Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

307 λίρες μαζί με αποστολή (~€345) από Άμαζον αν δε θες να περιμένεις....

 

Δυστυχως δεν εχω ψωνισει ποτε απο Αμαζον...ειναι αξιοπιστο σε θεματα ελαττωματικων συσκευων ή σε ζημιες κλπ κατα τη μεταφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αναγκαιο κακο ο αφυγραντηρας στις μερες μας!!το σκεφτομαι κ εγω πλεον..
Ξερει κανεις αν καινε πολυ ρευμα;
Κ μ ενα budget 150-180 ευρω παιρνεις καλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

260-300w ειναι αρκετοι οπως ειδα, με 180 πηρα τον eva ii 16lt, αρκετα καλος για ενα σχετικα μεγαλο υπνοδωμάτιο που τον εβαλα(~30τμ) η ενα μικρο σαλονι πχ, αν εχεις μεγαλο σπιτι και το θες για ολο μην περιμενεις θαυματα σε αυτα τα λεφτα θες παραπανω.

 

Αναγκαιο κακο δεν θα το ελεγα αν δεν μετρησεις υγρασια μαλλον πολυτελεια, πχ στο δωματιο μου πανω απο 50% δεν παει ποτε ακομα και οταν ειχε 70%+ ολο το αλλο σπιτι(τις μερες που εβρεχε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Κάποιος που να αγόρασε τον Meaco 20L μπορεί να μου πει αν μύριζε όταν ήταν καινούριος και πόσο καιρό πήρε για να σταματήσει να μυρίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε zamc και εγώ αυτό πιστεύω, δεν θα έπρεπε, όμως μυρίζει άσχημα εδώ και 9 μέρες που τον έχω. Βγάζει μία μυρωδιά σαν πλαστικό ή αλλιώς μία όξινη μυρωδιά αρκετά ενοχλητική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον meaco 20lt platinum.. .ποτέ δεν μύρισε.. Εξαιρετική απόδοση και κατανάλωση. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Τρίζουν και συντονίζουν τα πλαστικά του. Ειδικά στο σημείο της πράσινης λωρίδας. Αν τον κρατάς σηκωμένο από το χερούλι είναι ελάχιστος ο παραγόμενος θόρυβος. Επειδή να τον έχω κρεμαστό δεν γίνεται έχετε να προτείνετε κάτι? Είναι κρίμα τόσο αξιόλογο μηχάνημα να τρίζει έτσι. Ειδικά αν έχει σταματήσει το κομπρεσέρ και πάρει μπροστά δεν υποφέρετε.. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε zamc και εγώ αυτό πιστεύω, δεν θα έπρεπε, όμως μυρίζει άσχημα εδώ και 9 μέρες που τον έχω. Βγάζει μία μυρωδιά σαν πλαστικό ή αλλιώς μία όξινη μυρωδιά αρκετά ενοχλητική

 

Κάτι παίζει, για εμένα τον επιστρέφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον meaco 20lt platinum.. .ποτέ δεν μύρισε.. Εξαιρετική απόδοση και κατανάλωση. Αλλά έχω ένα πρόβλημα. Τρίζουν και συντονίζουν τα πλαστικά του. Ειδικά στο σημείο της πράσινης λωρίδας. Αν τον κρατάς σηκωμένο από το χερούλι είναι ελάχιστος ο παραγόμενος θόρυβος. Επειδή να τον έχω κρεμαστό δεν γίνεται έχετε να προτείνετε κάτι? Είναι κρίμα τόσο αξιόλογο μηχάνημα να τρίζει έτσι. Ειδικά αν έχει σταματήσει το κομπρεσέρ και πάρει μπροστά δεν υποφέρετε.. .

