Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω ένα σύστημα που το χρησιμοποίησα 1 χρόνο για προγραμματικό και YouTube και θέλω να στο διώξω. Πόσο θα λέγατε να το βάλω ?

Ryzen 7 5700g 

Asus rog strix b550 F gaming WiFi 2

970 evo plus 500 gb 

Peerless assasin 120 se

Be quiet 500 dx 

Gskill trident z neo 32gb 3600mhz cas 16 

Μαζί με win 10 pro 

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρρυ αλλά δεν ξρ πώς λειτουργεί το forum

Έχω κουτιά και αποδείξεις 

Επεξ/σία από Cosmos19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Cosmos19 said:

Καλησπέρα έχω ένα σύστημα που το χρησιμοποίησα 1 χρόνο για προγραμματικό και YouTube και θέλω να στο διώξω. Πόσο θα λέγατε να το βάλω ?

Ryzen 7 5700g 

Asus rog strix b550 F gaming WiFi 2

970 evo plus 500 gb 

Peerless assasin 120 se

Be quiet 500 dx 

Gskill trident z neo 32gb 3600mhz cas 16 

Μαζί με win 10 pro 

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρρυ αλλά δεν ξρ πώς λειτουργεί το forum

Έχω κουτιά και αποδείξεις 

Θα ελεγα γυρω στα 450 ευρω. (Σε αυτο συμπεριλαμβανω και τροφοδοτικο που δεν αναφερατε και δεν ξερω αν ειναι ακριβο.)

Επεξ/σία από benign
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, benign είπε

Θα ελεγα γυρω στα 450 ευρω. (Σε αυτο συμπεριλαμβανω και τροφοδοτικο που δεν αναφερατε και δεν ξερω αν ειναι ακριβο.)

Psu έχω be quiet straight power 11 750 watt αλλά θα το κρατήσω για το άλλο build

Ευχαριστώ πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cosmos19 είπε

Καλησπέρα έχω ένα σύστημα που το χρησιμοποίησα 1 χρόνο για προγραμματικό και YouTube και θέλω να στο διώξω. Πόσο θα λέγατε να το βάλω ?

Ryzen 7 5700g 

Asus rog strix b550 F gaming WiFi 2

970 evo plus 500 gb 

Peerless assasin 120 se

Be quiet 500 dx 

Gskill trident z neo 32gb 3600mhz cas 16 

Μαζί με win 10 pro 

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρρυ αλλά δεν ξρ πώς λειτουργεί το forum

Έχω κουτιά και αποδείξεις 

Δε πειράζει βρε συ που δε ξέρεις πως λειτουργεί το φόρουμ.

Στο ψητό τώρα,

 

Το σύστημα σου από όσο καταλαβαίνω τον χρησιμοποιούσες κατά κύριο λόγο για δουλειά και χαλάρωση. Πρόκειται για έναν πάρα πολύ ωραίο φτιαγμένο υπολογιστή για τα λεφτά του. Έχεις πάρει ένα κουτί το οποίο το συμπαθεί πάρα πολύ η αγορά και specs τα οποία θα προσέλκυαν έναν ενδιαφερόμενο αγοραστή για ένα πλήρες (σχεδόν) tower. Πιστεύω πως αυτό που θα πείραζε βέβαια τους ένα κομμάτι των αγοραστών είναι το γεγονός πως ο υπολογιστής δεν έχει κάρτα γραφικών. Δε την αναζητάνε όλοι , οπότε είσαι καλυμμένος. Εγώ για ένα τέτοιο προσεγμένο σύστημα θα ήμουν διατεθειμένος να δώσω κοντά στα 480 με 530 (χωρίς παζάρια), διότι πλέον έχουν βγει και οι μνήμες DDR5 στην αγορά. Ότι ερώτηση έχεις πες μας : )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Trevor είπε

Δε πειράζει βρε συ που δε ξέρεις πως λειτουργεί το φόρουμ.

