Προς το περιεχόμενο

Laser εκτυπωτής, αξιόπιστος και με λογικό κόστος ανά εκτυπωμένη σελίδα?


bobptz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!  Αξιόπιστο laser printer, ethernet, διπλής όψης, b&w ψάχνω.  Αξιόπιστο και με χαμηλό κόστος (συμβατό tonner) ανά σελίδα.  Ας είναι καινούριος, refubrished, δε με απασχολεί.  Εσείς οι έμπειροι τι έχετε να προτείνετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε ενδιαφέρει το wifi. Με φθηνά συμβατά αναλώσιμα ο Kyocera p5021cdn είναι μια καλή επιλογή. Δεν μας είπες αν θες έγχρωμο η ασπρόμαυρο. Σε ασπρόμαυρο υπάρχει ο Kyocera ecosys fs1220 η και κάποιο άλλο μοντέλο καλύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Αν δεν σε ενδιαφέρει το wifi. Με φθηνά συμβατά αναλώσιμα ο Kyocera p5021cdn είναι μια καλή επιλογή. Δεν μας είπες αν θες έγχρωμο η ασπρόμαυρο. Σε ασπρόμαυρο υπάρχει ο Kyocera ecosys fs1220 η και κάποιο άλλο μοντέλο καλύτερο. 

ΔΕ με ενδιαφέρει το wifi, αλλά σίγουρα με ενδιαφέρει το Ethernet connection.  Ασπρόμαυρο, αξιόπιστο με φτηνά αναλώσιμα.

 

Το Kyocera ecosys fs1220 δεν το βρίσκω ετοιμοπαράδοτο.

Επεξ/σία από bobptz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Fs1220 νομιζω ειναι παλιο μοντελο, αμφιβαλλω αν θα το βρεις καπου.

Το ιδανικο σε αυτα που ζητας θα ηταν να βρεις σε ref καποιον HP P2055dn ή M401/402 αλλα μαλλον ετσι οπως τα βλεπω ειναι και λιγο ζητημα τυχης. Θα προτεινα να ψαξεις σε αγγελιες για αυτα τα μοντελα.

Διαφορετικα, ριξε μια ματια στους ref Lexmark προηγουμενης γενιας (οπως οι MS415/MS510), πιθανον θα εχει η cosmodata. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεγάλη μου έκπληξη βλέπω ακριβώς το ίδιο μοντέλο refubrished να πουλιέται στη Θεσσαλονίκη διπλή τιμή από την Αθήνα.  Γιατί αυτό βρε παιδιά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FS1220 το ανέφερα γιατί το βρηκα στο skroutz. 

Με μια νέα αναζήτηση που έκανα με τα κριτήρια που έθεσες όσον αφορά μόνο τα kyocera πέφτω πάνω σε αυτά

Το φθηνότερο ασπρόμαυρο έχει όσο έδωσα για να πάρω πριν 2 μήνες τον έγχρωμο, οπότε μάλλον δεν είναι και η καλύτερη επιλογή τελικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ είμαι πληροφορικός και ξέρω να κάνω αναζητήσεις και μόνος μου.  Αυτό που ζητάω είναι η εμπειρία σας από αξιοπιστία, φτηνά αναλώσιμα κτλ.

Επεξ/σία από bobptz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, bobptz είπε

Παιδιά εγώ είμαι πληροφορικός και ξέρω να κάνω αναζητήσεις και μόνος μου.  Αυτό που ζητάω είναι η εμπειρία σας από αξιοπιστία, φτηνά αναλώσιμα κτλ.

Αγαπητέ φίλε, αυτό που ζητάς είναι σχετικά εύκολο, απλά γιατί οι ασπρόμαυροι laser είναι μακράν οι πιο καλόβολοι και αξιόπιστοι εκτυπωτές. Προσωπικά, θα σου πρότεινα μόνο να είσαι επιφυλακτικός ως προς τους καινούριους LEXMARK, διότι με τα firmware update παρουσιάζουν θέματα, ειδικά στην αναγνώριση των συμβατών toner. Ό,τι και να ελκύσει τελικά, σιγουρέψου ότι διατίθενται στην αγορά και συμβατά μελάνια.

