Προς το περιεχόμενο

Gofundme


katerina200

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει gofundme στην Ελλάδα; 

Ξέρω πως έχουν κάνει Έλληνες, αλλά στην λίστα με τις χώρες που είναι διαθέσιμο το gofundme, δεν υπάρχει η Ελλάδα. 

Επίσης όλα τα ελληνικά gofundme είναι δηλωμένα σε άλλες χώρες. 

Πώς γίνεται αυτό; 

 

Υπάρχουν αντίστοιχα site για crowdfunding που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εδώ; 

Επεξ/σία από katerina200
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι είχα ψάξει παλιά οι μοναδικές crowdfunding πλατφόρμες που υποστηρίζονται στην Ελλάδα ειναι το kickstarter και το indiegogo, βέβαια αυτές είναι μόνο για να κάνεις crowdfund επιχειρηματηκές ιδέες και άλλα παρόμοια. Ενώ στο gofundme μπορείς να βοηθήσεις και ανθρώπους με προβλήματα υγείας κτλ. να πληρώσουν τα ιατρικά τους έξοδα κτλ.

Τώρα όσον αφορά τον λόγο που δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα πρέπει να είναι καθαρά νομοθετικός αλλιώς δεν εξηγείται.

Για τους Έλληνες που έχουν gofundme λογικά τους έχει ανοίξει την σελίδα κάποιος φίλος/συγγενής απο το εξωτερικό (μπορεί να γίνεται και μέσω vpn, δεν ξέρω).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@StamTheMan

 

Πολύ αστείο το θέμα του crowdfunding..

Γελάσαμε.. Ελπίζω να είσαι 5. 

5 ώρες πριν, Alexpao13 είπε

Απ' ότι είχα ψάξει παλιά οι μοναδικές crowdfunding πλατφόρμες που υποστηρίζονται στην Ελλάδα ειναι το kickstarter και το indiegogo, βέβαια αυτές είναι μόνο για να κάνεις crowdfund επιχειρηματηκές ιδέες και άλλα παρόμοια. Ενώ στο gofundme μπορείς να βοηθήσεις και ανθρώπους με προβλήματα υγείας κτλ. να πληρώσουν τα ιατρικά τους έξοδα κτλ.

Τώρα όσον αφορά τον λόγο που δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα πρέπει να είναι καθαρά νομοθετικός αλλιώς δεν εξηγείται.

Για τους Έλληνες που έχουν gofundme λογικά τους έχει ανοίξει την σελίδα κάποιος φίλος/συγγενής απο το εξωτερικό (μπορεί να γίνεται και μέσω vpn, δεν ξέρω).

Ευχαριστώ πολύ! 

Επεξ/σία από katerina200
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, katerina200 said:

Υπάρχει gofundme στην Ελλάδα; 

Ξέρω πως έχουν κάνει Έλληνες, αλλά στην λίστα με τις χώρες που είναι διαθέσιμο το gofundme, δεν υπάρχει η Ελλάδα. 

Επίσης όλα τα ελληνικά gofundme είναι δηλωμένα σε άλλες χώρες. 

Πώς γίνεται αυτό; 

 

Υπάρχουν αντίστοιχα site για crowdfunding που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε εδώ; 

Για την Ιωάννα πάντως έχει ξεκινήσει, αλλά όταν προσπάθησα να δώσω δε μπορούσα να κάνω login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...