Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής για σκανάρισμα


jkidd13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους, ψάχνω έναν εκτυπωτή για το γραφείο για να αντικαταστήσω τον HP 2515, μιας και μου χάλασε το καπάκι του scanner.

Θέλω ένα μηχάνημα που να είναι όσο το δυνατόν γρήγορο στο σκαναρισμα, γιατι στη δουλειά σκανάρω καθημερινά σχετικά μεγάλο όγκο εγγράφων,αλλα να μην πάει σε κόστος πάνω απο 50-60€.

Θα ήθελα τις προτάσεις σας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι παρεις σε αυτές τις τιμές, σε πραγματικές συνθήκες ίδια ταχύτητα θα έχει και ίδια ανάλυση (ότι και αν γράφουν τα specs του)

Διάλεξε αυτόν που σου αρέσει και προχώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, jkidd13 είπε

Σε ανώτερη τιμή, υπάρχει κάτι που να ξεχωρίζει?

Σε ανώτερη τιμή υπάρχουν πολλά που ξεχωρίζουν, αλλά θα πρέπει να είναι αρκετά ανώτερη.

Μέχρι τα 100 ευρώ όλα έχουν παρόμοια σκάνερ. Λίγο πιο πάνω σου δίνουν και δυνατότητα για adf σκανάρισμα (πολλάπλά φύλλα). Αλλά για να πας σε μετρήσιμα καλύτερες δυνατότητες σκαναρίσματος σε κάποιο πολυμηχάνημα θα πρέπει να φτάσεις τα 200 ευρώ.

 

Γνώμη μου. Κράτα τον εκτυπωτάκο σου για εκτυπώσεις, και για σκανάρισμα δώσε 100-120 ευρώ και πάρε ένα σκέτο σκάνερ. Και η ποιότητα του σκαναρίσματος, αλλά και η αντοχή θα είναι πενταπλάσια απο ένα απλό σκάνερ ενός μηχανήματος των 60 ευρώ. Αργότερα αντικαθιστάς και τον εκτυπωτή σου με κάτι ποιοτικότερο (και σκέτο εκτυπωτή)

Αν σκανάρεις έγγραφα και βιβλία προτείνω αυτόν: Microtek XT3300 Flatbed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jkidd13 είπε

γιατι στη δουλειά σκανάρω καθημερινά σχετικά μεγάλο όγκο εγγράφων

εγώ, αν είχα τέτοια δουλειά, θα επένδυα σε μηχάνημα με adf scanner k μάλλιστα με απευθείας duplex scan με ένα πέρασμα

ναι σαφώς κοστίζει αρκετά-πολύ παραπάνω, αλλά τη δική σου καθημερινότητα θα καλυτερέψεις 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...