Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με τόνερ


evanl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα έχω εκτυπωτη ΗP 107a lazer.Την προηγούμενη εβδομάδα  καθώς εκτυπωνε κείμενα  κάποια γράμματα και προτάσεις τις εμφάνισε  κάπως με θολό τρόπο. Θεώρησα ότι τελείωσε το τόνερ αν και δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα. Παρήγγειλα toner HP 106A W1106A Black (no chip).Σήμερα το έβαλα στον εκτυπωτή  αλλά φαίνεται σαν να μην το αναγνωρίζει .Δοκίμασα και έβαλα το παλιό toner και παρατήρησα ότι το πρόβλημα στην εκτύπωση μου το κάνει μόνο σε αρχεία Word.Εχει κανείς ιδέα τι περίπου παίζει και τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, evanl είπε

Καλησπερα έχω εκτυπωτη ΗP 107a lazer.Την προηγούμενη εβδομάδα  καθώς εκτυπωνε κείμενα  κάποια γράμματα και προτάσεις τις εμφάνισε  κάπως με θολό τρόπο. Θεώρησα ότι τελείωσε το τόνερ αν και δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα. Παρήγγειλα toner HP 106A W1106A Black (no chip).Σήμερα το έβαλα στον εκτυπωτή  αλλά φαίνεται σαν να μην το αναγνωρίζει .Δοκίμασα και έβαλα το παλιό toner και παρατήρησα ότι το πρόβλημα στην εκτύπωση μου το κάνει μόνο σε αρχεία Word.Εχει κανείς ιδέα τι περίπου παίζει και τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστω!

Το νεο τονερ δε στο αναγνωριζει ακριβως επειδη ειναι χωρις τσιπ. Θα πρεπει να βγαλεις το τσιπ απο το τονερ που εχεις ηδη και να το τοποθετησεις στο νεο τονερ ωστε να το δει ο εκτυπωτης.
Περα απο αυτο, η θολη εκτυπωση σημαινει οτι ο γραφιτης εχει πεσει σε χαμηλη σταθμη και δεν ειναι σωστα μοιρασμενος στο δοχειο απο ακρη σε ακρη, πραγμα το οποιο λυνεται προσωρινα με το να βγαλεις το τονερ και να το ταρακουνησεις λιγο αριστερα δεξια ωστε να μοιραστει ομοιομορφα. Συντομα ομως θα σου ξαναβγαλει θολα διοτι κοντευει να εξαντληθει.

Το οτι δε σου εβγαλε μηνυμα δε λεει κατι, διοτι τα μηνυματα εμφανιζονται με τον αριθμο σελιδων που εχει βγαλει το τονερ σε καλυψη 5%, αν οι εκτυπωσεις σου εχουν μεγαλυτερη καλυψη θα τελειωσει ο γραφιτης πριν την ωρα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...