Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι στη διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου και ομολογώ ότι είμαι αρκετά διχασμένος...

Τα προαπαιτούμενα που έχω είναι:

  • Μεγάλοι χώροι (2 παιδιά+γυναίκα που γεμίζει για 3 μέρες 3 βαλίτσες...)
  • Χαμηλή κατανάλωση
  • Διάρκεια στο χρόνο+χαμηλά κόστη συντήρησης-αξιοπιστία
  • Budget έως 36.000€

Ζητάω τη γνώμη σας, εάν κι εφόσον γνωρίζετε σχετικά για τα παρακάτω που έχω δει ή όποιο άλλο πιστεύετε ότι αξίζει:

  • Renault Arkana E-Tech full hybrid 145
  • Renault rafale E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • renaul symbioz E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • Scoda Octavia Grand Coupe Selection 1,5 TSI m-HEV 150 PS DSG 2024 FL
  • Corolla Cross Style1.8L 140HP 4X2
  • Corolla sedan STYLE1.8L Hybrid 140HP 4X2
  • Peugeot 2008 Active SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Peugeot 408 Allure L1 CROSS SEDAN | 1.2 Hybrid 136 e-DCS61.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • C5 AIRCROSS PLUS SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Hyundai KONA MY25 ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.6 129ps 6-DCT Hybrid
  • Kia NIRO HEV 1.6lt 129ps DYNAMIC

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους!

Επεξ/σία από georgio83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα θα σου πω τι θα εβγαζα απο την εξισωση:

  • Renault Arkana E-Tech full hybrid 145
  • Renault rafale E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • renaul symbioz E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • Peugeot 2008 Active SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Peugeot 408 Allure L1 CROSS SEDAN | 1.2 Hybrid 136 e-DCS61.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Hyundai KONA MY25 ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.6 129ps 6-DCT Hybrid

μιας και δε θα χωράς με τιποτα με αυτα που αναφερεις...

Εχεις πολυ καλο budget. Προσθεσε και το tucson λογικα χωράει. Επισης οριακά χωράς Tonale, Tiguan, kuga Ισως; (καπου ειδα οτι πλεον ερχεται με αυτοματο κιβωτιο και στον 1.5-δε ξερω αν ισχυει ή ηταν @@ του "ειδικου τυπου")

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, paylidis είπε

Προσωπικα θα σου πω τι θα εβγαζα απο την εξισωση:

  • Renault Arkana E-Tech full hybrid 145
  • Renault rafale E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • renaul symbioz E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • Peugeot 2008 Active SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Peugeot 408 Allure L1 CROSS SEDAN | 1.2 Hybrid 136 e-DCS61.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Hyundai KONA MY25 ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.6 129ps 6-DCT Hybrid

μιας και δε θα χωράς με τιποτα με αυτα που αναφερεις...

Εχεις πολυ καλο budget. Προσθεσε και το tucson λογικα χωράει. Επισης οριακά χωράς Tonale, Tiguan, kuga Ισως; (καπου ειδα οτι πλεον ερχεται με αυτοματο κιβωτιο και στον 1.5-δε ξερω αν ισχυει ή ηταν @@ του "ειδικου τυπου")

Χωράει το tuscon και τα υπόλοιπα που γράφεις, αλλά με κινητήρες που δεν βοηθούν στην οικονομία. Εκτός από το kUGA, το οποίο μου αρέσει πολύ είναι η αλήθεια, αλλά με σχεδόν 600€ φόρο πολυτελείας λόγω των 2,5lt κινητήρα στο υβριδικό δεν το εντάσσω στα υποψήφια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgio83 είπε

Χωράει το tuscon και τα υπόλοιπα που γράφεις, αλλά με κινητήρες που δεν βοηθούν στην οικονομία. Εκτός από το kUGA, το οποίο μου αρέσει πολύ είναι η αλήθεια, αλλά με σχεδόν 600€ φόρο πολυτελείας λόγω των 2,5lt κινητήρα στο υβριδικό δεν το εντάσσω στα υποψήφια...

Well Corolla Cross θα έλεγα εγώ αλλά το δίλιτρο , την διαφορά του φόρου αν δεν έχεις θέμα με τεκμήρια θα την κάνεις απόσβεση και θα κερδίσεις 60 άλογα και ανεξάρτητη ανάρτηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, georgio83 είπε

Χωράει το tuscon και τα υπόλοιπα που γράφεις, αλλά με κινητήρες που δεν βοηθούν στην οικονομία. Εκτός από το kUGA, το οποίο μου αρέσει πολύ είναι η αλήθεια, αλλά με σχεδόν 600€ φόρο πολυτελείας λόγω των 2,5lt κινητήρα στο υβριδικό δεν το εντάσσω στα υποψήφια...

