Προς το περιεχόμενο

Οι πρώτες φωτογραφίες της κάρτας γραφικών Arc Alchemist της Intel


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, mysterio είπε

 

 

Εγώ δε νομίζω οτι θα ξαναγορασω ποτέ κάρτα γραφικών με τις τιμές που ισχύουν αυτή τη στιγμή.

0r7yfbs5wx461.jpg.b83e3286670380373be863f954e84f37.jpg

είναι η πρώτη φορα στη ιστορία που οι κάρτες γραφικών δεν είναι ακριβές αντίθετος είναι τζάμπα , και θα σου πω τον λόγο άμεσος , αγοράζεις μια κάρτα γραφικών 1000 ευρώ , σε 10-12 μήνες αν τι βάλεις στο χρόνο που δεν παίζεις να σκάψει θα σου βγει τζάμπα θα έχεις κάνει απόσβεση , αν συνεχίσεις πέραν του χρόνου θα βγάλεις και κέρδος , πιάστε την ευκαιρία όσο υπάρχει αυτή η κατάσταση και αφήστε τι κλάψα 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MTX είπε

είναι η πρώτη φορα στη ιστορία που οι κάρτες γραφικών δεν είναι ακριβές αντίθετος είναι τζάμπα , και θα σου πω τον λόγο άμεσος , αγοράζεις μια κάρτα γραφικών 1000 ευρώ , σε 10-12 μήνες αν τι βάλεις στο χρόνο που δεν παίζεις να σκάψει θα σου βγει τζάμπα θα έχεις κάνει απόσβεση , αν συνεχίσεις πέραν του χρόνου θα βγάλεις και κέρδος , πιάστε την ευκαιρία όσο υπάρχει αυτή η κατάσταση και αφήστε τι κλάψα 

ξανασκέψου τι έγραψες, για πες μας , ποια κάρτα των 1200 ευρώ σου δίνει 100 ευρώ το μήνα καθαρά αφαιρώντας το ρεύμα και δουλεύοντας 15 ώρες τη μέρα !!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Molpadia είπε

ξανασκέψου τι έγραψες, για πες μας , ποια κάρτα των 1200 ευρώ σου δίνει 100 ευρώ το μήνα καθαρά αφαιρώντας το ρεύμα και δουλεύοντας 15 ώρες τη μέρα !!!!!!!!!!

6700 xt 5700xt 3060 ti 3070 , υπάρχουν και άλλες αλλα δεν θα κολλήσουμε εκεί , το θέμα είναι ποιος παίζει 9 ώρες την ημερα άλλες δουλειές δεν έχεις , δεύτερον το ρεύμα για τετράμηνο με τις παραπάνω κάρτες ούτε 60-70 ευρώ δεν θα είναι , και τέλος ok μην κανεις απόσβεση σε 12 μήνες εσύ κανε σε 15 κανε σε 20 πάλι τζάμπα θα σου είναι στο τέλος , εγώ έσκασα 2300 μάρτιο μηνα για 3080 και μέχρι προχθές μόυ είχε βγάλει 1500 ευρώ καθαρά με πληρωμένο ρεύμα , και την πούλησα ξανά 1800 άρα πήρα τα λεφτά μου πίσω και 1000 ευρώ επιπλέον , οποτε όπως είπα αφήστε την κλάψα τα χρήματα βγαίνουνε άμα δεν είσαι καμμένος και δεν παίζεις 15 ώρες την ημερα , και στο κάτω κάτω σιγά μην σου δώσουνε οι εταιρίες το προϊόν τους τζάμπα τι στιγμή που γνωρίζουν ότι μπορεί να παράγει χρήμα στον χρηστη , εσύ τι νομίζεις αυτή η κάρτα τις intel που είναι κοντά στην 3070 γιατί βγήκε με 16Gb ram πιστεύεις τις χρειάζεται τόση μνήμη με τις δυνατότητες που έχει ? για να είναι δελεαστική στο mining τα βάλανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

