Προς το περιεχόμενο

Η Sony θα μειώσει την παραγωγή PlayStation 5 λόγω έλλειψης εξαρτημάτων


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Το πήρες ανάποδα. 

Αυτό που είπα είναι ότι ακριβώς γιατί αυτό που έγραψες στα μαύρα ισχύει ανακλάται και στην γλώσσα μας. 

 

Δεν εννοούσα ότι είμαστε στο skryrim όπου πρώτα μαθαίνεις τις Δρακόντειες λέξεις και μετά  αποκτάς την δύναμη τους :P 

Αλλά το ότι δεν υπάρχει λέξη  ειναι αποτέλεσμα ότι δεν κατέχουμε το τόπι όχι το γενεσιουργό αίτιο. 

Γι αυτό μου χαλάνε τα HDMI? Επειδή δεν ξέρω ότι λέγεται "Διασύνδεση Πολυμέσων Υψηλής Ευκρίνειας"?  

 

Πέρα από την πλάκα όμως, θεωρουμαστε οι  Έλληνες μια από τις ισχυρότερες δυναμεις του κλάδου της εφοδιαστικής αλυσίδας  (ναυτιλία) . Ανίδεους δεν μας λες .

 

Οι όροι, ειδικά στις μεταφορές όταν φεύγεις από τα στενά πλαίσια μια χώρας πρέπει να είναι κοινοί αλλιώς μπλέκεις στη μετάφραση κ γίνονται λάθη που κοστίζουν λεφτά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παιδιά τα χαίρομαι όλα αυτά. Είχε γραφτεί θέμα πριν κυκλοφορήσει το ps5 και έκραζαν όλοι και την τιμή και τα παιχνίδια που τότε δεν είχε στο launch κτλ. Και εγώ (και άλλοι) βγήκα και είπα αφού θέλω να το πάρω και θα το πάρω κάποια στιγμή και μπορώ να διαθέσω τα χρήματα, γιατί να μην το πάρω και ας βγουν σε λίγους μήνες περισσότερα games και ας παίζω βελτιωμένα πολλά ps4 games που στην προηγούμενη γενιά ψιλο-σερνόντουσαν... Και πραγματικά χαίρομαι να βλέπω κόσμο να γκρινιάζει που δεν μπορεί να βρει την κονσόλα στην τιμή της. Και μαζί με αυτούς γκρινιάζουν και οι "έξυπνοι" που περίμεναν μετά από 1 χρόνο κυκλοφορίας να έχουν αρχίσει να βγαίνουν τα γνωστά combo στα 510 (ή 410) ευρώ πχ PS5 + Fifa 2022 ή PS5 + 2 χειριστήρια , και να μας το παίζουν φωστήρες "να εγώ περίμενα και βγήκα κερδισμένος". Και όσο σκέφτομαι τις φάτσες τους τόσο πιο πολύ γελάω...

ΧΑΧΑΧΑ Flame on παιδιά... ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα πρόσφατα και με την νέα έκδοση που εντάξει δεν έχει καμία διαφορά στα παιχνίδια μόνο στο heatsink που είναι πιο μικρό και το βάρος του είναι 300γρ λιγότερο κλαιν.Για μένα η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Είχα το PS3 super slim από το '12 που κυκλοφόρησε και από τότε δεν έχω πάρει τίποτα άλλο και είναι τεράστιο boost από το 3 να πας στο 5 και να παίζεις του 4 τα παιχνίδια που δεν τα έχω παίξει ποτέ σε 60fps και 4k.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2021 στις 10:09 ΜΜ, Zengar Zombolt είπε

Και τι θα κάνουν οι scalpers ;
Πως θα βγάλουν το ψωμί τους ;;
Πως θα ταΐσουν την οικογένεια τους ;;;
Καταραμένη Sony !@!@!@!

Ίσα ίσα, που πλέον θα τα πουλάνε ακριβότερα! Δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Tamtiriri είπε

Γι αυτό μου χαλάνε τα HDMI? Επειδή δεν ξέρω ότι λέγεται "Διασύνδεση Πολυμέσων Υψηλής Ευκρίνειας"?  

