Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, LLLEFTERIS said:

Και τα έχουν και τα χαίρονται.

Εγώ έδωσα σε φίλο ένα Dell i7 7ης γενιάς με 4gb κάρτα γραφικών 16gb ram με 170 ευρώ.

Εσυ δεν ρυθμιζεις ομως την αγορα των μεταχειρισμενων γιατι εισαι μονο ενας ανθρωπος.Αυτη ρυθμιζεται καλως η κακως απο την πλειοψηφια των πωλητων.Και αν θελεις,για να ειμαι ελικρινης μαζι σου,οσα παραδειγματα εχεις δωσει κατα καιρους διαφωνω,εσυ τα σκοτωνεις,για να σου πω ειλικρινα την γνωμη μου.Αλλοι που δεν εχουν πολλα χρηματα δεν μπορουν να σκοτωνουν και επιπλεον υπαρχουν απατεωνες που θελουν να αγορασουν μεταχειρισμενα φτηνα για να τα μεταπωλησουν με αλλο username και εδω και σε αλλα sites.

Επομενως δεν μπορεις να επικαλεισαι τιμες αν δεν δωσεις απτο παραδειγμα απο refurbished η ιστοσελιδες. Φιλικα παντα.

 

 

Επεξ/σία από benign
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, benign είπε

και επιπλεον υπαρχουν απατεωνες που θελουν να αγορασουν μεταχειρισμενα φτηνα για να τα μεταπωλησουν με αλλο username και εδω και σε αλλα sites.

Και μάλιστα όταν η ηθική υπαγορεύει να τους θάψουν μαζί με τη συσκευή που στραβώθηκαν και αγόρασαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, benign είπε

Εσυ δεν ρυθμιζεις ομως την αγορα των μεταχειρισμενων γιατι εισαι μονο ενας ανθρωπος.Αυτη ρυθμιζεται καλως η κακως απο την πλειοψηφια των πωλητων.Και αν θελεις,για να ειμαι ελικρινης μαζι σου,οσα παραδειγματα εχεις δωσει κατα καιρους διαφωνω,εσυ τα σκοτωνεις,για να σου πω ειλικρινα την γνωμη μου.Αλλοι που δεν εχουν πολλα χρηματα δεν μπορουν να σκοτωνουν και επιπλεον υπαρχουν απατεωνες που θελουν να αγορασουν μεταχειρισμενα φτηνα για να τα μεταπωλησουν με αλλο username και εδω και σε αλλα sites.

Επομενως δεν μπορεις να επικαλεισαι τιμες αν δεν δωσεις απτο παραδειγμα απο refurbished η ιστοσελιδες. Φιλικα παντα.

 

 

Κάτι έτσι στην τύχη. Αν κάνεις τον κόπο να ψάξεις θα βρεις κι άλλες πολλές αγγελίες. Εσύ μπορείς να μου εξηγήσεις με ποια λογική ένα μηχάνημα που πριν από 7 χρόνια είχε καινούργιο 450€ θα πιάσει σήμερα 250;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα νομίζει ο άνθρωπος οτι εσείς τον τρολάρετε...

Σας ζητάει λινκ παραδείγματος της τιμής που δίνετε(refurbished με εγγύηση στα 150€) και τελικά του φέρνετε παράδειγμα μεταχειρισμένο, μερικώς λειτουργικό (χαλασμένη hdmi - χαλασμένο πληκτρολόγιο) από άτομο με μηδενικές αξιολογήσεις...

Ναι προφανώς δεν είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν οτι το εν λόγω λάπτοπ αξίζει 250€, αποδείξτε όμως τα λεγόμενά σας με πραγματικά παραδείγματα και όχι θεωρίες...

Φτάσατε να του λέτε οτι το λάπτοπ του δεν αξίζει ούτε 100 ενώ σε refurbished γίνεται μακελείό από χειρότερες σαβούρες σε αυτά τα χρήματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, fmarkos said:

Κάτι έτσι στην τύχη. Αν κάνεις τον κόπο να ψάξεις θα βρεις κι άλλες πολλές αγγελίες. Εσύ μπορείς να μου εξηγήσεις με ποια λογική ένα μηχάνημα που πριν από 7 χρόνια είχε καινούργιο 450€ θα πιάσει σήμερα 250;  

Οπως ειπα,προσωπικα με λαπτοπ δεν ασχολουμαι και να εξηγησω κιολας γιατι.Εκτος και αν υπαρχει αυστηρα επαγγελματικος λογος τα θεωρω πεταμα χρηματων.

