Προς το περιεχόμενο

Η Nintendo διαψεύδει ότι διέθεσε στους προγραμματιστές εργαλεία για ένα 4K Switch


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

42 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Για μένα η Nintendo απλά δεν υπάρχει σαν επιλογή είναι τα τελευταία 20 χρόνια συνέχεια ανάμεσα σε ps και Xbox,  και όχι για το θέμα γραφικών, οι δύο βασικοί λόγοι είναι ότι συνέχεια βγάζει τα ίδια και τα ίδια και επίσης τα παιχνίδια της είναι πανάκριβα ακόμα και στις προσφορές και καλά που κάνει οι τιμές είναι στο θεό.

Προσωπικά ενώ ήμουν για χρόνια φαν της Σόνυ και σαν δεύτερη κονσόλα έπαιρνα xbox γιατί έβρισκα να νοικιάζουν παιχνίδια του ps πολύ εύκολα τώρα με έχει κερδίσει η ms 

Έχω 2.5 χρόνια το one x και έχω λιώσει με το game pass το οποίο είναι ότι καλύτερο έχει συμβεί για μένα στο gaming τα τελευταία χρόνια, όταν με το καλό τα παίξει η κονσόλα και χρειαστεί να πάρω άλλη η επόμενη θα είναι το series x εκτός και αν κάνει καμία έκπληξη η Σόνυ

Αν δεν υπάρχει σαν επιλογή τα τελευταία 20 έτη, έχω να δηλώσω τα παρακάτω.

1ον τί δουλειά έχεις στο συγκεκριμένο νήμα;

2ον λυπάμαι γιατί έχεις χάσει τα καλύτερα exclusives που έχει βγάλει η nintendo επειδή δεν θέλεις να τα πληρώσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Αν δεν υπάρχει σαν επιλογή τα τελευταία 20 έτη, έχω να δηλώσω τα παρακάτω.

1ον τί δουλειά έχεις στο συγκεκριμένο νήμα;

2ον λυπάμαι γιατί έχεις χάσει τα καλύτερα exclusives που έχει βγάλει η nintendo επειδή δεν θέλεις να τα πληρώσεις.

Ό,τι "δουλειά" έχουμε όλοι, να  μίλησουμε για την Nintendo. Πρέπει να περάσεις κάποιο τεστ για να "έχεις δουλειά" εδώ? 

Παίζω όλα τα games της Nintendo δανεικά σε μεταχειρισμένο switch. Είμαι τυχερός που αυτή  τη στιγμή στη ζωή μ έχω τα χρήματα να αγοράσω αυτά τα  πράγματα, αλλα σαν καταναλωτής δεν θέλω να  ενισχύσω τακτικές "hw refresh αλλαγή οθόνης + ακόμα 300e μετά απο 5ετία". 

Στο θέμα του 4K switch για το οποίο μιλάμε, θεωρώ απόλυτη ξεφτίλα οι άλλοι να παίζουν στα 120fps/4k και εσύ να σπρώχνεις 720p το 2021. Δεν μιλάω για ανταγωνισμό, λέω απλά να είναι relevant.

Σκέψου έναν άνθρωπο που θα πάρει switch όπως διαφημίζεται αυτήν τη στιγμή και να το κουμπώσει στην 4K tv του  (που πλέον νομίζω είναι το standard) να παίξει Βayonetta 3...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, johnny7_7 είπε

Αν δεν υπάρχει σαν επιλογή τα τελευταία 20 έτη, έχω να δηλώσω τα παρακάτω.

1ον τί δουλειά έχεις στο συγκεκριμένο νήμα;

2ον λυπάμαι γιατί έχεις χάσει τα καλύτερα exclusives που έχει βγάλει η nintendo επειδή δεν θέλεις να τα πληρώσεις.

Σχολίασα το κράξιμο για τα γραφικά τι οποίο δεν είναι το θέμα και γενικά σαν gamer και όχι σαν φαν της εταιρείας.

Δεν έχω την πολυτέλεια να δίνω 60αρια κάθε δέκα μέρες γιατί παίζω κάθε μέρα 3-4 ώρες και τόσο θα ήθελα για αυτό επιλέγω ενοικίαση.

