Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, filarhos είπε

Σχετικό:
Το id έχει κολλήσει η οθόνη 4 φορές στους 10 μήνες συμβίωσης... Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι η οθόνη κι όχι κάτι στο λειτουργικό του...
Πάντως μπήκε σε κάποιο safemode και είχα τα βασικά για να κινηθώ στην οθόνη μπροστά στο τιμόνι. Με παρατεταμένο πάτημα του power κάτω από την κεντρική οθόνη μετά από λίγα λεπτά επανήλθε στις 3 φορές και στην 4η πριν κανένα μήνα πριν προλάβω να κάνω κάτι επανήλθε.

Την πρώτη φορά η οθόνη έκαιγε από πίσω και από τότε έχω ένα πακέτο χαρτομάντηλα να μην το βλέπει τόσο ο ήλιος. Πλέον όσες φορές το έχω ακουμπήσει δεν καίει. Σημείωση έχω μεμβράνες στα τζάμια και μπροστά την πιο ανοικτή.

Δες μήπως έχεις αναβάθμιση. Λογικά θα την παίρνει ΟΤΑ. Στο Audi μου κόλλαει 1 στις 10 φορες για 7-8 δευτερόλεπτα σε black screen μεταξύ αλλαγης στα μενου κ έχει αναβάθμιση πρέπει να πάω να την κάνω αλλά είναι 4 ώρες (δεν έχει ΟΤΑ το mib που φοράει δυστυχως) 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 hours ago, paylidis said:

Δες μήπως έχεις αναβάθμιση. Λογικά θα την παίρνει ΟΤΑ. Στο Audi μου κόλλαει 1 στις 10 φορες για 7-8 δευτερόλεπτα σε black screen μεταξύ αλλαγης στα μενου κ έχει αναβάθμιση πρέπει να πάω να την κάνω αλλά είναι 4 ώρες (δεν έχει ΟΤΑ το mib που φοράει δυστυχως) 

Έχει κάνει μερικές αναβαθμίσεις...
Αλλά από ότι λένε έχει και κάποια που πρέπει να γίνουν στο συνεργείο...

Δεν τους καταλαβαίνω... Έκανα σοβαρή αναβάθμιση στον κινητήρα που ήθελε καλιμπράρισμα (δεν καταλάβαμε τίποτα) και δεν κάνει OTP για κάτι χαζομάρες π.χ. να κρατάει τις ρυθμίσεις του οδηγού στην θερμοκρασία της καμπίνας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, filarhos είπε

Έχει κάνει μερικές αναβαθμίσεις...
Αλλά από ότι λένε έχει και κάποια που πρέπει να γίνουν στο συνεργείο...

Δεν τους καταλαβαίνω... Έκανα σοβαρή αναβάθμιση στον κινητήρα που ήθελε καλιμπράρισμα (δεν καταλάβαμε τίποτα) και δεν κάνει OTP για κάτι χαζομάρες π.χ. να κρατάει τις ρυθμίσεις του οδηγού στην θερμοκρασία της καμπίνας..

για αυτο δε τα συμπαθω αυτα τα ηλεκτρονικά... Physical buttons να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο :P 

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2024 στις 9:55 ΠΜ, jimakos234 είπε

Καλημερα. Τελικά καταλήξαμε στο C3 Aircross, αυτο απο το TD. Ειναι κατι πουπρεπει να προσεξουμε στην ολη διαδικασια?

Λεμε να κανουμε και μεικτη, μας εδωσε καποιες προσφορες η αντιπροσωπεια, αλλα μας φανηκαν καπως τσιμπημενες

Καλοτάξιδο , το πήραμε εώς εταιρικό με 0 χιλίομετρα , με το diesel μοτέρ .

Προσέξτε με τη αντλία Adblue , βάλτε καλής ποιότητας , γιατι έβγαζαν θεματα του psa group.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, meletis_m είπε

Καλοτάξιδο , το πήραμε εώς εταιρικό με 0 χιλίομετρα , με το diesel μοτέρ .

Προσέξτε με τη αντλία Adblue , βάλτε καλής ποιότητας , γιατι έβγαζαν θεματα του psa group.

