Προς το περιεχόμενο

Πόσo να πουλήσω..?


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kosbsb είπε

Καλησπέρα και σ ευχαριστώ για την απάντηση σου

Δεν έχει ssd 

μοντέλο εννοείς το Lenovo H30-50 ή το αναγνωριστικό συσκευής ; 
 

200-250 λες μαζί με την οθόνη ; 

 Ναι η τιμή είναι για όλο μαζί.

https://www.cosmodata.gr/product/382502/ipologistes-laptops/desktop-pc/refurbish-pc/hp-compaq-pro-6300-sff-intel-core-i5-3470-8gb-ram-120gb-ssd-dvd-windows-7-pro

Έτοιμο μηχάνημα, από cosmodata όπου προσφέρει και ένα έτος εγγύηση, με ssd και 8gb ram, στα 130€

Για να σε προλάβω, τα δύο cpu έχουν μηδαμινές διαφορές

i5 3470 vs i5 4460

Καταλαβαίνεις οτι ο ssd θεωρείται πλέον απαραίτητος όπως και τα 8gb μνήμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, nickol-us είπε

 Ναι η τιμή είναι για όλο μαζί.

https://www.cosmodata.gr/product/382502/ipologistes-laptops/desktop-pc/refurbish-pc/hp-compaq-pro-6300-sff-intel-core-i5-3470-8gb-ram-120gb-ssd-dvd-windows-7-pro

Έτοιμο μηχάνημα, από cosmodata όπου προσφέρει και ένα έτος εγγύηση, με ssd και 8gb ram, στα 130€

Για να σε προλάβω, τα δύο cpu έχουν μηδαμινές διαφορές

i5 3470 vs i5 4460

Καταλαβαίνεις οτι ο ssd θεωρείται πλέον απαραίτητος όπως και τα 8gb μνήμης.

 Επειδή δεν έχω ιδέα🥹 σ εμπιστεύομαι. 
αν βάλω ssd 128 παράδειγμα, θα πάρει αξία ? 
γιατι έχω έναν αλλά δεν τον έχω μέσα.  
ή αν βάλω και μια 8gb μνήμη επίσης θα ανεβεί ή δεν αξίζει τον κόπο να το κάνω. 

Επεξ/σία από kosbsb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kosbsb είπε

 Επειδή δεν έχω ιδέα🥹 σ εμπιστεύομαι. 
αν βάλω ssd 128 παράδειγμα, θα πάρει αξία ? 
γιατι έχω έναν αλλά δεν τον έχω μέσα.  
ή αν βάλω και μια 8 ή 32 μνήμη επίσης θα ανεβεί ή δεν αξίζει τον κόπο να το κάνω. 

Θα φύγει πιο εύκολα και θα πάρει αξία με ssd και 8gb ram, φυσικά.

Δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης ή όχι

Οι αγγελίες είναι ανοιχτές, βάλτο για πώληση όσο νομίζεις οτι πιάνει :)

Σου δίνω παράδειγμα του τι παίζει στην αγορά.

Αν θες να είσαι "ανταγωνιστικός" και να το πουλήσεις θα πρέπει να έχεις ανάλογη τιμή εκτός αν περιμένεις να βρεις κάποιο "άσχετο" όπου πάντα είναι πιθανό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickol-us είπε

Θα φύγει πιο εύκολα και θα πάρει αξία με ssd και 8gb ram, φυσικά.

Δεν τίθεται θέμα εμπιστοσύνης ή όχι

Οι αγγελίες είναι ανοιχτές, βάλτο για πώληση όσο νομίζεις οτι πιάνει :)

Σου δίνω παράδειγμα του τι παίζει στην αγορά.

Αν θες να είσαι "ανταγωνιστικός" και να το πουλήσεις θα πρέπει να έχεις ανάλογη τιμή εκτός αν περιμένεις να βρεις κάποιο "άσχετο" όπου πάντα είναι πιθανό

Δεν μπορώ να το βάλω όσο νομίζω γιατί δεν ξέρω ποσό αξίζει, γι αυτό ρώτησα εδώ και σ ευχαριστώ παρά πολύ που ασχολήθηκες. Τον ssd πρέπει να τον βάλω μέσα ή απλά να τον δώσω κι αυτόν μαζί, γιατί αν τον βαλω μέσα θεωρώ πως  θα πρέπει να περάσω τα windows  και  δεν μπορώ να το κάνω. 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2022 στις 7:38 ΜΜ, comfuzio είπε

Μια εκτίμηση για τα PS4 (1ΤΒ αν και θα πρέπει να το κοιτάξω για 100%) με controller και Xbox One X Project Scorpio Edition 1TB με controller +2controllers(Σύνολο 3) από το xbox one fat?