Πέρα από αυτό δεν υπάρχει και κάποιο παιχνίδι το οποίο να με τραβάει αν υπήρχε θα το είχα παίξει σε κάποιον emulator

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ό,τι "δουλειά" έχουμε όλοι, να  μίλησουμε για την Nintendo. Πρέπει να περάσεις κάποιο τεστ για να "έχεις δουλειά" εδώ? 

Παίζω όλα τα games της Nintendo δανεικά σε μεταχειρισμένο switch. Είμαι τυχερός που αυτή  τη στιγμή στη ζωή μ έχω τα χρήματα να αγοράσω αυτά τα  πράγματα, αλλα σαν καταναλωτής δεν θέλω να  ενισχύσω τακτικές "hw refresh αλλαγή οθόνης + ακόμα 300e μετά απο 5ετία". 

Στο θέμα του 4K switch για το οποίο μιλάμε, θεωρώ απόλυτη ξεφτίλα οι άλλοι να παίζουν στα 120fps/4k και εσύ να σπρώχνεις 720p το 2021. Δεν μιλάω για ανταγωνισμό, λέω απλά να είναι relevant.

Σκέψου έναν άνθρωπο που θα πάρει switch όπως διαφημίζεται αυτήν τη στιγμή και να το κουμπώσει στην 4K tv του  (που πλέον νομίζω είναι το standard) να παίξει Βayonetta 3...

Αν δεν υπάρχει καν σαν επιλογή στον χάρτη σου, δε σε ενδιαφέρει και ο σχολιασμός. Όπως ο ιδιος ειπε την έχει σβήσει από τον χάρτη τα τελευταία 20 έτη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ό,τι "δουλειά" έχουμε όλοι, να  μίλησουμε για την Nintendo. Πρέπει να περάσεις κάποιο τεστ για να "έχεις δουλειά" εδώ? 

Παίζω όλα τα games της Nintendo δανεικά σε μεταχειρισμένο switch. Είμαι τυχερός που αυτή  τη στιγμή στη ζωή μ έχω τα χρήματα να αγοράσω αυτά τα  πράγματα, αλλα σαν καταναλωτής δεν θέλω να  ενισχύσω τακτικές "hw refresh αλλαγή οθόνης + ακόμα 300e μετά απο 5ετία". 

Στο θέμα του 4K switch για το οποίο μιλάμε, θεωρώ απόλυτη ξεφτίλα οι άλλοι να παίζουν στα 120fps/4k και εσύ να σπρώχνεις 720p το 2021. Δεν μιλάω για ανταγωνισμό, λέω απλά να είναι relevant.

Σκέψου έναν άνθρωπο που θα πάρει switch όπως διαφημίζεται αυτήν τη στιγμή και να το κουμπώσει στην 4K tv του  (που πλέον νομίζω είναι το standard) να παίξει Βayonetta 3...

Αν ειναι ετσι γιατι ασχολεισαι με τα nintendo game...αφου δεν σου κανει απλα προσπερνας γιατι αλλιως δεν εχει κανενα νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα οτι δεν μου κάνουν, μια  χαρά είναι απλά είναι βλακωδώς υπερκοστολογημένα γι αυτό που είναι κατα  την άποψή μου.

Θα τα παίξω τα games όταν τα γουστάρω, απλά δεν θέλω να πληρώσω λεφτα στην Nintendo μέχρι να πατήσει λίγο γη με την τιμολογιακή πολιτική της.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Exodia The Forbidden One said:

Για μένα η Nintendo απλά δεν υπάρχει σαν επιλογή είναι τα τελευταία 20 χρόνια συνέχεια ανάμεσα σε ps και Xbox,  και όχι για το θέμα γραφικών, οι δύο βασικοί λόγοι είναι ότι συνέχεια βγάζει τα ίδια και τα ίδια

Κάποιες μικρές διαφορές στα 20 αυτά χρόνια τις έχουν τα παιχνίδια. 

Μην φανταστείς πολλές βέβαια. Κυρίως στο εξώφυλλο των κουτιών εντοπίζονται. 

1 hour ago, chncynic said:

Στο θέμα του 4K switch για το οποίο μιλάμε, θεωρώ απόλυτη ξεφτίλα οι άλλοι να παίζουν στα 120fps/4k και εσύ να σπρώχνεις 720p το 2021. Δεν μιλάω για ανταγωνισμό, λέω απλά να είναι relevant.

Πάρε μια από τις υπόλοιπες υβριδικές κονσόλες. 

