Προς το περιεχόμενο

[Πληκτρολόγιο] Logitech MX Keys με Στήριγμα Καρπού 95,90€ @superoffers.gr


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://superoffers.gr/catalog/product/view/id/211323/s/logitech-mx-keys-me-stirigma-karpou-asirmato-bluetooth-pliktrologio-aggliko-us/

Δεν είχε πέσει κάτω από τα 105€ Ελλάδα. Αν τα πάρετε ξεχωριστά, το arm rest κοστίζει 19€ και το πληκτρολόγιο έχει πέσει μέχρι 85€ αλλά συνήθως κοστίζει από 95 έως 105€. Στο εξωτερικό έχουν παίξει κάποιες φορές και καλύτερες προσοφορές μέσω Amazon, αλλά όχι για US keyboard. Οπότε θεωρώ είναι μια καλή περίπτωση για όσους θέλουν οπωσδήποτε US.

Αν μένει κάποιος κοντά στο κατάστημα (Μαρούσι ή Χαλάνδρι) και μπορεί να πάει να παραλάβει, γλυτώνει τα 5,90€ μεταφορικά και στα 90€ γίνεται ακόμα καλύτερη η προσφορά.

Προσοχή, η διαθεσιμότητα είναι 15 έως 30 ημέρες, οπότε μόνο αν δε βιάζεστε. Επίσης, επειδή το κατάστημα έχει μέτριες κριτικές, προτιμούμε να πληρώσουμε με αντικαταβολή που δεν έχει επιπλέον επιβάρυνση.

 

Logitech MX Keys με Στήριγμα Καρπού Ασύρματο Bluetooth Πληκτρολόγιο Αγγλικό US

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, exitpc είπε

Εχετε υποψιν και αυτο

Διαθεσιμότητα:ΠΑΡΑΔΟΣΗ 15 ΕΩΣ 30 ΗΜΕΡΕΣ

Σωστός ναι. Ξεχάστηκα. Το βάζω και στο αρχικό μήνυμα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετική τιμή, εξαιρετικό προϊόν. Το μόνο που δεν ειναι εξαιρετικό είναι το μαγαζί που το πουλάει. 

 

image.png.48f65a558befbce0123a4974b88876e5.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Εξαιρετική τιμή, εξαιρετικό προϊόν. Το μόνο που δεν ειναι εξαιρετικό είναι το μαγαζί που το πουλάει. 

 

image.png.48f65a558befbce0123a4974b88876e5.png

Ισχύει, γι' αυτό και προτιμούμε να πληρώσουμε με αντικαταβολή που δεν έχει επιπλέον επιβάρυνση. Το προσθέτω και αυτό στο αρχικό μήνυμα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αξιζει καθολου το πληκτρολογιο; σε αυτα τα λεφτα παιρνεις/φτιαχνεις ενα μηχανικο. ρωταω σε περιπτωση που καποιος εχει μέτρο σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tomahawk12 είπε

ρε παιδια αξιζει καθολου το πληκτρολογιο; σε αυτα τα λεφτα παιρνεις/φτιαχνεις ενα μηχανικο. ρωταω σε περιπτωση που καποιος εχει μέτρο σύγκρισης.

Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Tomahawk12 είπε

ρε παιδια αξιζει καθολου το πληκτρολογιο; σε αυτα τα λεφτα παιρνεις/φτιαχνεις ενα μηχανικο. ρωταω σε περιπτωση που καποιος εχει μέτρο σύγκρισης.

Συγκρίνεις πραγματικά παντελώς ανόμοια πράγματα. Η αγορά πληκτρολογίου είναι απίστευτα προσωπική υπόθεση. Κάποιος τη βγάζει με 5€ turbo x, κάποιοι χαλάνε 1000άδες € για να βρουν αυτο που τους ταιριάζει.

Οπότε το πρώτο βήμα ειναι να αποφασίσεις τι θες και για ποια χρήση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Tomahawk12 είπε

ρε παιδια αξιζει καθολου το πληκτρολογιο; σε αυτα τα λεφτα παιρνεις/φτιαχνεις ενα μηχανικο. ρωταω σε περιπτωση που καποιος εχει μέτρο σύγκρισης.

Εξαρτάται τη χρήση που το θες!

Το έχω το συγκεκριμένο στην εργασία μου και βολεύει πολύ στο να γράφεις. 

Αν πχ το θες για παιχνίδια δε νομίζω να σου κάνει αλλά και πάλι αυτό είναι υποκειμενικό.

