Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Varangos είπε

Καλημέρα και καλές γιορτές.

Θα ήθελα να ζητήσω την βοήθεια σας και την άποψη σας το πόσο μπορούν να πουληθούν τα κατώθι (πακέτο).

Δεν έχω τα κουτιά.

Λειτουργούν όλα (στις 22/12/2022 έκανα αλλαγή).

Δεν υπάρχει εγγύηση.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, για την βοήθεια σας.

Καλές Γιορτές.

20221223_102707.jpg

20221223_102422.jpg

20221223_102403.jpg

50 μητρικη , 40 μνημες ,45 επεξεργαστης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλές γιορτές. 
Θα ήθελα την άποψη σας για το ποσό μπορούν να πουληθούν τα παρακατω

- maximus vi extreme 

https://www.techpowerup.com/review/asus-maximus-vi-extreme/

- i7 4790k 

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/80807/intel-core-i74790k-processor-8m-cache-up-to-4-40-ghz/specifications.html

- g skill tridentX 2x8gb 2400mhz c10 ddr3

Εγγύηση δεν υπάρχει πλέον. Το κουτί του επεξεργαστή και της μητρικής υπάρχουνε. Λειτουργούν όλα άψογα.

 

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλές γιορτές στο φόρουμ.
Πόσο λέτε να μπορεί να πουληθεί ένα galaxy watch active2 44mm με προστασία καντράν και οθόνης και περίπου 5-6 λουράκια πακέτο; Κουτί και φορτιστής εννοείται, εγγύηση δυστηχώς δέν υπάρχει

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Εγω να ρωτησω αν εχει κανεις ιδεα θελω πιο πολυ. Εχουμε κατι καναπεδες παλιους (ξυλινοι επι το πλειστον, με μεγαλο βαρος), αλλα θα αλλαχτουν (ειναι 30ετιας κοντα). Εχουν και καποιες φθορες.

Υπαρχει καποια υπηρεσια που μπορω να τα δωσω αλλα να τα παρει κιολας απο το σπιτι, ακομα και με καποιο(νορμαλ) αντιτιμο. πχ παλιατζηδες ζητανε 50+ αλλα να τους το κατεβασω κιολας, που δεν μου ειναι ευκολο.

Στην πατρα σαν φοιτητες ειχαμε αφησει καποια επιπλα και τα ειχαν παρει οικογενειες που τα ειχαν αναγκη μεσω του Δημου. Εδω Αθηνα (Ζωγραφου) ο δημος ηταν σε φαση αφηστε τα κατω καπου να μην ενοχλουν και καποια στιγμη στον μηνα θα περασουν να τα παρουν (που μπορει να εχουν καταστραφει μεχρι τοτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! 

Θα μπορούσα να έχω ένα ενδεικτικό κόστος για το παρακάτω build?

GPU - rx 590 nitro+ special edition

PSU - thermaltake 700w rgb 80+ 

Case - Aerocool Hive ARGB v1 gaming midi

RAM - DDR4 16GB 1600

CPU - Ryzen 5 1400

Mobo - B450M S2H

SSD - Samsung 860 evo 500gb 

3x Fans στο κουτί

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2022 στις 11:49 ΠΜ, Γιαν10 είπε

Καλημέρα! 

Θα μπορούσα να έχω ένα ενδεικτικό κόστος για το παρακάτω build?

GPU - rx 590 nitro+ special edition

PSU - thermaltake 700w rgb 80+ 

Case - Aerocool Hive ARGB v1 gaming midi

RAM - DDR4 16GB 1600

CPU - Ryzen 5 1400

Mobo - B450M S2H

SSD - Samsung 860 evo 500gb 

3x Fans στο κουτί

Ευχαριστώ

ταβάνι 500 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2022 στις 11:30 ΜΜ, Kag1ante είπε

Καλές γιορτές στο φόρουμ.
Πόσο λέτε να μπορεί να πουληθεί ένα galaxy watch active2 44mm με προστασία καντράν και οθόνης και περίπου 5-6 λουράκια πακέτο; Κουτί και φορτιστής εννοείται, εγγύηση δυστηχώς δέν υπάρχει

Κανεις καμια ιδεα; Από πρόταση φιλου μου προτείνει να το βαλω καπου στα 70 με 80€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/12/2022 στις 11:30 ΜΜ, Kag1ante είπε

Καλές γιορτές στο φόρουμ.
Πόσο λέτε να μπορεί να πουληθεί ένα galaxy watch active2 44mm με προστασία καντράν και οθόνης και περίπου 5-6 λουράκια πακέτο; Κουτί και φορτιστής εννοείται, εγγύηση δυστηχώς δέν υπάρχει

Χωρίς εγγύηση περίπου το 1/3 της τιμής του καινούριου

Στις 26/12/2022 στις 11:49 ΠΜ, Γιαν10 είπε

Καλημέρα! 