Και το δικό μου ετριζε αλλα βρήκα τη λύση. Παρατήρησα ότι ο θόρυβος έβγαινε από το ψυχρό πηνιο μέσα από το φίλτρο. Αν το ακουμπήσεις ελαφρά σταματάει ο συντονισμός. Με ενα δεματικο εδεσα μια ακρη του πηνιου ελαφρά με τις πλαστικές γριλιες κάτω από το φίλτρο. Πλεον δεν ακούγετε τίποτα εδώ και ένα μήνα περίπου. Αυτό που με ενοχλεί ακομα είναι ένα σφυριγματακι στη χαμηλή σκάλα του ανεμιστήρα. Στη μεγάλη δεν ακούγεται τιποτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παίζει, για εμένα τον επιστρέφεις

φαίνεται ότι τα προβλήματα μου συνεχίζονται. Πήρα στο κατάστημα που τον αγόρασα και δεν δέχονται την επιστροφή επειδή λέει ότι ο αφυγραντήρας έχει δουλευτεί. Και θα πρέπει να τον στείλω στην αντιπροσωπεία για επισκευή. Έμπλεξα άσχημα.

Και το δικό μου ετριζε αλλα βρήκα τη λύση. Παρατήρησα ότι ο θόρυβος έβγαινε από το ψυχρό πηνιο μέσα από το φίλτρο. Αν το ακουμπήσεις ελαφρά σταματάει ο συντονισμός. Με ενα δεματικο εδεσα μια ακρη του πηνιου ελαφρά με τις πλαστικές γριλιες κάτω από το φίλτρο. Πλεον δεν ακούγετε τίποτα εδώ και ένα μήνα περίπου. Αυτό που με ενοχλεί ακομα είναι ένα σφυριγματακι στη χαμηλή σκάλα του ανεμιστήρα. Στη μεγάλη δεν ακούγεται τιποτα

Στην χαμηλή σκάλα και το δικό μου σφυρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας απο που το πηρες.

Δεν θέλω ακόμη να αναφέρω το κατάστημα καθώς αύριο το πρωι θα μιλήσω με την αντιπροσωπεία εκφράζοντας τα παράπονά μου και εφόσον δεν αλλάξει κάτι θα επιστρέψω γράφοντας το κατάστημα. Είμαι από Θεσσαλονίκη και ως γνωστόν η αντιπροσωπεία είναι στην Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετά από πολύωρο διάβασμα, είμαι μεταξύ των εξης 2:

 

medium_20161123160501_meaco_20l_platinum            vs    medium_20161123171148_mitsubishi_mj_e14c

 

Meaco 20L Platinum            Mitsubishi MJ-E14CG-S1
 
 
Σίγουρα έχουν διαφορά στα λίτρα. Αλλά το σπίτι είναι 55τμ. και χωρίς ιδιαίτερη υγρασία. Τον θέλω περισσότερο για στέγνωμα ρούχων και, αφού υπάρχει θα τον ανοίγω και τις υπόλοιπες ώρες...
 
Θα έχουν όντως τόση μεγάλη διαφορά τα 14 από τα 20lt;
Ποιόν θα επιλέγατε;

 

εχω τον mitsubishi παρα πολυ καλος και αξιζει καθε ευρω που εδωσα.....το σπιτι ειναι 90 τμ και τον βαζω να δουλευει στην εξυπνη αφυγρανση και πουθενα δεν εχω πανω απο 60%.....ο αφυγραντηρας ποτε κοβει στο 49 ποτε στο 55% ποτε στο 59% αναλογα με την θερμοκρασια ...μενω στον 3ο στον 1ο μενει ενα φιλαρακι μου που εχει τον ddl8 της meaco ακριβως το ιδιο σπιτι ποιο χαμηλα αλλα μου ειπε οτι τον μετακινει στα δωματια......για τον 20l platinum δεν ξερω να σου πω αλλα να ξερεις οτι εαν εχεις θεμα με τον θορυβο παρε τον mitsubishi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια πηρα τον rhonson 9112 απο τα media markt εχω πολυ καλο εργαλειο μου φανηκε αλλα εχει θεμα σοβαρο με το υγρομετρο οτι νανε δειχνει δεν με πειραζει ωμος τον δουλευω σε δωματιο με χρονοδιακοπτη κανει δουλεια πιστευω αλλο κλιμα.

 

Θελω να παρω τον meaco τον 20l platinum για το χωριο μου φουλ υγρασια 80%+ με 17-20 βαθμους θερμοκρασια με τρομαξατε λιγο με τα τριξιματα και τις μυρωδιες που λετε απο οτι ειδα εχει και επεκταση εγγυησης η meaco εως 5χρονια 60€ εκανε κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...