Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρολο που εγω ειμαι αναμεσα στους Meaco 20L / Inventor Premium 21L για το σπιτι μου που ειναι 125τ.μ. αν ημουν στη θεση σου για 55τ.μ. θα επαιρνα το Mitsubishi.

 

Κι εγώ προς τα εκεί κλίνω, αλλά φοβάμαι μήπως λόγω λίτρων δουλεύει ασταμάτητα. Ίσως δηλαδή ένα πιο δυνατό μηχάνημα δουλευε καλύτερα πιο χαλαρά χωρίς να πιάνει τα όρια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πώς μπορώ να καταλάβω άμα είναι με θερμοδιακοπή φίλε μου?

 

Έχουν άλλη θερμοκρασία από τη μέσα πλεύρα, δεν παγώνουν όπως η απέξω πλευρά. Οπτικά ασφαλώς δεν μπορείς να το καταλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και από μέσα κρύα είναι. Δεν μπορώ να καταλάβω.

Αν είναι σχεδόν όσο απέξω σημαίνει ότι δεν έχουν θερμοδιακοπή, δλδ κάποιο υλικό ανάμεσα που να μονώνει, με αποτέλεσμα να ιδρώνουν τα παράθυρα επειδή το αλουμίνιο σαν μέταλλο να είναι καλός αγωγός θερμότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι σχεδόν όσο απέξω σημαίνει ότι δεν έχουν θερμοδιακοπή, δλδ κάποιο υλικό ανάμεσα που να μονώνει, με αποτέλεσμα να ιδρώνουν τα παράθυρα επειδή το αλουμίνιο σαν μέταλλο να είναι καλός αγωγός θερμότητας...

Οπότε και υγρασία να μην έχω πάλι θα ιδρωνουν λίγο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνησα το πρωι και το υγρασιομετρο ελεγε 80%. Φευγω σε λιγο να παρω αφυγραντηρα , τι ανεβαλλα καιρο αλλα δεν παει αλλο. 

 

Απο αυτα που εχετε γραψει ειμαι μεταξυ Meaco 20, Inventor Premium 21 και ο πωλητης μου προτεινε και Inventor Power 25 και Toyotomi 25Y. 

 

Εγω εχω κολλησει με τον Premium 21 αν καποιος διαφωνει ας το πει τώρα αλλιώς ας σωπάσει για παντα.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται, ειχα στειλει πριν λιγες μερες mail στη Meaco για το αν και ποτε θα ειναι διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα ο Meaco 25L Low Energy Dehumidryer  http://www.meaco.com/meaco-25l-low-energy-dehumidryer.php  και πηρα απαντηση οτι θα ειναι μεσα προς τελη Δεκεμβριου. Το κοστος? 390 ευρω.

 

Ψηνομαι ασχημα παρολο το τεραστιο -για μενα τουλαχιστον- κοστος, διοτι βλεπω οτι ειναι πραγματικα ενα ξεχωριστο μηχανημα. Απ την αλλη βεβαια και 390 ευρω...

 

Ιδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: https://www.aplon.gr/index.php?option=product&id=45014">Αυτος ειναι ιδιος με τον meaco ddl8? Πρεπει να ειναι απο το ιδια κινεζοεργοστασιο...

Σαν εμφάνιση είναι ίδιοι, εσωτερικά δεν ξέρω όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται, ειχα στειλει πριν λιγες μερες mail στη Meaco για το αν και ποτε θα ειναι διαθεσιμος στην Ελληνικη αγορα ο Meaco 25L Low Energy Dehumidryer  http://www.meaco.com/meaco-25l-low-energy-dehumidryer.php  και πηρα απαντηση οτι θα ειναι μεσα προς τελη Δεκεμβριου. Το κοστος? 390 ευρω.

 

Ψηνομαι ασχημα παρολο το τεραστιο -για μενα τουλαχιστον- κοστος, διοτι βλεπω οτι ειναι πραγματικα ενα ξεχωριστο μηχανημα. Απ την αλλη βεβαια και 390 ευρω...

 

Ιδωμεν...

307 λίρες μαζί με αποστολή (~€345) από Άμαζον αν δε θες να περιμένεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...