Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος value for money μέχρι 300 ευρώ


elenipapserres

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Θα ήθελα να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα laser που να μπορώ μετά να βρίσκω και τόνερ εύκολα, να είναι value for money και να κοστίζει μέχρι 300 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πάτε σε ασπρόμαυρο

α) συγκριτικό δειτε εδώ από 4 μηχανήματα

https://www.kotsovolos.gr/CompareProductsDisplayView?storeId=10151&catalogId=10551&langId=-24&catentryId=1672503;3130501;1672501;3496502&categoryId=35406

στα χαρακτηριστικά λένε και τον κωδικό του τόνερ, οπότε τον ψάχνετε κ στο ιντερνετ να δείτε κόστος του τόνερ κ εκτίμηση σελίδων.

πχ 2500 σελ κ κοστίζει 25 ευρώ , άρα θεωρητικά 0,01€/σελίδα  κλπ κλπ

στα νέα μοντέλα θα βρίσκετε άνετα (αυθεντικά) τόνερ. τον 1ο χρόνο πάρτε αυθαιντικά , έτσι κ αλλιώς το πολύ να πάρετε 2 τόνερ (το εργοστασιακό συνήθως είναι μικρής χωρητικότητας). Αν μιλάμε γι επαγγελματική χρήση, ίσως να σκεφτείτε να ανεβάσετε το μέγιστο κόστος.

όταν τελειώσουν ΔΕΝ τα πετάτε... λογικά θα αναγομώσετε τα ίδια δοχεία που θα έχουν αυθαιντικό τσιπάκι πάνω, για 2-3 φορές, μέχρι το τσιπάκι να "γεμίσει". Το μηχάνημα ΜΗΝ κάνει αυτόματες ενημερώσεις του λογισμικού του.

βρείτε κ κάποιον κοντά σας να κάνει σωστές εγγυημένες αναγομώσεις, αλλά αν το κόστος του αυθαιντικού είναι μικρό, τότε βάζετε αυθαιντικό.

βάσει ονόματος είστε "στας Σέρρας" κ το λινκ είναι από κατάστημα που έχετε κ εκεί, ώστε να μπορείτε (κάποιο,α) να τα δειτε κ από κοντά

έρχεται κ μπλακ φράιντεϋ.

Επεξ/σία από Kthulhou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Έγχρωμος ή ασπρόμαυρος, χρειάζεστε αυτόματο τροφοδότη (ADF) για το σκανάρισμα;

τα παντα απο αυτα που ανεφερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elenipapserres είπε

τα παντα απο αυτα που ανεφερες

Οπότε εφόσον μιλάμε για επαγγελματική χρήση και θέλουμε συμβατά toners σχεδόν τζάμπα (10€ το ένα) θα πήγαινα σε BROTHER MFC-L3750CDW από επίσημη αντιπροσωπία με 3 χρόνια εγγύηση και service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NiKoSmile είπε

Οπότε εφόσον μιλάμε για επαγγελματική χρήση και θέλουμε συμβατά toners σχεδόν τζάμπα (10€ το ένα) θα πήγαινα σε BROTHER MFC-L3750CDW από επίσημη αντιπροσωπία με 3 χρόνια εγγύηση και service.

oxi βρε τοσο ακριβο. μεχρι 250 ευρω μπορω να δωσω και το θελω για οικιακη χρηση αλλα να εχει αυτα που θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, elenipapserres είπε

oxi βρε τοσο ακριβο. μεχρι 250 ευρω μπορω να δωσω και το θελω για οικιακη χρηση αλλα να εχει αυτα που θελω

Εμ είπες ότι τα θέλεις όλα 😁. Οπότε βγάζω το ADF για να πέσει η τιμή, και μάλλον θα πρέπει να δεις για τον HP MFP 178nw

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2021 στις 6:59 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Εμ είπες ότι τα θέλεις όλα 😁. Οπότε βγάζω το ADF για να πέσει η τιμή, και μάλλον θα πρέπει να δεις για τον HP MFP 178nw

