Προς το περιεχόμενο

Η Google σύντομα δεν θα επιτρέπει το login σε παλαιότερες Android συσκευές


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Σε ένα laptop με παλιό celeron και SSD έχω Windows 10. Για σερφάρισμα μόνο και καμιά ταινιούλα ή 2D indie game. Καλά πάει. Γιατί να μην μπορώ να κάνω το ίδιο με ένα κινητό, παρά θα πρέπει να ψάχνω για χακεριές με ROM; Το log in είναι η επίσημη ταφόπλακα στην όλη κοροϊδία με τα OS versions.

Γιατί έχεις windows 10 σε αυτό φίλε, όχι windows xp.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, aypnia είπε

Γιατί έχεις windows 10 σε αυτό φίλε, όχι windows xp.

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα. Ακόμα και σε laptop του 2007 μπορείς να βάλεις Win 10 και να κάνεις τα βασικά. Άντε κάνε το αντίστοιχο σε κινητό του 2007.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Σε ένα laptop με παλιό celeron και SSD έχω Windows 10. Για σερφάρισμα μόνο και καμιά ταινιούλα ή 2D indie game. Καλά πάει. Γιατί να μην μπορώ να κάνω το ίδιο με ένα κινητό, παρά θα πρέπει να ψάχνω για χακεριές με ROM; Το log in είναι η επίσημη ταφόπλακα στην όλη κοροϊδία με τα OS versions.

Δεν μπορείς να σερφάρεις χωρίς log in?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tsarouc είπε

Αν έχεις ανάγκη να διαβάζεις "σημαντικά" μειλ στο δρόμο τότε θα πρέπει να αγοράσεις καινούρια συσκευή. Απλή λογική.

Ευτυχώς το είπε κάποιος γιατί θα τρελαθούμε.

3 ώρες πριν, efo355 είπε

Παίδες δεν το σώζεται και δεν απαντήσατε τίποτα.

Τα κινητά μπορεί να είναι άχρηστα . Μπορεί να είναι μόνο για κλήσεις αλλά ΓΙΑΤΙ να μην κάνουν login.

ΓΙΑΤΙ;

 

Δεν θέλω να το παίξω δικηγόρος της Google, αλλά μια απλή σκέψη θα ήταν ότι ένα λειτουργικού τόσο παλιό και μη ασφαλές αυξάνει τις πιθανότητες να χακαριστεί το Google account  και άρα αυξάνεται το λειτουργικό κόστος της εταιρείας να δημιουργεί ασφαλέστερες συνθήκες σε κατά τα άλλα νεκρά λειτουργικά, για να μην γκρινιάζουν μερικοί που απλά θέλουν να γκρινιάζουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα εφθανε 65 σχόλια αυτη η είδηση,ούτε για αστείο..

Για τους τεχνολογικά αγράμματους,αν θες να μπεις στο μειλ,θα κάνεις πλέον λογκ ιν μέσω browser.

Αν τώρα δε ξέρετε ,πως τα app της γκουγκλ στο αντρόιντ και το λογκ ιν στον λογαριασμό σου,δεν ειναι απλά η γρήγορη λύση για να μην μπαίνεις στο browser,αλλά κομμάτι του λογισμικού και πόρτα στα στοιχεία και δεδομένα σου, ευχαριστώ θα έπρεπε να λέτε και οχι να κράζετε για planned obsolence.

Αλλα εδώ δε ξέρετε τα βασικά,θέλετε να το παίξετε και οικονομολόγοι.

Planned obsolence δεκαετίας σε συσκευή 150 ευρω..σβούρες ο Τζόμπς στο τάφο του.

Υποχρεωτικά τεστ ευφυίας για να έχεις σύνδεση στο ιντερνετ..να τελειώνουμε πια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Σε ένα laptop με παλιό celeron και SSD έχω Windows 10. Για σερφάρισμα μόνο και καμιά ταινιούλα ή 2D indie game. Καλά πάει. Γιατί να μην μπορώ να κάνω το ίδιο με ένα κινητό, παρά θα πρέπει να ψάχνω για χακεριές με ROM; Το log in είναι η επίσημη ταφόπλακα στην όλη κοροϊδία με τα OS versions.

