Προς το περιεχόμενο

Αγορα καινουργιου αυτοκινητου (γνώμες-ιδέες-προτάσεις-προσφορές)


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, zanskou είπε

ή πρώην leasing. δν έχουν όλες οι εταιρείες την ίδια πολιτική, αλλά λίγη διαφάνεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. άσε που την ειλικρίνεια εγώ προσωπικά την εκτιμώ και περισσότερο 

Σωστός ξέχασα και το leasing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως η εργοστασιακή είναι 3ετης και τα 5 γίνονται με επέκταση του εδώ εισαγωγέα;

Με την εγγύηση αλλάζει και όντως για μένα καλύτερα να δεις νέο ή μεταχειρισμένο από αλλού ή/και ιδιώτη αν έχεις κλειδώσει στο κλιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πάρε ένα τηλέφωνο στην VW Αργυρούπολης έχει τα πάντα συνήθως για τεστ ντραιβ

Μάλλον μυρίζει test drive αμάξι αυτό και ντροπή αν ισχύει και δεν σας το είπε. Τα αμάξια που παίρνει η εταιρεία για test drive δεν έχουν την κανονική εγγύηση

Ωραια, θα παρω το μεσημερακι στην VW Αργυρούπολης. Θα κατεβω και προς συγγρου στην citroen το απογευμα.

5 λεπτά πριν, majnun είπε

Μήπως η εργοστασιακή είναι 3ετης και τα 5 γίνονται με επέκταση του εδώ εισαγωγέα;

Με την εγγύηση αλλάζει και όντως για μένα καλύτερα να δεις νέο ή μεταχειρισμένο από αλλού ή/και ιδιώτη αν έχεις κλειδώσει στο κλιο.

5ετης ελεγε στην σελιδα παντως (και στο τοτε μοντελο απο οσο θυμαμαι). ειδωμεν. Θα το ρωτησω πλαγιως αυριο τι παιζει με το μτχ, στο test drive του νεου. Αν τα μασησει δεν πειραζει, συνεχιζουμε παρακατω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,
 
Είμαι σε διαδικασία αγοράς αυτόματου αυτοκινήτου, budget 25-30, 50% χρηματοδότηση. Είμαστε οικογένεια με 1 παιδί και 1 μεγάλο σκύλο,κάνω γύρω στα 10-12κ χλμ /χρονο και χρειαζόμαστε καλό boot space >400. 
Προέρχομαι απο VW group με golf /polo και δεν θέλω να επιστρέψω. 
 
Γενικά έχω δει διάφορα μοντέλα όμως έχω καταλήξει σε κάποια  
-Ford - Puma ST-X automato
-Mazda CX -5 το εισαγωγικο μοντέλο.
-Honda Eny1 (με την προσφατη έκπτωση βγαίνει στα 30Κ)
-Hyundai Kona auto με τον χιλιαρι κινητηρα στα 120hp
 
Μόνο το Puma//155 έχω κάνει τεστ drive για 15' (ελεος) το οποίο μου άφησε καλές εντυπώσεις( νταξ δεν ειναι γκολφ).
 
Η κατανάλωση δεν είναι προτεραιότητα , έχω πάρκινγκ. Θα ήθελα όμως μεγάλη εγγύηση όπως π.χ. της Ford για αυτό το έχω βάλει και στο #1.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, jfragakis είπε

@C(r)y γιατί δεν κοιτάς και kia xceed που έχει 7 χρόνια εγγύηση?

 

υψηλο επιτοκιο, θελω χαμηλή δόση.... αλλιως θα πηγαινα κ σε sportage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Δεν φαίνεται τι γράφεις αδερφέ....

 

33 λεπτά πριν, paylidis είπε

To copy paste από άλλο φόρουμ φταίει. Φτιάξε το κείμενο σου cry μπας κ μπορέσουμε να το διαβάσουμε 

Γατάκια εγώ που έχω μαύρο theme πρώτη φορά βλέπω :D

Συνήθως απο το copy paste δεν τα βλέπω εγώ 🤣

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι σε διαδικασία αγοράς αυτόματου αυτοκινήτου, budget 25-30, 50% χρηματοδότηση. Είμαστε οικογένεια με 1 παιδί και 1 μεγάλο σκύλο,κάνω γύρω στα 10-12κ χλμ /χρονο και χρειαζόμαστε καλό boot space >400. 

Προέρχομαι απο VW group με golf /polo και δεν θέλω να επιστρέψω. 

 

Γενικά έχω δει διάφορα μοντέλα όμως έχω καταλήξει σε κάποια  

-Ford - Puma ST-X automato

-Mazda CX -5 το εισαγωγικο μοντέλο.

-Honda Eny1 (με την προσφατη έκπτωση βγαίνει στα 30Κ)

-Hyundai Kona auto με τον χιλιαρι κινητηρα στα 120hp

 

Μόνο το Puma//155 έχω κάνει τεστ drive για 15' (ελεος) το οποίο μου άφησε καλές εντυπώσεις( νταξ δεν ειναι γκολφ).

 

Η κατανάλωση δεν είναι προτεραιότητα , έχω πάρκινγκ. Θα ήθελα όμως μεγάλη εγγύηση όπως π.χ. της Ford για αυτό το έχω βάλει και στο #1.

