Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. επειδη ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος, αναμεσα απο rohnson r-9220 , meaco 20l platinum kai izzy dkb20e1 ποιον θα με συμβουλευατε να παρω? ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο αξιοπιστος?

 

 

Καλησπερα

εχω μπει σε διαδικασια να αγορασω κι εγω αφυγραντηρα περιπου στα 300 ευρω

ποιον προτεινετε ?

βλεπω οτι κανεις δεν αναφερει juro-pro,δεν ειναι καλοι ?

http://www.skroutz.gr/s/5203699/Juro-Pro-Oxygen-25L.html?from=recommendations#reviews

τι λετε για αυτον ?

 

 

Ψαχνω και γω αφυγραντηρα για  90 τετραγωνικα απο Κωτσολοβο(λογω δοσεων αναγκαστικα) και αν θελετε ριξτε και απο e-shop!!

Ευχαριστω!

Παιδια καντε υπομονη να δουμε πρωτα τα νεα μετρα που ερχονται...!!!

Αν κρυωνετε η λυση ειναι να βγειτε στα μπαλκονια γυμνοι για 5 λεπτα και να ξαναμπειτε μεσα.. Ξερετε εκεινη

τη στιγμη ποσο ζεστει θα αισθανθειτε και χωρις να δωσετε ουτε 1λεπτο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. επειδη ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος, αναμεσα απο rohnson r-9220 , meaco 20l platinum kai izzy dkb20e1 ποιον θα με συμβουλευατε να παρω? ποιος ειναι ο καλυτερος και πιο αξιοπιστος?

 

Μεταξυ αυτων που αναφερεις θα διαλεγα τον meaco διοτι βλεπω τοσο στο amazon οσο και γενικα στην Αγγλια και τη Βορεια Ευρωπη οτι θεωρειται κορυφαιος στην κατηγορια του.

 

Προσωπικα ειμαι αναμεσα στον meaco 20l και τον inventor 20l premium για σπιτι 125τ.μ. με μεγαλυτερο ενιαιο 60τ.μ. και 3 κρεβ/ρες.

 

Σημερα το πρωι πηγα και τους ειδα και τους δυο απο κοντα να δουλευουν. Η κατασκευη τους ειναι εξαιρετικη και τα πλαστικα τους ακρως ποιοτικα.

 

Ο θορυβος τους δυο -για τα δικα μου γουστα και αυτια- ηταν χαμηλοτερος απ οτι περιμενα, χωρις καθολου τριξιματα. Παρολα αυτα δεν θα κοιμομουν στο ιδιο δωματιο εχοντας κανενα απ τους δυο μεσα, ενω σιγουρα θα ακουγεται περισσοτερο τη νυκτα οταν θα υπαρχει περισσοτερη ησυχια.

 

Γενικα δεν εχω κατι αρνητικο να πω για κανενα τους, στην ελαχιστη ωρα βεβαια που τους ειδα να δουλευουν.

 

Οσο για το αν ειναι αρκετοι για το συγκεκριμενο χωρο, οι υπευθυνοι και τον δυο καταστηματων μου ειπαν πως αν δεν εισαι σε κανενα υπογειο που να τρεχουν νερα στα ντουβαρια ή να χεις γενικοτερα υγρασια ανω του 90% τοτε ειναι αρκετοι και με το παραπανω.

 

Το ποιον θα επιλεξω θα φανει τις επομενες ημερες :)

 

Υ.Γ. παντως αν δεν με τρομαζαν τα 600w που εχει, ισως να ειχα πρωτη επιλογη τον Philco AirDry 30

Επεξ/σία από Mamatereza
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επεσε στο ρανταρ μου και ο Puredry PD 20L Design Low Energy https://www.skroutz.gr/s/8104310/Puredry-PD-20L-Design-Low-Energy.html , που δεν του χα δωσει σημασια μεχρι σημερα. Πολυ καλα χαρακτηριστικα σε καταναλωση (240w) και θορυβο (39db!!!), με λειτουργια ιονιστη, κομψοτατος, αριστες κριτικες και συμφωνα με το site τους 100% Ελληνικη εταιρεια (ζητω συγγνωμη που δεν την ηξερα). Εχει κανεις αποψη για τον αφυγραντηρα ή την εταιρεια γενικοτερα απο αποψη εξυπηρετησης, service κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 329 € ? :ph34r:

 

Ναι ειναι ακριβος, δυστυχως παει σε τιμες κατηγοριας 30λιτρων αφυγραντηρων. Κριμα παντως διοτι αν ηταν σε επιπεδο τιμης αλλων αξιοπιστων 20λιτρων αφυγραντηρων δηλαδη περιπου 230-290 ευρω θα τον προτιμουσα, καθως εκτος απο καλα χαρακτηριστικα ειναι και Ελληνικη εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω και γω αφυγραντηρα για 90 τετραγωνικα απο Κωτσολοβο(λογω δοσεων αναγκαστικα) και αν θελετε ριξτε και απο e-shop!!

Ευχαριστω!

