Προς το περιεχόμενο

Απορίες και συμβουλές για αφυγραντήρα


pp6210

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν μετεωρίτης θα μπω να αυτο..

ΜΗΝ ακούτε τις μ@λ@κιες που λέγονται.

Πάρτε για τα διπλάσια τετραγωνικά από οτι ειναι το σπίτι σας.

Εχω αναλύσει πέρσι το γιατί.

Το ρεύμα που λενε οτι καίνε ειναι πάντα κατά 30% λιγότερο εκτός αν έχετε τις ιδανικές συνθήκες για να κάψουν όσο λένε.

Πάρτε εναν πολυ μεγαλύτερο να Κάντε δουλειά και οχι μόνο να βλέπετε το δοχείο να γεμίζει και να χαζο-χαίρεστε.

Δεν αναφέρομαι σε ζεολιθο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διάβασα σχεδόν όλο το thread και μάλλον με βλέπω να καταλήγω στον Meaco 20L Platinum με φίλτρο HEPA.

 

Η απορία μου είναι αν αξίζει κάποιο άλλο μοντέλο (κατά πάσα πιθανότητα Juro Pro Oxygen 25L/Inventor Premium 30 στα ίδια χρήματα) με ιονιστή ή απλά ο ιονιστής δεν πολύ-αξίζει και το φίλτρο HEPA κάνει την ίδια/παραπλήσια δουλειά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο θόρυβο?

Σου κάνει κι εσένα το θέμα με το υγρασιόμετρο?

οχι 3 μηχανήματα τα ίδια πήραμε όλα κομπλέ τη πρόβλημα εννοείς πως έχουν που σβήνει και ανάβει μετά πέντε λεπτά δεν το θεωρώ πρόβλημα επιδίδει έτσι είναι ο τρόπος λειτουργίας του  και απο θόρυβο  νορμάλ τον βρίσκω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τελικά με τον Eva II έμεινα τον 16αρι.

Περα με το θέμα που έχει με το υγρασιομετρο το μηχάνημα σπέρνει. Περα απο

το φίλτρο πρέπει να περνει και φίλτρο ανθρακα. Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μετεωρίτης θα μπω να αυτο..

ΜΗΝ ακούτε τις μ@λ@κιες που λέγονται.

Πάρτε για τα διπλάσια τετραγωνικά από οτι ειναι το σπίτι σας.

Εχω αναλύσει πέρσι το γιατί.

Το ρεύμα που λενε οτι καίνε ειναι πάντα κατά 30% λιγότερο εκτός αν έχετε τις ιδανικές συνθήκες για να κάψουν όσο λένε.

Πάρτε εναν πολυ μεγαλύτερο να Κάντε δουλειά και οχι μόνο να βλέπετε το δοχείο να γεμίζει και να χαζο-χαίρεστε.

Δεν αναφέρομαι σε ζεολιθο)

Καλύτερα ένας μεγάλος ή δύο μικρότεροι; Για σπίτι με 2-3 δωμάτια δηλαδή ένας μεγάλος κάνει δουλειά σε όλο το χώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα ένας μεγάλος ή δύο μικρότεροι;

 

 Εγώ προτίμησα τους 2 μικρότερους για συμμετρικότερη αφύγρανση και μεγαλύτερη ευελιξία στη τοποθέτηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

106 σελίδες...θέλω να ρωτήσω όσους έχουν τον Meaco platinum 20l. Όταν τον βάζω στο 60% πρέπει να πιάσει 57% για να σταματήσει. Όταν τον βάζω στο 55% πρέπει να πιάσει 52% με αποτέλεσμα όταν τον ρυθμίζω στο 55% να μη σταματάει ποτέ. Σε εσάς όταν τον βάζετε 60 πιάνει 60 κ σταματάει ή κ εσάς με 3% κατω; Την Παρασκευή τον πήρα κ θέλω να προλάβω την 7ήμερη επιστροφή. Έτσι λειτουργούν και οι δικοί σας Meacο ή έπεσα στον ελαττωματικό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ενας 16αρης θα σε καλυψει πιστευω. Για τον συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα εχει και καποια αρνητικα σχολια στο skroutz. Η τιμη του παντως τσιμπημενη μπροστα σε αυτον που εχω και προτεινω https://www.skroutz.gr/s/5242016/Midea-MDDG-20DEN3-QA3.html Αν βρεις παντως εναν 16αρη σχετικα αθορυβο θασαι ακομα καλυτερα, οχι πως εμενα κανει ασχημο θορυβο αλλα γενικα οι 16αρηδες ειναι πιο αθορυβοι απο τους 20αρηδες.

 

 

Παιδιά συγνώμη εαν σας ζαλίζω αλλά γενικώς κάθε φορά που και καλά αποφασίζω προκείπτει και κάτι καινούργιο.Πήγα λοιπόν σήμερα σε ένα welcome store για έναν 16 άρη τον invertor eva ii sta 199 ευρώ και εκεί είδα σε προσφορά τον 

GRUPPE YDU 20D/BI ΑΦΥΓΡΑΝΤΗΡΑΣ 20Lt    o οποίος είναι σε προσφορά στα 219 και από χαρακτηριστικά μπορώ να πω οτι με εντυπωσίασε.Δυστυχώς δεν έχω βρει σχόλια πουθενά ούτε για το μοντέλο ούτε για την εταιρία.Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω???
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

106 σελίδες...θέλω να ρωτήσω όσους έχουν τον Meaco platinum 20l. Όταν τον βάζω στο 60% πρέπει να πιάσει 57% για να σταματήσει. Όταν τον βάζω στο 55% πρέπει να πιάσει 52% με αποτέλεσμα όταν τον ρυθμίζω στο 55% να μη σταματάει ποτέ. Σε εσάς όταν τον βάζετε 60 πιάνει 60 κ σταματάει ή κ εσάς με 3% κατω; Την Παρασκευή τον πήρα κ θέλω να προλάβω την 7ήμερη επιστροφή. Έτσι λειτουργούν και οι δικοί σας Meacο ή έπεσα στον ελαττωματικό;;;

Έτσι λειτουργεί το γράφει και στο manual. 3 κατω κλείνει 3 πάνω ξανανοιγει. Τώρα για το 55 προφανώς θέλει υπομονή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ακριβώς από τα χαρακτηριστικά του σε εντυπωσίασαν?

Σχετικά χαμηλή κατανάλωση για την κατηγορία του λίγα ντεσιμπέλ μεγάλο κάδο 20άρης στα 219 ευρώ. Είναι κάτι σύνηθες θες να πεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν εχει χαμηλη καταναλωση για την κατηγορια του, απλα σου λεει την καταναλωση λειτουργιας που ειναι συνηθισμενη για τους 20αρηδες και οχι τη μεγιστη θεωρητικη και τσιμπησες. Κατι πρεπει να γινει με αυτο το θεμα. Το skroutz.gr για παραδειγμα συγχαιει αυτες τις καταναλωσεις και αρκετος κοσμος ψωνιζει με κριτηριο μια σκετη λεξη "καταναλωση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν το ήξερα.Πως βρίσκω την μέγιστη θεωρητική γιατί στο μαγαζί έχουν ένα καρτελάκι σε κάθε μοντέλο και εγώ αυτό κοίταζα.Σε κάθε περίπτωση εάν έχεις να προτείνεις κάποιο μοντέλο έως 220 ευρώ για 65 τετραγωνικά πολύ ευχαρίστως γιατί πρέπει επιτέλους να τελειώσω με το θέμα του αφυγραντήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...