Προς το περιεχόμενο

Ρήτρα αναπροσαρμογης ΔΕΗ


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
4 hours ago, grinder_ said:

Δε σε χάλασε.:P Εσύ μην τους ειδοποιήσεις σύντομα.

Τους ειδοποίησα και το έχουν διορθώσει ήδη, δεν ήθελα να σκάσει μεγάλος διορθωμένος εκκαθαριστικός, το θέμα είναι αν θα συνεχίσουν να δηλώνουν σωστές στις επόμενες καταμετρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, νόμιζα ότι είχα πετύχει διαφορετική τιμή από τις τρέχουσες, είχα μείνει με την εντύπωση πως το κανονικό Γ1Ν έπαιζε πλέον στις .18+

Όσο για την αλλαγή σε σταθερό, δε πρόλαβα το φθηνό τιμολόγιο, έβλεπα και κάτι γυριστές που έκαναν όλοι οι πάροχοι και, γενικά, δεν ένοιωθα καμία εμπιστοσύνη να προβώ σε αλλαγή πριν δω πώς πάει η φάση.

Φυσικά τώρα τον ήπια κλαρίνο και έχω μπει στο ακριβότερο enter, όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Lucifer είπε

Φυσικά τώρα τον ήπια κλαρίνο και έχω μπει στο ακριβότερο enter, όλα καλά.

μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση (14 ημέρες) , αν μπήκες στα 0,23

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Τους ειδοποίησα και το έχουν διορθώσει ήδη, δεν ήθελα να σκάσει μεγάλος διορθωμένος εκκαθαριστικός, το θέμα είναι αν θα συνεχίσουν να δηλώνουν σωστές στις επόμενες καταμετρήσεις.

Darth Vader's "Noooo!" | Know Your Meme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι, γιατί εμένα είναι διαφορετική η τιμή/kWh?

Βλέπω στους συμπάσχοντες η τιμή να είναι 0.11936 και σε εμένα είναι 0.11058 !

Ασε που δεν μπήκαν στον κόπο να δώσουν έστω και μια ανάλυση στις Πιστώσεις ΤΕΜ !

image.png.33cada01c5df049559193d4e8ea903c3.png

 

Επεξ/σία από costas_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

^ κρίνοντας από τις πιστώσεις ΤΕΜ, λογικά είναι λογαριασμός πάνω από 1 τετράμηνο, σωστά; (..."δεν μπήκες στον κόπο" να μας αναφέρεις έστω, την περίοδο κατανάλωσης ;ρ)

Πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι συνεχόμενη η κατανάλωση τετραμήνου, ώστε να τιμολογηθείς με την τιμή των πάνω από 2.000 κιλοβατωρών.

edit : σίγουρα είναι περισσότερο από 4μηνο, αφού και τα πάγια είναι μεγαλύτερα του 4μήνου (νυχτερινό πρέπει να μπήκε κάπου ενδιάμεσα...; )

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.thetoc.gr/oikonomia/article/ilektriko-reuma-posa-anadromika-tha-eispraxete---posa-tha-plironete-apo-edo-kai-sto-exis/

 

δεν ξερω που τα βρηκαν τα νουμερα αλλα αν ειναι αληθινο θα πεσει πολύ γελιο (και κλάμα) :lol:

Αναφορά σε κείμενο

· Για 1200 κιλοβατώρες στο εξάμηνο, τα αναδρομικά θα φτάσουν στα 23,5 ευρώ

· Για 1800 κιλοβατώρες στο εξάμηνο τα αναδρομικά θα φτάσουν στα 46,08 ευρώ

· Για 2400 κιλοβατώρες στο εξάμηνο τα αναδρομικά θα φτάσουν στα 111,41 ευρώ

Πάει το 600αρι, ονειρο ηταν και εφυγε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Πάει το 600αρι, ονειρο ηταν και εφυγε...

Ως 600€ είχαν πει, όπως το ADSL παλιά. Ως 24 λέγανε κι έπιανες τα 3:P... μια από τα ίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

https://www.thetoc.gr/oikonomia/article/ilektriko-reuma-posa-anadromika-tha-eispraxete---posa-tha-plironete-apo-edo-kai-sto-exis/

δεν ξερω που τα βρηκαν τα νουμερα αλλα αν ειναι αληθινο θα πεσει πολύ γελιο (και κλάμα) :lol:

Πάει το 600αρι, ονειρο ηταν και εφυγε...