Εκτος αυτού στο Celeron μπορείς να του ρίξεις επάνω ένα slax και να αναστηθεί το μηχάνημα. Το κινητό κλειδωμένο από 1000 μεριές.

2 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Γιατί το "απλό login", συνοδεύεται από μια σειρά από λειτουργίες, τις οποίες κινητά 10ετίας δεν μπορούν να υποστηρίξουν. Είναι δυνατόν να παραπονιέται κάποιος γιατί η Google δεν λαμβάνει υπόψιν της στον σχεδιασμό του 2021, το αρχαίο κινητό του;

μα δεν χρειάζεται να λάβει κάτι υπόψην της. Εδώ το μόνο που κάνει είναι να μπανάρει κινητά με συγκεκριμένο λογισμικό.

Εχουν κάνει κάτι αυτά τα κινητά που αντιβαίνουν στους όρους χρήσης;

Το ότι κάτι είναι παλιό δεν είναι δικαιολογία. Android είναι. 

Με την ίδια λογική να σταματήσει και η microsoft το compatibility mode στα win.

Είναι τελείως αντικαταναλωτική η συμπεριφορά της Google και όχι θα μπορούσε να δώσει login και ας μην τρέχουν τα μισά services.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, ToDorita said:

Πως θα εφθανε 65 σχόλια αυτη η είδηση,ούτε για αστείο..

Για τους τεχνολογικά αγράμματους,αν θες να μπεις στο μειλ,θα κάνεις πλέον λογκ ιν μέσω browser.

Αν τώρα δε ξέρετε ,πως τα app της γκουγκλ στο αντρόιντ και το λογκ ιν στον λογαριασμό σου,δεν ειναι απλά η γρήγορη λύση για να μην μπαίνεις στο browser,αλλά κομμάτι του λογισμικού και πόρτα στα στοιχεία και δεδομένα σου, ευχαριστώ θα έπρεπε να λέτε και οχι να κράζετε για planned obsolence.

Αλλα εδώ δε ξέρετε τα βασικά,θέλετε να το παίξετε και οικονομολόγοι.

Planned obsolence δεκαετίας σε συσκευή 150 ευρω..σβούρες ο Τζόμπς στο τάφο του.

Υποχρεωτικά τεστ ευφυίας για να έχεις σύνδεση στο ιντερνετ..να τελειώνουμε πια.

Λάρωσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα. Ακόμα και σε laptop του 2007 μπορείς να βάλεις Win 10 και να κάνεις τα βασικά. Άντε κάνε το αντίστοιχο σε κινητό του 2007.

Ο κύριος λόγος είναι οι drivers, έχουν καλύτερη συμβατότητα στα windows.

Είναι πολύ πιθανό drivers των windows 7 και 8, μη σου πω και των vista να δουλεύουν έστω και προβληματικά και στα 10.

Αν και με τα 11 με τις απαιτήσεις τους μάλλον σε... χακεριές .. ROM θα πρέπει να πας κι εκεί για να δουλεύουν σε laptops του 2007 μη σου πω και του 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, efo355 είπε

Μάλιστα δηλαδή εγώ που έχω πόρτα στο σπίτι μου 30 ετών να την πετάξω....

Ακομα κ αν η πορτα σου διεθεται ηλεκτρονικη κλειδαρια κ χαλουσε θα αλλαζες το συγκεκριμενο ανταλακτικο δεν θα την πεταγες ολοκληρη..

εκτος αν δεν σε νοιαζει να κλειδωνει,καπως ετσι κ τα παλια sf εχουν ελλειψη "ανταλακτικου" χωρου..κρατα την.

 

 

Επεξ/σία από Giannismarianna
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το iPad Air του 2013 το οποίο λειτουργεί παρά πολύ καλά και πολύ χαίρομαι που όλοι αντιλαμβάνονται πόσο παλαιολιθικες φαίνονται οι συνομήλικες συσκευές που βασίζονται σε Android. 
 

Το αφήνω αυτό εδώ, για όλες τις φορές που άκουσα ότι είμαι πρόβατο που ξεγελάστηκε από το μάρκετινγκ της Apple. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...