Η αγορα μεταχειρισμενων δεν παει με την λογικη αυστηρα.Ασφαλως και πρεπει να υπαρχει μια λογικη αλλιως δεν προκειται να πουληθει ποτε.Αλλα η λογικη οτι επειδη ας πουμε,το αγορασες και το ανοιξες και ειναι μισο χρονο παλιο,θα το δωσεις πολυ φτηνοτερα,ειναι της πλακας.Το καθε μηχανημα για μενα πουλιεται με βαση τι μπορει να κανει στις σημερινες αναγκες του μεσου χρηστη.

Αν ειναι ακομη γρηγορο,ανταποκρισημο,παιρνει upgrade και κανεις την δουλεια σου καλα σταθερα και γρηγορα,ακομη και αν ειναι παλιο μπορει να πουληθει σε καλουτσικη τιμη.Με την λογικη οτι προτιμω να αγορασω ενα λαπτοπ 3 ετων 250 ευρω που ομως κανει εξαιρετικη δουλεια ακομη και απο πολυ καλο πωλητη με αξιοπιστια παρα να δωσω πανω απο 500 ευρω για να κανω ουσιαστικα τα ιδια πραγματα σε περιπου τις ιδιες ταχυτητες.Ειναι μεγαλη κουβεντα,εχουν ξαναειπωθει χιλιαδες φορες και εχουμε  πει, ας λεει ο καθενας μια αποψη για να βοηθησει και απο εκει και μετα να κρινει το κοινο που λεμε.

Ολοι εχουν διαφορετικες αποψεις.Παντως αυτες τις τιμες που λεει συχνα ο παλιος φιλος μου Λευτερης ειναι αστεια φτηνες.Αυτος σκοτωνει,δεν πουλαει.

5 minutes ago, nickol-us said:

Τελικά θα νομίζει ο άνθρωπος οτι εσείς τον τρολάρετε...

Σας ζητάει λινκ παραδείγματος της τιμής που δίνετε(refurbished με εγγύηση στα 150€) και τελικά του φέρνετε παράδειγμα μεταχειρισμένο, μερικώς λειτουργικό (χαλασμένη hdmi - χαλασμένο πληκτρολόγιο) από άτομο με μηδενικές αξιολογήσεις...

Ναι προφανώς δεν είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν οτι το εν λόγω λάπτοπ αξίζει 250€, αποδείξτε όμως τα λεγόμενά σας με πραγματικά παραδείγματα και όχι θεωρίες...

Φτάσατε να του λέτε οτι το λάπτοπ του δεν αξίζει ούτε 100 ενώ σε refurbished γίνεται μακελείό από χειρότερες σαβούρες σε αυτά τα χρήματα...

Πες τα ρε Νικο, συμφωνω και επαυξανω. ''Οπερ εδει δειξαι'' ισχυει για τους φιλους,για να θυμηθουμε και τους σοφους αρχαιους μας προγονους.

Επεξ/σία από benign
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Τελικά θα νομίζει ο άνθρωπος οτι εσείς τον τρολάρετε...

Σας ζητάει λινκ παραδείγματος της τιμής που δίνετε(refurbished με εγγύηση στα 150€) και τελικά του φέρνετε παράδειγμα μεταχειρισμένο, μερικώς λειτουργικό (χαλασμένη hdmi - χαλασμένο πληκτρολόγιο) από άτομο με μηδενικές αξιολογήσεις...

Ναι προφανώς δεν είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν οτι το εν λόγω λάπτοπ αξίζει 250€, αποδείξτε όμως τα λεγόμενά σας με πραγματικά παραδείγματα και όχι θεωρίες...

Φτάσατε να του λέτε οτι το λάπτοπ του δεν αξίζει ούτε 100 ενώ σε refurbished γίνεται μακελείό από χειρότερες σαβούρες σε αυτά τα χρήματα...