Μια υπενθύμιση για αυτά και να προσθέσω,
Είχα πάρει σχετικά πριν από λίγους μήνες 5600G/B450M/2x8GB 3200 RAM και έναν nvme 256gb pci-e gen 3.0 της adata και λέω να τα δώσω καθώς πήρα ένα nuc σε καλή τιμή για να μπορώ να κάνω home server για proxmox/lancache κτλ.
πόσο μπορούν να πιάσουν σαν πακέτο;
Βασικά πόσο πιάνουν αυτά σαν πακετάκι και πόσο αν βάλω και το H500i case με 750w psu thermaltake (αρκετά παλιό).
Το κουτί/psu έχουν κουτιά αλλά όχι εγγύηση, οι cpu/mobo/ram/nvme έχουν και κουτιά και εγγύηση και γενικά ήταν με πολύ λίγες ώρες χρήσης.
Και είτε θα δοθεί όλο το κουτί όπως είναι (με windows 11 pro) είτε πακετάκι cpu/mobo/ram/nvme

θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Μια υπενθύμιση για αυτά και να προσθέσω,
Είχα πάρει σχετικά πριν από λίγους μήνες 5600G/B450M/2x8GB 3200 RAM και έναν nvme 256gb pci-e gen 3.0 της adata και λέω να τα δώσω καθώς πήρα ένα nuc σε καλή τιμή για να μπορώ να κάνω home server για proxmox/lancache κτλ.
πόσο μπορούν να πιάσουν σαν πακέτο;
Βασικά πόσο πιάνουν αυτά σαν πακετάκι και πόσο αν βάλω και το H500i case με 750w psu thermaltake (αρκετά παλιό).
Το κουτί/psu έχουν κουτιά αλλά όχι εγγύηση, οι cpu/mobo/ram/nvme έχουν και κουτιά και εγγύηση και γενικά ήταν με πολύ λίγες ώρες χρήσης.
Και είτε θα δοθεί όλο το κουτί όπως είναι (με windows 11 pro) είτε πακετάκι cpu/mobo/ram/nvme

θενξ!

Ps4 αν είναι σε καλή κατάσταση κάνα 150-170

Xbox ίσως πιάσεις 200-230 καθαρά λόγο χειριστηρίων (250-300 παίζει το series s που είναι ανώτερο ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κι από μένα.

Επειδή δεν το πολυχρησιμοποιώ και λέω να πάω σε INTEL NUC, πόσο λέτε ότι αξίζει αν το πουλήσω?

image.png.56d6a74397ed884c62179fc88d250f04.png

Ο 128GB SSD είναι Μ2 nvme κι επίσης ποτέ overclocking κτλ...

Mε Coolermaster 1000w τροφοδοτικό επίσης(είχα ρίξει χρημαααα..:)).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Επεξ/σία από metaxamoto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα επειτα απο αναβάθμιση του υπολογιστη θα ηθελα βοηθεια σε τι τιμή να τα βάλω ορισμενα components που έχω ήδη (εχω σε ολα και τα κουτιά τους αν παιζει κανένα ρολο)

cpu: AMD FX-8350

Mητρική: Gigabyte GA-970A-UD3

RAM: Corsair 2* 8GB  Ram DDR3 XMS3 .

GPU: Asus R9 280 3GB

Τι τιμές μπορώ να τα βάλω?

Ευχαριστώ πολυ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα σε όλους! 

Εχω ενα Laptop Dell XPS13 L321X  με τα παρακάτω specs:
i7-2637M 1.7GHz CPU
4GB RAM
256GB SSD

Εμφανισιακά είναι μια χαρά χωρίς χτυπήματα σε άριστη κατάσταση. Εχω μαζί και τον γνήσιο φορτιστή του. Λειτουργικά ειναι γρήγορο και έχει γνήσια Windows 10 Pro με αγορασμένο κλειδί. Το είχα για τρίτο μηχάνημα και δεν έχει δουλέψει πολύ. Εχει πολύ καλή ανάλυση οθόνης 13 ιντσών, ειναι λεπτό και έχει φωτιζόμενο πληκτρολόγιο.

Επισυνάπτω μια φωτο απο το ιντερνετ για να έχετε εικόνα του μοντέλου.

 

Τι τιμή λέτε να πιάνει?  

Ευχαριστώ.

