Προς το περιεχόμενο

Επιλογή μοτοσυκλέτας με γνώμονα την μέγιστη οικονομία


Βασιλης 123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, SakafliaC said:

Δεν έχουν καμία χρήση οι "μηχανές" με συμπλέκτη 125-250cc, τι να κάνουμε τώρα, πρέπει να το δεχθούμε με το ζόρι για να μην πληγωθεί ο εγωισμός τους. Μια χαρά έχει μηχανές με συμπέκτη 300 και 400cc να μάθεις να οδηγάς αν φοβάσαι για παραπάνω κυβικά.

Το θέμα είναι επιλογή μοτο με γνώμονα τη μέγιστη οικονομία και πρέπει να επιχειρηματολογήσουμε κιόλας γιατί προτείνουμε παπί.

 

Πρέπει να είναι 300+? 

Αν για παράδειγμα είναι 280 κυβικά μπορεί κάποιος να την πάρει? 

Σας είπα. Βγάλτε μια λίστα να μη γίνεται ρεζίλι ο κόσμος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, NickTG είπε

Πρέπει να είναι 300+? 

Αν για παράδειγμα είναι 280 κυβικά μπορεί κάποιος να την πάρει? 

Σας είπα. Βγάλτε μια λίστα να μη γίνεται ρεζίλι ο κόσμος! 

Έχεις Ninja 250 εσύ δε σ απασχολούν αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SakafliaC said:

Έχεις Ninja 250 εσύ δε σ απασχολούν αυτά..

Εμένα όχι. Για αυτό και δεν ρώτησα και από κανέναν τυχαίο την άποψη όταν την πήρα καθώς ήξερα ακριβώς τι ήθελα και πόσα είχα να διαθέσω. 

Για τους υπόλοιπους ενδιαφέρομαι. Κρίμα τα παιδιά. Να μην ξέρουν τι τους επιτρέπει ο καθένας στο Internet να πάρουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εμένα όχι. Για αυτό και δεν ρώτησα και από κανέναν τυχαίο την άποψη όταν την πήρα καθώς ήξερα ακριβώς τι ήθελα και πόσα είχα να διαθέσω. 

Τι ήθελες? Να λες ότι έχεις μηχανή στα άλλα παιδιά στο σχολείο?

Δεν ενδιαφέρεσαι για τους υπόλοιπους. Ενδιαφέρεσαι απλά να υποστηρίξεις την επιλογή σου και τίποτα άλλο. Η οποία αν κρίνουμε από αριθμό πωλήσεων, αλλά και από απόψεις εδώ στο forum είναι τελείως αποτυχημένη. Προφανώς παίρνει ο καθένας ότι θέλει και δε θα του υπαγορεύσουμε εμείς, προφανώς όμως μπορεί και ο καθένας να λέει τη γνώμη του.

250cc με συμπλέκτη λοιπόν παίρνεις αν έβγαλες μόλις δίπλωμα και φοβάσαι να πάρεις οτιδήποτε άλλο.

Επεξ/σία από SakafliaC
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, SakafliaC said:

Τι ήθελες? Να λες ότι έχεις μηχανή στα άλλα παιδιά στο σχολείο?

Δεν ενδιαφέρεσαι για τους υπόλοιπους. Ενδιαφέρεσαι απλά να υποστηρίξεις την επιλογή σου και τίποτα άλλο. Η οποία αν κρίνουμε από αριθμό πωλήσεων, αλλά και από απόψεις εδώ στο forum είναι τελείως αποτυχημένη. Προφανώς παίρνει ο καθένας ότι θέλει και δε θα του υπαγορεύσουμε εμείς, προφανώς όμως μπορεί και ο καθένας να λέει τη γνώμη του.

250cc με συμπλέκτη λοιπόν παίρνεις αν έβγαλες μόλις δίπλωμα και φοβάσαι να πάρεις οτιδήποτε άλλο.

Καλά το ποιος έχει κόμπλεξ να πει ότι έχει μηχανή και αγχώνεται αν θα τον κοροϊδέψουν οι άλλοι νομίζω έχει φανεί ξεκάθαρα μέχρι τώρα (hint: ψάξε ποιοι έχουν αναφέρει κάτι σχετικό). 

Εν τω μεταξύ τι θλιβερή προσπάθεια προσβολής βγαλμένη από το δημοτικό είναι αυτή? Σε τι δικό σας μικροκαγκουροκοσμο ζείτε? 

Είδες να προτείνω να πάρει κάτι σαν το δικό μου για να υποστηρίξω την επιλογή μου? Είδες γενικά να του προτείνω κάτι και δεν το θυμάμαι? Ίσα ίσα είναι εντελώς ακατάλληλο για τη χρήση που γράφει. 

