Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Z Fold 3 Review - Ωριμάζουν οι συνθήκες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, Macosj είπε

Κορεάτικο εννοείς? Κινέζικο είναι το αντίστοιχο Huawei που έχει κανονική μόνη οθόνη, για αυτό πιστεύω ότι είναι καλύτερο από αυτό. Αλλά σε software κερδίζει η Samsung 

Γνωστά ειναι τα κινεζικά βασανιστήρια για αυτο δεν έγραψα κορεάτικα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Για εμένα τον κοινό θνητό θα γίνει πραγματικότητα όταν βγούνε μοντέλα μαξ στα 400 ευρώ.

Απο μαξ 300 που δίνω τώρα για κινητό να κάνω την υπέρβαση αν είναι να πάρω foldable

Για μένα τον ημίθεο, εδινα και 600 αν δεν είχε τα θέματα.. Ας βγει και ο Θεός να μας πει.. :)

16 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Για εμένα τον κοινό θνητό θα γίνει πραγματικότητα όταν βγούνε μοντέλα μαξ στα 400 ευρώ.

Απο μαξ 300 που δίνω τώρα για κινητό να κάνω την υπέρβαση αν είναι να πάρω foldable

Φαντάζομαι θα γνωρίζεις ότι από τα "μαξ" 300 ευρώ που δίνεις κάθε φορά για κινητό τα 200-250 πάνε στην τεχνογνωσία και την έρευνα και το κινητό σε υλική αξία δεν ξεπερνά τα 50-100 ευρώ έτσι?

Κάπως έτσι είναι και η τεχνολογία amoled foldable. Πληρώνεις την τεχνογνωσία που προσπαθούν να την κρατήσουν χαμηλότερα από τις απλές συσκευές αλλά δυστυχώς το μέγεθος της amoled πρέπει να πληρωθεί. Μαζί και η τεχνολογία των σκληρότερων και ανθεκτικότερων υλικών και πάει λέγοντας. 

Σίγουρα σε μια αλλαγή της οικονομίας ίσως δούμε και τα ποσά που ονειρεύονται όλοι για συσκευές 1000-2000 ευρώ, αλλά φυσικά και πρακτικά τουλάχιστον για μια 2-3 ετία δεν νομίζω η foldable τεχνολογία να πέσει κάτω από 1000 ευρώ όσο και απλό να είναι το μοντέλο.

Υπάρχει αυτή τη στιγμή αν δεν απατώμαι foldable της xiaomi που κοστίζει κοντά 1000 ευρώ... (στην κίνα). Αλλά δεν έχει τα καλούδια που έχουν τα fold της Samsung. Τώρα πια είναι αυτά? gsmarena.com και google.com και ψάχνεις για ορολογίες και τεχνολογίες και βλέπεις τις τεράστιες διαφορές και εξού και η χαμηλή τιμή. 

ΝΑΙ η xiaomi είναι ποιο τίμια (θεωρητικά τουλάχιστον ως τώρα) από όλες τις εταιρίες, αλλά όσο τίμια και αν είναι αν βάλει ΟΛΑ τα συμπράκαλα που προσφέρει η Samsung συν το ποιο πλούσιο/ώριμο λογισμικό που προσφέρει τότε πίστεψε με και αυτή θα πλησιάσει τα 1800 ευρώ που κοστίζει το fold3.

;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα με ότι ανοησία γράφει ο καθένας, η συσκευή (όπως και το fold 2) είναι ότι καλύτερο για όποιον θέλει κινητό και tablet σε ένα. Ειδικά για επαγγελματίες (IT support πχ) δεν υπάρχει τπτ καλύτερο στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

"ο μεσος χρηστης θα χρησιμοποιήσει περισσοτερο την εξωτερικη οθονη"

Ο μεσος χρηστης θα παρει μια συσκευη το μεγιστο των 500€...

Επισης ο χρηστης του θα δουλεψει ελαχιστα  την εξωτερικη του οθονη η οποια ειναι εξαιρετικα στενη και κανει μονο για κλησεις , οτιδηποτε αλλο ειναι κινεζικο βασανιστηριο...

Προσεχουμε λιγο τι λεμε στα review ....δεν παρακολουθουν παιδακια που τωρα βγαινουν απο το αυγο τους....

Προσωπικα προσβαλεις την νοημοσυνη μου οταν λες αυτα που λές!

Ο πατέρας μου που είναι μέσος χρήστης σιχάθηκε τα xiaomi/samsung των 500€ και βρήκε την υγειά του με iPhone.

Εγώ σαν χρήστης και του fold 1 και του 2 και τώρα του 3, δεν καταλαβαίνω για ποιο κινέζικο βασανιστήριο μιλάς. Αντιθέτως σταμάτησα να χρησιμοποιώ και το iPad και σε πολλές περιπτώσεις και το MacBook για δουλειά on-the-fly.

Overall, να προσέχουμε τι γράφουμε κάτω από τα review γιατί παρακολουθούν παιδάκια που τώρα βγαίνουν από ότι φαίνεται από το αυγό τους και προσβάλουν την νοημοσύνη πολλών άλλων με αυτά που λένε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, kostasfalcon είπε

Πες μας λίγο πως έχεις καταφέρει να χρησιμοποιείς την ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΣΤΕΝΟΜΑΚΡΗ 25/9 οθόνη και έχεις καταργήσει όλες τις άλλες

αν γράφεις Κορεάτικα ή Κινέζικα ίσως να βολεύει περισσότερο - για κάθετα Γιαπωνέζικα μπορεί να είναι όντως απλά τέ-λει-ο!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2021 στις 8:01 ΜΜ, Yeroplatanos είπε

Για εμένα τον κοινό θνητό θα γίνει πραγματικότητα όταν βγούνε μοντέλα μαξ στα 400 ευρώ.

Απο μαξ 300 που δίνω τώρα για κινητό να κάνω την υπέρβαση αν είναι να πάρω foldable

Φίλε μου όπως πάνε τα πράγματα οι απλοί άνθρωποι με ένα μισθό 800 € θα αναγκαστούμε να πέσουμε στην μεσαία κατηγορία αναγκαστικά. Δόσεις για κινητό δεν πρόκειται να βάλω ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, malamantre είπε

Φίλε μου όπως πάνε τα πράγματα οι απλοί άνθρωποι με ένα μισθό 800 € θα αναγκαστούμε να πέσουμε στην μεσαία κατηγορία αναγκαστικά. Δόσεις για κινητό δεν πρόκειται να βάλω ποτέ. 

Και τι νομίζεις ότι θα κερδίσεις αγοράζοντας ακριβά κινητά; Μόνο  χάνεις, και να μπορούσα να διαθέσω τέτοια ποσά για κινητά θα σκεφτόμουν πολύ την αγορά του αν ήταν να χάσω τα πιο βασικά SD card, θύρα ακουστικών, ραδιόφωνο,  υπέρυθρες ας μην μιλήσω για τις σάπιες μπαταρίες που έχουν τα περισσότερα. Οπότε μια χαρά είμαι στην κατηγορία 200-300€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα παρα τις δυνατοτητες του επειδη ειναι μια ιδιαιτερη κατασταση το foldable οντως ειναι πολυ ακριβο γιατι αυτο με την κυρτη οθονη σε σκληρη χρηση αμφιβαλω αν θα την βγαλει καθαρη 

Επεξ/σία από donkeybadmad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...