Καλησπέρα θα  ήθελα να ρωτήσω και εγώ κατι.Είμαι φοιτήτρια και χρειάζομαι ένα εκτυπωτή laser και θέλω μια καλή επιλογή τι θα μου προτείνετε κ. Νίκο επειδή βλέπω ότι κατέχετε το θέμα . Θα μπορούσατε να μου δώσετε μια λύση..το βασικό στην δική μου περίπτωση να μην πληρώνω πολλά και αν γίνεται (έγχρωμο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 178 που προταθηκε παραπανω, απ'οτι ξερω δεν εχουν βγει ακομα συμβατα τονερ με τσιπ, που σημαινει οτι ο αγοραστης ειτε θα παιρνει γνησια (ακριβα) ειτε θα παιρνει συμβατα (φθηνα) και θα πρεπει να πιανει λιγο το χερι του να μεταφερει τσιπ απο το παλιο στο καινουριο, και χωρις πλεον να εχει πληροφορια για τις σταθμες. Επισης, σε βαθος χρονου θα χρειαστει αλλαγη τυμπανου και αλλαγη waste box.

Αν θελετε εγχρωμη συσκευη και δεν εχετε τεραστιο ογκο εκτυπωσεων, κατα τη γνωμη μου κοιταχτειτε για epson ink tank. Διαφορετικα, ασπρομαυρο laser.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lector είπε

Για τον 178 που προταθηκε παραπανω, απ'οτι ξερω δεν εχουν βγει ακομα συμβατα τονερ με τσιπ, που σημαινει οτι ο αγοραστης ειτε θα παιρνει γνησια (ακριβα) ειτε θα παιρνει συμβατα (φθηνα) και θα πρεπει να πιανει λιγο το χερι του να μεταφερει τσιπ απο το παλιο στο καινουριο, και χωρις πλεον να εχει πληροφορια για τις σταθμες. Επισης, σε βαθος χρονου θα χρειαστει αλλαγη τυμπανου και αλλαγη waste box.

Αν θελετε εγχρωμη συσκευη και δεν εχετε τεραστιο ογκο εκτυπωσεων, κατα τη γνωμη μου κοιταχτειτε για epson ink tank. Διαφορετικα, ασπρομαυρο laser.

Έχουν βγει και με chip. Αλλά καλύτερα να γίνει αλλαγή του firmware ώστε να δουλεύουν και τα toners χωρίς chip.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, NiKoSmile είπε

Έχουν βγει και με chip. Αλλά καλύτερα να γίνει αλλαγή του firmware ώστε να δουλεύουν και τα toners χωρίς chip.

Ομολογω οτι δεν ηξερα οτι γινεται αυτο.

Επεξ/σία από lector
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, highpriest είπε

Πολύ ενδιαφέρον!
Το δοκίμασες και ο ίδιος και όντως δουλεύει;

Δουλεύει σε συγκεκριμένα μοντέλα. Κατεβάζεις το πρόγραμμα και ακολουθείς τις οδηγίες. Θα σου πει αν είναι συμβατός ο εκτυπωτής. Δεν το δοκίμασα γιατί έχω Brother που εκτυπώνει ακόμα και όταν το toner είναι στο 0% 😁.

Στις 17/11/2021 στις 8:55 ΜΜ, Nikolsalp είπε

Καλησπέρα θα  ήθελα να ρωτήσω και εγώ κατι.Είμαι φοιτήτρια και χρειάζομαι ένα εκτυπωτή laser και θέλω μια καλή επιλογή τι θα μου προτείνετε κ. Νίκο επειδή βλέπω ότι κατέχετε το θέμα . Θα μπορούσατε να μου δώσετε μια λύση..το βασικό στην δική μου περίπτωση να μην πληρώνω πολλά και αν γίνεται (έγχρωμο). 

Για έγχρωμη φθηνή εκτύπωση θα πρότεινα τον Brother HL-L3210CW, τα συμβατά βγαίνουν σύνολο στα 40€ (από σκρουτζ) και θα εκτυπώσεις χιλιάδες σελίδες μέχρι την αλλαγή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...