 χρονια τον olympia splendid.υμιυπογειο 65 τμ και ενα δωματιο παρα πολυ υγρασια.τοτε δεν κυκλοφορουσαν τοσα πολλα μοντελα.μπηκαμε στο internet και διαλεξαμε  με το σκεπτικο οτι ειδικευονται στους αφυγραντηρες.τον χρυσοπληρωσαμε κοντα στα 400 απο τον κωτσοβολο.ΑΘΛΙΟΣ.εκανε πολυ θορυβο στην αρχη αλλα εβγαζε και πολυ νερο.σταματησε να μαυριζει ο τοιχος οκ.μετα απο 6 μηνες σηκωνομαι ενα πρωι και φυσαω την μυτη μου  εγω και το παιδι και βγαζαμε μαυρα.τι ειχαμε εισπνευσει ενας θεος το ξερει.μας κανουν αντικατασταση.ο θορυβος ιδιος με ανοδικη ταση...δουλεψε 2 χειμωνες για 5-6 μηνες περιπου και ο θορυβος εφτασε να ειναι σαν αεροπλανο ετοιμο για απογειωση...φετος λοιπον τον εβαλα παλι για λειτουργια και ενω ηταν ετοιμο να απογειωθει το αεροπλανο ουτε σταγονα νερο.βγηκε πλεον απο την εγγυηση λες και που ηταν κατι τρεχει στα γυφτικα.επικοινωνω με την αντιπροσωπεια στον πειραια.πουθενα αλλου και για να τον ανοξουν 30 ευρω.η πιο απλη βλαβη 50  και 150 κατι συνηθισμενο.ξαναμπαινω στο ινερνετ και πλεον με επιασε πονοκεφαλος απο τα μοντελακαι φυσικα οι τιμες ειχαν πεσει και με συνεφερε καλυτερα να αγορασω παρα να τον φτιαξω.τα πηγαινε ελα στον πειραια και αυτος ο ανυποφορος ηχος.διαβασα κριτικες και ημουν μεταξυ του meaco και inventor.δευτερο διλλημα η τεχνολογια.μην τα πολυλογω μπηκα και στο σκρουτζ και πηρα και μερικους εμπορους τηλ.σε ενα πραγμα συμφωνουσαν ολοι.οτι o meaco ειναι πολυ καλος αλλα εχουν ασχοληθει κιολας να τον διαφημισουν στο internet.ασχετοι μεταξυ τους οι εμποροι,κατεληξα λοιπον για θεμα οικονομιας στον inventor  eva ii.τον εβαλα σε λειτουργια το μεσημερι ζεσταθηκε το κοκκαλακι μου,καθαρισε η ατμοσφαιρα και ηρεμησε το κεφαλι μου....νιωθω τελεια με την αγορα και σας ευχαριστω ολους...ελπιζω και γω με την εμπειρια μου καποιον να βοηθησω...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ενημερωτικά στο newsletter του eshop υπάρχει ένα 20lt αν δεν κάνω λάθος nudes σε εξαιρετική τιμή κάτω από 140 ευρώ.. Ίσως αξίζει μια ματιά..

Ειναι ο midea στα 132.5€. Το απολυτο value for money. Σαν κατοχος 2 χρονια ενα μονο σας λεω "στεγνα": χτυπηστε τον αλυπητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη πρεπει να καθαριζουμε τον αφυγραντηρα καθε μηνα κατα την λειτουργεια του , το αναφερω ξανα παιζει ρολο στο τι αναπνεουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...