Θα μπορούσα να έχω ένα ενδεικτικό κόστος για το παρακάτω build?

GPU - rx 590 nitro+ special edition

PSU - thermaltake 700w rgb 80+ 

Case - Aerocool Hive ARGB v1 gaming midi

RAM - DDR4 16GB 1600

CPU - Ryzen 5 1400

Mobo - B450M S2H

SSD - Samsung 860 evo 500gb 

3x Fans στο κουτί

Ευχαριστώ

Η μητρική σου παίρνει τον 5800X3D και η πλατφόρμα σου μεταμορφώνεται σε "πύραυλο"  , ξανασκέψου το

Στις 23/12/2022 στις 10:19 ΜΜ, Pwpwpw είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές. 
Θα ήθελα την άποψη σας για το ποσό μπορούν να πουληθούν τα παρακατω

- maximus vi extreme 

https://www.techpowerup.com/review/asus-maximus-vi-extreme/

- i7 4790k 

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/80807/intel-core-i74790k-processor-8m-cache-up-to-4-40-ghz/specifications.html

- g skill tridentX 2x8gb 2400mhz c10 ddr3

Εγγύηση δεν υπάρχει πλέον. Το κουτί του επεξεργαστή και της μητρικής υπάρχουνε. Λειτουργούν όλα άψογα.

 

 

100ευρώ με το ζόρι γιατί πλέον είμαστε στην 13η γενιά και εσύ θες να πουλήσεις "αρχαιλογία" 4η!!!

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

 

100ευρώ με το ζόρι γιατί πλέον είμαστε στην 13η γενιά και εσύ θες να πουλήσεις "αρχαιλογία" 4η!!!

Για καινουργιο συστημα ποσα χρημα περιπου κοστιζει σημερα σετακι cpu-mobo-16gb ram με επιδοσεις παρομοιες με τον 4790κ? Το 100ευρω  με το ζορι για το σετ που λες μου φαινεται χαμηλα, δηλαδη τα κομματια ποσο τα κοστολογεις 25-30 ευρω εκαστο?

Αν οντως αντικειμενικα τοσο κοστολειται να το χαρισω σε κανενα παιδακι να πιασει και τοπο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Για καινουργιο συστημα ποσα χρημα περιπου κοστιζει σημερα σετακι cpu-mobo-16gb ram με επιδοσεις παρομοιες με τον 4790κ? Το 100ευρω  με το ζορι για το σετ που λες μου φαινεται χαμηλα, δηλαδη τα κομματια ποσο τα κοστολογεις 25-30 ευρω εκαστο?

Αν οντως αντικειμενικα τοσο κοστολειται να το χαρισω σε κανενα παιδακι να πιασει και τοπο.

Πολλά είπα 100ευρώ , ενας σημερινός celeron με αντίστοιχη ταχύτητα έχει τουλάχιστον εγγύηση και μπορείς να χρησιμοποιήσεις την μητρική και τις μνήμες να κάνεις αναβάθμιση. Το δικό σου ποιος εγγυάται ότι θα δουλεύει σε 3 μήνες? Να το χαρίσεις σε άτομο που το έχει ανάγκη είναι καλή ιδέα , πιθανότατα αυτό θα έκανα εγώ.

image.png.434f7c0436338ad859de4e13d26e8ccf.png

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Ενας σημερινός celeron με αντίστοιχη ταχύτητα έχει τουλάχιστον εγγύηση και μπορείς να χρησιμοποιήσεις την μητρική και τις μνήμες να κάνεις αναβάθμιση. Το δικό σου ποιος εγγυάται ότι θα δουλεύει σε 3 μήνες?

Ρωτησα ποσο κοστιζει σημερινο καινουργιο σετακι με παραπλησιες επιδοσεις  γιατι δεν ξερω που ειναι οι τιμες αλλα ουσιαστικα δν μου απαντησες. Εκτος των ram που εχουν lifetime ολα τα cpu-mobo πανω απο 2-3 χρονια δεν εχουν εγγυηση οποτε κανεις δεν μπορει κανεις να εγγυηθει την λειτουργια τους.