Βίτσια είναι αυτά βέβαια αλλά προσωπικά δεν μπαίνω σε θέματα που δεν με ενδιαφέρουν (βλ. δεν είμαι πελάτης της εταιρείας και δεν ενδιαφέρομαι να γίνω) να τρώω το χρόνο μου χωρίς λόγο. 

Εννοείται όποιος θέλει σχολιάζει όπου θέλει αλλά πιο πολύ θα με ενδιέφερε εμένα η γνώμη κάποιου που δεν ξεκινάει λέγοντας πως 20 χρόνια δεν ψωνίζω από το μαγαζί που σχολιάζω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, chncynic said:

Προπαρήγγειλα, ελπίζω  να  ανταποκριθεί στις  προσδοκίες

Ελπίζω να παίζει 4Κ να είναι relevant γιατί αυτό που έχω παραγγείλει εγώ μέχρι 1080p το διαφημίζουν και με οθόνη μια απλή 720p.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονική 4k έξοδο εχει. Προφανώς δεν θα βγάζει native 4k σε σοβαρά παιχνίδια αν δεν θέλουν sub 30 FPS ρεζιλικια.

Αλλά σε πιο ελαφριά τύπου Zelda δεν θα μου κάνει έκπληξη να το χτυπάει το 60αράκι.

Άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, chncynic said:

Αλλά σε πιο ελαφριά τύπου Zelda δεν θα μου κάνει έκπληξη να το χτυπάει το 60αράκι.

Έχει και εκατοντάδες τέτοια και καλύτερα στο Steam οπότε θα έχουμε για καιρό να παίζουμε. 

25 minutes ago, chncynic said:

Προφανώς δεν θα βγάζει native 4k σε σοβαρά παιχνίδια

Irrelevant πριν καν βγει δηλαδή! Σκούρα τα πράγματα. 

Τουλάχιστον έχει 1080p oled οθόνη που όλοι περίμεναν από το Switch οπότε αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, NickTG είπε

Έχει και εκατοντάδες τέτοια και καλύτερα στο Steam οπότε θα έχουμε για καιρό να παίζουμε. 

Irrelevant πριν καν βγει δηλαδή! Σκούρα τα πράγματα. 

Τουλάχιστον έχει 1080p oled οθόνη που όλοι περίμεναν από το Switch οπότε αξίζει. 

Ναι θα έχουμε!

Επιτέλους ένα σοβαρό handheld! Με τα Bluetooth του με τα όλα του!

Και δεδομένου του ότι το αγοραστικό κοινό του θα είναι λίγο πιο resilient σε τακτικές αρπα-κολα λόγω της έλλειψης εταιρικού φανατισμού, θα συνεχίσουμε να βλέπουμε και κάποιο σεβασμο τιμολογιακά κατά την αποψή μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, chncynic είπε

Ναι θα έχουμε!

Επιτέλους ένα σοβαρό handheld! Με τα Bluetooth του με τα όλα του!

Και δεδομένου του ότι το αγοραστικό κοινό του θα είναι λίγο πιο resilient σε τακτικές αρπα-κολα λόγω της έλλειψης εταιρικού φανατισμού, θα συνεχίσουμε να βλέπουμε και κάποιο σεβασμο τιμολογιακά κατά την αποψή μου

Μη σπαταλάς το χρόνο σου.
Αν κάποιος πιστεύει πως αξίζει 60 ευρώ για παιχνίδι που κυκλοφόρησε 20 χρόνια πριν είναι δική του επιλογή.

Δεν υπάρχει σωστό λάθος.Γούστα είναι και ατομικές επιλογές.

Εμένα αυτό που με χαλάει είναι καθαρά το γεγονός πως μερικοί είναι κυριολεκτικά άρρωστοι fan εταιριών.Το βλέπω πλεον σαν πάθηση.Τα ίδια άτομα σε 6-7 νήματα να υπερασπίζονται με σθένος το κινητό, το αμάξι , το ρολόι , το tablet τους κλπ σίγουροι πως έκαναν την τέλεια επιλογή και δεν αναγνωρίζουν κανένα ελάττωμα. 
Είναι ο λόγος που έφυγα απο τα ανάλογα νήματα sony/nintendo (μεταξύ άλλων)καθώς οτιδήποτε ελάττωμα ανέφερες έπεφταν πάνω σου να σε φάνε.