Στο 1.5 αναφέρομαι. Εάν έχεις ψηλά την οικονομία τότε κορολα κρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παλικάρια κι ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Είπα ν'αρχίσω πάλι την αναζήτηση για τον αδερφό μου μετά από αρκετό καιρό που το καθυστερήσαμε λόγω ενός σοβαρού προβλήματος στην οικογένεια οπότε πάμε πάλι στην αναζήτηση για SUV έως 3Ο χιλιάδες ιδανικά εκτός αν αξίζει κάτι με λίγα παραπάνω και γίνει η υπέρβαση.

Βλέπω έχουν βγεί αρκετά καινούργια τα οποία θα ήθελα να τα δω και ειδικά να τα κάνουμε και κανένα test drive μπας και βγεί τίποτα καλό.

Να υπενθυμίσω ότι κοιτάω μόνο για αυτόματο βενζίνη(όχι πετρελαια).

Corolla Cross το εχω αποκλεισει λόγω μεγάλης καθυστερησης και το CHR επίσης.Yaris Cross εννοείται πως όχι.Εχω αποκλείσει επίσης Suzuki Vitara και SCross.Απο Fiat και Lexus δεν θέλω να δω κατι οπως και απο Reanult το Αρκανα κλπ.Το 3008 ξεφεύγει πολύ που μας άρεσε και το 2008 το αποκλείσαμε κι αυτό.Το Puma το καλοβλέπαμε αλλά το καινούριο με το τεράστιο τιμόνι λίγο μας χάλασε.

Συνεχίζω και αποκλείω VW και Skoda λόγω DSG που το είχαμε ξανασυζητήσει.Audi Q2 επισης κι αν θυμηθώ κάτι άλλο που έχουμε αποκλείσει το συζητάμε παρακατω.

Επίσης αποκλείω τα ηλεκτρικά.

Λέω να δώ τα καινούρια(αν και διαβάζω συνέχεια οτι θα είμαι συνεργείο) C3 & C3 Aircross.Επισης ενδιαφέρον φαινεται το νέο MG ZS Hybrid+ όπου τα 7 χρόνια εγγύηση μετριάζουν ίσως λίγο το ρίσκο της Κινεζιας και του Hybrid(δεν είναι και Toyota).Τελος αν και δεν μου αρέσει η Opel είδα βγηκε ενα καινούριο το Frontera όπου διαβάζω είναι αδερφάκι του C3 Aircross.

Αν δεν βρούμε κάτι ιδανικό για την περίπτωσή μας μέχρι 30Κ θα του δώσω εγώ δώρο 5Κ του brother και ίσως τότε να βάλω στο παιχνίδι Qashqai,Tucson,Sportage,Kuga η κάποιο μέχρι 35Κ και ούτε cent παραπάνω.

Κοιτούσα κατά καιρούς και κανένα μεταχειρισμένο 3008 αλλά καλύτερα καινούριο γιατί δεν θέλω να μπλέξω με τα μεχειρισμενα.

Πολύ με ψήνει το MG το ZS το υβριδικό αλλά θέλω να το οδηγήσω πρώτα βέβαια και να το δώ από κοντά.Ταυτοχρονα με φοβίζει υο άγνωστο της υπόθεσης και δεν θέλω να είμαι ο beta tester.

Συγνώμη για υο μακροσκελές κείμενο αλλά δεν θέλω να τα βγάζω ένα ένα στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.carandmotor.gr/nea/aytes-einai-oi-pio-axiopistes-markes

 

Δεν ξέρω τι λένε από αξιοπιστία όλες αυτές οι έρευνες. Η συγκεκριμένη λέει πως τα αποτελέσματα πάρθηκαν από πάνω από 330000 οχήματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Corolla Cross το εχω αποκλεισει λόγω μεγάλης καθυστερησης και το CHR επίσης.

Έχουν βελτιωθεί τα πράγματα. Για το chr αν δε βάλεις παραγγελία για κάποιο λόγο θα παραλάβεις στον ενάμισι μήνα περίπου 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Λέω να δώ τα καινούρια(αν και διαβάζω συνέχεια οτι θα είμαι συνεργείο) C3 & C3 Aircross.

Καλησπερα.