 

1) Για πολλοστή φορά δεν μιλάμε για skyrim δηλαδή δεν λέω ότι πρέπει να μάθεις πρώτα την λέξη για να "αδράξεις" την δύναμη της (όπως γίνεται στο ksyrim με τις λέξεις των δράκων) λέω απλά (το κοινώς γνωστό βασικά, δεν ξέρω γιατί χρειάζεται τόση εξήγηση) ότι ακριβώς επειδή δεν υπάρχει η αφομοίωση/γνώση αυτό ανακλάται κατά συνέπεια και στην γλώσσα μας. 

2) μιλάμε σε μακροσκοπικό επίπεδο επειδή σαν λαός δεν κατέχουμε το τοπι κάπου δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένας έλληνας που να μην γνωρίζει όσα θα έπρεπε να γνωρίζει κάποιος στον ίδιο τομέα. 

3)αλλά έχοντας πει το 1 και 2,  πες μου στην ελλάδα πόσες εταιρίες κατασκευής HDMI καλωδίων ξέρεις; 

4) πες μου εσύ τι ξέρεις για τα καλώδια HDMI (εκτός ότι τα βάζεις για να πάει σήμα απο το PS3 στην τηλεόραση) πχ ποια η διαφορά του με το DP ή το DVI-D; ποιο ειναι το pinout, ήξερες ότι πχ χρησιμοποιείται και για μεταφορά data (όχι εικόνας δηλαδή ) η θεία μου για παράδειγμα (δεν την λες μεγάλη 40 χρονών) ακόμη δεν ξέρει ότι κάθε τηλεόραση που έχει πάνω απο 1 HDMI υποδοχές έχει κουμπάκι επιλογή πηγής και γιαυτό κάθε φορά με ρωτάει αν πχ συμβεί κάτι με το οτε tv (που εγώ της πέρασα) τι πρέπει να κάνει γιατί η τηλεόραση δεν δείχνει τίποτα. 

 

και ναι σίγουρα η δικιά σου θεία ξέρει ή τέσπα υπάρχουν άνθρωποι στην ηλικία της που να ξέρουν το point είναι ότι σε σχέση με έξω ακόμη και σε τέτοια πιο απλά πράματα είμαστε πίσω (και ναι και έξω υπάρχουν ζώα και νεότερα των 40 που δεν ξέρουν να κάνουν βασικά πράματα μιλάμε πάντα σε μακροσκοπικό επίπεδο) 

 

11 ώρες πριν, Tamtiriri είπε

Πέρα από την πλάκα όμως, θεωρουμαστε οι  Έλληνες μια από τις ισχυρότερες δυναμεις του κλάδου της εφοδιαστικής αλυσίδας  (ναυτιλία) . Ανίδεους δεν μας λες .

Το ότι νομίζεις οτι ο όρος logistics περιορίζεται στην διαδικασία της μεταφοράς και του ανεφοδιασμού αγαθών/πρώτων υλών απλά αποτελεί μια επιβεβαίωση των όσων είπα. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Dr_Pepper είπε

1) Για πολλοστή φορά δεν μιλάμε για skyrim δηλαδή δεν λέω ότι πρέπει να μάθεις πρώτα την λέξη για να "αδράξεις" την δύναμη της (όπως γίνεται στο ksyrim με τις λέξεις των δράκων) λέω απλά (το κοινώς γνωστό βασικά, δεν ξέρω γιατί χρειάζεται τόση εξήγηση) ότι ακριβώς επειδή δεν υπάρχει η αφομοίωση/γνώση αυτό ανακλάται κατά συνέπεια και στην γλώσσα μας. 

2) μιλάμε σε μακροσκοπικό επίπεδο επειδή σαν λαός δεν κατέχουμε το τοπι κάπου δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένας έλληνας που να μην γνωρίζει όσα θα έπρεπε να γνωρίζει κάποιος στον ίδιο τομέα. 