Screenshot 2022-12-12 202704.png

Επεξ/σία από andreas4067
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2022 στις 2:54 ΜΜ, Poison6 είπε

Καλησπέρα επειτα απο αναβάθμιση του υπολογιστη θα ηθελα βοηθεια σε τι τιμή να τα βάλω ορισμενα components που έχω ήδη (εχω σε ολα και τα κουτιά τους αν παιζει κανένα ρολο)

cpu: AMD FX-8350

Mητρική: Gigabyte GA-970A-UD3

RAM: Corsair 2* 8GB  Ram DDR3 XMS3 .

GPU: Asus R9 280 3GB

Τι τιμές μπορώ να τα βάλω?

Ευχαριστώ πολυ!

 

cpu: AMD FX-8350  30-35 ευρώ

Mητρική: Gigabyte GA-970A-UD3  30 ευρώ

RAM: Corsair 2* 8GB  Ram DDR3 XMS3 . 25-35 ευρώ

GPU: Asus R9 280 3GB 55 - 65 ευρώ

Στις 12/12/2022 στις 5:20 ΜΜ, iceblazer είπε

Καλησπέρα 

ένας ενισχυτής denon x250bt και ηχεια b&w dm305 ποσο θεωρείται ότι μπορούν να πουληθούν ξεχωριστά? 

 

ενισχυτής denon x250bt 90-120 ευρώ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2022 στις 7:36 ΠΜ, bonorov είπε

Είσαι 30-35% κάτω από μία rx 6600 των 300€ όποτε η 1070 θα έπρεπε να κάνει καινούργια 200-210€.

Βάλε ότι είναι μεταχειρισμένη και χωρίς εγγυηση θα έλεγα 160€.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να ξεκινήσεις ένα 20αρι πανω και να πεσεις αν δεν βρεις. 

μια gtx550 1gb μπορω να την δωσω στα 30 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έχω ένα σύστημα και λόγω αναβάθμισης σκέφτομαι να το δώσω.

Είναι με:

cpu: A10-7860K https://www.amd.com/en/products/apu/a10-7860k-radeon-r7-graphics-and-near-silent-thermal-solution + ΨΥΚΤΡΑ

Mητρική: A78M-E45 V2 RETAIL https://www.msi.com/Motherboard/A78M-E45-V2/Specification

RAM: Corsair Desktop RAM Vengeance 8GB 1600MHz DDR3

GPU: Saphire Nitro+ rx570 4GB https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-rx-570-4g-g5-oc

PSU:Corsair 550w (δε θυμάμαι ακριβώς μοντέλο αλλά αν χρειαστεί-που δε νομίζω- το βρίσκω)

Και μια θήκη Fazn A18 αν δεν κάνω λάθος πολύ basic...

Δεν έχει γίνει ποτέ oc δεν έχει κανένα πρόβλημα, μόνο για τον ssd δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά καθώς είναι ένας παλιός καθώς αυτούς που είχα τους έβαλα στο καινούριο σύστημα.

Επίσης έχω και οθόνη-monitor-tv LT24E390EW 

Θέλω να δώ για το σύστημα πόσο μπορεί να πιάσει αρχικά χωρίς τη gpu αλλά δε βρίσκω, τη gpu θεωρώ ένα 120άρι θα ήθελα να τη δώσω.Γνωμούλες;;;😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Καλησπέρα,έχω ένα σύστημα και λόγω αναβάθμισης σκέφτομαι να το δώσω.

Είναι με:

cpu: A10-7860K https://www.amd.com/en/products/apu/a10-7860k-radeon-r7-graphics-and-near-silent-thermal-solution + ΨΥΚΤΡΑ

Mητρική: A78M-E45 V2 RETAIL https://www.msi.com/Motherboard/A78M-E45-V2/Specification

RAM: Corsair Desktop RAM Vengeance 8GB 1600MHz DDR3

GPU: Saphire Nitro+ rx570 4GB https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-rx-570-4g-g5-oc

PSU:Corsair 550w (δε θυμάμαι ακριβώς μοντέλο αλλά αν χρειαστεί-που δε νομίζω- το βρίσκω)

Και μια θήκη Fazn A18 αν δεν κάνω λάθος πολύ basic...

Δεν έχει γίνει ποτέ oc δεν έχει κανένα πρόβλημα, μόνο για τον ssd δε θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά καθώς είναι ένας παλιός καθώς αυτούς που είχα τους έβαλα στο καινούριο σύστημα.

Επίσης έχω και οθόνη-monitor-tv LT24E390EW 

Θέλω να δώ για το σύστημα πόσο μπορεί να πιάσει αρχικά χωρίς τη gpu αλλά δε βρίσκω, τη gpu θεωρώ ένα 120άρι θα ήθελα να τη δώσω.Γνωμούλες;;;😝

Με 120 πλεον πουλανε RX 580 8GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...