Επεξ/σία από PETROS13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχάς αντιλαμβάνομαι οτι πιθανώς συγκρίνω κάπως ανόμοια πραγματα. Επειδή κυρίως γράφω κείμενο στο πληκτρολόγιο έχω παρατηρήσει ότι προτιμώ low profile switches σε μηχανικά πληκτρολόγια ενώ έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω μεμβράνης. Για αυτό ρώτησα. συγνώμη για το off-topic, καλή η προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tomahawk12 είπε

καταρχάς αντιλαμβάνομαι οτι πιθανώς συγκρίνω κάπως ανόμοια πραγματα. Επειδή κυρίως γράφω κείμενο στο πληκτρολόγιο έχω παρατηρήσει ότι προτιμώ low profile switches σε μηχανικά πληκτρολόγια ενώ έχω χρόνια να χρησιμοποιήσω μεμβράνης. Για αυτό ρώτησα. συγνώμη για το off-topic, καλή η προσφορά

Αν κάποιος θέλει low profile, αθόρυβο πληκτρολόγιο για προγραμματισμό / κείμενο, αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να πάρει. 

Στα υπόψη υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις του πληκτρολογίου με διαφορετικό το enter.

Logitech MX Keys Ασύρματο Bluetooth Πληκτρολόγιο Αγγλικό US - Skroutz.gr

Logitech MX Keys Advanced Wireless Illuminated Keyboard | Harvey Norman New  Zealand

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αν κάποιος θέλει low profile, αθόρυβο πληκτρολόγιο για προγραμματισμό / κείμενο, αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να πάρει. 

Στα υπόψη υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις του πληκτρολογίου με διαφορετικό το enter.

Logitech MX Keys Ασύρματο Bluetooth Πληκτρολόγιο Αγγλικό US - Skroutz.gr

Logitech MX Keys Advanced Wireless Illuminated Keyboard | Harvey Norman New  Zealand

 

Ναι, είναι ANSI vs ISO.

All Enter key shapes

https://deskthority.net/wiki/Return_key

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/9/2021 στις 3:34 ΜΜ, Tomahawk12 είπε

ρε παιδια αξιζει καθολου το πληκτρολογιο; σε αυτα τα λεφτα παιρνεις/φτιαχνεις ενα μηχανικο. ρωταω σε περιπτωση που καποιος εχει μέτρο σύγκρισης.

το εχω στην δουλεια και εχω ξαναπει: αν εχεις μηχανικο και πιασεις μετα αυτο, το Logitech θα το μισησεις στα πρωτα 10 λεπτα.

Εχουμε τα ISO/JIS

Επεξ/σία από Doped
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doped είπε

το εχω στην δουλεια και εχω ξαναπει: αν εχεις μηχανικο θα το πιασεις και θα το μισησεις στα πρωτα 10 λεπτα.

Εχουμε τα ISO/JIS

Θα μισήσεις αυτό του θέματος εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Θα μισήσεις αυτό του θέματος εννοείς;

You are right.

Το εγραψα πολυ γρηγορα και δεν εβγαζε νοημα.

Fixed.

Για εμενα, ειναι πολυ ρηχο και πολυ wannable apple keyboard.

Αλλα, το Apple ακολουθει μια λογικη design που ειναι Bauhaus καπως.

Ενω το Logitech προσπαθει να κανει το ιδιο, στο χερι δεν εχει την ιδια αισθηση για εμενα.

Τα θετικα του:

  • ειναι πολυ βαρυ. Νιωθεις οτι το σασι του δεν θα διαλυθει ποτε.
  • εχει backlight.
  • μπροεις να κανεις pair 3 συσκευες.
  • μπορεις με το logitech USB receiver να εχεις και αλλες συσκευες μαζι (εγω εχω το MX Master 2S)
  • Η μπαταρια του δεν τελειωνει ποτε. Πιο συχνα φορτιζω το ποντικι

Τα αρνητικα του:

  • τα πληκτρα μετα απο ενα χρονο χρησης εχουν γινει απο matte, γυαλιστερα. Και οχι, δεν ειμαι μπιχλας το καθαριζω καθημερινα με αναλογο πανακι που εχω για τα γυαλια ηλιου.
    • επισης μετα απο ενα χρονο τα νιωθω πιο βαθια και χαλαρα, καλο για εμενα αλλα πολλοι μπορει να σπαστουν που δεν ειναι τοσο "στην θεση τους"
  • Το backlight παιζει οποτε θελει.
  • Το keyboard εχει ενα bug που ορισμενες φορες θα συνεχιζει να παταει ενα κουμπι συνεχως. Δεν ειμαι ο μονος που το εχει παθει στον χωρο και δεν ειναι ωραιο, ιδιως οταν εχεις κλεισει 7 ωρες δουλειας.
    Αν γινει κανετε τα παρακατω:
    • να το κανεις reset
    • να αποφασισει οτι ειναι η ωρα να ξυπνησει
  • Το keyboard δεν μπορει να παιζει με πιο παλια Logitech receivers. (εχω ενα logitech G700 και δεν ηθελε να παιξουνε παρεα στον ιδιο receiver)
  • By default, το FN ειναι ενεργοποιημενο. Πατας CTRL F5 και λες γιατι εχω 2302353 desktops στο πισι μου πλεον.

 

Επεξ/σία από Doped
  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...