Γιατι αυτο? Μην μου κοβεις την χαρα :D Καλα καλα 1.5 μηνα δεν το εχω

Ισως να βλεπατε στo Budget αυτο και το C5 Aircross? Ειναι λιγο πανω βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, georgio83 said:

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι στη διαδικασία αγοράς νέου αυτοκινήτου και ομολογώ ότι είμαι αρκετά διχασμένος...

Τα προαπαιτούμενα που έχω είναι:

  • Μεγάλοι χώροι (2 παιδιά+γυναίκα που γεμίζει για 3 μέρες 3 βαλίτσες...)
  • Χαμηλή κατανάλωση
  • Διάρκεια στο χρόνο+χαμηλά κόστη συντήρησης-αξιοπιστία
  • Budget έως 36.000€

Ζητάω τη γνώμη σας, εάν κι εφόσον γνωρίζετε σχετικά για τα παρακάτω που έχω δει ή όποιο άλλο πιστεύετε ότι αξίζει:

  • Renault Arkana E-Tech full hybrid 145
  • Renault rafale E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • renaul symbioz E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • Scoda Octavia Grand Coupe Selection 1,5 TSI m-HEV 150 PS DSG 2024 FL
  • Corolla Cross Style1.8L 140HP 4X2
  • Corolla sedan STYLE1.8L Hybrid 140HP 4X2
  • Peugeot 2008 Active SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Peugeot 408 Allure L1 CROSS SEDAN | 1.2 Hybrid 136 e-DCS61.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • C5 AIRCROSS PLUS SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Hyundai KONA MY25 ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.6 129ps 6-DCT Hybrid
  • Kia NIRO HEV 1.6lt 129ps DYNAMIC

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους!

Από όλα αυτά εγώ θα πήγαινα με αυτή τη σειρά προτίμησης στο Rafale, Symbioz, Corolla Cross Lounge (όχι Style).

To Rafale λογικά θα ξεκινάει πάνω από 41-42k, οπότε είναι εκτός budget.

Το Symbioz βλέπω ότι θα ξεκινάει γύρω στα 35-36, οπότε είσαι οριακά.

Stellantis δε θα αγόραζα, καθώς ακόμη και να μη λάβεις υπ'όψιν τις βλάβες των κινητήρων της (έβαλαν καδένα στον νέο puretech), αυτοί είναι ξεπερασμένοι τεχνολογικά και με μεγάλη κατανάλωση σε σχέση με τα full hybrid.

Θα κοιτούσα και το MG ZS+ Hybrid, η μεγάλη έκδοση λογικά θα είναι στα 28-29 (στην Ισπανία κάνει 24k, εδώ είμαστε πλούσιοι).

Με βάση τα κριτήριά σου η λογική φωνάζει Toyota και μετά MG (εξαιρώντας την αξιοπιστία που είναι άγνωστη ακόμη). 

3 hours ago, paylidis said:

Προσωπικα θα σου πω τι θα εβγαζα απο την εξισωση:

  • Renault Arkana E-Tech full hybrid 145
  • Renault rafale E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • renaul symbioz E-Tech full hybrid 145 (αναμένεται)
  • Peugeot 2008 Active SUV | 1.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Peugeot 408 Allure L1 CROSS SEDAN | 1.2 Hybrid 136 e-DCS61.2 Hybrid 136 e-DCS6
  • Hyundai KONA MY25 ΕΚΔΟΣΗ PREMIUM 1.6 129ps 6-DCT Hybrid

μιας και δε θα χωράς με τιποτα με αυτα που αναφερεις...

Εχεις πολυ καλο budget. Προσθεσε και το tucson λογικα χωράει. Επισης οριακά χωράς Tonale, Tiguan, kuga Ισως; (καπου ειδα οτι πλεον ερχεται με αυτοματο κιβωτιο και στον 1.5-δε ξερω αν ισχυει ή ηταν @@ του "ειδικου τυπου")

Στα Rafale, Symbioz και 408 γιατί να μη χωράει; Το Rafale είναι D SUV, το Symbioz έχει μήκος σαν το Corolla Cross, λογικά και οι χώροι του είναι αρκετοί. Το 408 το είχα κάνει test drive και είχε άπλετους χώρους.

 

1 hour ago, HERTHAN said:

Καλησπέρα παλικάρια κι ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Είπα ν'αρχίσω πάλι την αναζήτηση για τον αδερφό μου μετά από αρκετό καιρό που το καθυστερήσαμε λόγω ενός σοβαρού προβλήματος στην οικογένεια οπότε πάμε πάλι στην αναζήτηση για SUV έως 3Ο χιλιάδες ιδανικά εκτός αν αξίζει κάτι με λίγα παραπάνω και γίνει η υπέρβαση.