Στο ψητό τώρα,

 

Το σύστημα σου από όσο καταλαβαίνω τον χρησιμοποιούσες κατά κύριο λόγο για δουλειά και χαλάρωση. Πρόκειται για έναν πάρα πολύ ωραίο φτιαγμένο υπολογιστή για τα λεφτά του. Έχεις πάρει ένα κουτί το οποίο το συμπαθεί πάρα πολύ η αγορά και specs τα οποία θα προσέλκυαν έναν ενδιαφερόμενο αγοραστή για ένα πλήρες (σχεδόν) tower. Πιστεύω πως αυτό που θα πείραζε βέβαια τους ένα κομμάτι των αγοραστών είναι το γεγονός πως ο υπολογιστής δεν έχει κάρτα γραφικών. Δε την αναζητάνε όλοι , οπότε είσαι καλυμμένος. Εγώ για ένα τέτοιο προσεγμένο σύστημα θα ήμουν διατεθειμένος να δώσω κοντά στα 480 με 530 (χωρίς παζάρια), διότι πλέον έχουν βγει και οι μνήμες DDR5 στην αγορά. Ότι ερώτηση έχεις πες μας : )

Ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου !! Σκέφτηκα να το βάλω στα 400 ευρώ για να είναι καλή τιμή για άτομα που ψάχνουν για πσ, εξάλλου πάνω από 400 δεν πιστεύω να θέλει να δώσει κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cosmos19 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την γνώμη σου !! Σκέφτηκα να το βάλω στα 400 ευρώ για να είναι καλή τιμή για άτομα που ψάχνουν για πσ, εξάλλου πάνω από 400 δεν πιστεύω να θέλει να δώσει κάποιος.

Για εμένα τουλάχιστον, αλλά και για τον υπόλοιπο κόσμο, νομίζω πως η λέξη κλειδί είναι: ΤΙΜΗ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΗ

Και αν το βάλεις ας πούμε και στην επικεφαλίδα της αγγελίας πιστεύω θα έχει τύχη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Cosmos19 είπε

Καλησπέρα έχω ένα σύστημα που το χρησιμοποίησα 1 χρόνο για προγραμματικό και YouTube και θέλω να στο διώξω. Πόσο θα λέγατε να το βάλω ?

Ryzen 7 5700g 

Asus rog strix b550 F gaming WiFi 2

970 evo plus 500 gb 

Peerless assasin 120 se

Be quiet 500 dx 

Gskill trident z neo 32gb 3600mhz cas 16 

Μαζί με win 10 pro 

Ευχαριστώ για την απάντηση και σόρρυ αλλά δεν ξρ πώς λειτουργεί το forum

Έχω κουτιά και αποδείξεις 

Τι τροφοδοτικό έχεις πάνω. Θεωρώ ότι για να πιάσει τα 450€ και όχι τα 300€ θα πρέπει τουλάχιστον αυτό να είναι ένα απ' τα δυνατά του χαρτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Cosmos19 είπε

εξάλλου πάνω από 400 δεν πιστεύω να θέλει να δώσει κάποιος.

Λογικά τα 400€ θα τα πιάσεις σχετικά εύκολα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με το build σου είναι οτι έχει αρκετά ακριβά κομμάτια και θα πρέπει να βρεις τον κατάλληλο αγοραστή που θέλει να τα πληρώσει.

Αν ρωτάς εμένα λοιπόν, στην παραπάνω σύνθεση με τον 5700g, δε θα επέλεγα μια τόσο ακριβή μητρική...

δε θα χρησιμοποιούσα ένα τόσο ακριβό δίσκο...

δε θα επέλεγα μια τόσο ακριβή και τέρας ψύκτρα...

θα πήγαινα σε πιο vfm μνήμες χωρίς rgb...

Με αυτά και αυτά, ένα (όχι ίδιο αλλά ούτε σάπιο)σύστημα με 5700g θα μου στοίχιζε καινούργιο περί τα 470€.