Το 100 με το ζορι που μου ειπες μου ακουγεται χαμηλο πιστευα κανενα 150αρι τα πιανει αλλα μπορει να κανω και λαθος.  οπως ειπα αν οντως αξιζει κατω απο 100 οντως καλυτερα  να το δωρισω να πιασει και τοπο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Ρωτησα ποσο κοστιζει σημερινο καινουργιο σετακι με παραπλησιες επιδοσεις  γιατι δεν ξερω που ειναι οι τιμες αλλα ουσιαστικα δν μου απαντησες. Εκτος των ram που εχουν lifetime ολα τα cpu-mobo πανω απο 2-3 χρονια δεν εχουν εγγυηση οποτε κανεις δεν μπορει κανεις να εγγυηθει την λειτουργια τους.

Το 100 με το ζορι που μου ειπες μου ακουγεται χαμηλο πιστευα κανενα 150αρι τα πιανει αλλα μπορει να κανω και λαθος.  οπως ειπα αν οντως αξιζει κατω απο 100 οντως καλυτερα  να το δωρισω να πιασει και τοπο.

Χαμηλό είναι μην ακούς, πιστεύω ότι  170+ -  κάπου εκεί είσαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pwpwpw είπε

Το 100 με το ζορι που μου ειπες μου ακουγεται χαμηλο πιστευα κανενα 150αρι τα πιανει αλλα μπορει να κανω και λαθος.  οπως ειπα αν οντως αξιζει κατω απο 100 οντως καλυτερα  να το δωρισω να πιασει και τοπο.

 

50 λεπτά πριν, sotos 1 είπε

Χαμηλό είναι μην ακούς, πιστεύω ότι  170+ -  κάπου εκεί είσαι 

Μπορεί να εκτιμώ λάθος , βάλε μια αγγελία να δεις αν τα πιάνει τα 150. Αν βρεις αγοραστή μάλλον σφάλω αν δεν βρεις μάλλον δεν πέφτω έξω!

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2022 στις 10:19 ΜΜ, Pwpwpw είπε

Καλησπέρα και καλές γιορτές. 
Θα ήθελα την άποψη σας για το ποσό μπορούν να πουληθούν τα παρακατω

- maximus vi extreme 

https://www.techpowerup.com/review/asus-maximus-vi-extreme/

- i7 4790k 

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/80807/intel-core-i74790k-processor-8m-cache-up-to-4-40-ghz/specifications.html

- g skill tridentX 2x8gb 2400mhz c10 ddr3

Εγγύηση δεν υπάρχει πλέον. Το κουτί του επεξεργαστή και της μητρικής υπάρχουνε. Λειτουργούν όλα άψογα.

 

 

Με 170€ παίρνεις καινούριο σετ ryzen 3 4100 απλή μητρική και 16 ραμ που θα έχει καλύτερες επιδόσεις. Για να πάω σε μεταχειρισμένο τόσων χρόνων θα ήθελα κάτι κάτω από 120€ γιατί το καινούριο έχει προοπτικές αναβαθμισης και εγγύηση. Ενώ το δικό σου είναι μαξαρισμενο. Άσε που με τέτοιο σύστημα έχει παιχτεί σίγουρα oc οπότε είναι πιο φθαρμένα τα κομμάτια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Με 170€ παίρνεις καινούριο σετ ryzen 3 4100 απλή μητρική και 16 ραμ που θα έχει καλύτερες επιδόσεις. Για να πάω σε μεταχειρισμένο τόσων χρόνων θα ήθελα κάτι κάτω από 120€ γιατί το καινούριο έχει προοπτικές αναβαθμισης και εγγύηση. Ενώ το δικό σου είναι μαξαρισμενο. Άσε που με τέτοιο σύστημα έχει παιχτεί σίγουρα oc οπότε είναι πιο φθαρμένα τα κομμάτια.

Ισως το σπασω σε κομματια γιατι τα parts μεμωνομενα μπορει να φανουν χρησιμα σε ατομα με ηδη παλιο συστημα που μπορει να τo αναστησουν με ελαχιστο κοστος, μαλλον δεν  αξιζει ως πακετο.

Εχεις δικαιο για το συστηματακι με τον 4100 αλλα για να ειμαστε αντικειμενικοι  στα 170 ευρω που λες  θα πρπει να προσtεθει και το κοστος μιας  gpu που στην περιπτωση του 4100 ειναι απαραιτητη για να παρεις εικονα .

Σας ευχαριστω ολους!

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...