Βλέπω έχουν βγεί αρκετά καινούργια τα οποία θα ήθελα να τα δω και ειδικά να τα κάνουμε και κανένα test drive μπας και βγεί τίποτα καλό.

Να υπενθυμίσω ότι κοιτάω μόνο για αυτόματο βενζίνη(όχι πετρελαια).

Corolla Cross το εχω αποκλεισει λόγω μεγάλης καθυστερησης και το CHR επίσης.Yaris Cross εννοείται πως όχι.Εχω αποκλείσει επίσης Suzuki Vitara και SCross.Απο Fiat και Lexus δεν θέλω να δω κατι οπως και απο Reanult το Αρκανα κλπ.Το 3008 ξεφεύγει πολύ που μας άρεσε και το 2008 το αποκλείσαμε κι αυτό.Το Puma το καλοβλέπαμε αλλά το καινούριο με το τεράστιο τιμόνι λίγο μας χάλασε.

Συνεχίζω και αποκλείω VW και Skoda λόγω DSG που το είχαμε ξανασυζητήσει.Audi Q2 επισης κι αν θυμηθώ κάτι άλλο που έχουμε αποκλείσει το συζητάμε παρακατω.

Επίσης αποκλείω τα ηλεκτρικά.

Λέω να δώ τα καινούρια(αν και διαβάζω συνέχεια οτι θα είμαι συνεργείο) C3 & C3 Aircross.Επισης ενδιαφέρον φαινεται το νέο MG ZS Hybrid+ όπου τα 7 χρόνια εγγύηση μετριάζουν ίσως λίγο το ρίσκο της Κινεζιας και του Hybrid(δεν είναι και Toyota).Τελος αν και δεν μου αρέσει η Opel είδα βγηκε ενα καινούριο το Frontera όπου διαβάζω είναι αδερφάκι του C3 Aircross.

Αν δεν βρούμε κάτι ιδανικό για την περίπτωσή μας μέχρι 30Κ θα του δώσω εγώ δώρο 5Κ του brother και ίσως τότε να βάλω στο παιχνίδι Qashqai,Tucson,Sportage,Kuga η κάποιο μέχρι 35Κ και ούτε cent παραπάνω.

Κοιτούσα κατά καιρούς και κανένα μεταχειρισμένο 3008 αλλά καλύτερα καινούριο γιατί δεν θέλω να μπλέξω με τα μεχειρισμενα.

Πολύ με ψήνει το MG το ZS το υβριδικό αλλά θέλω να το οδηγήσω πρώτα βέβαια και να το δώ από κοντά.Ταυτοχρονα με φοβίζει υο άγνωστο της υπόθεσης και δεν θέλω να είμαι ο beta tester.

Συγνώμη για υο μακροσκελές κείμενο αλλά δεν θέλω να τα βγάζω ένα ένα στην πορεία.

Θα τολμούσα το ZS στη θέση σας, διαφορετικά CHR.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Στα Rafale, Symbioz και 408 γιατί να μη χωράει; Το Rafale είναι D SUV, το Symbioz έχει μήκος σαν το Corolla Cross, λογικά και οι χώροι του είναι αρκετοί. Το 408 το είχα κάνει test drive και είχε άπλετους χώρους.

Το ραφαλ δε το έχω δει τα έβγαλα εκτός λόγω ρενο κυριως. Το 408 λόγω μορφής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Από όλα αυτά εγώ θα πήγαινα με αυτή τη σειρά προτίμησης στο Rafale, Symbioz, Corolla Cross Lounge (όχι Style).

To Rafale λογικά θα ξεκινάει πάνω από 41-42k, οπότε είναι εκτός budget.

Το Symbioz βλέπω ότι θα ξεκινάει γύρω στα 35-36, οπότε είσαι οριακά.

Stellantis δε θα αγόραζα, καθώς ακόμη και να μη λάβεις υπ'όψιν τις βλάβες των κινητήρων της (έβαλαν καδένα στον νέο puretech), αυτοί είναι ξεπερασμένοι τεχνολογικά και με μεγάλη κατανάλωση σε σχέση με τα full hybrid.

Θα κοιτούσα και το MG ZS+ Hybrid, η μεγάλη έκδοση λογικά θα είναι στα 28-29 (στην Ισπανία κάνει 24k, εδώ είμαστε πλούσιοι).