Αν κοντά σε αυτά τα λεφτά, παίρνω κάτι πολύ καλύτερο (όπως τα δικά σου εξαρτήματα) και σε καλή κατάσταση ίσως ήταν ο μόνος λόγος για να με προσελκύσει ως αγοραστή.

Θεωρώ λογική τιμή περί τα 450€

 

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manolis940 είπε

Τι τροφοδοτικό έχεις πάνω. Θεωρώ ότι για να πιάσει τα 450€ και όχι τα 300€ θα πρέπει τουλάχιστον αυτό να είναι ένα απ' τα δυνατά του χαρτιά.

Be quiet straight power 11 750 watt

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Λογικά τα 400€ θα τα πιάσεις σχετικά εύκολα.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα με το build σου είναι οτι έχει αρκετά ακριβά κομμάτια και θα πρέπει να βρεις τον κατάλληλο αγοραστή που θέλει να τα πληρώσει.

Αν ρωτάς εμένα λοιπόν, στην παραπάνω σύνθεση με τον 5700g, δε θα επέλεγα μια τόσο ακριβή μητρική...

δε θα χρησιμοποιούσα ένα τόσο ακριβό δίσκο...

δε θα επέλεγα μια τόσο ακριβή και τέρας ψύκτρα...

θα πήγαινα σε πιο vfm μνήμες χωρίς rgb...

Με αυτά και αυτά, ένα (όχι ίδιο αλλά ούτε σάπιο)σύστημα με 5700g θα μου στοίχιζε καινούργιο περί τα 470€.

Αν κοντά σε αυτά τα λεφτά, παίρνω κάτι πολύ καλύτερο (όπως τα δικά σου εξαρτήματα) και σε καλή κατάσταση ίσως ήταν ο μόνος λόγος για να με προσελκύσει ως αγοραστή.

Θεωρώ λογική τιμή περί τα 450€

 

 

Εγώ το σκέφτομαι ότι όποιος το αγοράσει πουλάει τον 5700g όσο είναι και κουμπώνει έναν 5700x3d η 5800x3d επιτόπου..Εγώ έτσι το πήγαινα αλλά δεν βγήκε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Inler είπε

15€ max όταν 30€ φεύγουν οι απλές 16αρες 3200mhz

Κάπου εκεί έλεγα και εγώ σε ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Cosmos19 είπε

Be quiet straight power 11 750 watt

Εγώ το σκέφτομαι ότι όποιος το αγοράσει πουλάει τον 5700g όσο είναι και κουμπώνει έναν 5700x3d η 5800x3d επιτόπου..Εγώ έτσι το πήγαινα αλλά δεν βγήκε 

Ίσως θα μπορούσε να πάει σε κάποιο συνδυασμό καλής cpu και μέτριας προς καλής κάρτας δεδομένου του τροφοδοτικού σου έτσι ώστε να το μετατρέψει σε ένα αξιοπρεπέστατο gaming PC. Το PC σου με μία πρόχειρη έρευνα αλλά χωρίς εναλλακτικές κάνει γύρω στα 750€

Πιστεύω ότι τα προφίλ των αγοραστών που θα αγοράσει το συγκεκριμένο PC είναι:

  • Εκείνος που θέλει ελαφρύ gaming και θα το κρατήσει ως έχει
  • Εκείνος που θα εκτιμήσει κάπως το RGB, ίσως εκεί είναι καλό να δώσεις και την stock ψύκτρα αν την έχεις
  • Εκείνος που θα βάλει μία κάρτα γραφικών πάνω χωρίς να αλλάξει τον επεξεργαστή και θα το βελτιώσει κάπως

Εγώ θεωρώ ότι τα 450€ θέλουν λίγη υπομονή στα 400€ θα φύγει πιο εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγω αναβάθμισης το προηγούμενο σύστημα πλεονάζει άρα θα πρέπει να φύγει. Επειδή ήμουν εκτός χώρου/αγοράς για καιρό, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στην σωστή και δίκαιη κοστολόγηση του συνόλου θα το εκτιμούσα.