Μάλλον επειδή έχω μαυρο φόντο δεν φαίνονταν στους άσπρους … 😛

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Μάλλον επειδή έχω μαυρο φόντο δεν φαίνονταν στους άσπρους … 😛

Ήμουν σίγουρος ότι για αυτό το έβλεπα εγώ :D δικός μου είσαι

Στην ερώτηση το CX-5 θα το άφηνα απέξω , δίλιτρο και τάφος για το βάρος του

Η KIA έχει μεγαλύτερη εγγύηση απο Hyundai θες απαραίτητα SUV ? Το X-Ceed το έχεις σκεφτεί ?

Ανέφερε και ο @Αλεξανδρος A.92 ότι παίζουν και κάποια ετοιμοπαράδοτα και καλύπτει τις ανάγκες σου σε budget , χώρους και εγγύηση

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, C(r)y είπε

Καλησπέρα σας,

 

Είμαι σε διαδικασία αγοράς αυτόματου αυτοκινήτου, budget 25-30, 50% χρηματοδότηση. Είμαστε οικογένεια με 1 παιδί και 1 μεγάλο σκύλο,κάνω γύρω στα 10-12κ χλμ /χρονο και χρειαζόμαστε καλό boot space >400. 

Προέρχομαι απο VW group με golf /polo και δεν θέλω να επιστρέψω. 

 

Γενικά έχω δει διάφορα μοντέλα όμως έχω καταλήξει σε κάποια  

-Ford - Puma ST-X automato

-Mazda CX -5 το εισαγωγικο μοντέλο.

-Honda Eny1 (με την προσφατη έκπτωση βγαίνει στα 30Κ)

-Hyundai Kona auto με τον χιλιαρι κινητηρα στα 120hp

 

Μόνο το Puma//155 έχω κάνει τεστ drive για 15' (ελεος) το οποίο μου άφησε καλές εντυπώσεις( νταξ δεν ειναι γκολφ).

 

Η κατανάλωση δεν είναι προτεραιότητα , έχω πάρκινγκ. Θα ήθελα όμως μεγάλη εγγύηση όπως π.χ. της Ford για αυτό το έχω βάλει και στο #1.

Μάλλον επειδή έχω μαυρο φόντο δεν φαίνονταν στους άσπρους … 😛

Toyota Chr 1.8 στα 28,5? Corolla cross 1.8 (οριακα εισαι, στα 30,5-31 ειναι)? Υβριδικα αυτοματα 

VW group κ να ηθελες αφενός με τα ξηρου τυπου κιβωτια θεωρω οτι δεν αξιζει το ρισκο και αφετέρου δε παιρνεις πρακτικα τιποτα στο μεγεθος/specs που θες σε αυτα τα χρηματα πλεον εκτος απο κανενα χιλιαρι bsuv...

Το πουμα το ειχα δει για 2ο αμαξι κ μου φανηκε μικρο, ποσο μαλλον για κυριο με παιδι κ σκυλι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κοιτας Focus που βγαινει στα 27 ;

Και εχεις και το χαμηλο επιτόκιο και την 8ετη εγγύηση και καλύτερο αμάξι απο το πουμα.

Εντάξει δεν ειναι ST (έστω και 1000αρι με 170 αλογα αλλά ST παρόλα αυτά), αλλά για οικογενειακό είναι μπόμπα.

Εναλλακτικά δες και Citroen, έχει ακόμη καλές τιμές σε σχέση με τα υπόλοιπα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, paylidis είπε

Toyota Chr 1.8 στα 28,5? Corolla cross 1.8 (οριακα εισαι, στα 30,5-31 ειναι)? Υβριδικα αυτοματα 

VW group κ να ηθελες αφενός με τα ξηρου τυπου κιβωτια θεωρω οτι δεν αξιζει το ρισκο και αφετέρου δε παιρνεις πρακτικα τιποτα στο μεγεθος/specs που θες σε αυτα τα χρηματα πλεον εκτος απο κανενα χιλιαρι bsuv...

Το πουμα το ειχα δει για 2ο αμαξι κ μου φανηκε μικρο, ποσο μαλλον για κυριο με παιδι κ σκυλι...

Το puma έχει σχεδόν πορτμπαγαζ 100 λίτρα παραπάνω από το CHR και 40 από το Corolla cross, το Chr έχει μεγαλύτερο χώρο καμπίνας. Επίσης μιλάμε για ένα επιτόκιο 10% το οποίο θεωρώ ληστρικό για αγορά αυτοκινήτου( προσωπική άποψη τελειως) όπως επίσης και +2 χρόνια εγγύηση.

 

17 λεπτά πριν, majnun είπε

Γιατι δεν κοιτας Focus που βγαινει στα 27 ;

Και εχεις και το χαμηλο επιτόκιο και την 8ετη εγγύηση και καλύτερο αμάξι απο το πουμα.

Εντάξει δεν ειναι ST (έστω και 1000αρι με 170 αλογα αλλά ST παρόλα αυτά), αλλά για οικογενειακό είναι μπόμπα.

Εναλλακτικά δες και Citroen, έχει ακόμη καλές τιμές σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Εγώ βλέπω 31Κ το focus το πιο φθηνό αυτόματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασα το κομμάτι που λες ότι το θες αυτόματο. Δεν ξέρω αν θα εμπιστευόμουν τα αυτόματα της Ford αλλά και πάλι προτιμώ φοκους από πουμα

https://www.fordmarketplace.gr/summary?code=6&vin=WF0NXXGCHNRK25829

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...