3)αλλά έχοντας πει το 1 και 2,  πες μου στην ελλάδα πόσες εταιρίες κατασκευής HDMI καλωδίων ξέρεις; 

4) πες μου εσύ τι ξέρεις για τα καλώδια HDMI (εκτός ότι τα βάζεις για να πάει σήμα απο το PS3 στην τηλεόραση) πχ ποια η διαφορά του με το DP ή το DVI-D; ποιο ειναι το pinout, ήξερες ότι πχ χρησιμοποιείται και για μεταφορά data (όχι εικόνας δηλαδή ) η θεία μου για παράδειγμα (δεν την λες μεγάλη 40 χρονών) ακόμη δεν ξέρει ότι κάθε τηλεόραση που έχει πάνω απο 1 HDMI υποδοχές έχει κουμπάκι επιλογή πηγής και γιαυτό κάθε φορά με ρωτάει αν πχ συμβεί κάτι με το οτε tv (που εγώ της πέρασα) τι πρέπει να κάνει γιατί η τηλεόραση δεν δείχνει τίποτα. 

 

και ναι σίγουρα η δικιά σου θεία ξέρει ή τέσπα υπάρχουν άνθρωποι στην ηλικία της που να ξέρουν το point είναι ότι σε σχέση με έξω ακόμη και σε τέτοια πιο απλά πράματα είμαστε πίσω (και ναι και έξω υπάρχουν ζώα και νεότερα των 40 που δεν ξέρουν να κάνουν βασικά πράματα μιλάμε πάντα σε μακροσκοπικό επίπεδο) 

 

Το ότι νομίζεις οτι ο όρος logistics περιορίζεται στην διαδικασία της μεταφοράς και του ανεφοδιασμού αγαθών/πρώτων υλών απλά αποτελεί μια επιβεβαίωση των όσων είπα. 

Εντάξει είναι αστείο...  Αλλά θα σου απαντήσω. Τα περισσότερα πρότυπα έχουν δημιουργηθεί από Ιάπωνες ή Κινέζους.Οι όροι βέβαια είναι αγγλικοί. Με τη λογική σου οι Ιάπωνες (σε μακροσκοπικό επίπεδο 😂) δεν το κατέχουν.

 

Δεν νομίζω τίποτα,  τα logistics ΕΙΝΑΙ ένα κομμάτι της εφοδιαστικής αλυσίδας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ιάπωνες κοιμόνταν τον ύπνο του δικαίου 200 χρόνια με σαμουράι, μπαμπού και σούσι απομονωμένοι. Ευτυχώς τους ξύπνησαν οι Αμερικάνοι και κατάλαβαν ότι τεχνολογικά είχαν μείνει πίσω.

Για αυτό και το κόμπλεξ με το να δουλεύουν σαν τρελοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Tamtiriri είπε

Εντάξει είναι αστείο...  Αλλά θα σου απαντήσω. Τα περισσότερα πρότυπα έχουν δημιουργηθεί από Ιάπωνες ή Κινέζους.Οι όροι βέβαια είναι αγγλικοί. Με τη λογική σου οι Ιάπωνες (σε μακροσκοπικό επίπεδο 😂) δεν το κατέχουν.

 

Δεν νομίζω τίποτα,  τα logistics ΕΙΝΑΙ ένα κομμάτι της εφοδιαστικής αλυσίδας 

"Εφτά σε παίρνει αριστερά μην το ζορίζεις" που λέει και το άσμα  :P 

[spoiler]


[/spoiler] 


 

31 λεπτά πριν, Tamtiriri είπε

Εντάξει είναι αστείο...  Αλλά θα σου απαντήσω. Τα περισσότερα πρότυπα έχουν δημιουργηθεί από Ιάπωνες ή Κινέζους.Οι όροι βέβαια είναι αγγλικοί. Με τη λογική σου οι Ιάπωνες (σε μακροσκοπικό επίπεδο 😂) δεν το κατέχουν.

 

To όνομα HDMI καταρχήν δεν είναι λέξη αλλά trademark/logo  όπως πχ zara, le coq sportif, ΜcDonalds, ΠΑΟΚ, ΙΒΜ.