  • Cooler Master 500W PSU
  • Intel i5-3570K CPU
  • Asus P8H77-M Μητρική
  • 24 GB RAM DDR3 1666Mhz
  • Gigabyte GeForce GTX-1050 TI 4GB GPU

Ξεκαθαρίζω πως HDD/SSD μαζί δεν θα δοθεί.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο Φόρουμ. Σκέφτομαι να βάλω πωλητήριο σε ένα ποδήλατο βουνού Cube Analog 29 black'n'white 2013 size 17'' . Το συγκεκριμένο ποδήλατο δεν έχει διανύσει πάνω από 5 χλμ. Είχε βγει μια βόλτα στην αρχή και από τότε είναι παρκαρισμένο. Τι τιμή θεωρείτε ότι πρέπει να ζητήσω;

Παραθέτω τα τεχνικά του χαρακτηριστικά που βρήκα στο διαδίκτυο:

Το Cube Analog 29 είναι ένα εξαιρετικό ποδήλατο βουνού, με μεγάλους τροχούς 29 ιντσών, είναι τέλειο για καθημερινή οδήγηση σε συμπαγείς χωματόδρομους, δρόμους ασφάλτου και εκτός δρόμου. Το πιρούνι ανάρτησης Rock Shox XC 28 είναι ένα κλασικό πιρούνι cross-country από τον κορυφαίο κατασκευαστή Rock Shox με δυνατότητες lockout. Ένα ελαφρύ πλαίσιο αλουμινίου, τα υδραυλικά δισκόφρενα Shimano BR-M395 και ένα πιρούνι RockShox θα βοηθήσουν σε αυτό. 
Πλαίσιο  Alu Lite 6061 AMF 29er RFR-Geometry, μόνο δίσκος
Πίσω ντεραγιέρ  Shimano Deore RD-M592 SGS Shadow, 9 ταχυτήτων
Ημι-ενσωματωμένη κολόνα τιμονιού  FSA No.10, 1 1/8"
Easton EA30 Lowriser Μεγάλο τιμόνι , 660 χλστ
Στέλεχος  Easton EA30 Oversized, Lenkerklemmung 31,8mm, 8°
Seatpost  Easton EA30 30,9*400mm
Σέλα  Scape Active 8
Πεντάλ  Alu PD-971
Shifters/Shifters  Shimano Acera SL-M390, Rapidfire-Plus, 9 ταχυτήτων
Μπροστινός εκτροχιαστής  Shimano Alivio FD-M430, Top Swing 34,9 mm, 9 ταχυτήτων
Σύστημα/μανιβέλα  Shimano Acera FC-M371 44x32x22T, Innenlager BB-UN26 123mm
Ζάντες  RFR ZX24 29er
Shimano HB-RM66 Centerlock Disc / Shimano FH-RM66 Centerlock Disc Hubs
Ελαστικά  Schwalbe Smart Sam 2.25
Σφιγκτήρας καθίσματος  RFR Varioclose 34,9mm
CUBE  Performance Grips
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, hoakin1981 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγω αναβάθμισης το προηγούμενο σύστημα πλεονάζει άρα θα πρέπει να φύγει. Επειδή ήμουν εκτός χώρου/αγοράς για καιρό, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στην σωστή και δίκαιη κοστολόγηση του συνόλου θα το εκτιμούσα.

  • Cooler Master 500W PSU
  • Intel i5-3570K CPU
  • Asus P8H77-M Μητρική
  • 24 GB RAM DDR3 1666Mhz
  • Gigabyte GeForce GTX-1050 TI 4GB GPU

Ξεκαθαρίζω πως HDD/SSD μαζί δεν θα δοθεί.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Κουτι δεν υπαρχει? Θα δωθει χωρις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...