Προς το περιεχόμενο

Οικονομικά Νέα της Βιομηχανίας


mansa2k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Choronzoon είπε

Full dei και η cd project  , γνωστό από καιρό βέβαια  . 

Αυτή η ΔΕΗ έχει απλώσει τα ηλεκτροφόρα πλοκάμια της παντού!

  • Thanks 1
  • Haha 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Shiver is a video game development company that develops software for multiple platforms including Nintendo Switch. Since its establishment in 2012, Shiver has partnered with publishers and developers through commissions for large scale title developments, and recently, has worked on porting and developing software titles such as Hogwarts Legacy and Mortal Kombat 1.

Nintendo will acquire 100% of the outstanding shares of Shiver and make it a wholly owned subsidiary. By welcoming Shiver’s experienced and accomplished development team, Nintendo aims to secure high-level resources for porting and developing software titles. Going forward, even after it becomes a part of the Nintendo group, Shiver’s focus will remain the same, continuing commissions that port and develop software for multiple platforms including Nintendo Switch.

H Nintendo την εξαγόρασε από την Embracer και πιστεύω ότι δεν θα κόστισε ιδιαίτερα. Όπως αναφέρεται στην επίσημη ανακοίνωση θα αναλάβουν κατά κύριο λόγο μεταφορές αλλά και ανάπτυξη τίτλων.

Ελπίζω να μην καταλήξουν σε απολύσεις όπως συμβαίνει τελευταία στην βιομηχανία γενικότερα.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Θα μπορούσε να είναι και πρωταπριλιάτικη φάρσα αλλά δυστυχώς είναι πραγματικότητα.

Ξεκίνησαν και απολύσεις κιόλας. Πιο πολύ με πειράζει για το RPS, που ήδη έφυγε η editor.

Embracer την είδε το ign μου φαίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξημερώματα η Sony θα παρουσιάσει την στρατηγική της που περιλαμβάνει και το κομμάτι του Playstation γενικότερα:

Και μια φήμη που εφόσον επαληθευτεί θα έχουμε καινούργια δράματα:

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Ξημερώματα η Sony θα παρουσιάσει την στρατηγική της που περιλαμβάνει και το κομμάτι του Playstation γενικότερα:

άρα αυτό είναι το υποτιθέμενο event?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 minutes ago, mansa2k said:

Και μια φήμη που εφόσον επαληθευτεί θα έχουμε καινούργια δράματα:

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Ένα βήμα πιο κοντά στο φορητό XBOX που θα φοράει Windows 11. Έτσι ξεπερνιέται το εμπόδιο του Steam και παράλληλα θα παίζει και τα PS games.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, firepc είπε

άρα αυτό είναι το υποτιθέμενο event?

Δεν έχει σχέση με τις κλασσικές παρουσιάσεις του Playstation. Αφορά την στρατηγική της εταιρίας όπου θα προκύψουν νέα πάνω στο κομμάτι του Playstation. 

Playstation event αναμένεται τέλος του μήνα σύμφωνα με φήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Και μια φήμη που εφόσον επαληθευτεί θα έχουμε καινούργια δράματα:

 

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο, κυρίως γιατί δεν βλέπω τον λόγο να θέλει να πουλήσει ο Gabe. Από την άλλη ποιος να το πίστευε ότι και η Activision θα πουλιούνταν για τόσα δις. Μακάρι πάντως να μη γίνει. Αρκετά έχει ήδη η MS.

Ίδωμεν...

Επεξ/σία από stevenfins
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 minutes ago, stevenfins said:

Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο, κυρίως γιατί δεν βλέπω τον λόγο να θέλει να πουλήσει ο Gabe. Από την άλλη ποιος να το πίστευε ότι και η Activision θα πουλιούνταν για τόσα δις. Μακάρι πάντως να μη γίνει. Αρκετά έχει ήδη η MS.

Ίδωμεν...

Σε γενικές γραμμές:

  1. Στον Gabe ανήκει πλέον το 25% της Valve, οπότε δεν του πέφτει ιδιαίτερος λόγος.
  2. Ακόμα κι αν του έπεφτε λόγος, έχει πάθει Bezos ο καημένος και πρέπει να πληρώσει το διαζύγιό του.
  3. Αν δεν πέφτω τραγικά έξω η Valve έχει αποτιμηθεί πρόσφατα στα $8b, οπότε τα $16b είναι αρκετά δελεαστικά.

Για να είμαι ειλικρινής αναρωτιέμαι εδώ και χρόνια γιατί δεν έχουν υπάρξει ήδη προτάσεις εξαγοράς της Valve από την MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Σε γενικές γραμμές:

  1. Στον Gabe ανήκει πλέον το 25% της Valve, οπότε δεν του πέφτει ιδιαίτερος λόγος.
  2. Ακόμα κι αν του έπεφτε λόγος, έχει πάθει Bezos ο καημένος και πρέπει να πληρώσει το διαζύγιό του.
  3. Αν δεν πέφτω τραγικά έξω η Valve έχει αποτιμηθεί πρόσφατα στα $8b, οπότε τα $16b είναι αρκετά δελεαστικά.

Για να είμαι ειλικρινής αναρωτιέμαι εδώ και χρόνια γιατί δεν έχουν υπάρξει ήδη προτάσεις εξαγοράς της Valve από την MS.

1. Κάπου το πήρε το μάτι μου και έμενα αυτό. Νόμιζα ότι ήταν τουλάχιστον 50%. Περίεργο μου φάνηκε.

2. Ελπίζω να μην δούμε και εδώ αντίστοιχα SMS. Να ακούσω για την ερωτική ζωή του Gabe στην ελληνική τηλεόραση και τι στον κόσμο 🫠

3. Πολύ λίγα μου φαίνονται. Μήπως επειδή δεν είναι εισηγμένη εταιρεία δεν έχουμε πλήρη εικόνα? Το steam κυριολεκτικά τυπώνει χρήμα.

Με τόσο μικρή αξία πάντως, ακόμα και ο Sweeney μπορούσε να την πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mansa2k είπε

Ξημερώματα η Sony θα παρουσιάσει την στρατηγική της που περιλαμβάνει και το κομμάτι του Playstation γενικότερα:

Και μια φήμη που εφόσον επαληθευτεί θα έχουμε καινούργια δράματα:

 

Τι γίνεται ρε παιδιά;

Καθε χρονο διαβαζουμε για αυτην την εξαγορα της Valve απο MS

image.png.f8b3ad2a5d76b8689cd01b8c0349751d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...