Ούτε εγώ ξέρω πού τα βρήκαν (ούτε καν διάβασα το άρθρο), αλλά ούτως ή άλλως είχαν μιλήσει εδώ και 2 βδομάδες για "300 μύρια Εβρά" που θα,,,,μοιραστούν στους καταναλωτέ (:ρ) Δηλαδή μιλάμε για συγκεκριμένη,,,,μπάνκα, η οποία απλά θα μοιραστεί, και όχι "θα πάρετε πίσω όσα πληρώσατε σε αναπροσαρμογή".

Ε όταν παίζουν κάτι εκατομμύρια συνδέσεις (4-5, κάπου 'κει τεσπα), το συμπέρασμα του "τί θα πάρουμε" έβγαινε από τότε. Και υπ' όψιν, αυτά θα είναι ΜΕΤΑ την,,,,"υπερφορολόγιση". Δηλαδή θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να τα σκάσουν οι παροχάρες, και μετά το "γιάμα"....

Εγώ περίμενα/περιμένω, η μέση "επιστροφή" (ξερωγώ για γύρω στις 2Κ κατανάλωση το 4μηνο), να είναι τύπου "κλασσική επιδοματική πολιτική", δηλαδή γύρω στο κατοστάρι με διακοσάρι....

Όποιος πίστεψε/πιστεύει ακόμα ότι "ΘΑ τσεπώσει ξακοσάρι", απλά λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να καταλάβω τι γίνεται με το λογαριασμό του πεθερού μου; Ναι μεν υπάρχει μεγάλη κατανάλωση στον τελευταίο εκκαθαριστικό, ποσού 1747 ευρώ, που αφορά την κατανάλωση 1ου τετραμήνου 2022 ενώ δεν υπάρχει καμία πίστωση ΤΕΜ. Πως προκύπτει αυτό; Στον προηγούμενο εκκαθαριστικό του τελευταίου τετραμήνου 2021 με ποσό 339 ευρώ υπήρχαν τέτοιες πιστώσεις.

Τι προτείνετε για τη συνέχεια;

Τα φώτα σας παρακαλώ!

x2scrap1.png

x2scrap2.png

x2scrap3.png

x2scrap4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

https://www.thetoc.gr/oikonomia/article/ilektriko-reuma-posa-anadromika-tha-eispraxete---posa-tha-plironete-apo-edo-kai-sto-exis/

 

δεν ξερω που τα βρηκαν τα νουμερα αλλα αν ειναι αληθινο θα πεσει πολύ γελιο (και κλάμα) :lol:

Πάει το 600αρι, ονειρο ηταν και εφυγε...

Πάντως έχω απορία να δω πως θα βγει το ΦΕΚ , έχω λογαριασμό μέχρι τα μέσα δεκεμβρίου , ένα μπόλικο ποσό ρήτρας , λες να τα επιστρέψουν και αυτά; 🧐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιους ακριβως λογ/σμους θα υπολογιστει η εκπτωση, εχουμε μαθει? απλα σε οσους εκδοθηκαν στο διαστημα 1/12/2021 - 31/5/22? Οτι ελαβε ο καθενας? Γιατι δε λαμβανουμε ολοι ακριβως τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

https://www.thetoc.gr/oikonomia/article/ilektriko-reuma-posa-anadromika-tha-eispraxete---posa-tha-plironete-apo-edo-kai-sto-exis/

 

δεν ξερω που τα βρηκαν τα νουμερα αλλα αν ειναι αληθινο θα πεσει πολύ γελιο (και κλάμα) :lol:

Πάει το 600αρι, ονειρο ηταν και εφυγε...

Δηλαδή θα πάρουμε....

Χαχα

Και μερικοί περίμεναν το 600αρι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nikk_ole είπε

ενώ δεν υπάρχει καμία πίστωση ΤΕΜ

τότε δε φαίνεται οτι είναι κύρια κατοικία

_______________________

έως 600€ λέγανε , ότι και να δώσουνε με τα μέτρα που εγκρίθηκαν ,αν περαστούν οι επιδοτήσεις είμαστε >1000€ ανα κεφάλι για το έτος χρεωμένοι και κλασσικά θα τα ξεπληρώσουμε 10πλάσια σε σύντομο χρόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...