Επίσης δεν θα δεις και σε άλλα θέματα να προτείνω είτε το δικό μου είτε κάποιο αντίστοιχο πέρα από θέματα που έχουν ζητήσει γνώμες για αυτό το μοντέλο. 

Αν βέβαια σε ενδιαφέρει τόσο να δεις λόγους έχει βάλει κάποιους δικούς του μέλος λίγο παραπισω. 

Ποιες πωλήσεις? Των μηχανών 250 κυβικών? Προφανώς και είναι ανύπαρκτες αφού πλέον η κατηγορία αυτή έχει ανέβει στα 300+ κυβικά. 

Εννοείται ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του και εννοείται μπορούμε και εμείς να διασκεδάζουμε με αυτή όταν προσπαθεί να την περάσει ως θεσφατο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, NickTG είπε

Καλά το ποιος έχει κόμπλεξ να πει ότι έχει μηχανή και αγχώνεται αν θα τον κοροϊδέψουν οι άλλοι νομίζω έχει φανεί ξεκάθαρα μέχρι τώρα (hint: ψάξε ποιοι έχουν αναφέρει κάτι σχετικό). 

Εν τω μεταξύ τι θλιβερή προσπάθεια προσβολής βγαλμένη από το δημοτικό είναι αυτή? Σε τι δικό σας μικροκαγκουροκοσμο ζείτε? 

Είδες να προτείνω να πάρει κάτι σαν το δικό μου για να υποστηρίξω την επιλογή μου? Είδες γενικά να του προτείνω κάτι και δεν το θυμάμαι? Ίσα ίσα είναι εντελώς ακατάλληλο για τη χρήση που γράφει. 

Επίσης δεν θα δεις και σε άλλα θέματα να προτείνω είτε το δικό μου είτε κάποιο αντίστοιχο πέρα από θέματα που έχουν ζητήσει γνώμες για αυτό το μοντέλο. 

Αν βέβαια σε ενδιαφέρει τόσο να δεις λόγους έχει βάλει κάποιους δικούς του μέλος λίγο παραπισω. 

Ποιες πωλήσεις? Των μηχανών 250 κυβικών? Προφανώς και είναι ανύπαρκτες αφού πλέον η κατηγορία αυτή έχει ανέβει στα 300+ κυβικά. 

Εννοείται ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του και εννοείται μπορούμε και εμείς να διασκεδάζουμε με αυτή όταν προσπαθεί να την περάσει ως θεσφατο. 

 

Θα μας αναλύσεις τη χρησιμότητα του Ninja 250? Σε τι κοινό απευθύνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2021 στις 7:43 ΠΜ, SakafliaC είπε

250cc με συμπλέκτη λοιπόν παίρνεις αν έβγαλες μόλις δίπλωμα και φοβάσαι να πάρεις οτιδήποτε άλλο.

second it,αν και βγαινουμε λιγο offtopic.

Δεν ειναι οτι ειμαστε εμεις οι σκληροι riders,αλλα αυτα τα μηχανακια ειτε τα παιρνεις μεταχειρισμενα για να μαθεις συμπλεκτη και μετα τα πετας για να πας σε μεγαλυτερα,ειτε μενεις εκει και δε λες οτι οδηγας μηχανη.

Η παιρνεις cbf 125.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και οι Ινδοί πιο προχωρημένοι από τους Έλληνες το cbf125 η ανάλογη έκδοση Honda shine ,hero Honda , Honda stunner είναι no1 στις πωλήσεις . Καθίστε εσείς με τα παπιά να θέλετε φυσικοθεραπείες στα 40 😂 δεν είστε στο δημοτικό ακόμα ξυπνάτε 😳.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκρινεις τις βουρτσες με μη πω τι...

Γνωριζεις νομοθεσια στην Ινδια με τις μηχανες?Αν οχι διαβασε τες και ελα γραψε μας.Γιατι κρατας οτι σε συμφερει για να αναδειξεις στο απολυτο μηχανημα το ποιο?Το cbf 125.

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Dantε είπε

Συγκρινεις τις βουρτσες με μη πω τι...

Γνωριζεις νομοθεσεια στην Ινδια με τις μηχανες?Αν οχι διαβασε τες και ελα γραψε μας.Γιατι κρατας οτι σε συμφερει για να αναδειξεις στο απολυτο μηχανημα το ποιο?Το cbf 125.

Καλύτερο από παπι 1000 φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με σενα.Αστο κει και τελειωνει το θεμα.Οι πωλησεις εχουν αλλη αποψη παντως.Και στη τελικη η επιτυχια ενος μοντελου αποτυπωνεται στις πωλησεις του.

Παντως οσο συνεχιζεις να τρολλαρεις,θα συνεχιζω και εγω.Ειναι στιγμες που βαριεμαι στη δουλεια οποτε δε σπαταλαω και ιδιαιτερα το χρονο μου κανοντας το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...