Η αδειοδότηση για το να χρησιμοποιείς το trademark γίνεται απο την αμερικάνικη εταιρία HDMI LA (Los Angeles στην Καλιφόρνια της Αμερικής )  https://www.hdmi.org/

 

Αναφορά σε κείμενο

Απο την σελίδα:
HDMI® Licensing Administrator, Inc. (HDMI LA) is the agent appointed by the HDMI Forum to license Version 2.1 of the HDMI Specification and is the agent appointed by the HDMI Founders to license earlier HDMI Specifications.

 

Οι εταιρίες που το δημιούργησαν είναι διάφορες και όχι απο μια χώρα  υπάρχουν και εταιρίες Ιαπωνικής προέλευσης αλλά εδώ να σημειωθεί πως σε κάποιες περιπτώσεις η χώρα προέλευσης ειναι απλά ιστορικής σημασίας απο την στιγμή που οι μέτοχοι( καθώς και οι υπάλληλοι και η τοποθεσία εργοστασίων κτλ ) προέρχονται απο διάφορες χώρες. 

 

 

31 λεπτά πριν, Tamtiriri είπε

Δεν νομίζω τίποτα,  τα logistics ΕΙΝΑΙ ένα κομμάτι της εφοδιαστικής αλυσίδας 

Ναι είναι κομμάτι όχι το όλον. 

 

Και το τρέξιμο είναι κομμάτι του ποδοσφαίρου άρα ο Γιουσέιν Μπολτ πρέπει να ειναι παιχταράς... 

 

Edit: λάθος το διάβασα εγώ νόμιζα ότι είπες κάτι σωστό και ας έβγαλες λάθος συμπέρασμα (ότι δηλαδή ο εφοδιασμός αγαθών/πρώτων υλών ειναι κομμάτι των logistics γιαυτό και το παράδειγμα που έγραψα για το τρέξιμο που ειναι κομμάτι του ποδοσφαίρου) αλλά εσύ λες πως τα logistics ειναι κομμάτι της εφοδιαστικής αλυσίδας.. 

όχι φίλε μου  η εφοδιαστική αλυσίδα ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ στα logistics και ΟΧΙ τα logistics στην εφοδιαστική αλυσίδα. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dr_Pepper said:

όχι φίλε μου  η εφοδιαστική αλυσίδα ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ στα logistics και ΟΧΙ τα logistics στην εφοδιαστική αλυσίδα

Εντάξει εγώ δεν ξέρω και τόσα, όντας από Ελλάδα που δεν γνωρίζουμε από αυτά, αλλά κάτι σελίδες που διάβασα, στα αγγλικά για να είμαι σίγουρος, αναφέρουν πως τα logistics είναι ένα κομμάτι του μεγαλύτερου supply chain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εντάξει εγώ δεν ξέρω και τόσα, όντας από Ελλάδα που δεν γνωρίζουμε από αυτά, αλλά κάτι σελίδες που διάβασα, στα αγγλικά για να είμαι σίγουρος, αναφέρουν πως τα logistics είναι ένα κομμάτι του μεγαλύτερου supply chain.

Google dictionary: 

  • The detailed organization and implementation of a complex operation.
  • The commercial activity of transporting goods to customers. 

Cambridge Dictionary

  • The process of planning and organizing to make sure that resources are in the places where they are needed, so that an activity or process happens effectively


American dictionary

  • The careful organization of a complicated military, business, or other activity so that it happens in a successful and effective way:

            e.g  "The logistics of getting five kids off to school in the morning are pretty complex."

 

Investopedia: 

What Are Logistics?
Logistics refers to the overall process of managing how resources are acquired, stored, and transported to their final destination. Logistics management involves identifying prospective distributors and suppliers and determining their effectiveness and accessibility. Logistics managers are referred to as logisticians.

 

Από intekfreight-logistics.com

Definition of Logistics:
Definition of LogisticsLogistics and logistics management is a subset of processes that fall under supply chain management that plans, executes, reports and coordinates the movement of goods within an organization’s network of stakeholders that include:

  • Suppliers
  • Production & Manufacturing
  • Packaging
  • Distribution
  • Customers

The goal of logistics is to move product efficiently and securely from point A to point B at the least cost and best service.