38 λεπτά πριν, MTX είπε

6700 xt 5700xt 3060 ti 3070 , υπάρχουν και άλλες αλλα δεν θα κολλήσουμε εκεί , το θέμα είναι ποιος παίζει 9 ώρες την ημερα άλλες δουλειές δεν έχεις , δεύτερον το ρεύμα για τετράμηνο με τις παραπάνω κάρτες ούτε 60-70 ευρώ δεν θα είναι , και τέλος ok μην κανεις απόσβεση σε 12 μήνες εσύ κανε σε 15 κανε σε 20 πάλι τζάμπα θα σου είναι στο τέλος , εγώ έσκασα 2300 μάρτιο μηνα για 3080 και μέχρι προχθές μόυ είχε βγάλει 1500 ευρώ καθαρά με πληρωμένο ρεύμα , και την πούλησα ξανά 1800 άρα πήρα τα λεφτά μου πίσω και 1000 ευρώ επιπλέον , οποτε όπως είπα αφήστε την κλάψα τα χρήματα βγαίνουνε άμα δεν είσαι καμμένος και δεν παίζεις 15 ώρες την ημερα , και στο κάτω κάτω σιγά μην σου δώσουνε οι εταιρίες το προϊόν τους τζάμπα τι στιγμή που γνωρίζουν ότι μπορεί να παράγει χρήμα στον χρηστη , εσύ τι νομίζεις αυτή η κάρτα τις intel που είναι κοντά στην 3070 γιατί βγήκε με 16Gb ram πιστεύεις τις χρειάζεται τόση μνήμη με τις δυνατότητες που έχει ? για να είναι δελεαστική στο mining τα βάλανε

η ΧΟΝΔΡΙΚΗ αυτή τη στιγμή για μια Asus 3080 ti είναι στα 1000+φπα=1240 ευρώ, εξήγησε μου λοιπόν γιατί τα καταστήματα την πουλούν στα 2200+ , γιατί είναι αισχροκερδείς και @#@## , φυσικά δεν υπονοώ και υποστηρίζω οτι την πούλησες σαν ελαφρώς μεταχειρισμένη που μόνο παιχνίδια έπαιζε και ότι ποτέ δεν έκανε σκάψιμο. αλλά πραγματικά απορώ με αυτόν που την αγόρασε όταν με 1800 παίρνεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ Sapphire RX 6900 XT Nitro+ SE OC

ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΛΙΑΝΙΚΗΣ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Επεξ/σία από Molpadia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, MTX είπε

είναι η πρώτη φορα στη ιστορία που οι κάρτες γραφικών δεν είναι ακριβές αντίθετος είναι τζάμπα , και θα σου πω τον λόγο άμεσος , αγοράζεις μια κάρτα γραφικών 1000 ευρώ , σε 10-12 μήνες αν τι βάλεις στο χρόνο που δεν παίζεις να σκάψει θα σου βγει τζάμπα θα έχεις κάνει απόσβεση , αν συνεχίσεις πέραν του χρόνου θα βγάλεις και κέρδος , πιάστε την ευκαιρία όσο υπάρχει αυτή η κατάσταση και αφήστε τι κλάψα 

Ποια κλαψα φιλε , δικαιωμα σου να ασχολείσαι με το mining.   Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει καθόλου,  θελω απλα μια gpu   για gaming σε λογική τιμη.  Η rtx 3060ti ενδεικτικη αρχικη τιμη στα 400€ και εφτασε σε γελοιες εξωφρενικές  τιμές της ταξης των 1000€...αν αυτο δεν λεγεται αισχοκερδεια τοτε πως λεγεται? Ευκαιρία...??

Επεξ/σία από jimmyrock
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, MTX είπε

είναι η πρώτη φορα στη ιστορία που οι κάρτες γραφικών δεν είναι ακριβές αντίθετος είναι τζάμπα , και θα σου πω τον λόγο άμεσος , αγοράζεις μια κάρτα γραφικών 1000 ευρώ , σε 10-12 μήνες αν τι βάλεις στο χρόνο που δεν παίζεις να σκάψει θα σου βγει τζάμπα θα έχεις κάνει απόσβεση , αν συνεχίσεις πέραν του χρόνου θα βγάλεις και κέρδος , πιάστε την ευκαιρία όσο υπάρχει αυτή η κατάσταση και αφήστε τι κλάψα 

εχετε τετοιο θρησκευτικου τυπου φανατισμο που πιστευετε πως ολος ο υπολοιπος κοσμος εχει τη δικια σας την καψα κι αν κανενας αμαρτωλος δεν ειναι στο σωστο δρομο πρεπει να τον βαλετε!  Οτι αυτο το πραμα ειναι αρρωστια δε μπορειτε βεβαια να το καταλαβετε, και φτανουμε στη γελοιοτητα να θεωρειτε ΛΟΓΙΚΟ το να κατσει ολος ο κοσμος που θελει μια gpu να ασχοληθει με σκαψιματα και ηλιθιοτητες! 