Το test drive εννουσα :D με βενζινη ειναι - 4κ χλμ, θα το εχουμε τελη του μηνα (χαρτουρα + οτι κλεινουν τωρα λογο εποχης, αλλιως μπορει και να το ειχαμε ηδη)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τι ποσό θα θεωρούσατε καλό για απαλλαγή σε μεικτή? Πχ τα 1000 μου φαίνονται κάπως, θα προτιμούσα να είναι κοντά στα 600 ευρώ η απαλλαγή.

Κοιτάω για anytime που είμαι τώρα 3 χρόνια, αλλά και HD / groupama / interlife αν κάποιος έχει εμπειρία αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jimakos234 είπε

Καλησπέρα, τι ποσό θα θεωρούσατε καλό για απαλλαγή σε μεικτή? Πχ τα 1000 μου φαίνονται κάπως, θα προτιμούσα να είναι κοντά στα 600 ευρώ η απαλλαγή.

Κοιτάω για anytime που είμαι τώρα 3 χρόνια, αλλά και HD / groupama / interlife αν κάποιος έχει εμπειρία αντίστοιχα.

Όσο χαμηλότερο αντέχει η τσέπη σου. Εμένα έχει 400 κ είναι αποδεκτό, πιο κάτω δεν έπεφτε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Έχει κανείς άποψη για το Fiat 500 Hybrid 1.0 70 hp Dolce vita?

Το θέλω για μέσα στην Αθήνα για λίγα χιλιόμετρα τον χρόνο. Με αγορά με χρηματοδότηση το δίνει η Fiat άτοκα αυτή την στιγμή και πιστεύω πως είναι καλή περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, bandicoot10 είπε

Καλησπέρα 

Έχει κανείς άποψη για το Fiat 500 Hybrid 1.0 70 hp Dolce vita?

Το θέλω για μέσα στην Αθήνα για λίγα χιλιόμετρα τον χρόνο. Με αγορά με χρηματοδότηση το δίνει η Fiat άτοκα αυτή την στιγμή και πιστεύω πως είναι καλή περίπτωση.

Πες μας αναγκες και budget. Γενικα για λιγα χλμ θεωρω οτι δεν χρειαζεται να δωσεις 17-18k που εχει. Αλλα πες μας παραπανω λεπτομερειες να βοηθησουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Πες μας αναγκες και budget. Γενικα για λιγα χλμ θεωρω οτι δεν χρειαζεται να δωσεις 17-18k που εχει. Αλλα πες μας παραπανω λεπτομερειες να βοηθησουμε

Budget έως 20.000 και με χρηματοδότηση με 5-6.000 προκαταβολή. Ανάγκες από χώρους κτλ δεν υπάρχουν, να είναι μικρό με χαμηλή κατανάλωση και με όσο μικρότερο επιτόκιο γίνεται με απασχολεί μόνο. Ξέχασα να αναφέρω πως το έχω έναν μήνα περίπου με leasing το αμάξι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά ήθελα μια άποψη για προβλήματα κτλ από κάποιον που το έχει περισσότερο καιρό από εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bandicoot10 είπε

Budget έως 20.000 και με χρηματοδότηση με 5-6.000 προκαταβολή. Ανάγκες από χώρους κτλ δεν υπάρχουν, να είναι μικρό με χαμηλή κατανάλωση και με όσο μικρότερο επιτόκιο γίνεται με απασχολεί μόνο. Ξέχασα να αναφέρω πως το έχω έναν μήνα περίπου με leasing το αμάξι και είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά ήθελα μια άποψη για προβλήματα κτλ από κάποιον που το έχει περισσότερο καιρό από εμένα.

Θεωρω πως ειναι πολλα λεφτα για τοσο μικρο αμαξι.

Για τι χρηση το θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, bandicoot10 είπε

Για μέσα στην πόλη αποκλειστικά.

προσωπικά δε θα εδινα 20Κ για 500αρι... Θα προτιμουσα ισως ενα panda ή ενα Aygo εαν εχω απολυτο περιορισμο μεγεθους, ειδαλλως θα πηγαινα με τα 20 σε ενα μεγαλυτερο αμαξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...