Components of Logistics Include:

  • Inbound Freight
  • Outbound Freight
  • Warehousing
  • Materials Management
  • Order Fulfillment
  • Inventory Planning
  • Demand Planning



Νομίζω ότι πλέον είναι φανερό πως το κομμάτι της μεταφοράς αγαθών με καράβια ειναι απλά ένα κομμάτι των logistics και όχι το όλον. 

Μάλιστα είναι ένα μη απαραίτητο κομμάτι (στην περίπτωση που δεν χρειάζεται μεταφορά αγαθών με καράβια ή φορτιγά κτλ πχ στην περίπτωση μιας εταιρίας παροχής υπηρεσιών, μιας οικογένειας κτλ) 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Dr_Pepper said:

Νομίζω ότι πλέον είναι φανερό πως το κομμάτι της μεταφοράς αγαθών με καράβια

Από πότε το supply chain είναι η μεταφορά αγαθών με καράβια?
 

Από investopedia:

Logistics, which is one link in the supply chain, is different.

 

Logistics refers specifically to the part of the supply chain that deals with the planning and control of the movement and storage of goods and services from their point of origin to their final destination.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NickTG είπε

Από πότε το supply chain είναι η μεταφορά αγαθών με καράβια?

Απο το σημείο της κουβέντας που σχετίζεται με το σχόλιο σου εκτός αν είπες να πάρεις τυχαία ένα ποστ (που απαντούσε στο ότι το ότι έχουμε Έλληνες εφοπλιστές με φορτηγά πλοία δεν είναι απόδειξη ότι κατέχουμε το τόπι) και να το σχολιάσεις 

Και επαναλαμβάνω ο όρος logistics εφαρμόζει γενικά πχ και σε άυλες εταιρίες πχ software/παροχής υπηρεσιών στον στρατό, στο κράτος στην οικογένεια. 

Επειδή μπορεί να ενέχει κατα περίπτωση κομμάτι φυσικής διαχείρισης αγαθών δεν σημαίνει ότι ορίζεται απο αυτό. 

Και ακόμη και σε αυτή την περίπτωση (διαχείριση φυσικών αγαθών) δεν σημαίνει πως περιορίζεται στην μεταφορά τους απο τον τόπο παραγωγής στις αποθήκες μιας εταιρίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, Dr_Pepper said:

Απο το σημείο της κουβέντας που σχετίζεται με το σχόλιο σου εκτός αν είπες να πάρεις τυχαία ένα ποστ (που απαντούσε στο ότι το ότι έχουμε Έλληνες εφοπλιστές με φορτηγά πλοία δεν είναι απόδειξη ότι κατέχουμε το τόπι) και να το σχολιάσεις 

Και επαναλαμβάνω ο όρος logistics εφαρμόζει γενικά πχ και σε άυλες εταιρίες πχ software/παροχής υπηρεσιών στον στρατό, στο κράτος στην οικογένεια. 

Επειδή μπορεί να ενέχει κατα περίπτωση κομμάτι φυσικής διαχείρισης αγαθών δεν σημαίνει ότι ορίζεται απο αυτό. 

Και ακόμη και σε αυτή την περίπτωση (διαχείριση φυσικών αγαθών) δεν σημαίνει πως περιορίζεται στην μεταφορά τους απο τον τόπο παραγωγής στις αποθήκες μιας εταιρίας. 

Το ότι μπορεί κάπου να ειπώθηκε ότι το supply chain είναι η μεταφορά αγαθών με πλοία δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Γράφτηκε κάπου ότι είναι αποκλειστικά αυτό? 

Ναι, μπορεί να αναφέρεται και σε υπηρεσίες το logistics. Το γράφει άλλωστε στο κείμενο που παρέθεσα από πάνω από investopedia που λέει ότι το logistics είναι μέρος του supply chain. 

