Προς το περιεχόμενο

ΕΡΩΤΗΣΗ: Αγορά Canon 90D Kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω την CANON EOS 90D Kit 18-135mm IS Nano USM. Βλέπω πως κυκλοφόρησε σε μια πολύ καλή προσφορά (γύρω στα -500€), δυστυχώς όμως έχει εξαντληθεί από παντού. Έτσι λοιπόν μου πρότειναν από γνωστό μαγαζί να μου δώσουν την ίδια 90D που έχουν κιτ με τον 18-55mm φακό, και επειδή έχουν σε απόθεμα σκέτο τον 18-135 που θέλω, να ανοίξουν το κουτί, να πάρουν από το kit τον 18-55 και να μου βάλουν μέσα τον 18-135 που θέλω χωρίς έξτρα κόστος.

Ηθελα να ρωτήσω εάν πιστεύετε πως αυτό είναι καλή επιλογή. Μου ειπαν πως η εγγύηση είναι ίδια και δεν αλλάζει κάτι, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κερδίζω αν περιμένω μήπως μελλοντικά υπάρξει απόθεμα (με κίνδυνο να χάσω την προσφορά) στο έτοιμο kit 18-135 από την εταιρεία, ή να την πάρω όπως μου πρότειναν; 

Ευχαριστω!
 

 

Επεξ/σία από Paul_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πακέτο 90d είναι 1299€ (από ~1900€) με τον 18-135 IS USM. Απλά φοβάμαι από άποψη εγγύησης μήπως πάει κάτι στραβά. Δηλαδή θα μου έρθει ανοιγμένο κουτί, όποτε υποθέτω δε θα γνωρίζω πχ αν είναι καινούργια η μεταχειρισμένη η κάμερα ή ο φακός. Οι ίδιοι μου ειπαν ότι δεν έχει διαφορα. Απλά στο κουτί αντί να λέει 18-135 θα λέει 18-55. Απλά θα έχουν βάλει μέσα τον 18-135.

Σε άλλο κατάστημα που πήρα μου ειπαν ότι δεν γίνεται να το κάνουν αυτό γιατί είναι κιτ. Στο συγκεκριμένο για εξυπηρέτηση όμως μου ειπαν πως γίνεται.

Επεξ/σία από Paul_GR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δε θα χεις θέμα. Αυτοί θα σου πουλήσουν ουσιαστικά ένα καινούργιο σώμα κι ένα καινούργιο φακό. Δε βλέπω γιατί να χεις πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, DVaderLa είπε

Λογικά δε θα χεις θέμα. Αυτοί θα σου πουλήσουν ουσιαστικά ένα καινούργιο σώμα κι ένα καινούργιο φακό. Δε βλέπω γιατί να χεις πρόβλημα. 

Μου φάνηκε πολύ καλό για να είναι αληθινό, γιατί ο φακός μόνος πάει 500€. Δε ξέρω κατά ποσό τους συμφερει να κάνουν τέτοια τράμπα. Για αυτό φοβάμαι μήπως πχ μου δωθεί κάτι μεταχειρισμένο ή μήπως χάσω πχ την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DVaderLa είπε

Σε άλλο μαγαζί δεν υπάρχει το κιτ;

Έχει εξαντληθεί παντού από την Canon. Μου είπαν πως λόγω της προσφοράς πουλήθηκε αμέσως. Έψαξα σε τουλάχιστον 6 μαγαζιά και όλοι το ίδιο μου λένε. Πως δεν υπάρχει διαθεσιμοτητα και δεν γνωρίζουν αν θα παραλάβουν ξανά το συγκεκριμένο κιτ. 
Δεν κοιτάω καν σε μαγαζιά τύπου public, plaisio κτλ γιατί εκεί όχι μόνο δεν έχουν την προσφορά αλλά πουλάνε την κάμερα ακόμα και πιο ακριβή από το κανονικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...