Καμιά απάντηση εδω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο 329 € ? :ph34r:

 

Λες και το ηξερες...μολις επεσε στα 299 :)

 

Αν πεσει στα επιπεδα τιμης του Inventor Premium 20l, δηλαδη περιπου στα 250 ευρω, τοτε μαλλον βρηκα αφυγραντηρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επεσε στο ρανταρ μου και ο Puredry PD 20L Design Low Energy https://www.skroutz.gr/s/8104310/Puredry-PD-20L-Design-Low-Energy.html , που δεν του χα δωσει σημασια μεχρι σημερα. Πολυ καλα χαρακτηριστικα σε καταναλωση (240w) και θορυβο (39db!!!), με λειτουργια ιονιστη, κομψοτατος, αριστες κριτικες και συμφωνα με το site τους 100% Ελληνικη εταιρεια (ζητω συγγνωμη που δεν την ηξερα). Εχει κανεις αποψη για τον αφυγραντηρα ή την εταιρεια γενικοτερα απο αποψη εξυπηρετησης, service κλπ?

Eιναι ο ιδιος με τον morris mde 2016 απλα αλλαζει λιγο η εμφανισει εξωτερικα...

 

https://www.skroutz.gr/s/9897796/Morris-MDE-2016.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνομαι για αφυγραντήρα και διαβάζω εντατικά τις τελυταίες μέρες (κυρίως αυτό το topic, πολύ πληροφορία :)), πρόσεξα αυτές τις κριτικές

 

Puredry PD 20L Design Low Energy

 

 

2 στους 2 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη

 

Ρύθμιση υγρασίας, Αθόρυβος, Μέγεθος δοχείου, Ποιότητα υλικών, Σχέση ποιότητας τιμής

Μένω στη Ρόδο αγόρασα το συγκεκριμένο προϊόν τον Φεβρουάριο του 2016 από ηλεκτρονικό κατάστημα του σκρούτζ. Είχα πολύ υγρασία στο υπνοδωμάτιο μου λόγω του εσωτερικού μπάνιου. Όταν το έβαλα την πρώτη ημέρα γέμισε το δοχείο 3 φορές. Η υγρασία εξαφανίστηκε, ο αέρας έγινε πιο καθαρός αλλά το σημαντικότερο λόγω της χρονικής περιόδου ήταν ότι μου ανέβασε την θερμοκρασία όχι μόνο στο υπνοδωμάτιο μου αλλά και σε όλο τον όροφο με τα υπνοδωμάτια του σπιτιού. Έκτοτε δεν τον έσβησα παρά μόνο το καλοκαίρι. Στον λογαριασμό της ΔΕΗ είδα μεγάλη διαφορά αφού δεν χρησιμοποιούσα πλέον τα air contitions αφού με το ενεργειακό τζάκι το σπίτι γίνονταν φούρνος. Σκεπτόμουν να πάρω άλλον ένα για το σαλονοκουζίνα του πρώτου ορόφου γιατί πραγματικά κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά στο κατάστημα που πείρα τηλέφωνο μου είπαν ότι μπορώ να το βάλω στην σκάλα και να καλύπτει όλο το σπίτι (προς τιμήν τους αυτό) θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω για αποτελέσματα….!

 

Inventor Rise 8lt

 

0
5
 5 στους 5 χρήστες τη βρήκαν χρήσιμη
pounmak στις 24/09/2016

Αγόρασα το συγκεκριμένο προϊόν τον Ιανουάριο του 2016. Είχα πολύ υγρασία στο δωμάτιο μου λόγω του εσωτερικού μπάνιου που έχει. Όταν το έβαλα την πρώτη ημέρα γέμισε το δοχείο 2 φορές. Η υγρασία εξαφανίστηκε, ο αέρας έγινε πιο καθαρός αλλά το σημαντικότερο λόγω της χρονικής περιόδου ήταν ότι μου ανέβασε την θερμοκρασία όχι μόνο στο δωμάτιο μου αλλά και σε όλα τα υπνοδωμάτια του σπιτιού (συν.80τμ.). Έκτοτε δεν τον έσβησα παρά μόνο το καλοκαίρι. Στον λογαριασμό της ΔΕΗ είδα μεγάλη διαφορά αφού δεν χρησιμοποιούσα πλέον τα aircontitions καθώς σε συνδυασμό με το ενεργειακό τζάκι το σπίτι γίνονταν φούρνος. Σχετικά με μυρωδιές εγώ δεν αντιλήφθηκα κάτι. από θόρυβο τώρα αν το έχεις στην χαμηλή βαθμίδα και μέσα στο δωμάτιο είναι οκ , από εκεί και πάνω όμως είναι λίγο ενοχλητικός το βράδυ ιδιαίτερα κατά τη στιγμή της εκκίνησης. τον έβαλα όμως στον διάδρομο και έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα. Φέτος θα πάρω άλλον ένα για το σαλόνι-κουζίνα (90τμ) γιατί πραγματικά κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

 

Φυσιολογικό δεν το λες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι πολλοί αναφέρετε τον PureDry 20l.

Έπεσε για λίγες ώρες το πρωί στα 289 ευρώ και μετά πάλι ανέβηκε.

 

Σαν χαρακτηριστικά φαίνεται πολύ καλός. Τον έχει δει όμως κανείς από κοντά?

Είναι όντως τόσο χαμηλός ο θόρυβος σε σχέση με τον Meaco 20L και τον Inventor Eva II E2-ION20L ή η διαφορά είναι απλά στα χαρτιά? Είναι ο μόνος που στο skroutz έχει μόνο άριστες κριτικές.

 

Ναι ειναι οντως ιδιαιτερα ενδιαφερον...φανταζομαι πως οπως και αλλου ετσι και στο Σκρουτζ θα υπαρχουν οι <επαγγελματιες> reviewers.

 

Αλλά όπως σωστά λέτε, υπάρχουν και οι επαγγελματίες reviewers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...