ΥΓ Στη δουλειά έχουμε αυτόν τον BROTHER, στον οποίο τυπώνουν καμιά 30ριά άτομα απροβλημάτιστα:

https://www.skroutz.gr/s/14561252/Brother-HL-L2370DN-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser-με-Moblie-Print.html

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, georgeole είπε

ΥΓ Στη δουλειά έχουμε αυτόν τον BROTHER, στον οποίο τυπώνουν καμιά 30ριά άτομα απροβλημάτιστα:

https://www.skroutz.gr/s/14561252/Brother-HL-L2370DN-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser-με-Moblie-Print.html

Το είδα.  Παράδοση μετά από 30 ημέρες.  Α, δεν έχει Ethernet σύνδεση.

Τουλάχιστον να υποθέσω ότι οι BROTHER είναι αξιόπιστοι, όπως παλιά οι HP που ήταν εγγύηση με κλειστά μάτια?  Να πάω σε Brother (κάποιο άλλο μοντέλο)?   Από συμβατά μελανάκια γενικά είναι οκ?

Επεξ/σία από bobptz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, georgeole είπε

Αγαπητέ φίλε, αυτό που ζητάς είναι σχετικά εύκολο, απλά γιατί οι ασπρόμαυροι laser είναι μακράν οι πιο καλόβολοι και αξιόπιστοι εκτυπωτές. Προσωπικά, θα σου πρότεινα μόνο να είσαι επιφυλακτικός ως προς τους καινούριους LEXMARK, διότι με τα firmware update παρουσιάζουν θέματα, ειδικά στην αναγνώριση των συμβατών toner. Ό,τι και να ελκύσει τελικά, σιγουρέψου ότι διατίθενται στην αγορά και συμβατά μελάνια.

ΥΓ Στη δουλειά έχουμε αυτόν τον BROTHER, στον οποίο τυπώνουν καμιά 30ριά άτομα απροβλημάτιστα:

https://www.skroutz.gr/s/14561252/Brother-HL-L2370DN-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser-με-Moblie-Print.html

 

 

Οι καινουριοι lexmark απ'οσο ξερω τουλαχιστον δεν εχουν καν συμβατα τονερ ακομη.

4 ώρες πριν, bobptz είπε

Το είδα.  Παράδοση μετά από 30 ημέρες.  Α, δεν έχει Ethernet σύνδεση.

Τουλάχιστον να υποθέσω ότι οι BROTHER είναι αξιόπιστοι, όπως παλιά οι HP που ήταν εγγύηση με κλειστά μάτια?  Να πάω σε Brother (κάποιο άλλο μοντέλο)?   Από συμβατά μελανάκια γενικά είναι οκ?

Εχει, το γραφει και στα specs, και γενικα οπου βλεπεις N στο ονομα του μοντελου σημαινει Network, αρα εχει ethernet. (To D σημαινει duplex, αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης. Brother-HL-L2370DN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bobptz είπε

Το είδα.  Παράδοση μετά από 30 ημέρες.  Α, δεν έχει Ethernet σύνδεση.

Τουλάχιστον να υποθέσω ότι οι BROTHER είναι αξιόπιστοι, όπως παλιά οι HP που ήταν εγγύηση με κλειστά μάτια?  Να πάω σε Brother (κάποιο άλλο μοντέλο)?   Από συμβατά μελανάκια γενικά είναι οκ?

Όπως σημείωσε και ο lector EINAI δικτυακός. Προσωπικά πάντως, εάν με ρωτάς είμαι KYOCERAκιας. Ο πρώτος μου ασπρόμαυρος laser Kyocera κράτησε 10 χρόνια πριν βγάλει ασύμφορο κόστος επισκευής. Τον δεύτερο τον πήρα πριν 12 χρόνια, έχει βγάλει προς το παρόν 120.000 σελίδες, του άλλαξα τύμπανο φυσικά και, σύμφωνα με όλα τα προγνωστικά, πρώτα θα τα τινάξω εγώ και μετά το μηχάνημα. Ως προς τη συγκεκριμένη εταιρεία, με πολύ οικονομικά τόνερ υπάρχουν δύο σοβαρές επιλογές:

https://www.skroutz.gr/s/10988673/Kyocera-Ecosys-P2235dn-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser.html

https://www.skroutz.gr/s/10844212/Kyocera-Ecosys-P2040dn-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser.html

Ο τελευταίος μάλιστα έχει συμβατά τόνερ γύρω στα 30€ με ονομαστική απόδοση 7.200 σελίδες. Πρόκειται για στιβαρά, αξιόπιστα μηχανήματα, που χωρίς πολλά πολλά φρου φρου κι αρώματα τα σετάρεις σε δίκτυο και ασχολείσαι μόνο με την αλλαγή τόνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...