Συγχώρεσε μας είμαστε ακόμα στην δουλειά. Ότι μπορούμε τα διαλείμματα! :P

3 ώρες πριν, cupra20vt είπε

acer ειναι δεν ειναι asus, το λαπτοπ που αναφερω παραπανω και ενδιαφερομαι να δωσω εχει ξεχωριστη καρτα γραφικων. Μηπως εχετε μπερδευτει καπου? 

https://www.cosmodata.gr/product/341594/ipologistes-laptops/foriti-ipologistes/refurbish-notebooks/lenovo-thinkpad-x240-othoni-12-5-intel-core-i5-4is-genias-43xxu-8gb-ram-120gb-ssd-webcam-windows-10-pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, manolis940 said:

συγνωμη τι σχεση εχει αυτο που θελω να δωσω αγαπητε με αυτο που μου δειχνετε στο λινκ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cupra20vt είπε

συγνωμη τι σχεση εχει αυτο που θελω να δωσω αγαπητε με αυτο που μου δειχνετε στο λινκ??

 

Έκανα μαλακιούλα μόλις είδα ότι είναι δωδεκάρι!

Το 14 πάντως είναι αρκετά κοντά:

https://www.cosmodata.gr/product/402850/ipologistes-laptops/foriti-ipologistes/refurbish-notebooks/hp-elitebook-840-g1-othoni-14-1-hd-ready-intel-core-i5-4is-genias-4xxx-8gb-ram-240gb-ssd-choris-optiko-disko-webcam-windows-10-home

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, benign said:

Επομενως δεν μπορεις να επικαλεισαι τιμες αν δεν δωσεις απτο παραδειγμα απο refurbished η ιστοσελιδες. Φιλικα παντα.

Τα παραδειγματα εδω ειναι δε μπορουν να ποσταριστουν γιατι θεωρειται διαφημιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, manolis940 said:

Δεν θα ελεγα αρκετα κοντα.Εχει τη μιση χωρητικοτητα,μικροτερη οθονη και δεν εχει θεση για δευτερο δισκο οπως εχει του μελους που ρωτησε. Αποσταση που δικαιολογει 100 ευρω για μενα.

2 minutes ago, Noreak said:

Τα παραδειγματα εδω ειναι δε μπορουν να ποσταριστουν γιατι θεωρειται διαφημιση.

Παιδια δεν ισχυουν αυτα που λετε.Βρειτε απο refurbished που δεν ειναι διαφημιση.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, benign said:

Δεν ασχολουμαι πολυ με λαπτοπ.Μπορεις να δωσεις λινκ απο καταστημα (refurbished)η απο site αγγελιων για να δουμε?

Ok φτηνιάρικη σειρά, TN Panel...αλλά brand new με 309 ευρώ για τον low end 12th gen.

HP 250 G9 (9V1E5AT) 15.6" FHD (i3-1215U/8GB/256GB SSD/No OS) Dark ash silver (US Keyboard) | Skroutz.gr

Upgradeable RAM, NVME και WiFi card αν είσαι μερακλής. 😛

Έχει παίξει και κάτω από 300 ευρώ στο e-shop.gr νομιζω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν βρισκουμε ακρη, κανενα παραδειγμα του αγαπητου φιλου δεν ειναι αρκετα κοντα, δεν πειραζει. Εβαλα ενα παραδειγμα λιγο ποιο πισω που ειναι ιδια χαρακτηριστικα απλα εκεινο δεν εχει ξεχωριστη gpu και υποδυεστερο δισκο και το πουλανε 250 ευρω, εγω δεν ειπα οτι θα το δψσω 250 η 300 ευρω αλλα να παρω μια ιδεα, αλλα οχι και 100 ευρω.. καλυτερα να το χαρισω. Ευχαριστω οσους απαντησαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δεν υπάρχει λόγος για συγχώρεση...απλά τρελάνατε τον άνθρωπο...

Συμφωνώ απόλυτα οτι το λάπτοπ δεν αξίζει τα 250€ μα δείξτε του το γιατί...