Απο το προφίλ μου βλέπει κανείς πως και switch είχα και playstation και γενικά όλες τις κονσόλες.Σχεδόν 3 δεκαετίες με video games  προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μη σπαταλάς το χρόνο σου.
Αν κάποιος πιστεύει πως αξίζει 60 ευρώ για παιχνίδι που κυκλοφόρησε 20 χρόνια πριν είναι δική του επιλογή.

Δεν υπάρχει σωστό λάθος.Γούστα είναι και ατομικές επιλογές.

Εμένα αυτό που με χαλάει είναι καθαρά το γεγονός πως μερικοί είναι κυριολεκτικά άρρωστοι fan εταιριών.Το βλέπω πλεον σαν πάθηση.Τα ίδια άτομα σε 6-7 νήματα να υπερασπίζονται με σθένος το κινητό, το αμάξι , το ρολόι , το tablet τους κλπ σίγουροι πως έκαναν την τέλεια επιλογή και δεν αναγνωρίζουν κανένα ελάττωμα. 
Είναι ο λόγος που έφυγα απο τα ανάλογα νήματα sony/nintendo (μεταξύ άλλων)καθώς οτιδήποτε ελάττωμα ανέφερες έπεφταν πάνω σου να σε φάνε.

Απο το προφίλ μου βλέπει κανείς πως και switch είχα και playstation και γενικά όλες τις κονσόλες.Σχεδόν 3 δεκαετίες με video games  προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.

Εντάξει μωρέ όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας σε αυτά.

Εγώ έχω αγοράσει το ίδιο game σε 3 πλατφόρμες ξέρω γω. Απλά θεωρώ ότι είναι σημαντικό να αναγνωρίζουμε ποτέ μια εταιρία πάει να κοροϊδέψει και πότε όχι - ανεξαρτήτως προτιμήσεων.

Τα ίδια προβλήματα έχω προσωπικά και με την τιμολόγηση μερικών παιχνιδιών στο PS. Όσο και να γουστάρω κάποια games, θα μπουκοτάρω ο,τι θεωρώ κοροϊδία και είτε θα πάρω μεταχειρισμένα είτε θα περιμένω μέχρι να πέσει η τιμή. Νομίζω αν το κάναμε όλοι χωρίς να πολύ σκεφτόμαστε με στρατόπεδα, θα είχαμε πολύ καλύτερη αντιμετώπιση ως πελάτες. Each to their own όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, chncynic said:

Ναι θα έχουμε!

Επιτέλους ένα σοβαρό handheld! Με τα Bluetooth του με τα όλα του!

Και δεδομένου του ότι το αγοραστικό κοινό του θα είναι λίγο πιο resilient σε τακτικές αρπα-κολα λόγω της έλλειψης εταιρικού φανατισμού, θα συνεχίσουμε να βλέπουμε και κάποιο σεβασμο τιμολογιακά κατά την αποψή μου

Μην ξεχνάς τη 1080p OLED οθόνη του, την μπαταρία που κρατάει διπλή ώρα από του Switch, τα αποσπώμενα χειριστήρια ώστε σε περίπτωση που πάθει κάτι να μη στέλνεις όλη την κονσόλα πίσω. Άσε που θα παίζουμε επιτέλους 4Κ όταν είναι docked. 

Όταν έχεις χρόνο βάλε μια λίστα από τα εκατοντάδες καλύτερα που λέγαμε πριν να αγοράσουμε και οι υπόλοιποι. 

Κάποια άλλη λέξη μπέρδεψες εκεί με το resilient αλλά ΟΚ. 

2 hours ago, Chocobo said:

Αν κάποιος πιστεύει πως αξίζει 60 ευρώ για παιχνίδι που κυκλοφόρησε 20 χρόνια πριν είναι δική του επιλογή.

Όντως. Και αν κάποιος πιστεύει ότι δεν αξίζει δεν το αγοράζει. 

Το να μπαίνει σε νήματα και να παραπονιέται όμως για την τιμή του σαν 5χρονο που δεν του αγοράζουν οι γονείς του ότι θέλει είναι λίγο αστείο. 

2 hours ago, Chocobo said:

Σχεδόν 3 δεκαετίες με video games  προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός.

Ή απλά θεωρείς τη δική σου άποψη ως την αντικειμενική που θα έπρεπε και οι υπόλοιποι να έχουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...