Με βάση τα κριτήριά σου η λογική φωνάζει Toyota και μετά MG (εξαιρώντας την αξιοπιστία που είναι άγνωστη ακόμη). 

Στα Rafale, Symbioz και 408 γιατί να μη χωράει; Το Rafale είναι D SUV, το Symbioz έχει μήκος σαν το Corolla Cross, λογικά και οι χώροι του είναι αρκετοί. Το 408 το είχα κάνει test drive και είχε άπλετους χώρους.

 

Θα τολμούσα το ZS στη θέση σας, διαφορετικά CHR.

Σε ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη άποψη σου. Η αλήθεια είναι ότι γενικά για stellantis κι εγώ έχω δεύτερες σκέψεις, αλλά πως γίνεται να ισχύουν όντως αυτά που λες (τα έχω διαβάσει κι εγώ) αλλά παρόλα αυτά να έχει πήξει ο τόπος με Peugeot & Citroen ( είναι όμορφα βέβαια τα άτιμα!)

Η αλήθεια είναι ότι πρώτα έχω το symbioz(όντως το rafale ξεφεύγει) και μετά το corolla. Ίσως και το mg hybrid+ (διαβάζω γενικά καλά λόγια για τα κυκλοφορούντα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paylidis είπε

Έχουν βελτιωθεί τα πράγματα. Για το chr αν δε βάλεις παραγγελία για κάποιο λόγο θα παραλάβεις στον ενάμισι μήνα περίπου 

Oχι για το CHR το ειχαμε βγαλει off για αλλους λογους.

3 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Καλησπερα.

Γιατι αυτο? Μην μου κοβεις την χαρα :D Καλα καλα 1.5 μηνα δεν το εχω

Καλησπερα.

Δεν ξερω κατι τετοια διαβαζω να λενε αλλα τωρα τι ισχυει και τι οχι τι να σου πω.Οσο να'ναι επηρεαζεσαι ειναι η αληθεια.

3 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Ισως να βλεπατε στo Budget αυτο και το C5 Aircross? Ειναι λιγο πανω βεβαια

Οχι το ειχαμε δει αλλα δεν μας αρεσε και πολυ.

1 ώρα πριν, djuan1988 είπε

Θα τολμούσα το ZS στη θέση σας, διαφορετικά CHR.

Ναι θελω να το δω το ZS σιγουρα.

Το CHR δεν μας αρεσε για διαφορους λογους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, paylidis said:

Το ραφαλ δε το έχω δει τα έβγαλα εκτός λόγω ρενο κυριως. Το 408 λόγω μορφής 

Μια χαρά είναι τα Renault, αλλά οι τιμές τους θυμίζουν Honda και εκεί είναι / θα φτάσουν οι πωλήσεις της αν συνεχίσει έτσι. Τη σώζουν τα Clio - Captur και το ότι οι Γάλλοι τα αγοράζουν γιατί είναι γαλλικά. Το hybrid της προφανώς υστερεί σε σχέση με της Toyota.

55 minutes ago, georgio83 said:

Σε ευχαριστώ για την εμπεριστατωμένη άποψη σου. Η αλήθεια είναι ότι γενικά για stellantis κι εγώ έχω δεύτερες σκέψεις, αλλά πως γίνεται να ισχύουν όντως αυτά που λες (τα έχω διαβάσει κι εγώ) αλλά παρόλα αυτά να έχει πήξει ο τόπος με Peugeot & Citroen ( είναι όμορφα βέβαια τα άτιμα!)

Η αλήθεια είναι ότι πρώτα έχω το symbioz(όντως το rafale ξεφεύγει) και μετά το corolla. Ίσως και το mg hybrid+ (διαβάζω γενικά καλά λόγια για τα κυκλοφορούντα). 

Γιατί ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει -  δεν ενδιαφέρεται να μάθει - δεν ξέρει που να ψάξει - ξέρει αλλά δεν τον ενδιαφέρει, αγοράζει με άλλα κριτήρια.

Επίσης είναι δύο συγκεκριμένα προβλήματα που βγάζουν - έβγαζαν οι κινητήρες της, δεν είναι ότι χαλάνε τα πάντα και είσαι όλη μέρα στα συνεργεία.

Ο αδερφός μου πχ ήξερε για το πρόβλημα με τον ιμάντα και όμως αγόρασε 208 γιατί το θεωρεί το ομορφότερο και του αρέσει το εσωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...