6 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

παιδια δεν βρισκουμε ακρη, κανενα παραδειγμα του αγαπητου φιλου δεν ειναι αρκετα κοντα, δεν πειραζει. Εβαλα ενα παραδειγμα λιγο ποιο πισω που ειναι ιδια χαρακτηριστικα απλα εκεινο δεν εχει ξεχωριστη gpu και υποδυεστερο δισκο και το πουλανε 250 ευρω, εγω δεν ειπα οτι θα το δψσω 250 η 300 ευρω αλλα να παρω μια ιδεα, αλλα οχι και 100 ευρω.. καλυτερα να το χαρισω. Ευχαριστω οσους απαντησαν

Αν ψάξεις πέρα από τα πολύ γνωστά καταστήματα, θα δεις οτι όντως παίζουν εφάμιλλα μηχανήματα στο 150αρι (refurbidhed χωρίς της gpu), καταλαβαίνεις λοιπόν οτι επειδή δεν μπορείς να προσφέρεις καμία εγγύηση, δεν μπορείς να ξεφύγεις σε τιμή μακριά από αυτό.

Θα έλεγα οτι εκεί γύρω παίζεις.

https://www.pcarena.gr/ekthesiaka-refurbished-laptop?page=2

https://praxi.gr/homepage/product-category/laptops/

 

Πάντα οι προτάσεις εδώ μέσα είναι από άτομα που γνωρίζουν και πάντα ενδεικτικές.

Καθένας πουλάει όσο θέλει.

Προσωπικά προτείνω να βάλεις την αγγελία σου σε ότι τιμή νομίζεις και να δεις ανταπόκριση.

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Thresh said:

Ok φτηνιάρικη σειρά, TN Panel...αλλά brand new με 309 ευρώ για τον low end 12th gen.

HP 250 G9 (9V1E5AT) 15.6" FHD (i3-1215U/8GB/256GB SSD/No OS) Dark ash silver (US Keyboard) | Skroutz.gr

Upgradeable RAM, NVME και WiFi card αν είσαι μερακλής. 😛

Έχει παίξει και κάτω από 300 ευρώ στο e-shop.gr νομιζω.

Αλλα σε αυτη την τιμη χωρις ssd δισκο και δεν παιρνει δευτερο.Του μελους παιρνει και δευτερο περα απο το 250αρη που ηδη εχει.Προσωπικα προτιμω να δωσω 100 ευρω λιγοτερο αν ειμαι μεσος χρηστης και να εχω την ανεση ενος δευτερου δισκου,την καλυτερη οθονη και θα κανω απλες εργασιες ενος μεσου χρηστη με την ιδια περιπου ανεση. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cupra20vt είπε

παιδια δεν βρισκουμε ακρη, κανενα παραδειγμα του αγαπητου φιλου δεν ειναι αρκετα κοντα, δεν πειραζει. Εβαλα ενα παραδειγμα λιγο ποιο πισω που ειναι ιδια χαρακτηριστικα απλα εκεινο δεν εχει ξεχωριστη gpu και υποδυεστερο δισκο και το πουλανε 250 ευρω, εγω δεν ειπα οτι θα το δψσω 250 η 300 ευρω αλλα να παρω μια ιδεα, αλλα οχι και 100 ευρω.. καλυτερα να το χαρισω. Ευχαριστω οσους απαντησαν

Ζήτησες την γνώμη μας, αν είναι να μας δείρεις ή να το κλείσουμε το μαγαζί ή να μην περνάς απ' έξω.

Η κάρτα στην καλύτερη να παίξει κάνα fortnite και αυτό μπορεί. Δεν έχει κάποια ιδιαίτερη αξία. Μόνο ρεύμα καίει και δίνει βάρος στο μηχάνημα πλέον.

8 λεπτά πριν, benign είπε

Δεν θα ελεγα αρκετα κοντα.Εχει τη μιση χωρητικοτητα,μικροτερη οθονη και δεν εχει θεση για δευτερο δισκο οπως εχει του μελους που ρωτησε. Αποσταση που δικαιολογει 100 ευρω για μενα.

Ο δεύτερος δίσκος είχε νόημα όταν είχαν πρωτοβγεί οι SSD που τα 120GB έκαναν 100€+ σήμερα παίρνεις 1TB με 60€. Υπάρχει λόγος να μπει δεύτερος; Τζάμπα βάρος. Η μία ίντζα της οθόνης δεν είναι ιδιαίτερα ορατή, αλλά αν βάλουμε και κάποια πράγματα στην ζυγαριά το ένα έχει μία παραπάνω ίντζα και το άλλο έχει εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...