Προς το περιεχόμενο

HP instant ink


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το εξης προβλημα. Ειχα αγορασει ενα εκτυπωτη hp envy photo 6234 (6200 series στην ουσια) οταν ημουν Αγγλικα και του ειχα κανει συνδρομη instant ink με £2 το μηνα για 50 σελιδες και ημουν κομπλε. Οταν μετακομισα Ελλαδα δεν υπηρχε η συγκεκριμενη υπηρεσια εδω και κρατησα τη συνδρομη μου και ειχα βαλει τα μελανια να πηγαινουν στην αδερφη μου που ειναι ακομα εκει και να μου τα φερνει Ελλαδα οταν ερχεται.

Τωρα ειδα λοιπον οτι εγινε διαθεσιμη η υπηρεσια και στην Ελλαδα και ακυρωσα την παλια συνδρομη και ανοιξα νεο λογαριασμο στην hp με ελληνικη διευθυνση γιατι δεν αλλαζει χωρα ο παλιος λογαριασμος. Οταν παω ομως να κανω συνδρομη στο instant ink μου λεει οτι εχει συνδρομη ο εκτυπωτης σε αλλο λογαριασμο και να συνδεθω σε αυτον.

Εχω δοκιμασει να αφαιρεσω τον εκτυπωτη απο τον παλιο, να κανω factory reset, να κανω hard factory reset απο κρυφο μενου, εχω δοκιμασει τα παντα και δεν λεει να δουλεψει.

Εχει κανεις καμια ιδεα;

Μιλαω και με το support της hp αλλα δεν βλεπω φως... Το μονο που δεν εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν γινεται, ειναι να μου διαγραψουν τελειως τον παλιο λογαριασμο.

Τα μελανια που παιρνει κοστιζουν 35-40€ και ο εκτυπωτης καινουριος κανενα 50αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά τα στοιχειά του εκτυπωτή είναι σε κάποια database της HP.  Δεν έχει να κάνει με τα settings στον εκτυπωτή.

Αν δεν μπορεί η HP να βοηθήσει, αγόρασε καινούριο να τελειώνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...