Προς το περιεχόμενο

πολυμηχάνημα αγορά με συμβατά μελάνια


tzitzikas2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εχω ένα πολυμηχάνημα παλιό HP (εκτυπωτής, σαρωτής, αντιγραφικό) αλλά εμφανίζει πολλά προβλήματα. Με είχε βολέψει γιατι χρησιμοποιώ το μελάνι @work απο πλαίσιο 21XL το οποίο βγαίνει οικονομικά και κρατάει και πολύ. Ψάχνω για να αγοράσω νέο πολυμηχάνημα οικονομικό (οπότε πάμε σε inject) αποκλειστικά με συμβατό μελάνι @work. Τα hp που βρίσκω χρησιμοποιούν το 305XL και το 304XL που και λιγότερες σελίδες βγάζουν, είναι πιο ακριβά αλλά και δεν έχουν συμβατό του πλαισίου. Εχετε ιδέα προς τα που να κατευθυνθώ? Βασικό στοιχείο για την επιλογή είναι η οικονομική εκτύπωση και φυσικά η τιμή του μηχανήματος. Θα εκτυπώνω μόνο μαύρο, και για αυτό θέλω να δουλεύει και με μαύρο μόνο μόνο μελάνι επάνω (χωρίς να έχει τοποθετηθεί το έγχρωμο). Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tzitzikas2 Και για δεν βλέπεις τη σειρά ink tank της Epson; (πολύ αβίαστα και λαϊκά μου βγήκε αυτό 😂

5-6€ το αυθεντικό μελάνι και πραγματικά ξεχνάς πότε το αλλάζεις (έχω τον l3151). 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

@tzitzikas2 Και για δεν βλέπεις τη σειρά ink tank της Epson; (πολύ αβίαστα και λαϊκά μου βγήκε αυτό 😂

5-6€ το αυθεντικό μελάνι και πραγματικά ξεχνάς πότε το αλλάζεις (έχω τον l3151). 

 

189euro τιμή scroutz. Μας Γ@#%$ες......Animated GIF

https://www.skroutz.gr/s/16600789/Epson-EcoTank-L3151-Έγχρωμο-Πολυμηχάνημα-Inkjet-με-WiFi-και-Mobile-Print.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Θα τα σκασεις στην αρχη αλλα δε θα ξαναπληρωσεις μελανι συντομα. Συν 3 χρονια εγγυηση και πολυ καλη υποστηριξη σε αντιθεση με τα HP inkjet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tzitzikas2 είπε

189euro τιμή scroutz. Μας Γ@#%$ες.....

Δηλαδή, για βάστα : και φθηνό μηχανάκι και φθηνή βενζίνη ; 'Η που θα σε αφήσει στο δρόμο ή που θα βαράει πειράκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πέφτει το κόστος του μηχανήματος τόσο αυξάνεται το κόστος αναλωσίμων. Και θα έλεγα αντί για inkjet που θα σου χαλανε τα μελάνια κάθε τόσο πάρε laser, ίσως σε συμφέρει σε βάθος χρόνου. Ειδικά αν σε νοιάζει μόνο το ασπρόμαυρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Όσο πέφτει το κόστος του μηχανήματος τόσο αυξάνεται το κόστος αναλωσίμων. Και θα έλεγα αντί για inkjet που θα σου χαλανε τα μελάνια κάθε τόσο πάρε laser, ίσως σε συμφέρει σε βάθος χρόνου. Ειδικά αν σε νοιάζει μόνο το ασπρόμαυρο. 

Κοίτα το HP DeskJet F4180 που έχω, το οποίο είναι απο τα σάπια μηχανάκια της HP, δουλεύει το 21XL μελάνι το οποίο ειδικά σε συμβατό βγαίνει οικονομικό και κρατάει

https://www.plaisio.gr/ektiposi/melania-analosima-ektiposis/melania/melani-work-anakataskeuasmeno-21xl-black_962945?qId=5483efa569ccd93229921870a5a91e71&qIx=products

κάτι αντίστοιχο έψαχνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

 

Κοίτα το HP DeskJet F4180 που έχω, το οποίο είναι απο τα σάπια μηχανάκια της HP, δουλεύει το 21XL μελάνι το οποίο ειδικά σε συμβατό βγαίνει οικονομικό και κρατάει

https://www.plaisio.gr/ektiposi/melania-analosima-ektiposis/melania/melani-work-anakataskeuasmeno-21xl-black_962945?qId=5483efa569ccd93229921870a5a91e71&qIx=products

κάτι αντίστοιχο έψαχνα

Μελάνια work έγχρωμα σε εμένα χαλανε κάθε 5 μήνες, εκτυπωση κάθε 10 μέρες να μην ξεραθουν αλλά δεν.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα μαύρα 21XL είμαι οκ, ακόμα και να το έχω για μήνες. Σπάνια είχα θέμα. Μια φορά είχα θέμα σε μια διπλή συσκευασία και το αντικατέστησαν. Πιο πολλά προβλήματα είχα όταν τα γέμιζα έξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ για μαύρα είχα αγοράσει ένα μεγάλο δοχείο γνήσια και όταν τελείωσε το πήγαινα να το γεμίσω, με αυτό δεν έχω κανένα πρόβλημα, εκεί που υπάρχει πρόβλημα είναι το μαύρο. Τα έτοιμα μετασκευασμενα μελάνια είναι όλα κλαφτα Χαράλαμπε. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...