Εσύ έβαλες τη σελίδα. Δεν τη θεωρείς αξιόπιστη? 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, NickTG είπε

Το ότι μπορεί κάπου να ειπώθηκε ότι το supply chain είναι η μεταφορά αγαθών με πλοία δεν σημαίνει ότι ισχύει κιόλας. Γράφτηκε κάπου ότι είναι αποκλειστικά αυτό? 

Ναι, μπορεί να αναφέρεται και σε υπηρεσίες το logistics. Το γράφει άλλωστε στο κείμενο που παρέθεσα από πάνω από investopedia που λέει ότι το logistics είναι μέρος του supply chain. 

Εσύ έβαλες τη σελίδα. Δεν τη θεωρείς αξιόπιστη? 

Φίλε μου σε έχω ξαναδεί να ποστάρεις και στο παρελθόν οπότε δεν νομίζω να μην γνωρίζεις απο forum και ποιο ειναι το σωστό etiquette για να βγαίνει άκρη. 


"μπορεί κάπου να ειπώθηκε" όχι "κάπου" πολύ απλά σχολίασες παραθέτοντας αυτό το κομμάτι του ποστ μου 
 

  

11 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

όχι φίλε μου  η εφοδιαστική αλυσίδα ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ στα logistics και ΟΧΙ τα logistics στην εφοδιαστική αλυσίδα. 




Που απαντούσε ακριβώς στο απο πάνω ποστ 

 

  

11 ώρες πριν, Tamtiriri είπε

Δεν νομίζω τίποτα,  τα logistics ΕΙΝΑΙ ένα κομμάτι της εφοδιαστικής αλυσίδας 




το οποίο με την σειρά του ήταν απάντηση σε δικό μου ποστ που του είπα

  

12 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Το ότι νομίζεις οτι ο όρος logistics περιορίζεται στην διαδικασία της μεταφοράς και του ανεφοδιασμού αγαθών/πρώτων υλών απλά αποτελεί μια επιβεβαίωση των όσων είπα. 

Γιατί ακριβώς είπε 

 

  

Στις 15/11/2021 στις 9:59 ΠΜ, Tamtiriri είπε

Πέρα από την πλάκα όμως, θεωρουμαστε οι  Έλληνες μια από τις ισχυρότερες δυναμεις του κλάδου της εφοδιαστικής αλυσίδας  (ναυτιλία) . Ανίδεους δεν μας λες .




Όλα αυτά με τις απαντήσεις του καθενός να εμπεριέχουν και τα σχετικά quote που παραθέτω και στην ίδια καρτέλα με το πρώτο σου ποστ που έκανες quote σε εμένα. 

Άρα εμείς μιλούσαμε για την ελληνική ναυτιλία. 

Τέλος πάντων για να καταλήξουμε κάπου η κουβέντα όσο αφορά αυτό το κομμάτι είναι ότι το επιχείρημα περι της ελληνική ναυτιλίας δεν αποδεικνύει ότι "κατέχουμε το τόπι" για 2 λόγους

1) Γιατί η ναυτιλία και κατασυνέπεια το κομμάτι της αλυσίδας που έχει να κάνει με την μεταφορά αγαθών απο ένα λιμάνι σε ένα άλλο (στην καλύτερη -απο θέμα σχετικότητας περίπτωση απο το εργοστάσιο παραγωγής στην αποθήκη μιας εταιρίας) ειναι απλά ένα κομμάτι των logistics και όχι το όλον

2) Όπως έγραψα και πιο πάνω μιλάω μακροσκοπικά οπότε ακόμη και αν το 1 δεν ισχύει πάλι δεν λέει και πολλά μιας και ουδέποτε δεν είπα ότι κανένας έλληνας στον πλανήτη δεν γνωρίζει τι πάει να πει logistics ή ότι όλοι οι έλληνες είμαστε άσχετοι φυσικά και υπάρχουν εξαιρέσεις αλλιώς θα μας είχαν πάρει φαλάγγι και δεν θα υπήρχε καν ελλάδα :P  

 

Οπότε έχεις κάποια ένσταση πάνω σε αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...