 

Επεξ/σία από nick10000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Molpadia είπε

 

η ΧΟΝΔΡΙΚΗ αυτή τη στιγμή για μια Asus 3080 ti είναι στα 1000+φπα=1240 ευρώ, εξήγησε μου λοιπόν γιατί τα καταστήματα την πουλούν στα 2200+ , γιατί είναι αισχροκερδείς και @#@## , φυσικά δεν υπονοώ και υποστηρίζω οτι την πούλησες σαν ελαφρώς μεταχειρισμένη που μόνο παιχνίδια έπαιζε και ότι ποτέ δεν έκανε σκάψιμο. αλλά πραγματικά απορώ με αυτόν που την αγόρασε όταν με 1800 παίρνεις ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΗ Sapphire RX 6900 XT Nitro+ SE OC

ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΛΙΑΝΙΚΗΣ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Αυτός που την πήρε δουλεύει ο εγκέφαλος του , γνωρίζει πολύ καλά γιατί την αγόρασε , εγώ την αγόρασα ακόμα παραπάνω έχασα τίποτα ? Και δεν την πούλησα σαν ελαφρός μεταχειρισμένη από δήθεν ελαφρή gaming όπως λες , το είπα ξεκάθαρα ότι η κάρτα έκανε αποκλειστικά mining , απλά άλλαξα mining build το γύρισα σε λιγότερο ενεργοβόρες  για αυτό την έδωσα και μόνο , για gaming έχω μικρότερη δεν είμαι τρελός να δώσω τόσα λεφτά για να παίζω , τέλος πάντων κάντε ότι νομίζετε εγώ μια ιδέα έριξα πως να κάνετε απόσβεση ένα μέρος του ποσού της κάρτας που θα πάρετε ώσπου επανέλθουν τα πράγματα στο φυσιολογικό , αλλά να ξέρετε όσο οι κάρτες παράγουν χρήμα αυτό δεν θα συμβεί , όλοι προσπαθούν να επωφεληθούν , από την εταιρία την ίδια μέχρι τον τελευταίο μεταπωλητή 

30 λεπτά πριν, nick10000 είπε

εχετε τετοιο θρησκευτικου τυπου φανατισμο που πιστευετε πως ολος ο υπολοιπος κοσμος εχει τη δικια σας την καψα κι αν κανενας αμαρτωλος δεν ειναι στο σωστο δρομο πρεπει να τον βαλετε!  Οτι αυτο το πραμα ειναι αρρωστια δε μπορειτε βεβαια να το καταλαβετε, και φτανουμε στη γελοιοτητα να θεωρειτε ΛΟΓΙΚΟ το να κατσει ολος ο κοσμος που θελει μια gpu να ασχοληθει με σκαψιματα και ηλιθιοτητες! 

 

Φίλε τα ίδια με σένα έλεγα και εγώ , όταν οι άλλοι έκλειναν τη πόρτα μπήκα στο άθλημα , μακάρι να είχα ξεκινήσει νωρίτερα , τη κόπο σου κάνει όταν τελειώνεις το παιχνίδι να πατήσεις ένα σταρτ στον μινερ για να πάρεις μερικά χρήματα πίσω από αυτά που έδωσες καπέλο για τη κάρτα σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MTX είπε

 

Φίλε τα ίδια με σένα έλεγα και εγώ , όταν οι άλλοι έκλειναν τη πόρτα μπήκα στο άθλημα , μακάρι να είχα ξεκινήσει νωρίτερα , τη κόπο σου κάνει όταν τελειώνεις το παιχνίδι να πατήσεις ένα σταρτ στον μινερ για να πάρεις μερικά χρήματα πίσω από αυτά που έδωσες καπέλο για τη κάρτα σου 

ναι μου κανει κοπο 🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/11/2021 στις 3:56 ΜΜ, TNT2 είπε

The King! 

19_3dfx_voodoo_5_6000_wrocil_w_nieoficjalnej_odslonie_kiedys_byla_to_karta_graficzna_marzen_ktora_nigdy_nie_weszla_na_rynek_3_b.jpg

Τι μου θύμισες... Είχα και την TNT 2 (Diamond Viper) και την Voodoo 3 3000, ίδια γενιά με αυτή που έχεις στη φωτο, αλλά με το 1 τσιπάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2021 στις 9:25 ΜΜ, nick10000 είπε

ναι μου κανει κοπο 🙂

👍
προσπαθείς να αγοράσεις κάτι σε τιμή στα ύψη και θα σου πει ο άλλος πως θα το χρησιμοποιησεις γιατί αλλιώς παπαλα.. τόση ελευθεριά επιλόγων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...